REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Olej silnikowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Niski poziom oleju w silniku: objawy które zauważysz to...

Niski poziom oleju w silniku: objawy powinien zauważyć każdy kierowca. A jak nie zwróci na nie uwagi, będzie musiał remontować jednostkę napędową.

Poziom oleju: na zimnym czy ciepłym silniku?

Poziom oleju: na zimnym czy ciepłym silniku? Odpowiedź może być jedna. Pomiar poziomu środka smarnego można wykonywać...

Jaki powinien być poziom oleju na bagnecie?

Jaki powinien być poziom oleju na bagnecie? To jedna kwestia. Drugą jest to, jak sprawdzić poziom oleju na bagnecie.

REKLAMA

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku? 12 proc. kierowców nie wie

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku? To pierwsze z ważnych pytań. Bo drugie dotyczy regularności kontroli. Co kierowcy wiedzą na ten temat?

Nagły wyciek oleju z silnika

Nagły wyciek oleju z silnika - to jeden z czarniejszych scenariuszy na drodze. Czemu? Bo kierowca powinien jak najszybciej zgasić jednostkę. Co dalej?

Wyciek oleju z turbosprężarki

Wycieki oleju z turbosprężarki świadczą przede wszystkim o stanie doładowania. Ich pojawienie się powinno oznaczać ingerencję mechanika.

Wycieki oleju z silnika: skąd się biorą, jak je usunąć?

Wycieki oleju z silnika? Jaki jest powód ich pojawiania się? Jak sobie z nimi poradzić? O tym w naszym poradniku.

REKLAMA

Jak zgasić rozbiegany silnik? Nie jest łatwo, ale się da!

Jak zgasić rozbiegany silnik? Choć zadanie nie jest proste, są pewne sposoby. Co ważne, jeżeli kierowca nie podejmie reakcji, diesel zatrze się!

Kiedy wymieniać płyny w samochodzie?

Kiedy wymieniać płyny w samochodzie? Dziś przyjrzymy się poszczególnych płynom eksploatacyjnym i wskażemy interwał ich wymiany.

Jaki olej do Polo 9n 1.4 TDI? Podpowiadamy.

Jaki olej do Polo 9n 1.4 TDI? Dziś zajmiemy się małolitrażowym dieslem i jednym z popularniejszych modeli miejskich na polskim rynku wtórnym.

Niski poziom oleju: czy można jechać autem?

Niski poziom oleju. Czy w takiej sytuacji można dalej jechać autem? To tak naprawdę zależy od wielu czynników.

Wycięty DPF: jaki olej stosować w silniku?

Wycięty DPF? Jaki olej stosować? Dziś sprawdzimy czy właściciel diesla powinien zmienić środek smarny po usunięciu filtra cząstek stałych.

Jak często wymieniać filtr oleju?

Wymiana filtra oleju choć niezwykle kluczowa, często jest pomijana przez kierowców. Kiedy go zmienić, ile to kosztuje i czemu to takie ważne?

Wymiana oleju: przed zimą czy po zimie?

Wymiana oleju? Przed zimą czy po zimie zdecydować się na wizytę w warsztacie? Dziś odpowiadamy na te pytania.

Za dużo oleju w silniku 2.0 TDI. Co to może oznaczać?

Użytkownicy aut Grupy Volkswagena często zgłaszają pewien problem. Mówią o za dużej ilości oleju w silniku 2.0 TDI. Z czego to wynika?

2.0 TDI CR opinie: warto wybrać ten silnik?

Dziś opowiemy o dieslu 2.0 TDI CR. Opinie na temat tej jednostki są jednoznaczne. A to oznacza, że... Więcej w naszym materiale.

Olej silnikowy: oznaczenia - co mówią i jak je dobierać do auta?

Podstawowym płynem eksploatacyjnym jest olej silnikowy. Oznaczenia stojące za cieczą smarną nie są już jednak takie oczywiste. Jak je czytać?

Przyczyny brania oleju w silniku benzynowym. Co sprawdzić?

Dziś zobaczymy jakie mogą być przyczyny brania oleju w silniku benzynowym. Jakie uszkodzenia decydują o zwiększonym apetycie na środek smarny?

1.0 TSI: jaki olej będzie najlepszy?

Segmenty B i małych SUV-ów zostały zdominowane przez 3-cylindrowe silniki. Dobrym przykładem jest Grupa Volkswagena i jednostka 1.0 TSI. Jaki olej kupować, aby małolitrażowy i wysilony benzyniak miał zagwarantowaną trwałość?

Silnik spala olej: przyczyny mogą być różne!

Czarny scenariusz dla kierowcy? To sytuacja, w której odkryje, że silnik spala olej. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być naprawdę różne. Łączy je na ogół jedno. Niestety tym czymś są wysokie koszty naprawy.

Silnik bierze olej, ale nie kopci? To nie zawsze oznacza usterkę.

Dla tego tekstu spore znaczenie ma wyjaśnienie dwóch kwestii. Po pierwsze tego, co to znaczy że silnik pobiera olej. Po drugie tego, jak duże zużycie należy uznać za niepokojące.

Nagar pod korkiem oleju. Co oznacza?

Olej silnikowy w miarę zużycia staje się coraz ciemniejszy - szczególnie w silnikach diesla. Co jednak oznacza sytuacja, w której podczas dolewki smarowidła kierowca zauważy nagar pod korkiem oleju? Czy to zawsze wiąże się z remontem?

Silnik 1.2 TSI bierze olej. Czy konieczny jest remont?

Nowoczesny benzyniak Volkswagena miał być nowoczesny i oszczędny. W zamian przygotował dla kierowców serię poważnych usterek. Przykład? Uroda konstrukcji jest taka, że silnik 1.2 TSI bierze olej.

Jaki olej do skrzyni biegów? Podpowiadamy.

Czy w manualnej skrzyni należy wymieniać olej? Wbrew obiegowej opinii jak najbardziej! Interwał jest rzadki, mimo wszystko to procedura, o której należy pamiętać. Zatem jaki olej do skrzyni biegów wybrać?

Spalanie superstukowe. Co to takiego?

Niekontrolowany zapłon mieszanki może doprowadzić do zniszczenia downsizingowanego silnika. Na czym polega spalanie superstukowe i jaka jest istota zjawiska LSPI?

Silnik dymi na niebiesko. To nie jest dobra wróżba...

W XXI wieku spaliny wydobywające się z auta powinny być bezbarwne. Co zatem oznacza sytuacja, w której silnik dymi na niebiesko? Choć kolor spalin jest jasny, scenariusz może być naprawdę czarny!

Co musisz wiedzieć o Castrol Fluid Titanium?

Technologia Castrol Fluid Titanium była testowana diamentowym imadłem! Wnioski? Pozwala o 20 proc. obniżyć siłę tarcia i uwolnić pełne możliwości jednostki napędowej.

W silniku przybywa oleju? A twój diesel ma DPF?

Rosnący poziom oleju w silniku to scenariusz, który coraz częściej zdarza się w przypadku nowoczesnych diesli. Co to oznacza i jak radzić sobie z problemem?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Samodzielna wymiana oleju silnikowego wiąże się z pozbyciem się starego oleju. Nie można go ot tak wylać do ścieków, bo negatywnie wpływa na środowisko. Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z tymi silnikami mogą być problemy: 1,2 MPI VAG

Na początku nowego millenium segment B był najpopularniejszy w Europie. A to oznaczało, że spora część mocy przerobowych producentów została skierowana właśnie na prace nad małymi hatchbackami. Przykładem takiego podejścia może być premiera nowego benzyniaka Grupy Volkswagena w roku 2001. Motor 1,2 MPI miał przynieść rewolucję, a dał przesadę. Niestety przesadę i to w kilku wymiarach. Silnik był zbyt hałaśliwy, zbyt słaby i zbyt awaryjny.

Jak dbać zimą o silnik maszyny budowlanej?

Bez względu na to, czy zimą nasze maszyny budowlane mają przestój, czy wciąż pracują warto odpowiednio zadbać o ich układ napędowy, zwłaszcza silnik. Jak to zrobić?

Czy istnieją jeszcze sezonowe oleje do samochodów ciężarowych?

Niegdyś w samochodach ciężarowych stosowało się sezonowe oleje silnikowe. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Na rynku są dostępne środki smarne chroniące silnik w szerokim zakresie temperatur.

Co wchodzi w skład oleju silnikowego?

Co wchodzi w skład oleju silnikowego? Duże znaczenie dla jakości oleju ma zastosowana baza olejowa, ale nie mniej ważne są dodatki uszlachetniające.

Samodzielna wymiana oleju w silniku

Wymiana oleju w silniku nie jest czynnością na tyle skomplikowaną, aby nie poradził sobie z nią przeciętny kierowca. Trzeba jednak znać pewne zasady, dzięki którym czynność ta będzie bezpieczna zarówno dla silnika i jak i osoby ją wykonującej.

Dlaczego silnik może się zatrzeć?

Zatarcie silnika jest najpoważniejszą z awarii jaka może się nam przydarzyć. Naprawa w takim przypadku jest bardzo kosztowna i czasochłonna, a niejednokrotnie zupełnie nieopłacalna. Dlaczego silnik samochodu czy motocykla ulega zatarciu?

Dobór oleju silnikowego

Dobór odpowiedniego oleju silnikowego nie jest prostą sprawą. Żeby uniknąć błędów trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. I trzymać się zaleceń producenta pojazdu.

Samodzielna wymiana oleju silnikowego

Jak krok po kroku, samodzielnie wymienić olej silnikowy w samochodzie?

Z czego składa się olej silnikowy?

Z czego składa się olej silnikowy? Który składnik jest najistotniejszy ze względu na późniejsze właściwości oleju silnikowego?

Dobór oleju do danego rodzaju silnika

Dobór oleju silnikowego i interwał jego wymiany warto ustalać z uwzględnieniem rodzaju silnika, do którego ma być zastosowany. Dlaczego?

Do czego służy olej silnikowy?

Do czego służy olej silnikowy? Według 37% kierowców głównie do chłodzenia silnika. Takie są wnioski z badania przeprowadzonego przez Instytut PBS wykonane na zlecenie marki Castrol.

Czym jest syntetyczny środek smarny?

Kupując olej do silnika używanego pojazdu kierowcy mają do wyboru środki smarne na bazie syntetycznych lub mineralnych baz. Które są lepsze i dlaczego?

Co wymienić po zakupie używanego samochodu?

Zakup używanego samochodu, bez względu na zapewnienie poprzedniego właściciela odnośnie skrupulatnej wymiany materiałów eksploatacyjnych, zawsze powinien łączyć się z koniecznością wymiany niektórych elementów. Których?

Jakim olejem zalać silnik Koenigsegga?

Ultra szybki Koenigsegg One:1 posiada silnik o mocy aż 1360 KM. Aby zachował wysoką trwałość producent zaleca by był zalewany olejem silnikowym Castrol EDGE. Dlaczego?

Jakim olejem zalać silnik o mocy 135 000 KM?!

Naddźwiękowy samochód Bloodhound SSC, aby pobić rekord prędkości został wyposażony w silnik o mocy 135 tys. koni mechanicznych. Jaki olej będzie w stanie sprostać ogromnym przeciążeniom jakim poddane zostaną podzespoły takiej jednostki napędowej?

Olej silnikowy do auta miejskiego

Silnik samochodu użytkowanego na krótkim dystansie zużywa się

Jak testowany jest olej silnikowy?

Aby olej silnikowy sprawdzał się nawet w natrudniejscych warunkach musi być poddawany odpowiednim testom. Do najlepszych poligonów doświadczalnych zalicza się wszelkiego rodzaje rajdy samochodowe, które swoją charakterystyką najbardziej przypominają drogowe warunki. Oto jak Castrol testuje swoje oleje silnikowe.

Castrol wciąż dla Jaguarów i Land Roverów

Firmy Castrol i Jaguar Land Rover przedłużyły umowę o współpracy. Tym samym Castrol wciąż będzie dostarczał środki smarne dla producenta samochodów szlachetnych marek.

Czy płyny eksploatacyjne mogą się przeterminować?

Czy oleje, płyny chłodnicze, hamulcowe, a także do spryskiwaczy mogą ulec przeterminowaniu? O ile w przypadku płynów hamulcowego i chłodniczego łatwo sobie wyobrazić, że z czasem mogą stracić swoje właściwości o tyle w przypadku letniego płynu do spryskiwaczy czy oleju, data przydatności do spożycia wydaje się być bardzo długa. Czy słusznie?

Zużyty olej silnikowy - konsekwencje dla silnika

Jazda ze zużytym oleju silnikowym negatywnie wpływa na trwałość motoru a nawet jego spalanie. Dlaczego warto dbać o należytą świeżość oleju?

REKLAMA