REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ford Mondeo MK3: kontrola układu chłodzenia

W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić stan układu chłodzenia w Fordzie Mondeo Mk3. Nie potrzebujemy do tego specjalistycznych narzędzi. Wystarczy chwila czasu i przejdziemy przez wszystkie punkty kontrolne.

Ford Mondeo MK3: wymiana filtra paliwa

Regularna wymiana filtru paliwa jest szczególnie ważna w silniku Diesla. Czytając ten opis dowiesz się jak dokonać wymiany w jednostce benzynowej i wysokoprężnej w Fordzie Mondeo Mk3.

Ford Focus MK1: wymiana wszystkich żarówek

W poradniku tym pokażemy jak wymienić żarówki w Fordzie Focusie MK1. Warto wiedzieć jak to zrobić zawczasu, niż uczyć się podczas nocnej wymiany na trasie przy deszczowej pogodzie.

Ford Focus MK1: wymiana tarcz hamulcowych

W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tarcze hamulcowe w Fordzie Focus Mk1.

REKLAMA

Ford Focus MK1: wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe to kolejny element, który możemy wymienić we własnym zakresie. W poradniku tym pokażemy jak wymienić klocki hamulcowe w Fordzie Focus Mk1.

Ford Focus MK1: wymiana płynu i odpowietrzenie układu hamulcowego

W poradniku tym pokażemy jak wymienić płyn hamulcowy w Fordzie Focusie Mk1. Nie jest to trudne zadanie i bez problemu poradzimy sobie z nim we własnym zakresie.

Ford Focus MK1: kontrola układu hamulcowego

Sprawne i bardzo dobre hamulce są konieczne w każdym aucie. Oto opis krok po kroku jak dokonać kontroli układu hamulcowego w Fordzie Focus Mk1.

Ford Focus MK1: wymiana wahacza i kolumny McPhersona

Uszkodzony wahacz w Fordzie Focus Mk1 powoduje zazwyczaj ściąganie auta i niekontrolowane ruchy kierownicą. Podobne objawy towarzyszą usterkom kolumny McPhersona.

REKLAMA

Ford Focus MK1: kontrola zawieszenia i układu kierowniczego

Nienaganny stan zawieszenia i układu kierowniczego zapewnia nam odpowiednie bezpieczeństwo jak i komfortową jazdę. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać przeglądu zawieszenia i układu kierowniczego w Fordzie Focus Mk1.

Ford Focus MK1: kontrola skrzyni biegów i półosi napędowych

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli półosi napędowych i skrzyni biegów. Cała operacja nie jest trudna oraz nie wymaga od nas dużego doświadczenia.

Ford Focus MK1: kontrola układu wydechowego

Poprawna praca układu wydechowego zapewnia dobre odprowadzenie spalin, cichą pracę auta oraz uczucie komfortu. W poradniku tym pokażemy jak skontrolować układ wydechowy w Fordzie Focusie Mk1.

Ford Focus MK1: przegląd układu zapłonowego

Przegląd układu zapłonowego jest często pomijany przez wielu użytkowników. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny element w każdym aucie. Oto opis jak dokonać takiego przeglądu w Fordzie Focusie Mk1.

Ford Focus MK1: kontrola i wymiana pompy paliwa w silniku benzynowym

W poradniku tym przyjrzymy się dokładnie pompie paliwa w Focusie MK1. Pokażemy jak przeprowadzić kontrolę oraz ewentualną wymianę w silniku benzynowym.

Sejm za zmianami Senatu do nowelizacji prawa o transporcie drogowym

Sejm przyjął cztery poprawki Senatu do nowelizacji ustaw: o transporcie drogowym i o drogach publicznych. Celem nowelizacji jest dostosowanie prawa do wprowadzenia od 1 lipca br. e-myta. Przyjęte poprawki są głównie doprecyzowujące.

Ford Focus MK1: wymiana filtru paliwa i powietrza

Regularna wymiana filtrów to podstawa w utrzymaniu odpowiedniego stanu technicznego naszego Forda Focusa Mk1. W poradniku tym dowiesz się jak samemu to zrobić.

Ford Focus MK1: naprawa wentylatora i wymiana przewodów układu chłodzenia

Uszkodzony wentylator jest już poważną usterką. Oto jak sobie poradzić z jego awarią w Fordzie Focus Mk1. Dodatkowo wymienimy też przewody układu chłodzenia.

Ford Focus MK1: kontrola układu chłodzenia

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać przeglądu układu chłodzenia. Dodatkową czynnością, którą wykonamy będzie wymiana płynu chłodniczego w Fordzie Focusie Mk1.

Ford Focus Mk1: czynności związane z obsługą wycieraczek i spryskiwaczy

Prawidłowa widoczność jest bardzo ważna podczas jazdy o każdej porze dnia. W poradniku tym pokażemy jak zadbać o wycieraczki i spryskiwacze w Focusie MK1.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG): kompendium

Jaką rolę pełni Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny? Kiedy możemy otrzymać odszkodowanie od UFG? W jakich przypadkach UFG przyjmuje odpowiedzialność za szkody? Gdzie zgłosić szkodę, gdy jesteśmy poszkodowani przez samochód bez ważnego OC?

Samochodem do Bułgarii

Przed wyjazdem do Bułgarii należy wiedzieć, jakie wyposażenie samochodu jest wymagane przez władze, znać ograniczenia prędkości oraz wysokości kar za przewinienia drogowe. W Bułgarii obowiązuje system winietek – czyli naklejek na szyby, które pozwalają na czasowe poruszanie się po drogach.

Czym grozi odpalanie auta na holu i „na popych”?

Uruchamianie samochodu na tzw „popych” lub na holu może wiązać się z usterką, która będzie nas kosztować więcej niż wymiana akumulatora i zamówienie taksówki do pracy. Czasem warto zastanowić się, czy ryzykować.

Inspekcja Transportu Drogowego: jakie ma uprawnienia, w jakim celu powołano ITD?

Inspekcja Transportu Drogowego powołana została w 2001 r. Jej utworzenie wynikało z konieczności zapewnienia uczciwej konkurencji w transporcie drogowym, poprawy bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska.

Nowy Nissan co sześć tygodni?

Nowy, wyjątkowo ambitny biznes plan Nissana zakłada wprowadzanie nowego modelu samochodu co sześć tygodni. W portfolio firmy na znaleźć się aż 66 różnych modeli pojazdów. Obecnie jest ich niewiele ponad 20.

LOTOS Kolej rozpoczyna eksploatację pierwszej lokomotywy TRAXX F140 DE

LOTOS Kolej. spółka zależna Grupy LOTOS S.A., uruchomiła pierwszy pociąg towarowy z lokomotywą spalinowo-elektryczną BOMBARDIER TRAXX F140 DE.

Kia Picanto - Jaką wybrać? Poradnik kupującego

Kia Picanto to samochód, który już w standardzie oferuje nam bogate wyposażenie. Dostępna jest jako 3 lub 5-drzwiowy hatchback. Producent w swojej gamie posiada trzy silniki benzynowe. Oto poradnik kupującego.

DHL Express otrzymał statuetkę Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi

DHL Express (Poland) otrzymał Złotą Statuetkę i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011 w XII edycji Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Kapsch nie zdążył z systemem ViaTOLL

O północy 1 lipca 2011 roku nie ruszył system elektronicznego poboru opłat za korzystanie z niektórych dróg krajowych. Wykonawca - austriacka firma Kapsch - zapewnia, że będzie on miał kilkunastogodzinne opóźnienie i system zadziała w ciągu dnia - informuje GDDKiA.

Koniec kredytów samochodowych. Rusza leasing konsumencki

Oferta firm leasingowych dla klientów indywidualnych może wydawać się nieatrakcyjna. Przy zakupie samochodu za 50 tysięcy złotych, na który klient wpłaci gotówką 10 tysięcy i podpisze umowę na pięć lat, rata leasingowa będzie nieco wyższa od raty kredytu bankowego.

Jak przebiega kontrola opłaty viaToll? Jakie są kary za próbę oszukania przy opłacie e-myta za pośrednictwem viaToll?

Wprowadzony od 1 lipca 2011 roku elektroniczny system opłat za korzystanie z autostrad oraz dróg krajowych viaToll (tzw. e-myto) wiąże się z nową formą obowiązkowych opłat dla samochodów pow 3,5 tony oraz autobusów, a także samochodów z przyczepami. Wyjaśnimy w jaki sposób uiszczenie myta jest kontrolowane oraz jakie kary czekają nas za próbę oszukania viaToll-u.

Wady i zalety opon niskoprofilowych

Opony niskoprofilowe coraz częściej montowane są nawet w samochodach popularnych – klasy średniej. Niższy bok opony zdecydowanie poprawia wygląd auta, ale nie pozostaje bez wpływu na prowadzenie, komfort i trwałość zawieszenia. Czy w ostatecznym rozrachunku opony niskoprofilowe mają więcej zalet czy wad?

Od dziś funkcjonuje elektroniczny system poboru opłat

1 lipca 2011 roku zmieniły się zasady płacenia za autostrady. Kierowcy ciężarówek, autobusów i aut z przyczepami zapłacą za przejazd używając elektronicznego systemu poboru opłat.

Volkswagen Golf VI: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Volkswagen Golf VI jest dostępny w trzech wersjach nadwoziowych (3d i 5d hatchback oraz variant). Do wybory mamy też pięć silników, cztery skrzynie biegów, trzy poziomy wyposażenia, a także listę opcji zawierającą korzystne pakiety. Podpowiadamy jakiego Golfa VI wybrać.

GDDKiA: E-myto ruszy bez poślizgu

Od piątku 1 lipca zmienią się zasady płacenia za autostrady - kierowcy ciężarówek, autobusów i samochodów z przyczepami zapłacą za przejazd, korzystając z elektronicznego systemu poboru opłat. System ma zostać uruchomiony 30 czerwca o północy, bez poślizgu - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Znamy najlepszego dealera 2011 roku

Firma MM Cars Katowice została uhonorowana tytułem dla Najlepszego dealera roku 2011. Nagrodę dla firmy sprzedającej Jaguara i Range Rovera przyznano podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dealerów Samochodowych.

Jones Lang LaSalle: Polska Centralna - analiza rynku magazynowego

Aktualnie w Polsce Centralnej funkcjonuje 14 parków magazynowych, głównie w okolicy Łodzi, Strykowa i Piotrkowa Trybunalskiego. Pod kątem podaży jest to trzeci największy rynek magazynowy w Polsce po Warszawie i Górnym Śląsku. Analiza autorstwa Pauliny Dziubińskiej – Fulek, konsultanta Jones Lang LaSalle.

Niekoniecznie czerwone Ferrari

Słynny czerwony kolor Ferrari; Rosso Corsa, traci na znaczeniu na rzecz innych barw. A na specjalne zamówienie klienta, firma z Maranello polakieruje auto na podstawie dostarczonych przez klienta próbek koloru.

Kompendium: wypożyczalnie aut. Jak wypożyczyć auto, jakie są formalności, na co uważać przy wyborze wypożyczalni?

Nieważne, czy jedziemy na wakacje, czy w celach biznesowych, wypożyczenie auta na miejscu to doskonały sposób na zachowanie mobilności i niezależności od lokalnej komunikacji publicznej. Nie jest to jednak usługa tania, często wymaga też dużej ostrożności, zarówno przy wyborze wypożyczalni jak i przy załatwianiu formalności.

Zmiany w F1 przesądzone: FIA wprowadza silniki 1.6 turbo

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) zadecydowała, że od 2014 roku w Formule 1 pojawią się silniki V6 o pojemności 1,6 litra z turbodoładowaniem. Ze zmianami nie zgadza się kilka czołowych zespołów m.in. Ferrari.

Jak na gruncie VAT rozliczyć usługę spedycyjną, a kiedy usługę logistyczną?

Usługa spedycyjna oraz usługa logistyczna to nie to samo. Dlatego przedsiębiorca powinien w pierwszej kolejności określić, którą usługę świadczy, a następnie prawidłowo określić zasady rozliczania podatku VAT z tytułu takiej usługi.

Suzuki SX4 najszybsze w Pikes Peak

Japończyk Nobuhiro „Monster” Tajima, jadąc zmodyfikowanym Suzuki SX4 ustanowił nowy rekord wyścigu Pikes Peak International Hill Climb. Kierowca pokonał magiczną barierę 10 minut ustanawiając nowy rekord trasy.

Test Volkswagen Caddy: Przyjaciel na wakacje

Caddy to najlepiej sprzedający się samochód z dostawczej gamy Volkswagena. Może być ciężarówką pomocną w małym i średnim biznesie lub osobowym autem, idealnym na wypady w większym gronie.

Test Opel Insignia Sports Tourer: komfortowa jazda za niewielkie pieniądze

Opel Insignia Sports Tourer z silnikiem 2.0 CDTI w wersji EcoFlex to kolejny przedstawiciel modnego ostatnio gatunku samochodów proekologicznych. Ale w tym przypadku nie oznacza to, że jej użytkowanie wymaga kompromisów, które są w stanie zaakceptować jedynie najaktywniejsi działacze Green Peace.

Średnie zużycie paliwa

Średnim zużyciem paliwa nazywamy ilość paliwa potrzebną do pokonania ściśle określonego dystansu. Jest nim zazwyczaj 100 km, stąd termin "średnie zużycie na 100 kilometrów" używane przy opisywaniu średniego zużycia paliwa przez dany samochód.

Planowanie podróży

Z punktu widzenia ecodrivingu planowanie podróży, nawet bardzo krótkiej, ma bardzo ważne znaczenie. Najważniejszy jest wybór trasy, po nim następuje ustalenie trasy alternatywnej, pozwalającej na ominiecie ewentualnych zatorów.

100-tysięczne Audi A1

Od blisko roku Audi produkuje model A1. 23 czerwca z fabryki w Brukseli wyjechało 100-tysięczne A1. Wydarzenie to obserwował sam belgijski król - Albert II.

Uruchamianie i nagrzewanie silnika

Uruchamianie i nagrzewanie silnika to bardzo ważne elementy techniki jazdy, zwłaszcza w okresie zimowym. Podpowiadamy, jak prawidłowo obchodzić się z zimnym silnikiem na mrozie.

Jazda „wybiegami”

Jazda "wybiegami" polega na pokonywaniu jak największej odległości jadąc "na luzie", z wysprzęglonym silnikiem.

Sejm znowelizował Prawo lotnicze

Sejm znowelizował w czwartek ustawę Prawo lotnicze, m.in. dostosowując je do wymagań UE. Ustawa zakłada, że kontrolą bezpieczeństwa na lotniskach zajmą się na zlecenie zarządcy portu lotniczego prywatne firmy, a nie Straż Graniczna.

To auto pali zaledwie 1.89 l na 100 km

W Superteście Ekonomii, Skoda Octavia GreenLine II generacji okazała się najoszczędniejsza. Podczas testu osiągnęła ona średnie spalanie na poziomie 1,89 l/100 km.

Ekonomiczna jazda z góry

Zjeżdżanie z wysokich, stromych wzniesień jest z punktu widzenia ecodrivingu jednym z najkorzystniejszych elementów pokonywania drogi przez pojazd, jednak pod warunkiem, że zostanie to przeprowadzone bardzo umiejętnie.

REKLAMA