REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Volkswagen Golf IV/Bora: wymiana przegubów drążków kierowniczych

Jak samemu dokonać wymiany przegubów drążków kierowniczych w Volkswagenie Golf IV i Bora? Oto poradnik i opis krok po kroku.

Volkswagen Golf IV/Bora: przegląd układu kierowniczego

Przegląd układu kierowniczego to jedna z większych i ważniejszych kontroli w modelu Golf IV i Bora. W poradniku tym pokażemy poszczególne kroki takiego przeglądu.

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola i demontaż półosi

W poradniku tym pokażemy jak wykonać kontrolę półosi oraz ich demontaż w Volkswagenie Golf IV i Bora. Cała operacja nie jest trudna i jesteśmy w stanie wykonać ją sami.

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola automatycznej skrzyni biegów

Celem tego poradnika jest dokonanie kontroli automatycznej skrzyni biegów w modelu Golf IV i Bora. Cała operacja nie jest trudna i możemy ją wykonać we własnym zakresie.

REKLAMA

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola manualnej skrzyni biegów

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli manualnej przekładni mechanicznej w Volkswagenie Golf IV i Bora.

Volkswagen Golf IV/Bora: sprawdzanie układu wydechowego

W poradniku tym dokonamy sprawdzenia układu wydechowego w modelu Golf IV i Bora. Pokażemy również jak samemu dokonać wymiany elementów w układzie wydechowym.

Trzecia odsłona Toyoty Yaris

W tym roku zadebiutuje już trzecia odsłona popularnej Toyoty Yaris. Toyota Yaris będzie dostępna z trzema silnikami, z których dwa zasilane będą benzyną, a trzeci olejem napędowym. Nowy model ma mieć lepiej wyposażone i bardziej przestronne wnętrze niż poprzednicy.

Pagani Zonda Cinque: milion euro na kołach

Pagani Zonda Cinque to limitowana do pięciu sztuk edycja włoskiego supersamochodu. Auto jest napędzane silnikiem AMG generującym moc 678 KM i 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie Zondy Cinque od 0 do 100 km/h trwa 3,4 sekundy, a od 0 do 200 km/h - 9,6 sekundy. Prędkość maksymalna to około 350 km/h. Wyjątkowo mała liczba wyprodukowanych egzemplarzy przyciągnęła kolekcjonerów i auta zostały sprzedane zanim wyjechały z włoskiej fabryki. Fanom Zondy nie przeszkadzała nawet cena wynosząca około milion euro.

REKLAMA

Historia motoryzacji: kiedy powstał Bentley?

Uskrzydlona litera „B” – kto z miłośników motoryzacji nie zna tego znaku firmowego? Kto nie słyszał o legendzie brytyjskiej motoryzacji, autach skutecznie konkurujących ze słynnymi Rolls-Royce’ami? Kto dziś pamięta autora tej legendy?

Samochodem do Rumunii

Do Rumunii wbrew pozorom nie jest daleko. Od przejścia granicznego w Koniecznej w Beskidzie Niskim do miejscowości Satu Mare jest zaledwie 290 km. Odkąd Rumunia stała się członkiem Unii Europejskiej, jest znacznie śmielej wybierana jako kierunek turystyczny. Nadal jest jednak krajem nieodkrytym i nieznanym przeciętnemu Europejczykowi, dlatego przed wyjazdem do Rumunii należy zapoznać się z przepisami drogowymi i zasadami obowiązującymi w kraju Drakuli.

Nowy Chevrolet Aveo

Wygląd nowej generacji Chevroleta Aveo jest... szokujący. Auto wygląda jak nieźle stuningowany hot-hatch. A to przecież tylko zwykły "cywil".

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola pompy paliwa

Poprawnie działająca pompa paliwa jest bardzo ważna w układzie zasilania. W poradniku tym pokażemy jak prawidłowo dokonać kontroli pompy paliwa w Volkswagenie Bora i Golf IV.

