REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Peugeot rośnie w siłę

Peugeot podsumował pierwsze półrocze 2011 roku z dodatnim wynikiem. Marka sprzedała na świecie ponad milion aut, a udział sprzedaży realizowanej poza Europą urósł do 44%.

Historia motoryzacji: brytyjska przedwojenna motoryzacja - elegancja i jakość

Kiedy w 1893 roku Frederick Simms kupuje patent Gottlieba Daimlera na jego silniki i uruchamia ich produkcję w Wielkiej Brytanii, nikt nie przypuszcza, że to początek motoryzacyjnej historii marki Daimler na brytyjskim rynku.

Oto nowy Opel Combo

Nowy Opel Combo zadebiutuje w pierwszych miesiącach 2012 roku. Auto stworzone na platformie Fiata Doblo, będzie dostępne w odmianie 5- i 7-osobowej oraz jako furgon.

Wiadomości motoryzacyjne

Serwis News znajdujący się pod adresem moto.wieszjak.pl/wiadomosci przeznaczony jest dla wszystkich, których interesują najnowsze wiadomości ze świata motoryzacji. Każdego dnia publikujemy najnowsze doniesienia z różnych dziedzin świata motoryzacji.

REKLAMA

Najpiękniejsze ciężarówki Europy na zlocie pod Opolem

Ponad 200 ciężarówek i vanów z całej Europy uczestniczyło w 7. Międzynarodowym Zlocie Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych "Master Truck 2011" w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Przez tereny zlotu przewinęło się podczas weekendu ok. 50 tys. zwiedzających.

Land Rover Evoque: polska premiera już w sierpniu

Range Rover Evoque w Polsce zadebiutuje w sierpniu 2011 roku. Najnowszy model ze stajni Land Rovera będzie największą premierą motoryzacyjną tego lata w naszym kraju.

Nowy Golf w wersji cabrio

Volkswagen Golf Cabrio powraca po latach. Kompakt niemieckiego producenta jest dostępny z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Producent ma do zaoferowania również ciekawe wersje wyposażenia. Dla miłośników wiatru we włosach Volkswagen Golf Cabriolet powinien być interesującą ofertą.

Samochodem do Austrii

Austriacka sieć drogowa jest bardzo dobrze rozwinięta ale wybierając się samochodem do Austrii warto zapoznać się z obowiązującymi tam przepisami i podstawowymi zasadami aby uniknąć kontaktu z tamtejszą, bardzo surową policją i spokojnie pokonać trasę do krainy zimowego szaleństwa. Ten alpejski kraj, pełen jezior i rozległych stoków narciarskich to stały kierunek zimowych i tranzytowych (w drodze na południe Europy) podróży Polaków.

REKLAMA

Volkswagen Golf IV/Bora: wymiana filtra paliwa

Regularna wymiana filtrów jest bardzo ważna. W poradniku tym pokażemy jak wymienić filtra paliwa w silniku Diesla i benzynowym w Volkswagenie Bora i Golf.

Volkswagen Golf IV/Bora: wymiana świec zapłonowych

Regularna wymiana świec zapłonowych zapewni odpowiednią pracę naszemu silnikowi. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece zapłonowe w Volkswagenie Golfie i Bora.

Volkswagen Golf IV/Bora: przegląd układu wtryskowego benzyny

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowej pracy silnika warto przyjrzeć się układowi wtryskowemu. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu wtryskowego w Volkswagenie Golf IV i Bora.

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola i wymiana paska wieloklinowego

W poradniku tym pokażemy jak dokonać kontroli i wymiany paska wieloklinowego w Volkswagenie Golf IV/Bora.

Opel Vectra B: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Prawidłowy stan układu kierowniczego i zawieszenia przedniego jest bardzo ważny. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli zawieszenia przedniego wraz z układem kierowniczym w Oplu Vectrze B.

Opel Vectra B: kontrola paska klinowego

Kontrola paska klinowego w Oplu Vectrze B to jedna z dodatkowych czynności, które warto wykonywać. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli paska klinowego w Opel Vectra B.

Czy warto zaślepić EGR? Co to daje?

Czy zawór układu recyrkulacji spalin (EGR) może być odcięty bez konsekwencji? Dlaczego zaślepia się EGR i jakie skutki ma to dla silnika? Czy można pozbyć się zaworu EGR z układu dolotowego? Dlaczego kierowcy nie wymieniają zaworu EGR na nowy?

