REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Goodyear i Tesloop współpracują przy rozwijaniu technologii oponiarskich

Goodyear i Tesloop współpracują przy rozwijaniu technologii oponiarskich
Goodyear i Tesloop współpracują przy rozwijaniu technologii oponiarskich
Goodyear
Goodyear

REKLAMA

REKLAMA

Tesloop to firma wykorzystująca samochody Tesla w międzymiastowym transporcie. Goodyear wykorzysta dane pozyskiwane w trakcie badania przejazdów floty Tesloop do prac nad oponami przyszłości.

Goodyear wykorzysta do badań sztuczną inteligencję

Amerykański producent ogumienia podpisał umowę o współpracy technologicznej z kalifornijską firmą Tesloop Inc, która specjalizuje się w międzymiastowym transporcie samochodami Tesla. Celem porozumienia będzie badanie i modelowanie osiągów opon w oparciu o dane pozyskiwane w trakcie przejazdów pojazdów należących do floty Tesloop. W ramach realizowanych zadań wykorzystane zostanie uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja.

REKLAMA

Więcej informacji na temat opon znajdziesz tutaj

Tesloop obsługuje coraz liczniejszą flotę częściowo autonomicznych pojazdów marki Tesla, zapewniających transport pasażerski na odległość od 50 do 300 mil. Od chwili rozpoczęcia działalności w lipcu 2015 roku firma zbiera dane w tempie zbliżającym się do 20 tysięcy mil miesięcznie na każdy wchodzący w skład floty pojazd. Pierwszy samochód jeżdżący w ramach usługi Tesloop, Tesla model S, wkrótce osiągnie przebieg 250 tys. mil zrealizowany wyłącznie na oponach Goodyear.

“Wykorzystując pogłębioną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu i testowaniu opon oraz w zakresie pracy flot, postawiliśmy sobie za cel oferowanie najbardziej innowacyjnych technologii i usług oponiarskich dla nowej generacji skomunikowanych flot pasażerskich,” powiedział Jim Euchner, wiceprezes ds. globalnej innowacji w Goodyear. “Wiodąca pozycja Tesloop w eksploatacji częściowo autonomicznych, skomunikowanych samochodów elektrycznych już dziś daje nam wgląd w nową generację mobilności, gdzie przebiegi pojazdów sięgające 250 tys. mil rocznie mogą stać się powszechne.”

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Michelin rozwija technologię CrossClimate

“Jesteśmy przekonani, że za kilka lat wszystkie wiodące usługi transportu pasażerów dokonają migracji do autonomicznych, elektrycznych, szybko ładujących się platform transportowych,” powiedział Rahul Sonnad, dyrektor generalny Tesloop. “Spowoduje to radykalny spadek cen transportu samochodowego, zwiększy przebiegi i umożliwi eksploatację samochodów przez niemal 24 godziny na dobę.”

Najbliższe działania w zakresie technologii będą skupione na tworzeniu i weryfikacji predykcyjnych modeli zużycia opon, w oparciu o uczenie maszynowe i systemy analityki predykcyjnej współpracujące z systemami informatycznymi działającymi w chmurze. Kolejnym celem będzie projektowanie optymalizacji procedur konserwacji opon w oparciu o pozyskane dane.

“Goodyear wie, że zdolność do zbierania w czasie rzeczywistym informacji o drodze, warunkach drogowych i zachowaniach podczas jazdy będzie odgrywało coraz większą rolę w optymalizacji osiągów opon pojazdów autonomicznych,” powiedział Euchner. “Wobec coraz większej ilości danych kompilowanych z szeregu czujników w pojeździe oraz z internetowych źródeł danych, pojawia się bezprecedensowa możliwość stworzenia nowej, cyfrowej metodologii czasu rzeczywistego, która może przyczynić się zarówno do poprawy bezpieczeństwa jak i zasięgu pojazdów, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych.”

“Nadejście autonomicznych, skomunikowanych, elektrycznych pojazdów to największa rewolucja w rozwoju samochodów w ostatnich stu latach,” powiedział Sonnad. “Nasze pojazdy to więcej niż samochody – to węzły głęboko cyfrowej elektrycznej sieci transportowej. W tym środowisku, opony stanowią najważniejszy czynnik kosztów operacyjnych.”

Źródło: Goodyear

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA