REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nissan 350Z – 300 koni za rozsądną cenę

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jakub Tujaka

REKLAMA

REKLAMA


Nissan 350Z to pochodzący z Japonii przedstawiciel gatunku pojazdów sportowych. Na jego agresywny charakter składa się zwarta i dynamiczna sylwetka, tylny napęd i mocny silnik w układzie V. Czy to auto składa się z samych zalet?

Pierwszy sportowy samochód zawierającym literę „Z” w oznaczeniu modelu pojawił się w 1970 roku. Był to Datsun 240Z. Jego najnowszym potomkiem jest model 370Z kosztujący w Polsce od około 190 tysięcy złotych. Przystępnym cenowo i wcale nie przestarzałym technologicznie sportowym Nissanem jest model 350Z, który może być nasz za około 40 tysięcy złotych.

REKLAMA

„Trzysta pięćdziesiątka” pojawiła się na rynku w 2003 roku. W ofercie producenta zastąpiła model 300ZX. Większość egzemplarzy oferowanych w naszym kraju pochodzi z importu z USA, gdzie oferta modelowa była bogatsza. W Stanach Zjednoczonych 350Z był dostępny w pięciu wersjach wyposażenia. Do wyboru były różne konfiguracje zawieszenia i różnej jakości hamulce. Można było też wybierać pomiędzy automatyczną i manualną skrzynią biegów.

Zobacz też: Opinie kierowców o Nissanie 350Z

W Europie dostępna była wersja Track, rzadziej natomiast wariant wyposażenia Premium Pack.

W 350Z Track znajdziemy hamulce renomowanej włoskiej firmy Brembo, klimatyzację, komputer pokoładowy, ESP i manualną skrzynię biegów. W ogłoszeniach można spotkać egzemplarze dodatkowo wyposażone w skórzane wykończenie wnętrza i system nagłośnienia BOSE.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wnętrze

REKLAMA

Nissan 350Z jak przystało na prawdziwe auto sportowe oferuje tylko dwa miejsca. Sportowe fotele są dość duże i zapewniają dobre trzymanie w zakrętach. Kabina jest wykończona plastikami, które nie zachwycają jakością. Ich montaż również pozostawia wiele do życzenia. Niektóre elementy deski rozdzielczej potrafią w czasie jazdy zwłaszcza po nierównościach wydawać irytujące dźwięki. 

Ciekawostką w tym aucie jest zespolenie zegarów z kolumną kierowniczą, co pozwala na regulację wskaźników wraz z kierownicą. Obecnie takie rozwiązanie spotykamy także w innych autach. 

Centralnie umieszczony obrotomierz to następny smaczek, podkreślający sportowy charakter auta.

Silnik

W kwestii silnika nie mamy zbyt dużego wyboru. Wszystkie wersje auta są wyposażone w 3,5 litrową benzynową jednostkę V6, która do 2005 roku osiągała moc 280 KM, a po późniejszych modyfikacjach nawet 313 KM. W słabszej konfiguracji (280 KM) przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa około 5,8 sekundy, a w najmocniejszej wersji (313 KM) o 0,1 sekundy szybciej. Średnie zużycie paliwa przy rozważnej kształtuje się na poziomie 11-12 litrów na 100 kilometrów. Prędkość maksymalna auto to 250 km/h. W wersji Track napęd jest przekazywany na tylną oś za pomocą sześciobiegowej skrzyni manualnej.

Silnik brzmi nieźle, zwłaszcza podczas dynamicznego przyspieszana. Nissan prowadzi się precyzyjnie i daje dużo frajdy z jazdy. Wprawny kierowca nie będzie miał problemu z wprowadzeniem auta w widowiskowy poślizg.

Usterki

Typowymi usterkami Nissana 350Z oprócz drobnych problemów ze spasowaniem plastikowych elementów wnętrza są parujące reflektory. Komplet nowych lamp przednich to koszt około 3 tysięcy złotych. 

Przed zakupem używanego auta należy sprawdzić stan tarcz hamulcowych, ponieważ w ASO komplet nowych części kosztuje około 10 tysięcy złotych.

Jakiego auta szukać?

Polecamy poszukać auta przeznaczonego na europejski rynek z udokumentowaną historią serwisową i manualną skrzynią biegów. 

Odradzamy wersje po tuningu i pamiętajmy że należy unikać „prawdziwych okazji”. Na zakup zadbanego Nissana 350Z należy przeznaczyć nie mniej niż 50 tysięcy złotych.

Nissan 350Z Fot. Newspress
Nissan 350Z Fot. Newspress
Nissan 350Z Fot. Newspress
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
1500 zł mandatu i 10 punktów karnych za stłuczkę? Jak tego uniknąć? Wystarczy smartfon z aplikacją mObywatel

Kolizja na drodze to stres, mandaty, punkty karne i długie czekanie na patrol. Na szczęście już niedługo w niektórych przypadkach będzie można tego wszystkiego uniknąć. Legalnie, szybko i bez papierologii. Sprawdź, co się zmieni i jak wkrótce będziesz mógł oszczędzić nawet 1500 zł.

Taniej na stacjach! Już w przyszłym tygodniu kierowcy zatankują wyraźnie taniej – znamy nowe ceny paliw

Nadchodzą spadki cen paliw, które wielu kierowców przyjmie z ulgą. Analitycy portalu e-petrol.pl prognozują wyraźne obniżki cen benzyny 95-oktanowej oraz autogazu, które pojawią się już w nadchodzącym tygodniu. Dobra wiadomość dla wszystkich wybierających się w wakacyjne podróże – będzie taniej przy dystrybutorze.

Prawie ⅓ osób sprzedających używane samochody spotkała się z próbą oszustwa. Na co zwracać uwagę i jak się chronić przed nieuczciwymi praktykami?

Rynek sprzedaży samochodów używanych coraz częściej staje się polem działania oszustów, którzy wykorzystują zaufanie czy determinację sprzedających. Z raportu CARFAX wynika, że w Polsce aż 30 proc. sprzedawców zetknęło się z podejrzanymi zachowaniami, jak próba skopiowania dokumentów pojazdu, czy z kradzieżą samochodu. By zminimalizować prawdopodobieństwo strat, warto stosować odpowiednie środki ostrożności i zasadę ograniczonego zaufania wobec potencjalnych klientów.

Nowy egzamin na prawo jazdy 2025. Za te błędy oblejesz od razu – zobacz pełną listę

Od lipca 2025 roku jeden błąd wystarczy, by zakończyć egzamin na prawo jazdy wynikiem negatywnym – bez możliwości dokończenia jazdy. Zobacz, co się zmieniło, które błędy kończą egzamin natychmiast i jak się do niego przygotować.

REKLAMA

Od kiedy nowy tachograf 2025? Błędy lokalizacji, problemy z czasem pracy [OBSŁUGA]

Od kiedy w przewozach międzynarodowych Unii Europejskiej obowiązuje wyłącznie nowy tachograf (G2V2)? Jak go obsługiwać? Są błędy lokalizacji i problemy z czasem pracy. Na co uważać, by uniknąć kar?

5 tys. euro kary dla przewoźnika. 120 euro mandatu dla kierowcy. Kary za złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą [Normy]

Złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą może słono kosztować przewoźnika i kierowcę. W Niemczech przewoźnik zapłaci nawet 5 tys. euro kary, a kierowca 120 euro mandatu. Jakie są przepisy i normy w krajach UE?

Kupiłeś opony w internecie? Podatek PCC w 2025 może Cię zaskoczyć – zobacz, kiedy zapłacić i jak uniknąć kary

W 2025 roku fiskus sprawdza, kto powinien zapłacić podatek PCC za zakupy online. Jeśli kupiłeś opony przez internet: na OLX, Allegro lub Facebook Marketplace i możesz mieć obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i zapłacenia należnego podatku. Podatek od zakupu opon przez internet dotyczy także osób prywatnych. Zobacz, kiedy trzeba zapłacić PCC, ile wynosi kara za brak zgłoszenia oraz jak uniknąć konsekwencji.

Wakacyjny drink i… utracone prawo jazdy? Co grozi za alkohol na wodzie i ścieżkach

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie – niezależnie od tego, czy poruszamy się po drogach, wodzie czy ścieżkach rowerowych. Przepisy są w tym względzie jasne, choć w niektórych sytuacjach mogą budzić wątpliwości. Warto wiedzieć, jakie konsekwencje grożą za nieodpowiedzialne zachowanie, w tym potencjalna utrata prawa jazdy.

REKLAMA

KGP: 122 159 interwencji, 550 wypadków drogowych, 37 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 122 159 interwencji. Byli wzywani do 550 wypadków drogowych.

Punkty karne: ile możesz mieć, kiedy się kasują, jak odzyskać prawo jazdy?

Zastanawiasz się, ile punktów karnych możesz mieć i kiedy znikają z Twojego konta? Interesują Cię najnowsze przepisy na 2025 rok dotyczące kasowania punktów, kursów redukcyjnych i tego, jak nie stracić prawa jazdy ani nie przepłacić za OC w 2025 roku? Ten kompleksowy przewodnik rozwieje wszelkie wątpliwości. Dowiedz się, co oznaczają punkty karne, jak działają nowe limity dla doświadczonych i początkujących kierowców, a także jakie są konsekwencje przekroczenia dozwolonej liczby punktów.

REKLAMA