Jak rozpoznać jakość części zamiennych?

Jakość kupionych przez nas zamienników czasem znacząco odbiega od tego, czego oczekiwaliśmy. Wybieramy części na podstawie ceny, sprawiając sobie niemiłą niespodziankę. Są jednak kategorie, dzięki którym możemy rozpoznać, czy część jest zgodna z normami jakościowymi. Jak rozpoznać jakość danego podzespołu?

Paliwa na stacjach mogą zdrożeć

Benzyna w przyszłym tygodniu może zdrożeć na stacjach o 5-10 gr na litrze, a diesel o 4-8 gr - przewidują analitycy. Zdaniem ekspertów to efekt drogiej ropy i wahań kursów walutowych.

Jak zorganizować transport lotniczy materiałów niebezpiecznych

Wśród materiałów niebezpiecznych są takie, które zostały zakwalifikowane jako zbyt niebezpieczne do przewozu lotniczego. Inne mogą być dopuszczone jedynie pod warunkiem uzyskania zgody wszystkich państw zaangażowanych w przewóz, kolejne można przewozić tylko w samolotach cargo

Ferrari FF: czteromiejscowy bolid

Ferrari FF jest napędzane 6,3-litrowym silnikiem V12 o mocy 660 koni przy 8000 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 683 Nm przy 6000 obr./min. Auto osiąga pierwszą setkę w 3,7 sekundy, a rozpędzenie się do 200 km/h zajmuje mu 11 sekund. Maksymalnie FF może rozpędzić się do prędkości 335 km/h.

Jak rozpoznać działający fotoradar?

Zgodnie z nowymi przepisami Inspekcja Transportu Drogowego zaczęła realizować rozporządzenie dotyczące poprawienia widoczności masztów z zainstalowanymi fotoradarami.

Fiat Sedici: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Fiat Sedici jest dostępny w jednej wersji nadwoziowej, dwóch silnikowych, z napędem na dwa lub cztery koła, a także w trzech wariantach wyposażenia. Podpowiadamy jaką wersję Fiata Sedici wybrać.

W hołdzie wyścigowej legendzie

BMW 328 uznawane jest za jeden z najbardziej udanych i najlepiej wyglądających aut sportowych z lat 30-tych XX wieku. Aby przypomnieć zabytkowy już model auta, firma BMW stworzyła koncepcyjny model nawiązujący stylistycznie do klasycznej 328-ki.

Volvo na pierwszym miejscu w segmencie premium

Volvo niedawno odświeżyło kilka modeli oferowanych na naszym rynku, a już widać efekty tych liftingów. Sprzedaż samochodów osobowych w pierwszym półroczu 2011 roku jest o prawie jedną piątą wyższa niż w analogicznym okresie roku 2010.

Jazda zimą

Jeżdżenie samochodem zimą wymaga od kierowcy szczególnych umiejętności. Nawet najlepsze opony zimowe nie są w stanie naprawić błędów w technice jazdy. Porady odnoszące się do zimowej techniki jazdy samochodem zgromadziliśmy w jednym z działów serwisu Technika jazdy.

Najnowsza odsłona niezniszczalnej Toyoty: Hilux 2012

Odświeżona Toyota Hilux zadebiutuje w Europie w czwartym kwartale 2011 roku. Zmianie uległy elementy nadwozia i wnętrza. Zmodyfikowano także silniki.

Czy usługa kurierska jest usługą pocztową czy przewozową?

Czy usługa kurierska jest usługą pocztową czy przewozową? Jakie konsekwencje z tego wynikają dla klienta? Odpowiedź nie jest prosta, bo pojęcie usługi kurierskiej funkcjonuje jedynie jako nazwa używana potocznie.

Volkswagen pobił swój rekord sprzedaży w 2011 roku

Od stycznia do czerwca bieżącego roku sprzedano ponad 2,5 mln osobowych samochodów marki Volkswagen. Porównując ten wynik do analogicznego okresu roku 2010, w którym klienci kupili 2,26mln aut, w 2011 roku odnotowano prawie 12% wzrost sprzedaży.

Historia motoryzacji: początki angielskiej motoryzacji

Choć bez wątpienia najbardziej znaną i prestiżową marką brytyjską jest Rolls-Royce, to jednak nie ten producent najbardziej przyczynił się do rozwoju brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego i w ogóle do rozwoju motoryzacji po drugiej stronie kanału La Manche.

Na nowe auto poczekasz nawet 5 miesięcy

Czas oczekiwania na nowe samochody w Polsce znacznie się wydłużył. Największe problemy mają Peugeot, Skoda i Renault, u których czas oczekiwania na zamówiony samochód wynosi nawet do 5 miesięcy!

Opel Vectra B: wymiana świec zapłonowych

Świece zapłonowe powinny być regularnie wymieniane w każdym aucie. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać okresowej wymiany świec zapłonowych w Oplu Vectra B.

Samochodem na Słowację

Słowacja to nie tylko Mekka polskich narciarzy i snowboardzistów. Nasi południowi sąsiedzi cieszą się również sympatią polskich turystów jeśli chodzi o weekendowe wypady czy majówkę. Niewątpliwie każdy kierowca powinien znać przepisy obowiązujące na Słowacji bo oprócz kierunku turystycznego, drogi tego kraju członkowskiego Unii Europejskiej, są bardzo często wybierane w drodze na południe Europy.

Samochodem do Niemiec

Niemcy - nasi zachodni sąsiedzi to kraj słynący z jednej z najlepszych sieci drogowych na świecie. Słynne niemieckie, bezpłatne autostrady kuszą kierowców z całego świata swoim stanem i brakiem limitów prędkości. Należy jednak pamiętać, że na niemieckich drogach nie można czuć się bezkarnym. Podróż samochodem do Niemiec wiąże się z koniecznością zapoznania się z podstawowymi przepisami i zasadami panującymi na drogach tego 82-milionowego kraju.

Używany MG Rover 75: opis modelu

Duże, solidne i wygodne auto za niewielkie pieniądze. Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta. Niedoceniony przez rynek samochód jest owocem mariażu Rovera z BMW. Ma wyjątkowy styl, ale potrafi nadszarpnąć budżet. Czy jest warty zainteresowania?

60 lat napędu 4x4 Toyoty

W 1951 roku Toyota wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy samochód z napędem na cztery koła. W tym roku z okazji 60. rocznicy tego wydarzenia Toyota przygotowała specjalną ofertę handlową, a także prezentację aktualnie oferowanych modeli; RAV4, Hilux, Land Cruiser i Land Cruiser V8. Dodatkową atrakcją była klasyczna Toyota Land Cruiser z 1983 roku przygotowana do startów w maratonach terenowych.

Corvette C6 Competition: z toru na ulicę

Corvette C6 Competition to limitowana edycja Corvette przygotowana dla fanów serii wyścigowej American Le Mans Series. Auto jest napędzane silnikiem V8 o mocy 437 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 586 Nm. Napęd na tylne koła przenosi 6-stopniowa manualna skrzynia biegów. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy. Auto wyróżnia się czarnym wykończeniem wnętrza i nadwozia oraz tylnym spojlerem pochodzącym ze sportowego Z06.

Przez e-myto czekają nas podwyżki

Właściciele firm transportowych nie chcą z własnej kieszeni pokrywać podwyżek kosztów transportu, które zostały spowodowane wprowadzeniem obowiązku płacenia e-myta. Tym samym podnoszą ceny swoich usług, czego skutkiem będą podwyżki cen przewożonych towarów.

Test Fiat Sedici MultiJet: Włoch z japońskim rodowodem

Fiat Sedici to na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego. Miejskie auto udające terenówkę poprzez powiększony prześwit i plastikowe nakładki na karoserii. Jednak crossover Fiata z mocnym dieslem i napędem na cztery koła potrafi zaskoczyć swoją praktycznością.

Historia motoryzacji: pierwsza duża fabryka samochodów w USA

Chociaż postęp w konstrukcjach silników i samochodów już w ostatnich latach XIX wieku był bardzo szybki, to pierwsze lata dwudziestego stulecia przyniosły prawdziwą motoryzacyjną rewolucję. Jak grzyby po deszczu pojawiały się kolejne wytwórnie pojazdów, przy czym były to zarówno niewielkie zakłady, produkujące po kilka aut rocznie, jak i całkiem spore koncerny, z produkcją liczoną w setkach, a nawet w tysiącach sztuk.

Historia motoryzacji: udoskonalenia pierwszych samochodów

W pierwszych pojazdach samobieżnych napęd był przenoszony z silnika na koła za pomocą jednostopniowej przekładni. Okazało się to niewystarczające. Silniki parowe były mało elastyczne, a moc użyteczną uzyskiwały dopiero przy wyższych obrotach.