Dodge Viper SRT10 - Bezkompromisowy

Dodge Viper SRT10 model 2008. Pod maską montowanego ręcznie w zakładach Conner Avenue Assembly Plant w Detroit, Vipera SRT10 ryczy olbrzymia jednostka napędowa V10 o pojemności niemalże, jak w czołgu - 8,4 l. Moc - 600 KM. Moment obrotowy? 760 Nm. Wygląd? Nie z tej ziemi. Wrażenia z jazdy - ekscytujące! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Dodge'a Viper'a SRT10, model roku 2008.

Historia motoryzacji: Lagonda, wielka legenda Wysp Brytyjskich

Tuż przed końcem XIX wieku, kiedy na Wyspach Brytyjskich pojawiały się, jak przysłowiowe grzyby po deszczu, kolejne firmy produkujące samochody, skromny Szkot, śpiewak operowy z Ohio, Wilbur Gunn założył w Staines w hrabstwie Essex niewielką wytwórnię motocykli. Nazwał ją „Lagonda” dla upamiętnienia rzeki, nad którą się urodził w 1859 roku w Springfield w stanie Ohio.

Best of test - Czerwiec 2011

Pod koniec każdego miesiąca podsumowujemy testowane w tym czasie przez naszą redakcję auta i wybieramy najlepsze naszym zdaniem pojazdy w kategoriach Rozum i Serce.

Bezpieczna jazda samochodem

Ja bezpiecznie przejeżdżać przez przejazdy kolejowe? Jak wyprowadzić auto z poślizgu? Jak hamować autem z ABS? Na te i inne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa jazdy znajdziesz odpowiedzi w dziale Bezpieczeństwo serwisu technika-jazdy.wieszjak.pl

Peugeot rośnie w siłę

Peugeot podsumował pierwsze półrocze 2011 roku z dodatnim wynikiem. Marka sprzedała na świecie ponad milion aut, a udział sprzedaży realizowanej poza Europą urósł do 44%.

Historia motoryzacji: brytyjska przedwojenna motoryzacja - elegancja i jakość

Kiedy w 1893 roku Frederick Simms kupuje patent Gottlieba Daimlera na jego silniki i uruchamia ich produkcję w Wielkiej Brytanii, nikt nie przypuszcza, że to początek motoryzacyjnej historii marki Daimler na brytyjskim rynku.

Oto nowy Opel Combo

Nowy Opel Combo zadebiutuje w pierwszych miesiącach 2012 roku. Auto stworzone na platformie Fiata Doblo, będzie dostępne w odmianie 5- i 7-osobowej oraz jako furgon.

Wiadomości motoryzacyjne

Serwis News znajdujący się pod adresem moto.wieszjak.pl/wiadomosci przeznaczony jest dla wszystkich, których interesują najnowsze wiadomości ze świata motoryzacji. Każdego dnia publikujemy najnowsze doniesienia z różnych dziedzin świata motoryzacji.

Najpiękniejsze ciężarówki Europy na zlocie pod Opolem

Ponad 200 ciężarówek i vanów z całej Europy uczestniczyło w 7. Międzynarodowym Zlocie Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych "Master Truck 2011" w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Przez tereny zlotu przewinęło się podczas weekendu ok. 50 tys. zwiedzających.

Land Rover Evoque: polska premiera już w sierpniu

Range Rover Evoque w Polsce zadebiutuje w sierpniu 2011 roku. Najnowszy model ze stajni Land Rovera będzie największą premierą motoryzacyjną tego lata w naszym kraju.

Nowy Golf w wersji cabrio

Volkswagen Golf Cabrio powraca po latach. Kompakt niemieckiego producenta jest dostępny z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Producent ma do zaoferowania również ciekawe wersje wyposażenia. Dla miłośników wiatru we włosach Volkswagen Golf Cabriolet powinien być interesującą ofertą.

