REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bardziej zuchwały, bardziej dynamiczny: nowy VW Beetle

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Garbus, Beetle, Vocho, Coccinelle, Fusa, Maggiolino - takie nazwy nosił na różnych kontynentach mały Volkswagen, wyprodukowany do dziś w ilości 21,5 miliona sztuk. Teraz Volkswagen dopisuje kolejny rozdział do historii jednego z najsłynniejszych samochodów świata. Nowy Garbus miał transkontynentalną premierę – samochód zaprezentowano równocześnie w Szanghaju, Berlinie i Nowym Jorku.

W 1998 roku pojawił się New Beetle, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Teraz z nazwy znika "New" i pozostaje "Beetle". VW Beetle.

REKLAMA

Rok 2011 przynosi trzecią już generację słynnego Volkswagena. Auto nie zrywa ze swoimi korzeniami, nadal pozostając jedną z najlepiej rozpoznawalnych sylwetek w historii. Styliści pod wodzą Waltera de Silvy i Klausa Bischoffa położyli duży nacisk na dynamiczne proporcje, które połączone z najnowszymi technologiami kształtują najnowszy model, będący jednocześnie ukłonem w stronę designu pierwotnego Garbusa, który stał się zalążkiem całego koncernu.

Zobacz też: Odświeżona gama Jaguara: 2012 XF, XFR, XK

REKLAMA

Nowa dynamika sylwetki uzyskana dzięki wydłużeniu maski i cofnięciu przedniej szyby nadaje autu sportowego charakteru. Linia dachu jest wyraźnie bardziej płaska i nawiązuje do zaprezentowanego w 2005 roku w Detroit studyjnego modelu Ragster. Auto zyskało na charakterze i można śmiało powiedzieć, że stało się bardziej męskie, wcześniejszy model o bardziej kobiecym charakterze.

Samochód urósł w stosunku do poprzednika, jest dłuższy o 15 cm, szerszy o 8 cm, zwiększony został również rozstaw osi. Całość za sprawą poziomego układu zderzaka, wotów powietrza i stylistyce tylnych świateł wyraźnie nawiązuje do najnowszego DNA marki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oszczędność przede wszystkim

VW Beetle z silnikiem 1.6 TDI, będzie spalał średnio zaledwie 4.3 litra ropy na 100 km. Na rynkach takich jak Azja, Australia, Europa i Nowa Zelandia, Beetle będzie oferowany wyłącznie z silnikami z turbodoładowaniem.

Silniki TSI o mocach od 105 KM, przez 160 KM aż do 200 KM mają zapewniać świetne osiągi przy rekordowo niskim spalaniu. Mocniejszy diesel o pojemności 2 litrów będzie dysponował mocą 140 KM.

Najoszczędniejszym modelem z silnikiem benzynowym będzie rozwijający prędkość 180 km/h, 1.2 TSI o mocy 105 KM z technologią BlueMotion (m.in. system Start-Stop i rekuperacja). W jego przypadku zużycie paliwa wynosi średnio 5,5 l/100 km. Wszystkie silniki, opcjonalnie będą dostępne, z dwusprzęgłową przekładnią DSG.

Indywidualizacja Beetle'a

Auto będzie oferowane w trzech wersjach wyposażenia: Beetle, Design i Sport. Lista obejmie m. in panoramiczny dach, reflektory bi-ksenonowe i diodowe światła do jazdy dziennej.

Nie zabraknie również systemów multimedialnych: nawigacji, seryjnego systemu audio (8 głośników) a dla wymagających zestawu Audio Premium, sygnowanego przez firmę Fender. Producenta, na którego sprzęcie grali Jimi Hendrix czy Eric Clapton.

Volkswagen powraca do pomysłu schowka na rękawiczki. Podobnie jak w pierwszych Garbusach, najnowszy model ma wbudowany w pokrywę kokpitu schowek na rękawiczki.

Zobacz też: Nowy Opel Calibra

W standardzie nowy Garbus otrzyma 6 poduszek powietrznych i system ESP. Najmocniejsze jednostki benzynowe będą wyposażone w blokadę mechanizmu różnicowego. Właściciele będą mieli do dyspozycji 310 litrów przestrzeni bagażowej.

Auto do sprzedaży w Europie wejdzie na przełomie października i listopada 2011 roku.

W Europie klienci będą mieli do wyboru 5 jednostek benzynowych: 2 wysokoprężne i 3 benzynowe
Tylne światła nawiązują do najnowszego DNA Volkswagena
Opcjonalnie będą dostępne diodowe światła do jazdy dziennej
Usportowienie i nadanie większej dynamiki sylwetce ma na celu zwrócenie uwagi męskiego grona
Wnętrze nowoczesne ale nawiązujące do tradycji za sprawą m. in schowka na rękawiczki
Pasażerom nie zabraknie przestrzeni, auto wyraźnie urosło w stosunku do poprzednika
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

REKLAMA

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

REKLAMA