Audi A5 po zmianach

Audi udoskonala serię A5. W modelach A5 Sportback, Coupé, Cabriolet i S5 zaszło sporo istotnych zmian, mających na celu uatrakcyjnić ofertę. Sylwetka nabrała większej od poprzednika dynamiki a modyfikacje dotyczą silników, napędu quattro czy systemów Infotainment.

Historia motoryzacji: trudne początki silnika spalinowego

Mniej więcej w tym samym czasie co Austriak Siegfried Marcus, nad podobnymi konstrukcjami pracowali niezależnie dwaj niemieccy inżynierowie, Gottlieb Daimler i Carl Benz. Aż trudno uwierzyć, że ich prymitywne pojazdy nieprzypominające samochodów dały początek jednej z najbardziej znanych światowych marek. Ale na to przyszło poczekać kilka dziesięcioleci. Tymczasem w 1885 roku Benz wyjechał swoim trójkołowym wehikułem poza swoje podwórko i przejechał nim aż 24 kilometry.

Eksploatacja opon - kompendium

Kiedy zmienić opony samochodowe z letnich na zimowe oraz z zimowych na letnie? Kiedy opona nie nadaje się do użytku? Czy opony obowiązuje data ważności?

Jak otrzymać viaBox i zarejestrować się w systemie viaToll?

Od pierwszego lipca wszyscy właściciele samochodów o masie dopuszczalnej powyżej 3,5 tony muszą regulować opłaty za przejazd wyznaczonymi odcinkami autostrad i dróg krajowych w sposób elektroniczny. Każdy taki pojazd musi być wyposażony w urządzenie viaBox. Jakie zatem obowiązują procedury przy rejestracji viaToll? Jak zdobyć ViaBoxa?

Jak wykupić kopertę: abonamentowe miejsce parkingowe?

W centrach miast szukając miejsca parkingowego mijamy miejsca, na których widnieje namalowana koperta. Nie są to jednak miejsca zarezerwowane dla inwalidów. Taką kopertę można wykupić dla pracowników lub klientów swojej firmy. W jaki sposób wykupić abonament na miejsce parkingowe?

Fiat 124 Spider: dla miłośników wiatru we włosach

Fiat 124 Spider to dwumiejscowy roadster klasy średniej produkowany w latach 1966-1985. Fiat 124 Spider dzisiaj nie cieszy się wielką popularnością, ale nadal można go spotkać na zlotach samochodów zabytkowych.

Od Willysa do Wranglera: historia Jeepa

Historia marki Jeep zaczęła się w lipcu 1940 roku, kiedy amerykańskie wojsko zaczęło się rozglądać za nowym "lekkim pojazdem zwiadowczym" w miejsce wysłużonych motocykli i zmodyfikowanych Fordów T. Do przetargu stanęło 135 producentów. Z konkursu zwycięsko wyszła tylko jedna firma: Willys-Overland. Oficjalnie nazwę "Jeep" zarejestrowano jednak w 1950 roku. Od początku swojego istnienia firma specjalizowała się w produkcji lekkich pojazdów terenowych dla wojska. Po wojnie przeszczepiono wojskowe Willysy na rynek cywilny, z ogromnym zresztą powodzeniem - chętnie kupowali je zwłaszcza żołnierze, którzy do małych aut nabrali ogromnego szacunku podczas wojny. Oto krótka historia najważniejszych modeli Jeepa.

Nowy Chevrolet Cruze hatchback od lipca w salonach

Najchętniej kupowany model Chevroleta – Cruze, pojawi się w wersji hatchback jeszcze w lipcu 2011 roku w polskich salonach. Cena zaczynać się będzie od 47 690 zł.

Stępień: system e-myta dochodzi do pełnej sprawności

System e-myta dochodzi do pełnej sprawności - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. Dodał, że system potrzebuje czasu na pełen rozruch, a podobne problemy jak Polska miały z e-mytem też inne kraje.

Fiat 500: ikona lat sześćdziesiątych

Fiat 500 był produkowany w latach 1957-1975. W ciągu 18 lat produkcji Fiat 500 znalazł blisko 4 miliony nabywców na całym świecie. Dziś Fiat 500 to klasyczne auto zabytkowe cenione nie tylko przez fanów włoskiej marki.

LOTUS - brytyjska marka wchodzi na polski rynek!

Lotus, brytyjska marka specjalizująca się w produkcji samochodów sportowych i wyścigowych, przybywa do Polski. Razem z salonem.

REKLAMA