REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mazda CX-7: jaką wybrać? Poradnik kupującego


Mazda CX-7 zadebiutowała w USA w 2006 roku. Rok później auto trafiło do Europy, a w 2008 roku rozpoczęła się sprzedaż modelu w Polsce. Wersja z dieslem o mocy 173 KM została wprowadzona do oferty przy okazji liftingu w 2009 roku.

Test Mazda CX-7: Amerykanka w Warszawie


Mazda CX-7 zadebiutowała w USA w 2006 roku. Rok później auto trafiło do Europy, a w 2008 roku rozpoczęła się sprzedaż modelu w Polsce. Testowana wersja z silnikiem wysokoprężnym o mocy 173 KM została wprowadzona do oferty przy okazji liftingu w 2009 roku.

Volvo S40: jakiego wybrać? Poradnik kupującego


Volvo S40 to sedan, który jest oferowany w wielu wersjach silnikowych i wyposażeniowych. Podpowiadamy, którą odmianę warto wybrać.

Test Volvo S40: skandynawski jak meble z Ikei

Volvo S40 w mocnej wersji D4 (177 KM) to zgrabny i szybki samochód klasy kompaktowej, który oferuje komfort jazdy co najmniej auta segmentu D.

REKLAMA

Nowy Peugeot 308 gotowy na Genewę


Podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie odbędzie się premiera zmodernizowanej wersji modelu 308. Kompaktowy Peugeot oprócz zmian w wyglądzie otrzyma też technologię e-HDi.

Śladami sommelierów: Winnica w Paczkowie

Udamy się do Paczkowa, który położony jest obok Opola i Otmuchowa, tuż przy granicy z Czechami. Wycieczkę samochodową możemy połączyć z elementami ekoturystyki, coraz bardziej popularnej w Polsce.

Śladami sommelierów: Winnica pod Puławami

Podróż samochodem będzie odbywać się w sąsiedztwie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Na pograniczu Wyżyny Lubelskiej i Niziny Mazowieckiej odwiedźmy winnicę, której malownicze położenie skłania do dłuższego pobytu na jej włościach. Można zatrzymać się w rejonie Janowca lub przejechać na prawy brzeg Wisły do jednego z wielu gospodarstw agroturystycznych.

Śladami sommelierów: Winnica pańska

Proponujemy wycieczkę do jednej z winnic znajdującej się na terenie Małopolskiego Przełomu Wisły. Usytuowana na wzniesieniu o nazwie Pańska Góra jest idealnym miejscem na spędzenie weekendu na Lubelszczyźnie. Położona kilkanaście kilometrów od Kazimierza Dolnego stwarza materiał do ciekawej trasy turystycznej.

REKLAMA

Śladami sommelierów: Grudna Dolna

Podróżując samochodem po Polsce warto mieć na uwadze winnice, które są coraz liczniejsze na geograficznej mapie Polski. Rekomendujemy odwiedzenie jednej z nich w województwie podkarpackim. Jest to pierwszy punkt programu wycieczki objazdowej po terytorium Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego.

Test Renault Clio RS: Paski obowiązkowe

Okazuje się, że Clio RS nie jest miniaturką sportowej Meganki. To zupełnie inne auto. W limitowanej wersji Gordini zapewnia poczucie wyjątkowości, ale wszystko ma swoją cenę

Jakie jest obowiązkowe wyposażenie pojazdów?

Ustawodawca nałożył na posiadaczy określonych typów pojazdów różne obowiązki w zakresie posiadania środków bezpieczeństwa. Podpowiadamy jakie jest obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

Jak fakturować sprzedaż zużytej folii i kartonów

Dokumentując sprzedaż zużytej folii czy kartonów, należy wystawiać faktury ze stawką 23%. A za podstawę opodatkowania należy przyjąć cenę netto ustaloną metodą „w stu” od ceny brutto przyjętej w podpisanej umowie.

Automatyczne światła dzienne są już obowiązkowe

Od 7 lutego 2011 wszystkie nowe auta sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą mieć na wyposażeniu automatyczne światła dzienne. To efekt dyrektywy UE, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

Fiat Stilo: wymiana wspomagania kierownicy

Wymiana wspomagania kierownicy nie musi być wykonana w warsztacie. Czytając ten poradnik dowiesz się jak samemu przeprowadzić naprawę uszkodzonego wspomagania w Fiacie Stilo.

Fiat Stilo: demontaż oparcia fotela przedniego. Poradnik

W poradniku tym zaprezentujemy metodę na demontaż oparcia fotela w Fiacie Stilo. Oto opis krok po kroku jak wykonać tę czynność.

Fiat Stilo: jak sobie poradzić z błędem Airbag Failure?

Komunikat Airbag Failure jest dobrze znany właścicielom Fiatów Stilo. Najczęściej występuje w wersji 3-drzwiowej podczas przesuwania fotela przez pasażerów siedzących z tyłu.

Fiat Stilo: naprawa oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Poradnik


Po kilku latach lampka podświetlenia tablicy rejestracyjnej Fiata Stilo nadaje się do regeneracji. W poradniku tym pokażemy jak naprawić oświetlenie tylnej klapy w Fiacie Stilo.

Policja otrzymała 12 nowoczesnych radiowozów

Policjanci z Warmii i Mazur otrzymali do swojej dyspozycji 12 nieoznakowanych radiowozów marki Skoda Superb z napędem 4x4. Oprócz tego w ręce policji trafił supernowoczesny Ambulans Monitoringu Wizyjnego.

Stan Kubicy dobry, kierowca nie traci dobrego humoru

Operacja ręki się udała, na razie nie ma żadnych komplikacji, choć Roberta czekają jeszcze trzy drobne operacje. Jego ogólny stan lekarze oceniają jako dobry.

Analiza systemów pomiarowych skutecznym narzędziem controllingu logistyki

Proces produkcyjny jest szczególnym obszarem wykorzystania instrumentów controllingu logistyki. Istotną rolę odgrywa analiza systemów pomiarowych.

Wykorzystanie TOC w controllingu logistyki

Efektywny proces wykrywania wąskich gardeł jest kluczowym elementem determinującym ustalanie priorytetów produkcyjnych pośród wytwarzanych wyrobów. Zgodnie z TOC, przedsiębiorstwo posiada co najmniej jedno ograniczenie, które może występować zarówno wewnątrz firmy, jak i w jej otoczeniu.

Upoważniony przedsiębiorca (AEO) korzysta z ułatwień celnych

Upoważniony przedsiębiorca (AEO) jest to przedsiębiorca posiadający siedzibę w Unii Europejskiej, który po spełnieniu przewidzianych przepisami prawa warunków i kryteriów uzyska jedno ze świadectw AEO i jako wiarygodny przedsiębiorca korzysta z ułatwień odnoszących się do kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony oraz z uproszczeń przewidzianych w ramach przepisów celnych.

Nowa deklaracja importowa VAT-IM

W zmieniającym rozporządzeniu w sprawie deklaracji importowej dla podatku od towarów i usług określono wzór deklaracji importowej dla podatku od towarów i usług VAT-IM. Nowy wzór deklaracji został oparty na obecnie obowiązującym wzorze deklaracji VAT-IM. Konieczność dokonania zmiany wzoru deklaracji VAT-IM wynika ze zmiany stawek VAT.

Sport Way: Limitowana seria Renault Fluence


Sport Way to limitowana edycja kompaktowego sedana Renault o nazwie Fluence. Inżynierowie francuskiej marki nadali Renault Fluence bardziej sportowy charakter poprzez zamontowanie dodatkowych elementów karoserii.

Robert Kubica wybudzony ze śpiączki


W niedzielę 6 stycznia Robert Kubica jadący Skodą Fabią S2000 we włoskim rajdzie Ronde di Andora miał na pierwszym odcinku specjalnym Val Merula wypadek. Po długiej operacji Polak został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i reaguje na bodźce.

Importujemy mniej samochodów używanych


Rynek importowanych aut używanych w styczniu 2011 spadł w porównaniu do grudnia 2010. W styczniu zarejestrowano 39 682 samochodów osobowych, tj. o ponad 17% mniej niż w grudniu.

Spadek liczby rejestracji aut osobowych w styczniu 2011


Z analizy danych pozyskanych z systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że w styczniu zarejestrowano 19 966 samochodów osobowych oraz osobowych z homologacją ciężarową.

5 lat gwarancji dla Peugeot 508


Wprowadzenie na polski rynek nowego modelu Peugeot 508 rozpocznie się „Dniami Otwartymi” w salonach Peugeot, które odbędą się w całym kraju od 17 do 20 marca 2011 roku. Klienci, którzy w najbliższym czasie zamówią Peugeota 508 otrzymają na niego 5 lat gwarancji.

Czy warto kupować części używane? Ekspert radzi

Zakup używanych części może znacznie obniżyć koszty naprawy auta, jednak w skrajnych przypadkach montowanie używanych części może być niebezpieczne. Wiele części np. z mocno rozbitego samochodu można wykorzystać ponownie.

Czy warto kupić aluminiowe felgi? Ekspert radzi

Aluminiowe felgi to nie tylko ładny dodatek do auta. Popularne "alusy", zamiast tradycyjnych stalowych felg, dają wymierne korzyści: dzięki lżejszym felgom mniej zużywają się zawieszenie i hamulce, można także zauważyć spadek zużycia paliwa.

Czy aluminiowe felgi to dobry wybór? Poradnik eksperta

Potocznie zwane "alufelgami", aluminiowe obręcze są lżejsze od stalowych. Dzięki temu zmniejsza się zużycie zawieszenia i hamulców, auto zacznie też zużywać trochę mniej paliwa.

Volkswagen Tiguan I po liftingu

Volkswagen opublikował zdjęcia odświeżonej wersji swojego kompaktowego SUVa, modelu Tiguan. Premiera zmodernizowanego Tiguana odbędzie się na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Daewoo Lanos: czyszczenie wtryskiwaczy – opis krok po kroku


Dobre wyczyszczenie wtryskiwaczy, pozwoli nam uniknąć konieczności ich wymiany. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować i wyczyścić wtryskiwacze w Daewoo Lanosie.

Daewoo Lanos: montaż podgrzewanych lusterek. Poradnik


Podgrzewane lusterka są bardzo są funkcjonalne. Jednak co zrobić, kiedy nie ma ich w standardzie? - można je bez problemu zamontować. W poradniku tym znajdziesz opis, w jaki sposób.

Daewoo Lanos: jak wymienić łożysko koła?


Wyraźne huczenie podczas jazdy oznacza konieczność wymiany łożyska. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić łożysko w przednim kole.

Daewoo Lanos: wymiana pompy paliwa. Poradnik

Konieczność wymiany pompy paliwa nie musi oznaczać wizyty w warsztacie. W poradniku tym przedstawiamy opis krok po kroku, jak samodzielnie wymienić pompę paliwa w Daewoo Lanos.

Agencja celna będzie przedstawicielem podatkowym

Agencje celne będą mogły być przedstawicielami podatkowymi dla rozliczeń VAT. Takie zmiany przewiduje projekt ustawy zmieniającej ustawę o VAT, który ma wejść w życie 1 kwietnia 2011 r.

Nowy Volkswagen Jetta od 69 390 zł


Na polskim rynku zadebiutuje nowa generacja kompaktowego sedana Volskwagena – Jetta. Auto będzie dostępne w trzech wersjach wyposażenia. Ceny Volkswagena Jetta zaczynają się od 69 390 zł.

Jak spędzić weekend na Kielecczyźnie? cz. III

Podczas wycieczki objazdowej samochodem będziemy zwiedzać rejon Kielc. Pojawimy się w stolicy polskiego dowcipu, odwiedzimy muzeum mieszczące się w opactwie cystersów i ujrzymy żydowski kirkut w Szydłowcu.

Jak spędzić weekend na Kielecczyźnie? cz. II

Podróż samochodem po Kielecczyznie nie może obyć się bez zawitania do Bodzentyna – z przepiękną kolegiatą i ruinami zamku. W rejonie czeka na nas także jeden z najstarszych kościołów romańskich w Polsce oraz opactwo Benedyktynów. Nocleg przewidzieliśmy w jednym z gospodarstw agroturystycznych, zlokalizowanych u stóp Łysicy.

Jak spędzić weekend na Kielecczyźnie? cz. I

 W Jaskini Raj – jednej z najciekawszych form krasowych w Polsce – oddamy się eksploracji stalaktytów i stalagmitów. W we wsi św. Katarzyna znajdziemy jednonawowy kościółek, spod którego można dostać się na Łysicę – najwyższy Szczyt Gór Świętokrzyskich, z charakterystycznymi gołoborzami.

Jak spędzić weekend w północnej części Jury? cz. V

Podczas tej wycieczki na przykładach drewnianych kościołów poznamy tzw. styl wieluński oraz będziemy eksplorować największy zabytek Wielunia – Bramę Krakowską. W dalszym etapie podróży pojedziemy samochodem do Grębienia i Ożarowa.

Tablice rejestracyjne województwa zachodniopomorskiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie zachodniopomorskim to "Z". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa wielkopolskiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie wielkopolskim to "P". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Test Peugeot RCZ: Łuki triumfalne

Francuzi przyzwyczaili wszystkich do tego, że produkują auta niebanalne i wyróżniające się stylistycznie. Trzeba jednak przyznać, że RCZ jest awangardowy nawet jak na nich. Do tego bardzo dobrze jeździ.

Tablice rejestracyjne województwa warmińsko-mazurskiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnych auta zarejestrowanego w województwie warmińsko-mazurskim to "N". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa świętokrzyskiego

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie świętokrzyskim to "T". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa śląskiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie dolnośląskim to "S". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa pomorskiego


Pierwsza litera tablicy auta zarejestrowanego w województwie pomorskim to "G". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

Tablice rejestracyjne województwa podlaskiego


Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie podlaskim to "B". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd.

REKLAMA