REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Będzie tańsza energia dla samochodów elektrycznych?

Rząd planuje wprowadzić dużo niższą stawkę opłaty za prąd w godzinach od 23:00 do 5:00. Działanie ma na celu znaczne obniżenie kosztu ładowania samochodów elektrycznych.

Czy ubezpieczyciel zapłaci nam za prywatne leczenie?

Jest możliwość refundacji kosztu „prywatnych” zabiegów medycznych przy pomocy ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. W minionym roku, Sąd Najwyższy potwierdził, że ubezpieczyciele powinni refundować również koszty prywatnego leczenia. Takie stanowisko SN nie oznacza jednak, że poszkodowany może domagać się pokrycia każdego wydatku związanego z prywatnym leczeniem.

Motocykl BMW inspirowany LEGO

Projektanci BMW stworzyli motocykl na podstawie zestawu klocków lego. Motocykl BMW jest odzwierciedleniem modelu LEGO Technic Hover Ride.

Fordy ostrzegą przed dziurą w drodze

Ford opracował system, który ostrzega przed dziurami w drogach. Wyrwy są nanoszone na elektroniczne mapy już w ciągu minuty po powstaniu.

REKLAMA

Czy ustawa o systemie monitorowania przewozu towarów uderzy w właścicieli warsztatów samochodowych?

Czy ustawa o systemie monitorowania przewozu towarów uderzy w właścicieli warsztatów samochodowych? Wszystko wskazuje na to, że może.

Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo – różnice

Producenci samochodów stosują w silnikach różne rodzaje turbosprężarek - Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo. Co kryje się pod tymi nazwami?

Wypadek z pojazdem uprzywilejowanym

Wypadek z pojazdem uprzywilejowanym - czy zawsze winien jest kierowca auta nieuprzywilejowanego? Oczywiście, że nie.

Test Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDi/150 KM EAT6

Citroen C4 Grand Picasso to jeden z najbardziej lubianych modeli w swojej klasie. Użytkownicy cenią go za bogate wyposażenie, oszczędne jednostki napędowe oraz ponadprzeciętny poziom komfortu. Sprawdziliśmy, jak jeździ w wersji poliftingowej, napędzany przez silnik Diesla o mocy 150 KM.

REKLAMA

Test Seat Ateca 2.0 TDI 190 KM 4Drive

Seat Ateca to gorący debiut 2016 r. W teście sprawdzamy, jak jeździ w najbogatszej wersji Xcellence z silnikiem Diesla o mocy 190 KM.

Test Citroen SpaceTourer 2.0 HDi/177 6EAT Business Lounge

Citroen SpaceTourer to następca lubianego modelu Jumpy. Sprawdziliśmy, jak dużą rewolucję przeszedł francuski van, „biorąc pod lupę” bogato wyposażoną odmianę Business Lounge napędzaną przez silnik o mocy 177 KM.

Jak opanować nadsterowność, a jak podsterowność?

Nadsterowność i podsterowność to zjawiska, z którymi każdy kierowca się spotyka. Zwłaszcza jeżdżąc samochodem w okresie zimowym. Co zrobić, gdy wpadniemy w nad lub podsterowność?

Ogrzewanie dla samochodów hybrydowych i elektrycznych

W hybrydach typu Plug-In oraz samochodach z napędem elektrycznym wyzwaniem jest ogrzanie wnętrza. Przecież w pojazdach z konwencjonalnym napędem do ogrzania przedziału pasażerskiego wykorzystywana jest energia cieplna silnika spalinowego.

System monitorowania drogowego przewozu towarów

W dniu 25 stycznia 2017 roku do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Projekt zakłada monitorowanie drogowego przewozu paliw płynnych, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego. System monitorowania przewozu towarów będzie obejmował gromadzenie i przetwarzanie danych o przewozie towarów, w szczególności z zastosowaniem środków.

Jak zmienia się efektywność reflektorów?

Od początków motoryzacji efektywność świecenia reflektorów samochodowych zmieniła się znacznie. To oczywiste. Jednak Ford pokazał, jak zmieniła się efektywność świecenia świateł samochodowych na przestrzeni dwudziestu lat. To imponujące.

Jaki jest średni wiek samochodów w Warszawie?

Jaki jest średni wiek samochodów w Warszawie? A jaki w innych większych miastach w Polsce?

Ubezpieczenie OC można wykupić przez aplikację SkyCash

Ubezpieczenia OC, a także pakiety OC i AC można kupić poprzez stosowną aplikację na smartfony. W jaki sposób?

Zakaz wjazdu do centrów miast dla silników Diesla od 2025 r.

Duże miasta w Europie zapowiedziały, że do 2025 r. samochody z silnikami Diesla nie będą mogły wjeżdżać do centrów. Ma to związek z dużym zanieczyszczeniem powietrza, czy w Polsce zostaną wprowadzone podobne przepisy?

Gdzie się zwrócić przy sporze o odszkodowanie z ubezpieczycielem?

Gdzie się zwrócić przy sporze o odszkodowanie z ubezpieczycielem? Okazuje się, że w takim przypadku jest alternatywa dla postępowania przed sądem cywilnym. Z pomocą może przyjść KNF.

Kolizja z pieszym przy prędkości 60 km/h

Czy pieszy ma szanse przeżycia po kolizji z samochodem jadącym 60 km/h? Nawet przy tak, wydawałoby się niewielkiej prędkości szanse przeżycia pieszego są nikłe.

Zakup używanego samochodu w leasingu

Zakup używanego samochodu w leasingu zazwyczaj opłaca się bardziej niż bankowy kredyt. To wyjątkowo atrakcyjna oferta, która ma wiele zalet. Na czym polega, kiedy się opłaca i jak go sfinansować? Podajemy najważniejsze informacje na temat zakupu używanego samochodu w leasingu.

Podróże z BlaBlaCar, a roszczenia wobec kierowcy

Czy w przypadku, gdy kierowca podwozi pasażerów w ramach działalności serwisu BlaBlaCar i zdarzy się kolizja, to czy pasażerowie będą mogli wnieść roszczenia wobec kierowcy? Wyjaśniamy.

Czy można skręcić w prawo na zielonej strzałce, gdy policjant kieruje ruchem?

Czy można skręcić w prawo na zielonej strzałce, gdy policjant kieruje ruchem? Dla wielu zmotoryzowanych problem stanowi interpretacja przepisów w przypadku, gdy na skrzyżowaniu policjant kieruje ruchem ale sygnalizacja świetlna jest włączona.

Czy wolno zatrzymywać się na poboczu?

Kwestia zatrzymywania się na poboczy nie jest jednoznaczna. Kiedy wolno zatrzymać się na poboczu, a kiedy należy zatrzymać się na jezdni?

Test Honda HR-V 1.5 130 KM

Po latach przerwy Honda powróciła do modelu HR-V. Nowy model cieszy się ogromną popularnością w Europie i notuje rekordowe wyniki sprzedaży. Co jest w nim takiego wyjątkowego? W teście Honda HR-V 1.5 130 KM.

Test Seat Leon Cupra 2.0 TSI 290 KM

Najgorętszy model w ofercie Seata – legendarny już Leon Cupra ma rzeszę fanów na całym świecie. Postanowiliśmy sprawdzić, co tak naprawdę kryje się za wzorowym przykładem dla sloganu hiszpański temperament.

Test Kia Optima Kombi 1.7 CRDi 7DCT GT Line

Kia Optima w wersji Kombi to jedna z najgorętszych premier motoryzacyjnych zeszłego roku. Przyglądamy się bliżej, jak ten długo wyczekiwany przez rynek model Kii sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Zasady jazdy po węgierskich drogach - poradnik dla przewoźników

W wyniku wprowadzenia na drogach węgierskich opłat e-toll (lipiec 2013) polskie firmy transportowe ponoszą spore koszty związane z błędną interpretacją węgierskich regulacji przez polskich przewoźników.

Jak zdać egzamin na prawo jazdy, część VII: którym samochodem zdawać, czy prosić o obecność instruktora?

Zanim zapiszemy się na egzamin do WORD, musimy zdecydować, czy chcemy poprosić naszego instruktora, aby pojechał z nami na egzamin i występował w charakterze obserwatora. Musimy także podjąć decyzję, czy chcemy zdawać egzamin praktyczny samochodem należącym do OSK (tym samym , którym odbywaliśmy szkolenie), czy autem należącym do WORD. Które rozwiązanie wybrać?

Jak zdać egzamin na prawo jazdy, część VI: Egzamin wewnętrzny praktyczny w OSK

Choć praktyczny egzamin wewnętrzny w ośrodku szkolenia kierowców nie jest decydujący w kwestii przyznania prawa jazdy, warto dobrze się do niego przygotować. Dlaczego?

Jak zdać egzamin na prawo jazdy, część III: Egzamin teoretyczny w OSK

Kontynuujemy nasz cykl poświęcony szkoleniu na prawo jazdy. W poprzednim odcinku informowaliśmy, jak powinny być prowadzone zajęcia teoretyczne w ośrodku szkolenia kierowców. Dziś o egzaminie teoretycznym wewnętrznym.

Jak zdać egzamin na prawo jazdy, część V: praktyka z instruktorem

Jak powinien zachowywać się instruktor podczas praktycznej części kursu na prawo jazdy i czego możemy od niego wymagać?

Jak zdać egzamin na prawo jazdy, część IV: jazdy z instruktorem

Dobry instruktor nauki jazdy nie tylko wyróżnia się dużą wiedzą, ale także potrafi stworzyć przyjazne warunki podczas szkolenia. Niski poziom kultury osobistej instruktora jest czynnikiem niedopuszczalnym w kontakcie z kursantem.

Pierwszy przetarg na budowę drogi ekspresowej bez dyktatu najniższej ceny?

GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i budowę 34 km odcinka drogi ekspresowej S61, który będzie rozstrzygany według nowych zasad, które z założeniu mają skończyć z dyktatem najniższych cen w postępowaniach przetargowych przy budowie dróg.

Przednia szyba podgrzewana ale bez drucików

Podgrzewana przednia szyba bez zatopionych w niej drobnych drucików? Tak, takie rozwiązanie oferuje do swoich samochodów Volkswagen. Jak działa i ile to kosztuje?

Ile kosztuje sądowa batalia z ubezpieczycielem?

Powództwo sądowe powinno być ostatecznością dla klienta zakładu ubezpieczeń. Takie rozwiązanie trzeba wykorzystać, gdy sporna kwota jest duża, a efektów nie daje reklamacja oraz interwencja odpowiednich instytucji (np. Rzecznika Finansowego). Każda osoba rozważająca pozwanie zakładu ubezpieczeń, powinna wiedzieć, jakie koszty wiążą się z procesem sądowym. Pod uwagę trzeba wziąć również dodatkowe wydatki, które pojawią się w razie niekorzystnego wyroku. Po uwzględnieniu wszystkich kosztów oraz ryzyka procesowego może się okazać, że powództwo jest nieopłacalne.

Czy system start-stop działa efektywnie?

Od co najmniej kilku lat systemy start-stop stają się coraz powszechniejsze. Ile paliwa można zaoszczędzić korzystając z nich? Czy są efektywne?

Nowa Kia Rio 2017 – wrażenia z jazdy

Nowa Kia Rio ma pomóc koreańskiej marce w zwiększeniu udziału w rynku samochodów segmentu B. Rio to po Sportage i Cee’d trzeci najlepiej sprzedający się model Kii (także w Polsce). Oczekiwania wobec najnowszej generacji miejskiego auta są duże. Zarówno po stronie producenta, jak i potencjalnych klientów.

Używane: Range Rover III (2002-2012) – co się psuje?

Choć ceny nowych Range Roverów trzeciej generacji przyprawiały o zawrót głowy, model ma problem z trwałością. Co się psuje najczęściej i ile to kosztuje?

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Volkswagen Group Polska

To pokłosie afery zwanej przez opinię publiczną Dieselgate. Chodzi o stosowanie przez koncern Volkswagen Group oprogramowania fałszującego wyniki testów na zawartość szkodliwych związków w spalinach. Według UOKiK działania koncernu mogą wiązać się z naruszeniem interesów konsumentów.

Używane: Ford Focus III (2011 - 2018) - co się psuje?

Złośliwi twierdzą, że nie kupuje się używanych samochodów na F. Focus III generacji jest najlepszym dowodem na to, że to błędne twierdzenie. Co się psuje w używanych Focusach III?

Używane: Volkswagen Polo V (2009 - 2017) – co się psuje?

Używany Volkswagen Polo V przyciąga wzrok elegancką i wciąż świeżą stylizacją. Jakie są opinie użytkowników? Czy to dobra propozycja na rynku wtórnym?

Budowa S7 Pieńki-Płońsk, kiedy zostanie zakończona?

GDDKiA zaprosiła 18 wykonawców do składania ofert cenowych na projekt i budowę drogi S7 Pieńki-Płońsk. Kiedy planowane jest zakończenie inwestycji?

Mikroprzedsiębiorstwa wybierają wynajem długoterminowy

Nowe formy finansowania zakupu samochodów zyskują coraz większą popularność wśród mikroprzedsiębiorców. Już prawie co piąta firma z sektora MŚP korzysta z tego rozwiązania.

Umowa na koncepcję programową dla nowej trasy S16

Podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej dla nowej trasy ekspresowej S16. Ta ważna inwestycja dla województwa Warmińsko-Mazurskiego pojawił się w planach drogowych całkiem niedawno.

Kiedy zakończy się budowa obwodnicy Suwałk (S61)?

Wojewoda podlaski podpisał zezwolenie na budową obwodnicy Suwałk w ciągu drogi ekspresowej S61. Kiedy zakończy się realizacja inwestycji?

Sprzedaż marek Grupy Renault w 2016 r. w Polsce

Dynamiczny wzrost sprzedaży marek Grupy Renault (Renault i Dacia) w Polsce w 2016 r. jasno wskazuje, że ofensywa modelowa się opłaca. Francuzi "idą jak burza". Co szykuje Renault na 2017 r.?

Goodyear i Tesloop współpracują przy rozwijaniu technologii oponiarskich

Tesloop to firma wykorzystująca samochody Tesla w międzymiastowym transporcie. Goodyear wykorzysta dane pozyskiwane w trakcie badania przejazdów floty Tesloop do prac nad oponami przyszłości.

Wpływ nowej ustawy o obrocie gruntami rolnymi na rynek nieruchomości magazynowych

Czy nowa ustawa o obrocie gruntami rolnymi wpływa na rynek nieruchomości magazynowych? Tak, jej skutki są coraz bardziej odczuwalne. W jaki sposób?

Lego Batman - możesz kupić sobie filmowy Batmobil!

10 lutego 2017 r. odbędzie się premiera „LEGO® Batman: Film”. M.in. z tej okazji, producent kultowych klocków przygotował nie lada gratkę nie tylko dla miłośników przygód Batmana, ale wszystkich fanów motoryzacji. Już teraz można stać się właścicielem Batmobilu, lowridera Jockera, czy wyścigówki Człowieka-Zagadki! I to dokładnie ich filmowych wersji!

Czy limit cen zahamuje podwyżki składek za OC?

Bezprecedensowy wzrost kosztów ubezpieczeń OC dla kierowców, spotkał się z reakcją krajowych polityków. Jak to zwykle bywa, problemy właścicieli aut wykorzystano do bieżącej walki politycznej. Oprócz wzajemnych oskarżeń ze strony parlamentarzystów, doczekaliśmy się również kilku propozycji, które mają ograniczyć dalszy wzrost kosztu ubezpieczeń OC. Czy limit cen zahamuje podwyżki składek za OC?

REKLAMA