REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

2.0 TDI CR opinie: warto wybrać ten silnik?

2.0 TDI CR opinie
2.0 TDI CR opinie
Shell

REKLAMA

REKLAMA

Dziś opowiemy o dieslu 2.0 TDI CR. Opinie na temat tej jednostki są jednoznaczne. A to oznacza, że... Więcej w naszym materiale.

2.0 TDI VAG EA189, czyli start w 2007 roku

W roku 2007 Niemcy zdecydowali się na modernizację popularnego diesla. 2.0 TDI poprawiony oznacza jednak nie tylko lifting, ale gruntowne zmiany technologiczne. Przykład? Bardzo mocno zmienił się osprzęt. Volkswagen zrezygnował z pompowtryskiwaczy. W ich miejscu zamontowany został wtrysk typu common rail. Motor 2.0 TDI VAG EA189 zadebiutował w wersji 140-konnej. Szybko lista dostępnych wariantów została jednak rozbudowana. W efekcie zaoferowano klientom wersje o mocy od 110 do 240 koni mechanicznych.

REKLAMA

2.0 TDI Common Rail. Od razu nowa wersja?

Odpowiedź na pytanie w którym roku poprawiono silnik 2.0 TDI jest dość oczywista. Mowa o roku 2007. Warto jednak pamiętać o tym, że nie od razu zmodernizowany wariant trafił do pełnej gamy Grupy Volkswagena. Początkowo był montowany wyłącznie w modelach Audi. Najpóźniej debiut miał miejsce w samochodach Skody. Wersja z pompowtryskiwaczami była montowana jeszcze do przełomu pierwszej i drugiej dekady XXI wieku.

2.0 TDI CR opinie - co się psuje?

Opinie o silniku 2.0 TDI CR są więcej niż dobre. Kierowcy podkreślają jego wysoką bezawaryjność. Niemcy nie ustrzegli się jednak drobnych problemów. Przykład? Modele wyprodukowana w latach 2009 - 2011 były wyposażone w wadliwe przewody doprowadzające paliwo do wtryskiwaczy. Ich wymiana realizowana była w ramach akcji naprawczej. Poza tym problemy z silnikiem 2.0 TDI VAG EA189 wynikają głównie z wieku lub przebiegu. Po pokonaniu mniej więcej 350 tysięcy kilometrów mogą się pojawić usterki związane z kołem dwumasowym, filtrem cząstek stałych czy wtryskiwaczami.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

Wysokie stężenie substancji rakotwórczych w pyle drogowym w centrum Warszawy. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA