REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Toyota Avensis I: odnawianie skórzanej kierownicy

W poradniku tym, pokażemy jak samemu wykonać renowację skórzanej kierownicy w Toyocie Avensis. Cały proces nie jest trudny, natomiast jest znacznie tańszy, niż zlecenie obszycia kierownicy.

Audi A3 8P: wymiana sprężyn - jak sobie z nią poradzić?


W poradnik tym pokażemy jak wymienić przednie i tylne sprężyny w Audi A3 8P. Cały proces nie jest trudny i możemy go przeprowadzić we własnym zakresie.

Toyota Avensis I: wymiana przednich głośników

Dobre głośniki przednie to podstawa dobrego zestawu audio w samochodzie. Dlatego, w poradniku tym przybliżymy temat wymiany przednich głośników w Toyocie Avensis I przed liftingiem.

Toyota Avensis I: wieszające się wskaźniki paliwa i temperatury - poradnik


W poradniku tym podejmiemy się naprawy wieszających się wskaźników paliwa i temperatury. Nie ma konieczności wymiany całych zegarów. Poniżej znajduje się opis, jak poradzić sobie z taką usterką.

REKLAMA

Audi A3 8P: naprawa mikrostyku zamka drzwi


Brak informacji o otwartych drzwiach, może oznaczać uszkodzony mikrostyk w drzwiach. Naprawa w serwisie może dużo kosztować. W poradniku tym, zademonstrujemy, jak samemu poradzić sobie z taką usterką.

Toyota Avensis I FL: demontaż przedniego zderzaka – poradnik

Demontaż przedniego zderzaka, czy też tylnego nie jest kłopotliwy, jeśli wiemy, gdzie znajdują się wszystkie mocowania. W poradniku tym, pokażemy jak szybko i sprawnie zdemontować przedni zderzak w Avensis po liftingu.

Toyota Avensis I: demontaż klamek zewnętrznych - krok po kroku

Chcąc wykonać większość napraw lub modyfikacji przy klamkach zewnętrznych, musimy je zdemontować. W poradniku tym, dowiesz się jak samemu zdemontować wszystkie cztery zewnętrzne klamki w swoim samochodzie.

Audi A3 8P: montaż turbiny BRD do silnika BKD

W poradniku tym, skupimy się na montażu turbiny BRD do silnika BKD w Audi A3. Jest to operacja czasochłonna, jednak efekt końcowy takiej modyfikacji, jest bardzo zadowalający dla każdego właściciela Audi A3.

REKLAMA

Toyota Avensis I FL 1.6: wymiana oringu napinacza łańcucha

Wymiana oringu napinacza łańcucha w Toyocie Avensis I 1.6 po liftingu nie jest trudną czynnością. Jeśli dysponujemy podstawowymi narzędziami możemy wymienić oring napinacza łańcucha samodzielnie.

Audi A3 8L: naprawa subwoofera – system Bose


W poradniku tym podejmiemy się naprawy piszczenia w tylnych głośnikach, co się łączy z niedziałającym subwooferem. Naprawę przeprowadzimy w Audi A3 w wersji 3 drzwiowej.

Audi A3 8L: wymiana żarówek w trzecim świetle stopu


Jeżeli w twoim Audi A3, przepaliła się żarówka w trzecim świetle stopu i nie wiesz jak ją wymienić, czytając ten poradnik znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Znajdziesz tu opis jak, krok po kroku, wymienić taką żarówkę.

Przygotowanie do wycieczki rowerowej

Podróżowanie rowerem to sposób na aktywny wypoczynek. Weekendowe wypady za miasto i eksploracja szlaków turystycznych to coraz częściej spotykana forma spędzania wolnego czasu. Dla amorów dłuższego wysiłku fizycznego organizowane są kilkudniowe wycieczki rowerowe po wyznaczonych szlakach turystycznych. Często aktywny wypoczynek połączony jest ze zwiedzaniem ciekawych zabytków.

Szkoda całkowita z AC – jak to działa?

Dzięki wykupieniu ubezpieczenia AC czujemy się bezpieczni, ponieważ w razie wyrządzenia szkody, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy. Podpowiadamy, jak działa zasada szkody całkowitej w przypadku AC.

Nowe kompetencje Inspekcji Transportu Drogowego

W 2011 roku obowiązują nowe przepisy regulujące kompetencje Inspekcji Transportu Drogowego. Teraz inspektorzy mogą karać za naruszenie przepisów ruchu drogowego i sprawdzać stan trzeźwości kierowcy.

Test Renault Megane RS: Sporty zimowe

Renault Sport od lat opracowuje sportowe wersje cywilnych aut francuskiej marki. Robi to w dodatku nieźle, bo podrasowane "renówki" zyskują uznanie nawet w oczach osób związanych ze sportem motorowym.

Samochodem na weekend: rejon Smołdzina


Nie wykupując biletu lotniczego możemy poczuć gorący piasek pustyni… mowa tutaj o zlokalizowanych niedaleko Smołdzina w województwie pomorskim ruchomych wydmach, które rozciągają się na terytorium Słowińskiego Parku Narodowego.

Samochodem na weekend: Stężyca

Podróżując samochodem po Kaszubach warto zawitać na dłużej w gminie Stężyca. W szymbarskim Centrum Edukacji i Promocji Regionu będziemy oglądać takie atrakcje jak: Stół Noblisty, Dom Sybiraka czy też Bunkier Gryfa. Od turystycznej mekki Kaszub, jest niespełna godzina drogi do Morza Bałtyckiego.

Podpowiadamy jak można ciekawie spędzić weekend w Sulęczynie

Sulęczyno jest kwintesencją Kaszub – obfituje w dziką przyrodę, regionalną kulturę oraz historyczne zabytki. Nie pozostaje nam nic innego jak zatankować samochód do pełna i ruszyć na podbój „ojczyzny Kaszubów”.

Samochodem na weekend : Miastko

Jeżeli szukamy pomysłu na weekendowy wyjazd – to Miastko, położone na granicy województw : pomorskiego z zachodniopomorskim, rozwieje wszelkie wątpliwości. Miastko pisane przez duże „M” przyciąga turystów nie tylko za sprawą wdzięcznie brzmiącej nazwy.

Grupa Volkswagena dominuje na polskim rynku motoryzacyjnym

W pierwszej trójce najczęściej kupowanych marek samochodów osobowych, na polskim rynku, znajdują się dwie należące do grupy Volkswagena, są to Skoda i Volkswagen. Na podium znajduje się również Ford, a kolejne miejsca zajmują Fiat, Toyota i Opel.

Samochodem na weekend: Gniewino

Gmina Gniewino położona jest na północy województwa pomorskiego, w powiecie wejherowskim. Region należy do niezwykle malowniczego Pobrzeża Kaszubskiego. Dodatkową zaletę stanowi jego położenie – zaledwie 4 kilometry dzieli go od północnej granicy Morza Bałtyckiego.

Samochodem na weekend: Słupsk - poradnik

Słupsk to miasto atrakcyjne przynajmniej z dwóch powodów: z jednej strony jest to bogata historia miasta a z drugiej jego atrakcyjne położenie geograficzne. Na jego terenie od zarania dziejów ścierały się wpływy Kaszubów, Pomorzan, Niemców i Polaków. Poznajmy historię Triny Papistin, która jest jednym z symboli tego miasta.

Samochodem na weekend: Władysławowo

Jeśli decydujemy się na wyjazd nad polskie wybrzeże to jednym z najczęściej wybieranych miejsc jest Władysławowo. Prezentujemy wybrane atrakcje turystyczne kurortu oraz znajdujące się poza jego granicami. Wycieczkę zaczniemy w ośrodka sportu i rekreacji Cetniewo, by później udać się do Jastrzębiej Góry.

Samochodem na weekend: okolice Kościerzyny

Kaszuby to świetna propozycja na weekend. Rekomendujemy wycieczkę objazdową po okolicach Kościerzyny. Atrakcje jakie na nas zastaną to m.in. muzeum Hymnu Narodowego w Będominie czy też ferma strusi, położona w miejscowości Garczyn.

Przewóz osób zarezerwowany tylko dla taksówek

Tylko taksówkarze będą mogli zarabiać na przewozie osób. Kierowca, który nie posiada licencji, a pobierze opłatę za tego typu usługę, narazi się na karę nawet 15 tysięcy złotych. Takie zmiany wprowadza nowelizacja ustawy o transporcie drogowym.

Straż miejska nie ma prawa używać fotoradarów

Przez lukę w nowym kodeksie wykroczeń, od nowego roku straż miejska nie może korzystać z przenośnych fotoradarów, ponieważ nie napisano rozporządzenia, które określałoby jak mają być oznakowane miejsca kontroli.

Zakup samochodu na aukcji komorniczej

Samochód kupiony na aukcji komorniczej - zarejestrowany, ubezpieczony. Po jakimś czasie użytkowania został zatrzymany do kontroli a samochód okazał się wcześniej ukradziony.

Półroczne opóźnienie z oddaniem odcinka autostrady A2

Powodem opóźnień są problemy techniczne, które mogą uniemożliwić terminowe oddanie 20-sto kilometrowego odcinka autostrady A2 do użytku kierowców. W zamian drogowcy proponują inne rozwiązanie, jak twierdzą będzie ono lepsze od dotychczasowej drogi krajowej.

Zmiany w ubezpieczeniach OC i AC w 2011 roku

W 2011 roku wzrośnie cena składek OC i AC. Zmiany nie dotyczą jednak wyłącznie kosztów ubezpieczenia. Kierowcy więcej zyskają niż stracą. Ustawa regulująca prawo ubezpieczeniowe w tym zakresie, wejdzie w życie w połowie 2011 roku.

Ambitne plany Audi

W latach 2011-2015 Audi zainwestuje rekordową sumę 11,6 mld euro m.in. na rozwój technologiczny. Z planów wynika, że niemiecka spółka stawia na ekologię.

Ile kosztuje Hyundai Genesis Coupe?


Hyundai Motor Poland podał ceny i specyfikacje nowego modelu - Hyundai Genesis Coupe. Jest to tylnonapędowe auto sportowe. Genesis Coupe pojawi się w polskich salonach w marcu 2011 roku, a na rynku będzie tańszą alternatywą dla trzydrzwiowego BMW Serii 3 i Audi A5. Hyundai Genesis Coupe w podstawowej wersji kosztuje 114 900 złotych.

Poradnik eksperta: 10 przykazań offroadera

Przedstawiamy kilka sugestii dotyczących etycznej strony Offroad’u, który jest sportem mającym bezpośredni wpływ na środowisko naturalne. Przyjmując nasz punkt widzenia, wyrażony w tym artykule, przyczynicie się do poprawy piaru polskich offroaderów oraz środowiska.

Audi A3 8P: wymiana tylnego podświetlenia

W poradniku tym, pokażemy jak samemu wymienić tylne podświetlenie w Audi A3 8P. Celem naszej wymiany będzie montaż bardziej funkcjonalnej lampki.

Audi A3 8L 1.8 AGN: wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów

W poradniku tym skoncentrujemy się na wymianie oleju w manualnej skrzyni biegów w Audi A3 8L z silnikiem 1.8 AGN o mocy 125 KM.

Audi A3 8L 1.6 AKL: wymiana termostatu - poradnik


W poradniku tym przeprowadzimy wymianę termostatu w Audi A3. Jest to kolejna czynność, którą możemy wykonać we własnym zakresie. Wymianę termostatu przeprowadzimy na przykładzie Audi A3 8L 1.6 AKL.

Audi A3 8L: wymiana rurki bagnetu oleju - poradnik


Uszkodzenie rurki bagnetu oleju zdarza się dosyć rzadko, jednak warto wiedzieć jak taką usterkę wyeliminować. W Audi A3 8L, rurkę bagnetu jest bardzo łatwo uszkodzić, do tego jest ona z plastiku, w związku z czym ryzyko wzrasta.

Jak sprawdzić czy inwestycja logistyczna jest opłacalna

Analiza i ocena inwestycji jest jednym z najważniejszych narzędzi controllingu logistyki. Do oceny projektów inwestycyjnych wykorzystuje się m.in. wartość zaktualizowaną netto oraz wewnętrzną stopę zwrotu. Odpowiednio przeprowadzona analiza inwestycji pozwala na szybkie i trafne podjęcie decyzji zarówno na poziomie operacyjnym, jak i strategicznym.

Konkurs EuroCarBody już rozstrzygnięty

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu EuroCarBody  zostało Audi A8. Limuzyna Audi pokonała konkurencję w postaci samochodów takich jak m.in. Lexus LFA, BMW Serii 5, Volkswagen Sharan oraz Alfa Romeo Giulietta.

Sprzęgła elektromagnetyczne

W technice są znane co najmniej dwa rodzaje sprzęgieł elektromagnetycznych. Najpowszechniej stosowane są w rzeczywistości zwykłe sprzęgła mechaniczne sterowane elektromagnesem. Mniej popularne są tzw. sprzęgła proszkowe.

Układ smarowania silnika

Układ smarowania silnika, zwany w fachowej literaturze układem olejenia służy do zapewnienia odpowiedniego smarowania części trących wewnątrz silnika.

Przewody paliwowe

Spośród różnych elementów samochodu, mających istotny wpływ zarówno na jego eksploatację bez przykrych niespodzianek, jak i na bezpieczeństwo, przewody paliwowe zajmują jedno z czołowych miejsc.

Sprzęgła podwójne

Zastosowanie w praktyce wynalezionego ponad pół wieku temu i opatentowanego sprzęgła podwójnego stanowi nie tylko wielki ukłon w kierunku ekonomii użytkowania pojazdu, ale także milowy krok w dziedzinie motoryzacji.

Sprzęgło cierne tarczowe

Tarczowe sprzęgło cierne składa się z trzech podstawowych elementów: tarczy sprzęgłowej, docisku oraz łożyska wyciskowego. Każdy z nich składa się z kilku różnych części, wzajemnie ze sobą współpracujących.

Układ zapłonowy

Układ zapłonowy silnika spalinowego najprostszego typu składa się z dwóch części: wytwarzającej wysokie napięcie i zamieniającej wysokie napięcie na iskrę, zapalającą mieszankę paliwowo-powietrzną w komorze spalania.

Układ wtryskowy

Układ wtryskowy, zwany poprawnie wtryskowym układem zasilania silnika spalinowego, jest odpowiedzialny za sposób dostarczania paliwa do silnika spalinowego.

Sprzęgło wielotarczowe

Wśród sprzęgieł ciernych osobną podgrupę stanowią sprzęgła wielotarczowe. Od sprzęgieł jednotarczowych różnią się tym, że posiadają kilka tarcz, dzięki połączeniom wielowypustowym mogą przesuwać się wzdłuż wałka sprzęgłowego.

Układ rozruchowy

Sprawny układ rozruchowy, we współczesnych silnikach samochodowych, decyduje o tym czy uda się uruchomić silnik. Czasy kręcenia korbą za wał korbowy silnika już dawno odeszły do lamusa.

Układ doładowania

Układ doładowania silnika spalinowego działa na zasadzie doprowadzenia do cylindrów silnika większej ilości powietrza lub mieszanki paliwowo-powietrznej niż silnik jest w stanie samoistnie dostarczyć z powietrza.

Lampki kontrolne

Lampki kontrolne są wskaźnikami, dzięki którym kierowca w czasie jazdy ma pełną wiedzę na temat tego, co dzieje się z różnymi urządzeniami i podzespołami jego samochodu

Układ wydechowy

Układ wydechowy ma za zadanie odprowadzić do atmosfery jak najszybciej i przy jak najmniejszych oporach powstające w silniku spaliny, wytłumiając przy tym do maksimum hałas jaki powstaje podczas wydechu oraz redukując do minimum zawartość substancji toksycznych w spalinach.

REKLAMA