REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ford silnik 1.25: wady i zalety benzyniaka Yamahy!

Ford silnik 1.25
Ford silnik 1.25

REKLAMA

REKLAMA

Ford silnik 1.25, czyli dziś zajmiemy się benzyniakiem Yamahy, który często występuje pod maską Fiesty. Motor jest godny uwagi? Sprawdźmy.

Ford silnik 1.25: Sigma, Zetec i Duratec. Które właściwe?

Choć silnik Forda 1.25 był oferowany w siódmej generacji Fiesty, która zadebiutowała na rynku w roku 2008, jego historia sięga dużo głębiej w dzieje marki. Inżynierowie marki opracowali 4-cylindrowego benzyniaka o pojemności 1248 cm3 razem z Yamahą w roku 1995. Motor wszedł do rodziny Sigma i był dedykowany przede wszystkim samochodom miejskim. Innowacje? W połowie lat dziewięćdziesiątych za taką należało uznać plastikowy kolektor dolotowy. Poza tym motor korzysta z pośredniego wtrysku paliwa oraz ma rozrząd napędzany za pomocą paska.

REKLAMA

Ford silnik 1.25: czy nadaje się do LPG?

Silnik Forda 1.25 najczęściej występuje w trzech wariantach mocy. Pod oznaczeniem Zetec ukrywa się model 75-konny. Nazwa Duratec oznacza wersję posiadającą 60 lub 82 konie mechaniczne. Głowica w każdym przypadku jest 16-zaworowa. Zalety silnika 1.25 Forda? Kierowcy chwalą benzyniaka za wysoką kulturę pracy i rozsądny apetyt na paliwo. Wady? Fiesta jest modelem dość ciężkim. Silnik 1.25 Duratec przeciętnie radzi sobie zatem z jego napędzaniem. Poza tym warto poważnie zastanowić się nad montażem instalacji LPG. Błędy popełnione przez gazownika mogą skończyć się kosztownym remontem.

Ford silnik 1.25: popularne usterki i trwałość

Z mechanicznego punktu widzenia silnik 1.25 Forda cieszy się dobrymi opiniami kierowców. Jednostka eksploatowana na benzynie potrafi pokonać bez generalnego remontu 400 czy nawet 500 tysięcy kilometrów. Jeżeli po drodze trapią ją jakieś problemy, te dotyczą głównie osprzętu. Co ważne, ich usunięcie nie jest drogie. Motor powstał blisko 3 dekady temu - ceny części zamiennych zazwyczaj oscylują zatem w okolicy kilkudziesięciu złotych.

Ford silnik 1.25 - awarie:

  • usterki przepływomierza,
  • usterki silniczka krokowego,
  • usterki przepustnicy.

Ford silnik 1.25 - eksploatacja:

  • wymiana paska rozrządu: 160 000 km lub 10 lat
  • wymiana oleju: 20 000 km lub 1 rok

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

REKLAMA

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA