REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Niezawodne hybrydy: lepsze od aut spalinowych i elektryków!

Subskrybuj nas na Youtube
Niezawodne hybrydy: lepsze od aut spalinowych i elektryków!
Niezawodne hybrydy: lepsze od aut spalinowych i elektryków!
Kuba Brzeziński

REKLAMA

REKLAMA

Niezawodne hybrydy? Tak, to stwierdzenie jest prawdziwe. I udowadnia je najnowszy raport przygotowany przez organizację Consumer Reports.

Raport Consumer Reports: awarie, ale i zadowolenie z zakupu

Siłą ekspertyz, badań i prac organizacji Consumer Reports jest to, że polega ona na opiniach i doświadczeniach samych zainteresowanych, czyli konsumentów. I tak w wypadku rankingu „Najbardziej niezawodne samochody” zapytano samych właścicieli aut o to, co sądzą o swoich pojazdach. Ale ankiety, jakie otrzymało kilkaset tysięcy kierowców w USA, zawierały nie tylko pytania o usterki, lecz także o ogólne spostrzeżenia z użytkowania.

REKLAMA

Wytknąć można było konkretnym modelom wszystkie mankamenty, irytujące rozwiązania, kiepską jakość, skrytykować działanie skrzyń biegów czy multimediów etc. Można zatem przyjąć, że kierowcy nie tylko oceniają niezawodność swoich samochodów, ale też de facto mówią, czy są z nich zadowoleni, czy też niekoniecznie.

Consumer Reports: metodologia raportu

Maksymalnie do zdobycia było 100 punktów. Średnia w tegorocznej edycji badania Consumer Reports to 50 punktów. Bank rozbili Japończycy. Osiem na dziesięć pierwszych pozycji w rankingu zajęły marki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Natomiast bezwzględnym zwycięzcą okazuje się Toyota – ona sama zajęła co prawda trzecie miejsce, ale na pierwsze miejsce podium wjechał należący do niej Lexus, zdobywając aż 76 punktów. Te dwie marki rozdzieliła Mazda. Cały ranking, w którym sklasyfikowano 28 marek, wygląda tak:

Najbardziej niezawodne marki według kierowców

Materiały prasowe

Europejskie marki? Daleko w tyle za Japonią

Zaskakująco słabo wypadły w badaniu marki europejskie. Najwyżej zajechało Mini (60 punktów), bo na 10 miejsce. W połowie stawki znalazło się Porsche i Audi (odpowiednio 52 i 47 punktów). Gorzej poszło BMW (45 punktów), a wręcz fatalnie wypadł Mercedes – jego średnia to zaledwie 34 punkty! Zaważyły na tym szczególnie złe oceny modelu GLE – otrzymał od właścicieli tylko 2 punkty! Dla porównania, jego konkurent od Lexusa, czyli model RX otrzymał aż 76 punktów.

Consumer Reports: auta elektryczne mocno awaryjne!

REKLAMA

Niżej od Mercedesa jest jeszcze Volkswagen z notą 31 punktów na 100. W jego przypadku kierowców zawiódł głównie model Tiguan, choć fatalnie oceniono także elektrycznego ID.3 – dostał 21 punktów. I "rewolucyjny" Volkswagen nie jest odosobnionym przypadkiem. Bo raport Consumer Reports jasno pokazuje, że auta elektryczne wcale nie są tak niezawodne, jak powszechnie się sądzi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Generalnie elektryki zostały ocenione przez właścicieli grubo poniżej średniej. I to pomimo, że przecież – co często się powtarza – mają kilkukrotnie mniej komponentów napędowych, więc teoretycznie powinny być bezawaryjne. Sęk w tym, że – jak zwracają uwagę eksperci – takie auta nasycone są nowymi technologiami, które bywają zawodne. Do tego dochodzą powtarzające się problemy z ładowaniem. Właściciele Audi e-Tronów czy Tesli Model X często zgłaszają więcej problemów z elektroniką, niż kierowcy aut z konwencjonalnymi napędami.

Niezawodne hybrydy? Tak, to one zwyciężyły!

Dla odmiany doskonałe noty otrzymały w rankingu auta hybrydowe. W pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych modeli znalazły się trzy hybrydowe Toyoty – Prius, Prius Plug-in i Highlander, a oprócz nich także Honda Insight. Świetne opnie zebrała też nowość od Toyoty – RAV4 Prime, czyli wersja plug-in dobrze znanego także w Europie SUV-a.

Consumer Reports, czyli tak właściwie co?

Consumer Reports (dawniej Consumers Union), to amerykańska organizacja konsumencka non-profit zajmująca się niezależnymi testami produktów, dziennikarstwem śledczym, badaniami zorientowanymi na konsumenta, edukacją konsumentów i ich wspieraniem. Co jakiś czas publikuje również rankingi konkretnych produktów, przy czym nie sprawdza ich sama, lecz polega na zdecydowanie bardziej wiarygodnym źródle – opiniach samych konsumentów. Dokładnie tak samo jest w przypadku raportu „Najbardziej niezawodne marki samochodów”.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA