REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe usługi na rynku pocztowym. Przykład Power Post

Robert Giersz

REKLAMA

REKLAMA

Do niedawna polscy przedsiębiorcy i instytucje skazane były na usługi narodowego operatora - Poczty Polskiej. Na rynku pojawiają się już wyspecjalizowane firmy oferujące kompleksową usługę korespondencji. Na czym polega i czy warto się nią zainteresować?

Sytuacja na rynku pocztowym - na którym przez wiele lat monopolistyczne rządy sprawowała Poczta Polska – sprawiła, że nie tylko duże instytucje i średniej wielkości przedsiębiorcy, ale też klienci indywidualni – zmuszeni byli do korzystania z jedynej, dostępnej na rynku oferty operatora narodowego.

REKLAMA

Niewydolność instytucjonalna poczty oraz mało konkurencyjna i nieadekwatna do potrzeb sektora B2B i B2C oferta rynkowa monopolisty – przyzwyczajonego dotychczas do braku konkurencji – przyczyniła się paradoksalnie do powstania alternatywnych firm, świadczących zbliżone, ale znacznie bardziej zaawansowane usługi. Rozwój nowych technologii – a co za tym idzie, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na rynku usług pocztowych – spowodowały, że firmy zaczęły szukać alternatywnych sposobów nadawania korespondencji.

Zlecenie korespondencji pocztowej na zewnątrz

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem w przypadku firm i instytucji jest zlecenie obsługi korespondencji zewnętrznym, wyspecjalizowanym w tym zakresie podmiotom.

REKLAMA

Wybór najlepszego operatora uzależniony jest z kolei zaledwie od czterech czynników: czasu, zasobów finansowych i kadrowych oraz bezpieczeństwa realizacji zlecenia.
Każdy doświadczony menedżer zdaje sobie sprawę, że tylko łączne spełnienie tych czterech kryteriów przesądzać może o skutecznej realizacji celów przedsiębiorstwa. Dlatego z biznesowego punktu widzenia wybór odpowiedniego operatora – gwarantującego profesjonalny outsourcing usług pocztowych – jest kwestią strategiczną.

Prekursorem na polskim rynku w zakresie technologicznego usprawniania procesu doręczania listów, umów czy też faktur jest bez wątpienia spółka Mass Mailing Integrated. Usługa Power Post, którą oferuje – bazująca na systemie poczty hybrydowej – z pewnością zrewolucjonizuje ten segment polskiego rynku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Power Post umożliwia natychmiastową wysyłkę dokumentów generowanych na komputerze z dostępem do Internetu, bez potrzeby tracenia czasu na drukowanie, kopertowanie, adresowanie i wizyty na poczcie. Jest to aktualnie najbardziej efektywne czasowo, jak też finansowo rozwiązanie łączące zalety poczty e-mail, wykorzystując przy tym najbardziej funkcjonalne elementy tradycyjnych usług pocztowych. Dlatego dzięki Power Post list, umowa czy faktura wysłana prosto z komputera szybko i sprawnie dotrze do adresata w tradycyjnej, papierowej formie.

W biznesie wygrywa ten, kto umie korzystać ze wszystkich dostępnych środków przy założeniu ich efektywności czasowej i finansowej. Mocną stroną zewnętrznych firm – specjalizujących się w outsourcingu usług pocztowych – jest przede wszystkim profesjonalne zaplecze technologiczne i wyszkolona kadra oraz fachowa obsługa logistyczna.

MMI w ramach usługi Power Post zapewnia:

  • Oszczędność czasu i synchronizację przesyłek, dzięki 15 centrom dystrybucyjnym
  • Redukcję czynności związanych z produkcją korespondencji (drukowanie, kopertowanie, inserty), jak również możliwość korzystania z usług pocztowych bez konieczności opuszczania miejsca pracy (wystarczy komputer i internet)
  • Usprawnienie organizacji pracy i kontrolę nad wydatkami – możliwość nadawania uprawnień i przyznawania limitów finansowych dla poszczególnych działów czy pracowników
  • Efektywność i wydajność personelu – brak konieczności angażowania własnej kadry, która w tym czasie może skupić się na statutowych aspektach działalności firmy
  • Zmniejszenie nawet o 20% kosztów jednostkowych przygotowania i dystrybucji przesyłek
  • Pełne bezpieczeństwo baz danych odbiorców dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu

Usługa Power Post umożliwia ponadto:

  • Pełną kontrolę nad procesem dystrybucji
  • Śledzenie korespondencji na każdym etapie procesu jej przygotowania, a w określonych przypadkach również doręczenia
  • Zarządzanie i możliwość archiwizacji elektronicznie wysyłanej korespondencji

Gdzie szukać przewag outsourcera usług pocztowych?

REKLAMA

Nie tylko terminowość czy szybkość, ale również elastyczność w zakresie obsługi oraz cena usług odgrywają kluczową rolę przy wyborze operatora, który przejmie na siebie kompleksową obsługę korespondencji codziennej. Oferta rynkowa w tym zakresie – biorąc pod uwagę najbardziej restrykcyjne wymagania klientów – nie jest wbrew pozorom szeroka. Niewiele firm dysponuje bowiem wystarczającym zapleczem techniczno-logistycznym, które pozwala zaspokoić wygórowane oczekiwania zlecających.

