REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wycieki oleju z silnika: skąd się biorą, jak je usunąć?

Wycieki oleju z silnika: skąd się biorą, jak je usunąć?
Wycieki oleju z silnika: skąd się biorą, jak je usunąć?

REKLAMA

REKLAMA

Wycieki oleju z silnika? Jaki jest powód ich pojawiania się? Jak sobie z nimi poradzić? O tym w naszym poradniku.

Jak zlokalizować wyciek oleju z silnika?

Zauważyłeś plamę środka smarnego pod autem? To może oznaczać wycieki oleju z silnika. Czy nieszczelności zawsze oznaczają, że jednostka jest zużyta i może wymagać remontu? Wszystko zależy od źródła problemu. Bo czasami wycieki oleju z silnika są powodowane przez uszkodzenia, a czasami np. błędy popełnione przez mechanika. Jak namierzyć wycieki? W pierwszej kolejności należy zajrzeć pod maskę. W sytuacji, w której wycieki oleju z silnika są świeże, kierowca może zauważyć miejsce, w którym się zaczynają. Gdy środek smarny zdąży zabrudzić sporą część bloku, precyzyjne wskazanie źródła problemu może już nie być takie łatwe.

REKLAMA

Skąd się biorą wycieki oleju z silnika? Jednostka napędowa pracuje pod ogromnym ciśnieniem. Jej elementy - w tym uszczelniacze - są zatem mocno obciążone.

Wycieki oleju z silnika: ile kosztuje naprawa?

Gdzie najczęściej powstają wycieki oleju z silnika? Najczęściej w wyniku eksploatacji jednostki napędowej środek smarny wydobywa się spod gumowych uszczelek pokrywy zaworów i miski olejowej. Jak poradzić sobie z problemem? Najlepszą metodą na likwidację wycieków oleju z silnika jest wymiana zużytych uszczelniaczy. Ile kosztuje? Zestaw nowych uszczelniaczy to wydatek na poziomie 100 - 150 złotych. Robocizna mechanika nie powinna być droższa niż 100 złotych. Warto pamiętać o tym, aby naprawę wykonywał fachowy mechanik - w innym wypadku nowe uszczelniacze mogą nie usunąć problemu.

Wycieki oleju z silnika: uszczelniacze wałków to poważniejszy przypadek!

Zdarza się, że wycieki oleju z silnika wynikają ze zużycia uszczelniaczy wałków rozrządu i wału korbowego. W tym przypadku doszczelnienie okaże się zdecydowanie droższe. Koszty robocizny i części będą oscylować w granicy kilkuset złotych. Powód? Sam simering wałka rozrządu kosztuje dosłownie kilka złotych. Mimo wszystko naprawa wymaga dużych nakładów pracy od mechanika. Stąd zdecydowanie wyższe koszty.

Wycieki oleju z silnika: jeździć czy naprawiać?

Jak szybko usunąć wycieki oleju z silnika? Czy wymagają one natychmiastowej reakcji? Po wykryciu wycieku kierowca w pierwszej kolejności powinien sprawdzić stan środka smarnego w silniku i uzupełnić ewentualne ubytki. I tak, powinien jak najszybciej umówić się na wizytę do mechanika. Powód? Zbyt niski poziom smarowidła może doprowadzić do przytarcia lub zatarcia elementów silnika. Mało oleju oznacza niewystarczającą redukcję siły tarcia i niewystarczające odbieranie temperatury z wnętrza silnika.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 100 139 interwencji, 377 wypadków drogowych, 36 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 139 interwencji.

Nowe płatne drogi i autostrady od 1 listopada 2024 r. ciosem dla branży transportowej? Eksperci są zgodni

Nowe płatne drogi i autostrady od 1 listopada 2024 r. ciosem dla branży transportowej? Eksperci są zgodni. Od najbliższego piątku zacznie obowiązywać nowa, rozszerzona sieć płatnych dróg. Obejmie ona zarówno drogi ekspresowe jak i autostrady.

Nie zmieniłeś opon? Możesz dostać 3000 zł grzywny

W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi i wynikającymi z tego – coraz gorszymi warunkami na drogach – listopad to najlepszy czas na wymianę opon i sprawdzenie ich stanu technicznego. Czy w Polsce wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa i w jakich sytuacjach – w związku z brakiem zmiany ogumienia samochodu – kierowca może zostać ukarany grzywną? 

Policja zatrzymała pędzące auto, które prowadził 15-latek

15-latek prowadził samochód bez uprawnień, przekroczył prędkość i wiózł pasażerów bez pasów bezpieczeństwa. Odpowie przed sądem rodzinnym. 

REKLAMA

Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe? Czy warto kupić całoroczne?

Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe? Lepiej założyć je o tydzień za wcześnie niż o tydzień za późno. Nie warto czekać na pierwsze przymrozki. 

Pijany przewoził autem troje dzieci

Kierowca zatrzymany do kontroli miał prawie promil alkoholu w organizmie. W samochodzie przewoził trójkę dzieci. 

Rampy do odśnieżania na każdym MOP-ie. Czy drogowcy zaskoczą zimę? Ministerstwo Infrastruktury ma plan

Rampy do odśnieżania na każdym MOP-ie. Czy drogowcy zaskoczą zimę? Ministerstwo Infrastruktury ma plan. Do 2026 r. na polskiej sieci dróg szybkiego ruchu ma funkcjonować ponad 70 urządzeń ułatwiających usuwanie śniegu i lodu z pojazdów ciężarowych.

KGP: 107 085 interwencji, 434 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 085 interwencji.

REKLAMA

Otwarto tymczasowy most w Głuchołazach. Możliwe jest przekraczanie Białej Głuchołaskiej

Otwarto tymczasowy most w Głuchołazach. Możliwe jest przekraczanie Białej Głuchołaskiej. Budowa przeprawy była możliwa dzięki współpracy wojska, instytucji państwowych oraz władz samorządowych. Głuchołazy są jedną z miejscowości, które szczególnie mocno ucierpiały w wyniku wrześniowej powodzi.

Nie toyoty i skody, ale stare auta marki Opel Astra i Volkswagen Passat najczęściej jeżdżą po polskich drogach

Choć wśród nowych samochodów od lat niezmiennie liderują takie marki jak Toyota i Skoda, to wśród aut jeżdżących po polskich drogach hierarchia jest zgoła odmienna. To głównie dlatego, że Polacy wciąż kupują przede wszystkim tanie auta, Opel Astra z 2005 r. lub Volkswagen Passat z 2006 r. to pojazdy jakich w ruchu najwięcej.

REKLAMA