REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Używany Alfa Romeo 145/146 (1994 - 2001) - ciągle piękna

Alfa Romeo 145/146 jest dziś nieco zapomnianą propozycją na rynku małych aut. To głównie z powodu przekonania o awaryjności samochodów z Mediolanu. Czy rzeczywiście mała "włoszka" sprawia tyle kłopotów?

Zdjecie z fotoradaru za granicą - niedługo do Ciebie dotrze!

Od 7 listopada obowiązywać będą nowe przepisy Kodeksu Drogowego. Zdjęcie z zagranicznego fotoradaru ma bardzo szybko trafiać do sprawcy wykroczenia.

Używany Opel Corsa D - dobra passa trwa dalej

Opel Corsa D niedługo ustąpi miejsca następnej generacji tego modelu. To dobry moment żeby pomyśleć o zakupie tego samochodu jeśli poszukujemy auta miejskiego niesprawiającego szczególnych problemów w codziennej eksploatacji.

Używany Fiat Albea (2002 - 2010) - limuzyna z rozsądku

Fiat Albea to kontynuacja włoskiego sedana pod nazwą Siena. Auto miało odziedziczyć walory użytkowe poprzedniczki i być lepsze jakościowo. Tyle teorii, a jak Albea wypada w praktyce?

REKLAMA

Gwarancja, a wartość rezydualna samochodu

Według badań przeprowadzonych przez EurotaxGlass siedmioletnia gwarancja ma dodatni wpływ na wartość rezydualną samochodu.

Leasing samochodów od zagranicznej firmy, a VAT

Czy leasingując samochody ciężarowe od niemieckiej firmy, która nie ma przedstawicielstwa w Polsce będziemy otrzymywali faktury zawierające niemiecki VAT?

Jakie kryteria musi spełniać firma, by skorzystać z leasingu?

Leasing to szybki i nieskomplikowany sposób finansowania inwestycji. Jednak firma, która chce z niego skorzystać powinna spełnić określone wymogi. Jakie?

Odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeń

Co może zrobić poszkodowany, gdy decyzja wydana przez zakład ubezpieczeń w jego odczuciu wydaje się krzywdząca oraz nie do końca zgodna ze stanem faktycznym? Jak się odwołać od decyzji zakładu ubezpieczeń?

REKLAMA

Test Dacia Sandero Stepway 1.5 dCi 90 KM - niezwykle oszczędny

Stepway to pakiet stylistyczny, który upodabnia Dacie Sandero do auta terenowego. Jak spisuje się najnowszy model rumuńskiego producenta jako auto na co dzień? Czego można się po nim spodziewać?

Używany Fiat Sedici (2006 - 2014) - włoski samuraj

Fiat skorzystał z bumu na małe SUV-y i posłał do boju efekt współpracy z Suzuki - model Sedici. Nazwa obiecująca, wszak oznacza liczbę 16-cie, co w oczywisty sposób nawiązuje do napędu crossovera. Jak wyszedł ten mariaż?

Używana Skoda Fabia II (2007 - 2014) – opinie

Skoda Fabia pierwszej generacji przebojem wdarła się na szczyty rankingów sprzedaży w naszym kraju. Auto oferowało sprawdzoną technikę znaną z modeli Volkswagena i przekonywało do siebie relatywnie niską ceną. Po 8 latach obecności na rynku Skoda wprowadziła nową generację, która miała za zadanie kontynuować sukces poprzedniczki. Jak sprawuje się używana Skoda Fabia II ? Jakie trapią ją usterki? I jakie zbiera opinie wśród użytkowników?

Używany Volvo C30 (2006 - 2013) - koniec mody na kanty?

Volvo wprowadzając do produkcji model C30 chciało nawiązać walkę z niemieckimi kompaktami marek premium. Dziś wiemy, że nie do końca się to udało, co czyni ze szwedzkiego auta prawdziwą gratkę dla osób chcących jeździć mniej popularnym pojazdem. Sprawdź jak na co dzień sprawuje się C30.

Używany Renault Clio III (2005 - 2012) - "mieszczuch" z ambicjami

Renault Clio III to pierwszy model francuskiego koncernu po zapowiedzi wprowadzenia nowej jakości do produktów tej firmy. Sprawdź czy to się udało i jakie usterki ciągle trapią francuskiego "mieszczucha".

Płątność mandatu za granicą

Jadąc za granicę warto mieć ze sobą większą kwotę pieniędzy bowiem grzywnę za ewentualne mandaty trzeba uiścić na miejscu.

Jakie znaczenie dla MŚP ma korzystanie z usług faktoringu?

Trudność z pozyskaniem zewnętrznych środków finansowych, czy pojawiający się problem zatorów płatniczych ograniczają rozwój firm. W tej sytuacji pomocny może okazać się faktoring.

Jazda bez kasku na motocyklu lub motorowerze - mandat

Jazda jednośladem bez kasku może nieść za sobą skutki zarówno w wymiarze odpowiedzialności karnej jak i bezpieczeństwa na drodze. Zobacz dlaczego trzeba i warto jeździć motocyklem w kasku.

Leasing na przykładzie kalkulacji

W poniższym artykule przedstawimy wysokość rat na przykładzie leasingu nowego samochodu o wartości 65 tys. zł brutto przy wkładzie własnym na poziomie 5 lub 10%.

Uszkodzona turbosprężarka - objawy cz. II

Jakie są objawy uszkodzonej turbosprężarki? Symptomy niesprawnej turbosprężarki są bardzo zróżnicowane. Niejednokrotnie są mylnie przypisywane awariom innych podzespołów silnika. Przedstawiamy drugą część artykułu.

Jak wybrać idealne auto flotowe?

Jednym z najistotniejszych czynników determinujących wybór samochodu do parku flotowego jest jego wartość rezydualna. Im mniejsza utrata wartości i wyższa cena odkupu po założonym okresie eksploatacji, tym zakup staje się korzystniejszy.

Nowy model Skody - Rapid Spaceback!

Skoda Rapid Spaceback to kolejny model czeskiego producenta, który ma pomóc zrealizować jego ambitne plany o 1,5 milionowym wyniku sprzedażowym w 2018 roku. Kogo przekonać ma do siebie nowa wersja Rapida?

Przygotowanie samochodu do jazdy

Kontrola stanu technicznego samochodu zwłaszcza przed dłuższa podróżą to czynność obligatoryjna, o której zapomina większość kierowców. Co skontrolować przygotowując samochód do jazdy?

Optymalne planowanie trasy

Optymalne planowanie trasy jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ nie tylko na bezpieczeństwo ale również na ekonomię jazdy. Tylko jak tę trasę optymalnie zaplanować?

Martwe pole – co to takiego? Jak je wyeliminować?

Martwe pole to spory problem, zwłaszcza dla początkujących kierowców. Zobacz na czym on polega oraz jak sobie można z nim poradzić.

Księgowość internetowa - na czym polega

Zawiłość przepisów podatkowych często zmusza mikroprzedsiębiorców do korzystania z usług księgowych. To sporo kosztuje, dużo taniej można poprowadzić księgowość w internecie.

Multisourcing - warto go stosować

Współpraca z jednym dostawcą towarów i usług, z którym wypracowaliśmy zaufanie i rabaty jest korzystna w teorii. W praktyce czasami korzystniejszy okazuje się multisourcing.

Wyprzedzanie ciężarówki - wskazówki

Wyprzedzanie ciężarówki jest manewrem tym trudniejszym, im słabszym silnikiem dysponuje nasz samochód. Podpowiadamy jak wykonać ten manewr sprawnie i bezpiecznie.

Samochodem do Białorusi

Wybierając się samochodem do Białorusi szczególną ostrożność powinni zachować użytkownicy samochodów leasingowych. Białoruskie prawo wymaga obecności właściciela samochodu, w przeciwnym razie auto zostanie skonfiskowane.

Za co mandat - ciekawostki

Wpadniesz w poślizg zimą? Policja wystawi Ci mandat. Sarna lub dzik wybiegnie ci pod koła? To również kwalifikuje się jako spowodowanie innego niż kolizja drogowa zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zobacz za co możesz zostać ukarany mandatem.

Zgubiłem prawo jazdy lub dowód rejestracyjny pojazdu za granicą, co teraz?

Zgubienie prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego samochodu w przypadku, gdy jesteśmy zagranicą to problem. Okazuje się, że w takiej sytuacji należy kontynuować podróż do kraju bez dokumentów i w razie kontroli liczyć na wyrozumiałość policjantów.

Prawidłowe ustawienie lusterek - porady

Aby zwiększyć pole widzenia za kierownicą należy poprawnie ustawić lusterka wsteczne w aucie. Podpowiadamy jak to zrobić!

Uszkodzona turbosprężarka - objawy cz. I

Objawy uszkodzonej turbosprężarki mogą być pokrewne z innymi awariami, dlatego warto obserwować zachowanie własnego pojazdu. Koszt naprawy turbiny lub jej wymiany jest duży.

Silnik 2.2 SKYACTIV-D 150 KM - Mazda3

Mazda3 jako najnowszy model w gamie japońskiego producenta oferowana jest m.in. z silnikiem 2.2 SKYACTIV-D. Dlaczego według producenta jednostka ta jest zupełnie inna od konkurencyjnych rozwiązań?

Honda powoli wraca do F1

Honda z werwą rozpoczęła przygotowania do powrotu na tory F1. Od czerwca 2014 r. inżynierowie japońskiej firmy mają rozpocząć pracę w europejskim oddziale firmy ds. wyścigów, który będzie miał swoją siedzibę w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii.

Samochody służbowe, a urlop

Sezon urlopowy może być jednym z najbardziej gorących okresów dla zarządzających flotą. Zwłaszcza jeśli auta służbowe, o które dba są udostępniane pracownikom do wyjazdów wakacyjnych. Jednak wielu opiekunów aut służbowych nie zgadza się na takie rozwiązanie

VAT a auta osobowe

Temat odliczania VAT od samochodów osobowych był i jest przedmiotem wielu kontrowersji oraz źródłem problemów dla przedsiębiorców. Kratka, wzór Lisaka, świadectwo homologacji, jeden rząd siedzeń – w gąszczu coraz to nowych zasad odliczania podatku VAT przy nabyciu samochodu łatwo się zgubić.

Od czego zależy długość drogi hamowania?

Długość drogi hamowania zależy od wielu czynników. Do głównych należy oczywiście prędkość pojazdu. Nie jest ona jednak jedynym determinantem długości drogi hamowania. Jakie są główne przyczyny wydłużonej drogi hamowania auta?

Odcinek od Lublina do obwodnicy Piask gotowy

Trasa ekspresowa S17 wydłużyła się o ponad 16 km. W realizacji są jeszcze trzy odcinki o łącznej długości 31 km.

Produkcja w motoryzacji za chwilę wzrośnie

Około połowa przedsiębiorstw działających w branży motoryzacyjnej prognozuje wzrost produkcji w ich zakładach w najbliższym kwartale. To dobra wiadomość dla branży logistycznej.

Pozostawianie dziecka w samochodzie

Pozostawiając dziecko w samochodzie w upalny dzień narażasz je na utratę życia. W takich warunkach temperatura w kabinie może wzrosnąć w skrajnych przypadkach nawet do 90 stopni Celcjusza.

Pozostawianie dziecka w aucie w upalny dzień

Niektórym rodzicom brakuje najwyraźniej wyobraźni i umiejętności racjonalnego myślenia skoro zostawiają na dłuższy czas dziecko w rozgrzanym samochodzie. Zobacz jak bardzo potrafi nagrzać się wnętrze auta w upalny dzień.

Jazda lewym pasem – mandat i punkty karne

Blokowanie lewego pasa jezdni to jeden z najbardziej typowych błędów jakich dopuszczają się niedoświadczeni i po prostu kiepscy kierowcy. Co im za to grozi? Dlaczego trzeba jeździć prawą stroną jezdni?

Płyny chłodnicze – które można ze sobą mieszać?

Płyny chłodnicze można ze sobą mieszać. Problem w tym, że tylko w ramach jednego ich rodzaju. Ekspert z Instytutu Transportu Samochodowego wytłumaczy jak wykonać tę czynność prawidłowo.

Używana Toyota Auris (2007 – 2012) – usterki

Kompaktowe Toyoty od wielu lat uchodzą za auta pozbawione istotnych wad. Klienci docenili w nich przede wszystkim wysoki poziom niezawodności. Niestety do modelu Corolla przylgnęła łatka auta nudnego. W 2007 roku Toyota postanowiła zmienić nazewnictwo swoich przedstawicieli w segmencie C i od tej chwili wersje hatchback dostały przydomek „Auris”. Corollą została natomiast wersja sedan. Jak nowy-stary model został przyjęty przez rynek? Jakie usterki trapią Aurisa?

Używany Lancia Kappa (1994-2001) - rządowa limuzyna

Lancia Kappa miała swoje pięć minut w latach 90-tych kiedy to była używana jako limuzyna rządowa. Dziś jej blask nieco przygasł, ale ciągle warto zainteresować się tą limuzyną. Czy na pewno?

Intercooler – co to jest? Jaką pełni funkcję?

Intercooler według technicznej nomenklatury to międzystopniowa chłodnica powietrza. Mało osób zdaje sobie sprawę z jego roli i funkcji. Korzyści z jego posiadania są jednak duże.

Rozliczenia za parkowanie w płatnych strefach

Do rozliczenia opłat za parkowanie samochodów służbowych nie trzeba już gromadzić masy kwitów parkingowych.

Używane Renault Laguna III (2007 - 2015) - solidny "Francuz"

Renault Laguna III miała za zadanie zatrzeć niekorzystne wrażenie jakie pozostawiła po sobie poprzedniczka. Sprawdź czy Renault odrobiło lekcje i poprawiło bezusterkowość pojazdu.

Jak stworzyć idealne car policy?

Polityka flotowa to najważniejszy dokument sankcjonujący „współpracę” między użytkownikiem auta służbowego a firmą. Dla wszystkich osób zajmujących się tworzeniem, nadzorowaniem i doskonaleniem car policy przygotowaliśmy specjalną „ściągę”. Autorem, który podpowiada, jak stworzyć idealną car policy jest Krzysztof Kopysiewicz z APC Instytut.

Czy w samochodzie z filtrem DPF można stosować oleje niskopopiołowe innej klasy niż zaleca producent?

Szukając leju do auta z filtrem DPF można spotkać takie o klasie C1 czy C4 posiadające bardzo niską zawartość popiołów siarczanowych. Czy można jest stosować zamiennie?

Używane auto od autoryzowanego dilera samochodów - uważaj!

Kupno używanego auta od dilera, nawet jeśli posiada ono gwarancję, nie jest pozbawione ryzyka. Jak to możliwe ?

REKLAMA