Tym bardziej uwagę instytucji masowo nadających korespondencją powinna wzbudzić poczta hybrydowa – szybsza, bardziej efektywna, bezpieczna i przede wszystkim tańsza niż dotychczas dostępne na rynku usługi. Wysoka jakość, nowoczesność i ponadstandardowość idzie w tym przypadku w parze z ekonomią – zarówno w sferze finansowej, jak i zaoszczędzonego czasu.

Power Post – innowacyjna usługa oferowana przez MMI - jest realizowana w systemie poczty hybrydowej. To nowatorskie rozwiązanie, które łączy funkcjonalność poczty elektronicznej i cechy tradycyjnych usług pocztowych i poligraficznych.

Listy i dokumenty nadane przez Power Post prosto z komputera nadawcy trafiają do Centralnego Ośrodka Produkcyjnego. Ten automatycznie wybiera jeden z 15 Ośrodków Wydruku, znajdujący się najbliżej lokalizacji adresata korespondencji tak, by zoptymalizować koszty logistyczne i przyspieszyć proces doręczenia.

Usługa Power Post realizowana jest przez firmę Mass Mailing Integrated przy współpracy z największym, niezależnym operatorem pocztowym InPost.

źródło: Power Post / MMI

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wielki potencjał zielonej logistyki, na który długo jeszcze poczekamy [ESG w logistyce 2024-2030]
Będą nowe stawki za badania psychologiczne kierowców

Ministerstwo Zdrowia chce podnieść stawkę za badania psychologiczne kierowców. Aktualna stawka obowiązuje już dekadę. Ile ma wynosić nowa?  

Polski rynek ze wzrostami sprzedaży w 2024 r. Auta osobowe drożeją, a dostawcze... tanieją

Blisko 50 tys. fabrycznie nowych aut osobowych. Na tyle został wyceniony rynek w Polsce w marcu. Lider? Ten jest tylko jeden. Pozycję zachowuje Toyota.

Polskie Porsche 911. Na świecie jest tylko jeden egzemplarz

Wiedzieliście o tym, że Polacy tworzą unikalne Porsche 911? Zajmuje się tym firma Indecent. Jej nowe auto o oznaczeniu 005 powstało na bazie generacji 991. To jedyny taki egzemplarz na świecie.

REKLAMA

Przegląd roweru na wiosnę. Co trzeba sprawdzić i jak przygotować rower do sezonu?

Wiosna to czas, w którym z garaży i piwnic kierowcy wyprowadzają rowery. Przed rozpoczęciem eksploatacji jednośladu warto jednak upewnić się, że jest on gotowy na sezon. Co trzeba sprawdzić w rowerze na wiosnę? Oto opis przeglądu krok po kroku.

Nowa Dacia Spring to elektryk i jedno z najtańszych aut na rynku w Polsce!

Marka zaprezentowała cennik nowej Dacii Spring. Ten startuje od 76 900 zł. Przy tej cenie Spring jest nie tylko najtańszym elektrykiem w Polsce. To także jeden z najtańszych fabrycznie nowych samochodów w kraju.

Nawet 100 tys. zł za każdego pasażera na gapę. Tyle kosztuje przewóz nielegalnych imigrantów do Wielkiej Brytanii

Nawet 50 tys. zł za każdego nielegalnego imigranta. Tyle zapłaci zarówno kierowca, jak i jego pracodawca. Co gorsze, drakońską karę może zapłacić także ten przewoźnik, który przewiezie "pasażera" nieświadomie. Choć jest sposób na zmniejszenie kary.

Umowa leasingu tylko na piśmie? To już przeszłość. No może prawie... Czy zmieni się też kwestia wykupu auta?

Umowę leasingu musi być spisana na piśmie. Pod rygorem nieważności. Takie przepisy obowiązują od 24 lat. I teraz mogą się zmienić. Pojawił się projekt ustawy, który zezwoli na elektroniczne zawieranie takich umów. To oznacza sporo większą wygodę transakcji.

REKLAMA

Komu, komu... Ostatnie egzemplarze GR Yaris do wzięcia w Polsce. Pula powoli się kończy

Nowa Toyota GR Yaris tania nie jest. Kosztuje co najmniej 214 900 zł. Powstaje jednak w limitowanej serii, a do tego oferuje 280-konny silnik. To prawdziwy sportowiec! Zakup tego auta może zatem stanowić gratkę. A jest ku temu jeszcze okazja. Być może ostatnia.

Kiedy pieszy nie ma pierwszeństwa na pasach?

Polskie przepisy przewidują przypadki, w których pieszy wcale nie ma pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Dziś je zatem omówimy. Wskażemy także, jaki pieszy może dostać mandat za wymuszenie pierwszeństwa na pasach.

REKLAMA