REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Typowe usterki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie usterki mają samochody używane? Mamy raport

Jakie usterki mają samochody używane? Karoseria, lampy czy może klimatyzacja? Uszkodzenia aut z drugiej ręki sprawdzili specjaliści autoDNA.

Hamowanie na progu zwalniającym. Czy to dobry pomysł?

Hamowanie na progu zwalniającym zdecydowanie jest złym nawykiem. Jak się go pozbyć? Najlepiej poznać listę potencjalnych usterek.

Niezawodne hybrydy: lepsze od aut spalinowych i elektryków!

Niezawodne hybrydy? Tak, to stwierdzenie jest prawdziwe. I udowadnia je najnowszy raport przygotowany przez organizację Consumer Reports.

Wspomaganie a ściąganie samochodu

Wspomaganie a ściąganie samochodu. Czy te dwie rzeczy może łączyć jakaś zbieżność? Jak najbardziej. Dlatego konieczna jest wnikliwa diagnostyka.

REKLAMA

Ściąganie auta przy hamowaniu: co jest przyczyną?

Ściąganie auta przy hamowaniu to bardzo niepokojący objaw. Dlatego jedno jest pewne. Kierowca jak najszybciej powinien trafić z autem do mechanika.

Migająca kontrolka płynu chłodniczego. Co oznacza?

Migająca kontrolka płynu chłodniczego nie stanowi najlepszego sygnału. Może bowiem oznaczać, że silnik w aucie przegrzewa się.

Check engine: LPG winne pojawienia się kontrolki?

Check engine: LPG może powodować świecenie się błędu? W niektórych przypadkach tak. To jednak nie wina instalacji, a na ogół gazownika lub usterki.

Check engine: czy można jeździć?

Check engine: czy można jeździć? Czasami tak, a czasami nie. To wszystko zależy od tego czy pojawieniu się kontrolki towarzyszą dodatkowe objawy.

REKLAMA

Kontrolka silnika: co oznacza?

Kontrolka silnika: co oznacza? Jej zaświecenie się w czasie jazdy bez wątpienia stanowi ważny sygnał. Ale czy zawsze dalszą podróż należy przerwać?

Wyząbkowane opony: naprawa jest możliwa?

Wyząbkowane opony: naprawa jest możliwa? W pewnym sensie tak. Dyskusyjna jest jednak skuteczność tej metody. Co zatem powinien zrobić kierowca?

Silnik 1.1 FIRE - opinie

Silnik 1.1 FIRE - opinie kierowców są dobre czy złe? Benzyniak z Włoch nadaje się do montażu instalacji LPG i jakie są jego usterki?

Czy silnik 1.3 CDTI jest kolizyjny?

Czy silnik 1.3 CDTI jest kolizyjny? To pytanie, które zadamy dziś. Sprawdźmy czy małolitrażowy diesel pozwala na kolizję tłoków z zaworami.

Silnik 1.6 16v Nissan: używany Qashqai i benzyniak. Opinie

Silnik 1.6 16v Nissana cieszy się dobrą opinią wśród kierowców? Sprawdźmy czy używany Qashqai 1.6 16v to dobry wybór.

Fiesta 1.4 TDCI ciężko odpala? Co to oznacza?

Fiesta 1.4 TDCI ciężko odpala? Dziś sprawdzimy problem występujący w kilkuletnich Fordach wyposażonych w małolitrażowego diesla.

LSPI: objawy spalania superstukowego?

LSPI: objawy spalania superstukowego są słyszalne w czasie jazdy. O co chodzi w tym zjawisku i jak je zatrzymać?

Diesel 1.6 i-DTEC: problemy, usterki, opinie

1.6 i-DTEC: problemy tego silnika są poważne? Czy może on stanowić wybór podwyższonego ryzyka? Dziś przyjrzymy się dieslowi Hondy.

Silnik 1.4 TDCi: opinie, usterki, eksploatacja

Silnik 1.4 TDCi: opinie kierowców o małolitrażowym dieslu Forda są dobre czy złe? To właśnie dziś sprawdzimy. Zobaczcie nasz raport.

Uszczelniacz do wspomagania

Uszczelniacz do wspomagania: czym jest, jak działa i do czego służy? Sprawdzimy to. Zobaczcie czy warto doraźnie naprawić nim awarię maglownicy.

Wyciek płynu hamulcowego

Wyciek płynu hamulcowego: czy wiesz, że jest ekstremalnie niebezpieczny? Z czego może wynikać, jak go usunąć i ile to kosztuje? Sprawdźmy to.

Dlaczego diesel głośno pracuje?

Dlaczego diesel głośno pracuje? To pytanie, które pojawia się na wielu moto-forach. Czy głośna praca diesla oznacza poważną usterkę? Sprawdźmy.

Nagły wyciek oleju z silnika

Nagły wyciek oleju z silnika - to jeden z czarniejszych scenariuszy na drodze. Czemu? Bo kierowca powinien jak najszybciej zgasić jednostkę. Co dalej?

Zatarcie silnika

Zatarcie silnika to najczarniejszy scenariusz dla kierowcy. Oznacza generalny remont lub wymianę jednostki napędowej. Jak uniknąć problemów?

Zatarcie skrzyni biegów

Zatarcie skrzyni biegów: co oznacza że skrzynia wyje? Czy skrzynia może się zatrzeć? A jak tak, to w jakim przypadku? Omówimy to dziś.

Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Wyciek oleju ze skrzyni biegów: to problem poważny, który może doprowadzić do kosztownego uszkodzenia przekładni. Jak go usunąć?

Wyciek oleju z turbosprężarki

Wycieki oleju z turbosprężarki świadczą przede wszystkim o stanie doładowania. Ich pojawienie się powinno oznaczać ingerencję mechanika.

Wycieki oleju z silnika: skąd się biorą, jak je usunąć?

Wycieki oleju z silnika? Jaki jest powód ich pojawiania się? Jak sobie z nimi poradzić? O tym w naszym poradniku.

1.4 CRDi: opinie o dieslu Kii i Hyundaia

1.4 CRDi: opinie o dieslu Kii i Hyundaia są dobre czy złe? Czyli dziś opowiemy o tym, jak małolitrażowy silnik spisuje się w praktyce.

Ford silnik 1.25: wady i zalety benzyniaka Yamahy!

Ford silnik 1.25, czyli dziś zajmiemy się benzyniakiem Yamahy, który często występuje pod maską Fiesty. Motor jest godny uwagi? Sprawdźmy.

Downsizing: wady i zalety niskiej pojemności silnika

Downsizing: wady i zalety? A więc dziś powiemy czemu mała pojemność i duża moc są korzystne, a czemu mają też kilka mniej pozytywnych cech.

LSPI: jak zapobiegać spalaniu superstukowemu?

LSPI: jak zapobiegać spalaniu superstukowemu? Czyli co musi zrobić kierowca, aby silnik w jego aucie samoczynnie nie... wybuchł?! Sprawdźmy.

Downsizing a spalanie: czy eko-silniki są oszczędniejsze?

Downsizing a spalanie, czyli dziś zastanowimy się nad tym, czy modne zmniejszanie pojemności silników ma tak zasadniczy wpływ na wyniki spalania.

Wyciek paliwa po zatankowaniu do pełna. Co to oznacza?

Wyciek paliwa po zatankowaniu do pełna - to problem, na który często wskazują kierowcy. Z czego wynika, jak go diagnozować i jak się go pozbyć?

Po dolaniu AdBlue kontrolka nie gaśnie. Co to oznacza?

Po dolaniu AdBlue kontrolka nie gaśnie? To usterka, która dość często pojawia się w zapytaniach od kierowców. Co oznacza i jak ją usunąć?

Najbardziej niezawodne samochody. Kierowcy wybrali!

Najbardziej niezawodne samochody? Firma J.D. Power zapytała ponad 100 tysięcy kierowców o awaryjność aut. Wyniki? Liderem Lexus i Porsche.

Uszkodzone zawieszenie pneumatyczne. Jak znaleźć usterkę?

Uszkodzone zawieszenie pneumatyczne oznacza dość poważny problem z autem. Jak znaleźć uszkodzenie?

Zapchana nagrzewnica? Objawy, na które zwrócisz uwagę to...

Zapchana nagrzewnica? Objawy to nie tylko brak ciepłego powietrza w samochodzie. Czasami skutki zapchanej nagrzewnicy są dużo poważniejsze.

Wyłączanie silnika na postoju: co daje i czy właściwie jest dobre?

Wyłączanie silnika na postoju stało się standardem w nowych autach. Co daje start stop, czy jest korzystny dla silnika i jak go wyłączyć?

Jak prawidłowo odpalać diesla? Sprawdź nasze wskazówki!

Jak prawidłowo odpalać diesla? Jak jeździć dieslem po mieście? Co to znaczy przegonić diesla oraz jak odpalić auto na kable? Odpowiemy na te pytania.

Rośnie temperatura silnika podczas jazdy. Co to oznacza?

Rośnie temperatura silnika podczas jazdy - to objaw, który kierowcy samochodów używanych zgłaszają dość często. Co może oznaczać?

Pompka spryskiwacza działa, a płyn nie leci. Awaria?

Pompka spryskiwacza działa, a płyn nie leci? To jedna z usterek, które dotyczą układy zmywania przedniej szyby w aucie. Z czego wynika?

Nie słychać pompki spryskiwaczy. Czy to już awaria?

Nie słychać pompki spryskiwaczy? To niestety zazwyczaj oznacza jej awarię. Czy zawsze konieczna musi być wymiana całego mechanizmu?

Ogrzewanie w samochodzie raz grzeje raz nie. Co to oznacza?

Ogrzewanie w samochodzie raz grzeje raz nie? Czy taki objaw oznacza poważną usterkę? Na szczęście nie. Dziś powiemy gdzie szukać źródła awarii.

Jak odpalić samochód zimą? Diesel może być oporny!

Jak odpalić samochód zimą? Diesel to ten typ silnika, który może powodować największe trudności w kwestii rozruchu. Co zatem może zrobić kierowca?

Diesel 3.0 HDI: awarie i opinie o francuskim silniku

3.0 HDI to nazwa, która jest znana nie tylko z Citroenów i Peugeotów, ale również Jaguarów czy Land Roverów. Jak wypada awaryjność diesla 3.0 HDI?

Silnik 1.4 VTi: awarie i opinie

1.4 VTi - choć oznaczenie jest kojarzone głównie z autami PSA, konstrukcja powstała razem z inżynierami BMW. Tylko czy jest dobra i bezawaryjna?

Silnik 1.0 VTi: awarie francusko-japońskiego benzyniaka

1.0 VTi - choć to oznaczenie znane z takich modeli jak C1 czy 107, ukrywa się pod nim... japońska konstrukcja. Tylko czy to dobrze dla kierowcy?

1.7 CTDI Honda: kolejny diesel wysokiego ryzyka?

1.7 CTDI Honda - to kolejny motor, który dziś trafił na nasz warsztat. Czy ten diesel jest japoński? I na jak wiele usterek naraża kierowcę? Sprawdźcie.

1.4 8v Fiat: opinie o popularnym benzyniaku

1.4 8v Fiata: opinie o tym silniku są dobre czy złe? Przyjrzymy się dziś konstrukcji i sprawdzimy na jak długą listę usterek musi się przygotować kierowca.

1.4 TDI CR: opinie o niemieckim dieslu

1.4 TDI CR: opinie o zmodernizowanym dieslu Volkswagena są jednoznaczne. Czyli jakie? To postanowiliśmy sprawdzić dziś. Zobaczcie listę usterek.

1.2 TSI: usterki i opinie

1.2 TSI EA111 to motor, który swojego czasu zdominował ofertę aut miejskich i rodzinnych w gamie Volkswagena. Jakie ma usterki i jakie są o nim opinie?

REKLAMA