REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto porady

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czym Polacy jeżdżą na wakacje?

Czym Polacy najczęściej podróżują na wakacje? Oczywiście samochodem, a jak w tym zestawieniu wypada kolej, czy samolot?

Co daje bezpłatny roaming na wakacjach?

Dzięki obecności w Unii Europejskiej obywatele Polski korzystający z usług rodzimej telefonii komórkowej mogą swobodnie korzystać z internetu i połączeń telefonicznych w ramach krajowego abonamentu nawet, gdy znajdują się w innym kraju UE. Do czego przydaje się bezpłatny roaming podczas wakacyjnych podróży?

5 najczęstszych awarii samochodu - jak sobie z nimi radzić?

Do kosztów utrzymania samochodu zaliczamy nie tylko wydatki na ubezpieczenie i paliwo. Poza dodaniem do tabeli utraty wartości pojazdu warto przewidzieć dodatkowy budżet na materiały eksploatacyjne, serwisowanie, a także ewentualne naprawy. Te ostatnie mogą się okazać niespodziewanie drogie. Jakie są najczęściej występujące usterki w samochodzie?

Ile nowe samochody tracą na wartości?

Utrata wartości samochodów w trakcie eksploatacji jest czymś oczywistym, ale wciąż niewiele osób wlicza ją do kosztów eksploatacji pojazdu. Tymczasem to jak dużo kupowane przez nas auto straci na wartości przez 3-4 lata eksploatacji jest bardzo istotne.

REKLAMA

Czy brak roamingu na terenie UE pogrąży producentów nawigacji?

Komisja Europejska nie pozostawia wątpliwości, że dąży do zniesienia roamingu na terenie UE. Część operatorów nie czekając aż roaming zostanie przez Komisję zniesiony samodzielnie zaoferowało swoim abonentom możliwość korzystania z wykupionego w kraju abonamentu na terenie całej UE. Co to oznacza dla producentów nawigacji?

Z tymi silnikami mogą być problemy: 1.5 dCi Renault

Silnik 1.5 dCi jest stosunkowo często występującym napędem w autach wystawionych na sprzedaż. Niestety nie jest wolny od wad. Jakie są typowe problemy z tą jednostką?

Z tymi silnikami mogą być problemy: 2,0 TDI Volkswagen AG

O problemach z silnikiem 2.0 TDI krążą już legendy. Ile jest w nich prawdy i czy ewentualne problemy dotyczą każdej odmiany jednostki 2.0 TDI?

Z tymi silnikami mogą być problemy: silniki 0,6 i 0,7 R3 Smart

Silniki samochodów Smart są oszczędne, a zakup używanego Smarta to ciekawa alternatywa dla komunikacji miejskiej. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że generalny remont silnika Smarta trzeba robić stosunkowo szybko.

REKLAMA

Jak zapobiegać zjawisku aquaplaningu?

Jak powstaje aquaplaning oraz w jaki sposób sobie z nim radzić? Warto zdawać sobie z tego sprawę żyjąc w kraju, w którym pada przez 150 dni rocznie.

Z tymi silnikami mogą być problemy: 1,6 THP PSA/BMW

Silnik 1.6 THP choć wyposażony w najnowsze zdobycze techniki, tak naprawdę już od początku miał problemy z trwałością. Jakie są główne problemy z tą jednostką napędową?

Inspiracje na samochodowe podróże

Jeżeli planujesz samochodową wyprawę, a nie wiesz którędy wyznaczyć szlak, znajdziesz inspirację na platformie TomTom Road Trips.

Jak zdobyć prąd niezbędny do zasilania urządzeń w kamperze?

Kampery są często wyposażone w klimatyzację, kuchenkę mikrofalową, czy TV oraz lodówkę, do zasilania których niezbędna jest energia elektryczna. Jak zdobyć prąd na kempingu?

Co oznaczają skróty nowoczesnych systemów w Lexusie?

Rozwój technologii w motoryzacji skutkuje wprowadzaniem do użytku różnego rodzaju systemy których skróty nie jest łatwo rozszyfrować. Bo, kto z nas bez problemu odgadnie co oznaczają nazwy AVS, DRS, LDH, LKA, czy VGRS...?

Rodzaj i jakość instalacji autogaz a jej wpływ na środowisko

Czy samochody zasilane autogazem są przyjaźniejsze dla środowiska niż pojazdy zasilane np. olejem napędowym? Czy instalacje gazowe są ekologiczną alternatywną zasilana pojazdów?

Opona Goodyear IntelliGrip Urban – na takich oponach będzie jeździł miejski transport przyszłości?

Goodyear przestawił koncepcyjną oponę InetlliGrip Urban przeznaczoną do autonomicznych samochodów. Czym się taka nowatorska opona charakteryzuje?

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

W cieplejszej części roku trudno jest użytkować samochód bez sprawnej klimatyzacji. To kwestia nie tylko komfortu, ale także bezpieczeństwa. Jak dbać o klimatyzację, by dobrze nam służyła?

Kierowcy zabierający w podróż pasażerów prowadzą bezpieczniej

Wspólne podróżowanie jest bezpieczniejsze niż jazda w pojedynkę – taki wniosek płynie z międzynarodowego badania TNS Sofres przeprowadzonego dla serwisu zaufanych wspólnych przejazdów – BlaBlaCar*. Okazuje się, że kierowcy podróżujący z innymi osobami bardziej uważają na drodze, rzadziej łamią przepisy i jeżdżą spokojniej.

Jak przygotować się do wakacyjnej podróży?

Zbliżają się wakacje i wakacyjne podróże. Oznacza to, że będziemy przemieszczać się naszymi samochodami na długich dystansach i w wysokich temperaturach. Jak przygotować się do wakacyjnej podróży?

Jak zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie?

Dobre nawyki i przestrzeganie kilku prostych zasad wystarczy by na jednym baku przejechać więcej kilometrów. Jak zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie? Na to pytanie odpowiadają eksperci.

Czy brać assistance za granicę?

Własny samochód jest ulubionym środkiem transportu Polaków, przy wakacyjnych podróżach. Sporo osób decyduje się na podróż za granicę, swoim własnym samochodem. Czy warto brać ubezpieczenie assistance za granicę?

Czy kierowcy powinni prowadzić w okularach przeciwsłonecznych?

Czy kierowcy powinni prowadzić w okularach przeciwsłonecznych? Amerykańskie Towarzystwo Optometrii twierdzi, że osoby, które nie korzystają z okularów przeciwsłonecznych w ciągu słonecznych dni, mogą gorzej widzieć nocą.

Jak wyczyścić szyby w samochodzie?

Jest wiele rodzajów zabrudzeń, jakie mogą znaleźć się na szybach naszych samochodów. Jak dokładnie wyczyścić szyby w samochodzie?

Zatankowanie auta złym paliwem. Co robić?

Zatankowanie samochodu złym paliwem zdarza się częściej niż można by przypuszczać. O pomyłkę łatwo, zwłaszcza w przypadku samochodów z silnikami Diesla. Co zrobić w przypadku, gdy nalaliśmy do auta niewłaściwy rodzaj paliwa?

Rodzaje haków holowniczych, który wybrać?

Na rynku są dostępne różne rodzaje haków holowniczych i montowane z nimi różne wiązki elektryczne. Na jakie rozwiązanie się zdecydować? To zależy w dużej mierze od tego, jakie mamy potrzeby i jakim budżetem dysponujemy.

Przez jakie usterki samochód nie przejdzie przeglądu technicznego?

Zaostrzenie przepisów dotyczących przeglądu technicznego i większe kontrole stacji diagnostycznych mogą sprawić, że w tym roku więcej samochodów niż zwykle nie przejdzie przeglądu technicznego. Z jakimi usterkami auto nie przejdzie przeglądu technicznego?

Czy ufamy ludziom, których spotykamy korzystając z BlaBlaCar?

Czy ufamy ludziom, których spotykamy korzystając z BlaBlaCar? Okazuje się, że budowana w internecie reputacja staje się coraz silniejszą walutą, która sprawia, że bardziej ufamy osobom ze zweryfikowanymi profilami w mediach społecznościowych niż sąsiadom, a nawet znajomym z pracy!

Gdzie w Polsce zachodzi największe ryzyko wypadku?

Więcej wypadków drogowych zdarza się podczas dobrej pogody niż podczas złej. Ale, gdzie w Polsce ryzyko wystąpienia wypadku drogowego jest największe? Okazuje się, ze wcale nie jest to województwo Mazowieckie.

System autogaz STAG 500 DIS – zasilanie gazowe bez udziału benzyny

AC S.A. przedstawiło nowatorski system autogaz STAG 500. Według zapewnień producenta jest to pierwsza instalacja LG na świecie, która pracuje w 100% na zasilaniu gazowym, bez udziału benzyny.

Jak się zachować w przypadku rozerwania opony?

Nagłe rozerwanie opony podczas jazdy zdarza się stosunkowo rzadko, niemniej warto być przygotowanym na taką ewentualność. Jak się w takim przypadku zachować?

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

Specjaliści z Forda przeprowadzili badania mające na celu odpowiedzieć na pytanie – jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną. To poważny problem, z którym boryka się nawet dwie trzecie podróżujących.

Wiosna – najniebezpieczniejsza pora roku dla kierowców?

Rozpoczęła się wiosna, pogoda się poprawiła. Takie warunki wydają się idealne do dobrej, bezpiecznej jazdy samochodem. Jednak wiosną polscy kierowcy powodują więcej wypadków.

Pozimowy przegląd auta z LPG

Jakie czynności należy wykonać podczas pozimowego przeglądu samochodu z instalacją LPG? Przede wszystkim warto sprawdzić szczelność instalacji gazowej. Co jeszcze?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon letnich

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu letnich opon? Czy wymieniać pojedyncze opony, czy od razu komplet na wszystkie koła?

Mycie parowe samochodu – na czym to polega?

Mycie parowe samochodu staje się w Polsce coraz popularniejsze. Na czym polega taki proces? Czym różni się od tradycyjnego mycia pojazdu?

Zmiana opon z drogowym testem koła

Na czym polega zmiana opon z drogowym testem koła? Jak wiele ma to wspólnego z optymalizacją kół?

Kiedy opłaca się korzystać z carsharing zamiast kupować własne auto?

Posiadanie samochodu staje się z rozwojem technologii i usług transportowych coraz bardziej zbędne. Nie trzeba mieć samochodu, by móc z niego korzystać. Kiedy carsharing jest tańszy od utrzymywania własnego auta?

Ile kosztuje sprowadzenie sprawnego samochodu z USA i dlaczego to się nie opłaca?

Chociaż amerykański rynek jest nadal interesującym kierunkiem dla sprowadzających samochody, to przy bliższym spotkaniu z kosztami i realiami, zakup samochodu zza „wielkiej wody” przestaje być opłacalny. Pokazujemy z jakimi trudnościami i przeciwnościami, musi liczyć się przyszły właściciel krążownika szos rodem z USA.

The Dutch Reach, czyli holenderski sposób na bezpieczne dla rowerzystów otwieranie drzwi samochodowych

The Dutch Reach to stosowana w Holandii metoda otwierania drzwi samochodowych, która ogranicza ryzyko kolizji z przejeżdżającym obok zaparkowanego samochodu rowerzysty. Na czym polega?

Najczęstsze przewinienia kierowców

Badania dowodzą, że 8 na 10 kierowców wciąż prowadzi samochód mimo bardo dużego zmęczenia. Przerażające? Owszem, a to tylko jedno z wielu naszych przewinień.

Jak działa zawieszenie KDSS w Toyocie Land Cruiser?

Jak działa zawieszenie KDSS w Toyocie Land Cruiser? System Zmiennej Sztywności Stabilizatorów (KDSS) zapewnia odpowiednią sztywność zawieszenia podczas jazdy po asfalcie oraz wystarczająco duży prześwit, by Land Cruiser mógł przejechać przez rudne przeszkody terenowe.

Jak skonstruowany jest samochód WRC?

Samochód WRC musi być skonstruowany w oparciu o model seryjny. Jednocześnie konstruktorzy zobowiązani są przestrzegać szeregu przepisów FIA określających parametry konstrukcyjne pojazdu. Sprostanie im przy jednoczesnym dążeniu do maksymalizacji osiągów pojazdu nie jest łatwe.

Jak często sprzedający fałszują przebieg samochodu? Czy sytuacja zmienia się na lepsze?

Czy faktyczny stan samochodów w ogłoszeniach jest zgodny z opisem w polskich ogłoszeniach? Autotesto podsumowuje trzy lata działalności.

Ile wypadków spowodowanych jest złym stanem opon?

Ile wypadków spowodowanych jest złym stanem opon? Według informacji policji awarie układu kierowniczego oraz zły stan techniczny opon odpowiadają za 21% wypadków spośród wszystkich spowodowanych przez zły stan techniczny pojazdów.

Zakup używanej "terenówki" - na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanego samochodu terenowego? To zależy, jakie mamy plany odnośnie samochodu po jego zakupie.

Skoda MBG - historia modelu ma już 50 lat

Linia modelowa MBG to jedna z najbardziej znanych konstrukcji Skody. Model cieszył się dużym zainteresowaniem, powstały też „pikantne” odmiany sedana, które świetnie radziły sobie na rajdowych trasach.

Nowy ośrodek testów opon zimowych Hankook

Nowy ośrodek testów opon zimowych Hankook - „Technotrac” jest zlokalizowany w Ivalo, w Finlandii. miejscowość jest położona ok 300 km na północ od koła podbiegunowego.

Portal z samochodami do leasingu i wynajmu długoterminowego

Portale z używanymi samochodami oferowanymi do leasingu bądź wynajmu długoterminowego to odpowiedź Grupy Masterlease na zapotrzebowanie rynku. Polacy szukają samochodów i informacji o nich w internecie.

Do czego służy aktywny mechanizm różnicowy?

Mechanizm różnicowy zapewnia właściwą trakcję samochodu na zakrętach. Jednak wyróżniamy różne ich typy. Jak działa tradycyjny mechanizm różnicowy, jak o ograniczonym uślizgu, a jak działa aktywny mechanizm różnicowy?

Wartość rezydualna samochodu – dlaczego jest istotna?

Wartość rezydualna samochodu to jeden z kluczowych składników kosztu eksploatacji samochodu. Wiedzą o tym zarządcy flot, ale wciąż wartości rezydualnej konkretnego modelu niedoceniają klienci indywidualni.

Fordy ostrzegą przed dziurą w drodze

Ford opracował system, który ostrzega przed dziurami w drogach. Wyrwy są nanoszone na elektroniczne mapy już w ciągu minuty po powstaniu.

REKLAMA