REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Opel Astra G/Zafira A: wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym

W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić pompę paliwa w Oplu Astrze G i Zafirze A z silnikiem benzynowym. Nie jest to skomplikowana operacja.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana świec żarowych

Świece żarowe to istotny element silnika Diesla, zwłaszcza zimą. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece żarowe w modelu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana płynu hamulcowego

Wymiana płynu hamulcowego w Oplu astra i Oplu Zafira nie jest trudna. Czytając ten poradnik dowiesz się jak samemu dokonać wymiany płynu w modelu Zafira A i Astra G.

Opel Astra G/Zafira A: sprawdzanie ciśnienia sprężania

Kontrola ciśnienia sprężania pozwala nam na ocenę faktycznego stanu silnika. W poradniku tym pokażemy jak dokonać takiego sprawdzenia w Astrze G i Zafirze A.

REKLAMA

Opel Astra G/Zafira A: kontrola układu hamulcowego

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu hamulcowego w Oplu Astra G i Zafira A. Cała operacja nie jest trudna i bez problemu wykonamy ją we własnym zakresie.

Opel Astra G/Zafira A: kontrola przedniego zawieszenia i układu kierowniczego

Regularny przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego pozwala zapobiec poważnym awariom. W poradniku tym dowiesz się jak to zrobić w modelu Zafira A i Astra G.

Opel Astra G/Zafira A: przegląd skrzyni biegów i półosi napędowych

W poradniku tym opiszemy czynności, jakie powinniśmy wykonać podczas sprawdzania szczelności skrzyni biegów w Astrze G i Zafirze A. Sprawdzimy poziom oleju w przekładni mechanicznej i automatycznej a na koniec skontrolujemy półosie napędowe.

Cadillac Urban Luxury Concept

Cadillac Urban Luxury Concept to nowy pomysł Cadillaca na stylowe i luksusowe poruszanie się po zatłoczonym mieście.

REKLAMA

Historia motoryzacji: trzy litery - BMW

Drugą z najbardziej znanych niemieckich marek, obok Mercedesa, jest konkurujący z nim od blisko 100 lat BMW. Koncern ten, dziś zaliczany do największych na świecie, miał, podobnie jak wielu innych potentatów motoryzacyjnych, skromne i nie w pełni związane z branżą początki, zaczynał bowiem od produkcji... silników lotniczych i samolotów w dwóch niezależnych przedsiębiorstwach.

Tak ma wyglądać nowa Honda CR-V

W Europie nowy model Hondy CR-V zobaczymy jesienią 2012 roku. Honda CR-V to jeden z najbardziej popularnych SUV-ów na europejskim rynku.

Jak jeździć podczas upału?

Wysoka temperatura nie sprzyja dalekim podróżom samochodem i nie chodzi tu tylko o mniejszą wydolność kierowcy. W czasie upałów wiele części i podzespołów poddawanych jest dodatkowym obciążeniom, co sprzyja przede wszystkim ich znacznie szybszemu zużyciu, a nawet nagłym awariom.

Test Ford Focus III: łączy cechy poprzedników

Ford Focus to jeden z najpopularniejszych modeli aut na naszym rynku, zajmuje on zwykle jedno z czołowych miejsc w rankingach sprzedaży samochodów osobowych. Kilka miesięcy temu pojawiła się trzecia generacja Forda Focusa, która ma za zadanie podbić niemal cały świat.

Ile trzeba wydać, żeby kupić SUVa? Ranking najtańszych miejskich terenówek

SUVy wciąż biją rekordy popularności. Choć nie są ani tak pakowne jak kombi, ani nie radzą sobie w terenie to Polacy je pokochali... A to skrzętnie wykorzystują dealerzy i handlarze windując ceny. Nie trzeba wcale jednak wydać fortuny żeby stać się posiadaczem SUV-a.

Nadchodzi ciężkie półrocze dla motoryzacji

Nadchodzące półrocze może być bardzo trudne dla naszego rynku motoryzacyjnego. Już czerwcowe wyniki są dalekie od ideału i niestety wszystko wskazuje na to, że europejski rynek nowych aut czekają dalsze spadki.

Wyniki motoeksportu do kwietnia 2011

Eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2011 roku wyniósł prawie 6,77 miliardów euro. Jest to poprawienie wyniku z zeszłego roku o 18,29%.

Obciążone auto: czy prowadzi się inaczej?

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jak bardzo zachowanie samochodu zmienia się w zależności od tego jaki ciężar wieziemy. Auto będzie inaczej przyspieszać, hamować, inaczej będzie reagowało na ruchy kierownicą. Ważne jest jak przewozimy nasz drogocenny – bo żywy – ładunek.

"Rz": Tiry zalały boczne drogi

Tiry rozjeżdżają lokalne trasy, by nie płacić e-myta. Ciężarówki stały się utrapieniem dla urlopowiczów i samorządowców – informuje "Rzeczpospolita".

Samochodem do Czarnogóry

Podróż samochodem do Czarnogóry to doskonały wybór jeśli szukamy punktu wypadowego – bliskość Chorwacji (Dalmacja) i Albanii sprawia, że Czarnogóra jest coraz częściej wybieranym wakacyjnym kierunkiem. Ten wielonarodowy i wielokulturowy kraj o bogatej i zróżnicowanej kulturze i historii, jest krainą błękitnego morza, słońca i skalistych gór. Podróż autem do Czarnogóry wymaga zapoznania się z przepisami i podstawowymi zasadami obowiązującymi na drogach tego młodego państwa.

Eksperci: PKP Cargo na sukces za granicą musi poczekać

Największy polski przewoźnik kolejowy - PKP Cargo - przez 10 lat istnienia przewiózł 1,5 mld ton towarów. Eksperci oceniają, że choć pozycji spółki w Polsce nic nie zagraża, to wiele lat upłynie, zanim PKP Cargo odniesie sukces za granicą.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana filtra paliwa w silniku benzynowym

Celem tego poradnika jest przedstawienie metody na wymianę filtra paliwa w silniku benzynowym. Cała operację pokażemy na przykładzie Opla Astry G i Zafiry A.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana świec zapłonowych

W poradniku tym dokonamy wymiany świec zapłonowych w modelu Astra G i Zafira A. Wymiana świec nie jest trudna i bez problemu poradzimy sobie we własnym zakresie.

Opel Astra G/Zafira A: kontrola układu wydechowego

W poradniku tym dowiesz się jak prawidłowo dokonać kontroli układu wydechowego w Oplu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju silnikowego jest bardzo ważna. Czytając ten poradnik dowiesz się jak samemu wymienić olej w Oplu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: kontrola układu chłodzenia

Regularna kontrola układu chłodzenia pozwoli uniknąć kosztownych napraw. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu chłodzenia w Oplu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana filtru paliwa w silniku Diesla

Regularne wymiany filtrów przedłużają żywotność silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany i odwodnienia filtru paliwa w Oplu Astra G i Zafira A.

Volkswagen Polo IV: wymiana żarówek

W poradniku tym pokażemy jak wymienić żarówki w Volkswagenie Polo IV.

Seat Ibiza III: wymiana żarówek

Wymiana żarówek może okazać się bardzo problematyczna, zwłaszcza nocą. W poradniku tym dowiemy się jak samemu wymienić żarówki w Seacie Ibiza III.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: demontaż pompy paliwa

Uszkodzona pompa paliwa w Volkswagenie Polo IV, czy Seacie Ibiza III wpływa na pracę silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany pompy paliwa w Seacie Ibiza III i Volkswagenie Polo IV.

Używana Skoda Octavia: opis modelu

Skoda Octavia to jeden z najbardziej pożądanych pojazdów na rynku wtórnym. Czeska limuzyna może poszczycić się wyjątkowo korzystnym stosunkiem funkcjonalności i jakości do ceny. Kolejną zaletą pojazdu są niskie koszty utrzymania.

Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 to następczyni równie pięknej Alfy Romeo 156. 159-tka pojawiła się na rynku w 2005 roku i mimo, że nie doczekała się nawet faceliftingu, nadal wygląda zabójczo.

Używane BMW serii 3 E46: opis modelu

BMW E46 to nic innego, jak stara dobra "trójka". Pojawiła się na rynku w 1998 roku i sprzedawano ją na wielu różnych rynkach: od Europy, przez USA, aż po Rosję, Wietnam, Indonezję i Chiny.

Opel Vectra C

Opel Vectra C jest produkowany od 2002 roku a w 2005 roku producent poddał samochód faceliftingowi. Do konkurencji Opla Vectry należy między innymi Ford Mondeo czy Volkswagen Passat. Dla pasjonatów mocnych silników i dużej mocy producent stworzył wersję Opla Vectrę OPC.

35 lat Volkswagena Golfa Gti

Mija właśnie 35 rok od momentu wprowadzenia na rynek Volkswagena Golfa Gti pierwszej generacji. Oto krótka historia usportowionej wersji tego kultowego kompaktu.

Seat Leon

Seat Leon to popularny na polskich drogach hatchback segmentu C. Oferuje nam różne wersje silników diesla jak i benzynowych. Najmocniejszy z nich ma 211 koni mechanicznych i na rozpędzenie się do 100km/h potrzebuje 6,9 sekundy.

Licencje transportowe po 4 grudnia

W dniu 4 grudnia 2011 zaczną obowiązywać nowe unijne przepisy dotyczące wykonywania zawodu przewoźnika drogowego. Co to oznacza dla polskich firm transportowych? Jakie zasady będą regulować transport międzynarodowy ? O tym w artykule Marka Pomian Biesiekierskiego, dyrektora operacyjnego PEKAES SA.

GEFCO otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

Grupa GEFCO otworzyła pierwszy oddział w Republice Kazachstanu, w Almacie. Firma została zarejestrowana 27 czerwca 2011 r. w ramach programu rozwoju międzynarodowego, mającego na celu wzmocnienie pozycji GEFCO w Azji Środkowej.

Test Skoda Octavia: Coś małego, coś dużego

Kompaktowa Skoda oferuje duże możliwości wyboru silnika, wyposażenia i skrzyni biegów. Połączenie małego turbobenzyniaka z automatyczną przekładnią wydaje się ciekawe i rzadko spotykane. Czy zyska zwolenników?

Czy polskie ubezpieczenie OC będzie ważne za granica? Jakie ubezpieczenie wykupić przed wyjazdem za granice?

Niemal we wszystkich krajach Europy obowiązkowe jest posiadanie polisy OC oraz dowodu rejestracyjnego, z pieczątką potwierdzającą ważne badania techniczne. To oznacza, że polskie OC to wszystko czego potrzebujemy. Są jednak wyjątki - a im dalej na wschód tym możemy mieć więcej problemów...

Nowy sedan Hyundaia

Hyundai wprowadza właśnie na polski rynek nowy model o nazwie Elantra. Hyundai Elantra jest oferowany tylko z silnikiem benzynowym 1,6 litra o mocy 132 koni mechanicznych od 59 900 złotych.

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Chorwacji?

Wybierając się do Chorwacji samochodem warto wiedzieć jak zachować się przy spotkaniu z lokalną policja. To o tyle istotne, że Chorwacja to jeden z najpopularniejszych letnich kierunków podróży, a państwo choć należy już do Unii Europejskiej ma jak każde państwo w Europie przepisy nieujednolicone z naszymi.

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Rumunii?

Wybierając się do Rumunii samochodem warto wiedzieć jak zachować się przy spotkaniu z lokalną policją. Chodzi głównie o specyficzne przepisy, wymagania oraz procedury, które – gdy spotkamy się z nimi po raz pierwszy – mogą dziwić.

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Danii?

Kierowcy zazwyczaj nie lubią policji, warto jednak pamiętać, że spotkanie z drogówką nie zawsze musi oznaczać kłopoty. Dlatego, żeby oszczędzić sobie nerwów i nieporozumień – szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów za granicę - warto wiedzieć z kim możemy mieć do czynienia. Co trzeba wiedzieć o policji drogowej w Danii?

Jak zachować się podczas kontroli drogowej w Norwegii?

Norwegia to państwo w którym na drogach praktycznie nie widać policji - nie oznacza to jednak że w pewnym momencie nie możemy natknąć się na patrol. Co robić podczas kontroli drogowej, czego będzie wymagał od nas policjant i czy Norwegowie faktycznie tak bezwzględnie egzekwują przepisy?

Seaty z fabryczną instalacją LPG

Ze względu na popularność aut z instalacjami LPG, Seat postanowił wprowadzić do swojej oferty auta fabrycznie przystosowane do zasilania gazem. Przy zamawianiu nowego auta marki Seat jako opcję możemy wybrać fabryczną instalację gazową.

Jak zachować się podczas kontroli drogowej na Słowacji?

Słowacka policja na wśród polskich kierowców nie najlepsza renomę. Czy słusznie? Jakie niespodzianki czekają na polskiego kierowcę u naszych południowych sąsiadów i jak zachować się w czasie kontroli drogowej na Słowacji? Oto kilka porad:

DGP: Polsko-rosyjskie starcie transportowe

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje kontrę na rosyjskie próby ograniczania polskich TIR-ów. Szykują się dokładne kontrole ciężarówek ze Wschodu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Symbole: źródło cennej wiedzy o samochodzie

Liczba sposobów na weryfikację bezwypadkowej przeszłości pojazdów jest ogromna. Zaskakująco dużo mogą powiedzieć niepozorne naklejki na karoserii oraz symbole na szybach i elementach.

Używany Volkswagen Lupo: opis modelu

Mimo upływu lat używane Lupo jest warte uwagi. Najmniejszy Volkswagen zaskakuje zwrotnością i praktycznością. Koncern oferował wersje, które imponowały oszczędnością albo właściwościami jezdnymi. Niemiecki maluch jest też bardziej trwały od bliźniaczego Seata Arosy

Jak poprawić skuteczność hamulców?

Skutecznie działający układ hamulcowy ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo - zarówno nasze, jak i pozostałych użytkowników dróg. Warto dbać o jego kondycję, a nawet pokusić się o modyfikacje, które mogą skrócić drogę hamowania.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: wymiana świec żarowych

W poradniku opisujemy jak wymienić świece żarowe w Seacie Ibiza III i Volkswagenie Polo IV.

REKLAMA