Samochodem do Austrii

Austriacka sieć drogowa jest bardzo dobrze rozwinięta ale wybierając się samochodem do Austrii warto zapoznać się z obowiązującymi tam przepisami i podstawowymi zasadami aby uniknąć kontaktu z tamtejszą, bardzo surową policją i spokojnie pokonać trasę do krainy zimowego szaleństwa. Ten alpejski kraj, pełen jezior i rozległych stoków narciarskich to stały kierunek zimowych i tranzytowych (w drodze na południe Europy) podróży Polaków.

Volkswagen Golf IV/Bora: wymiana filtra paliwa

Regularna wymiana filtrów jest bardzo ważna. W poradniku tym pokażemy jak wymienić filtra paliwa w silniku Diesla i benzynowym w Volkswagenie Bora i Golf.

Volkswagen Golf IV/Bora: wymiana świec zapłonowych

Regularna wymiana świec zapłonowych zapewni odpowiednią pracę naszemu silnikowi. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece zapłonowe w Volkswagenie Golfie i Bora.

Volkswagen Golf IV/Bora: przegląd układu wtryskowego benzyny

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowej pracy silnika warto przyjrzeć się układowi wtryskowemu. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu wtryskowego w Volkswagenie Golf IV i Bora.

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola i wymiana paska wieloklinowego

W poradniku tym pokażemy jak dokonać kontroli i wymiany paska wieloklinowego w Volkswagenie Golf IV/Bora.

Opel Vectra B: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Prawidłowy stan układu kierowniczego i zawieszenia przedniego jest bardzo ważny. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli zawieszenia przedniego wraz z układem kierowniczym w Oplu Vectrze B.

Opel Vectra B: kontrola paska klinowego

Kontrola paska klinowego w Oplu Vectrze B to jedna z dodatkowych czynności, które warto wykonywać. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli paska klinowego w Opel Vectra B.

Czy warto zaślepić EGR? Co to daje?

Czy zawór układu recyrkulacji spalin (EGR) może być odcięty bez konsekwencji? Dlaczego zaślepia się EGR i jakie skutki ma to dla silnika? Czy można pozbyć się zaworu EGR z układu dolotowego? Dlaczego kierowcy nie wymieniają zaworu EGR na nowy?

Jak rozpoznać jakość części zamiennych?

Jakość kupionych przez nas zamienników czasem znacząco odbiega od tego, czego oczekiwaliśmy. Wybieramy części na podstawie ceny, sprawiając sobie niemiłą niespodziankę. Są jednak kategorie, dzięki którym możemy rozpoznać, czy część jest zgodna z normami jakościowymi. Jak rozpoznać jakość danego podzespołu?

Paliwa na stacjach mogą zdrożeć

Benzyna w przyszłym tygodniu może zdrożeć na stacjach o 5-10 gr na litrze, a diesel o 4-8 gr - przewidują analitycy. Zdaniem ekspertów to efekt drogiej ropy i wahań kursów walutowych.

Jak zorganizować transport lotniczy materiałów niebezpiecznych

Wśród materiałów niebezpiecznych są takie, które zostały zakwalifikowane jako zbyt niebezpieczne do przewozu lotniczego. Inne mogą być dopuszczone jedynie pod warunkiem uzyskania zgody wszystkich państw zaangażowanych w przewóz, kolejne można przewozić tylko w samolotach cargo

Ferrari FF: czteromiejscowy bolid

Ferrari FF jest napędzane 6,3-litrowym silnikiem V12 o mocy 660 koni przy 8000 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 683 Nm przy 6000 obr./min. Auto osiąga pierwszą setkę w 3,7 sekundy, a rozpędzenie się do 200 km/h zajmuje mu 11 sekund. Maksymalnie FF może rozpędzić się do prędkości 335 km/h.

Jak rozpoznać działający fotoradar?

Zgodnie z nowymi przepisami Inspekcja Transportu Drogowego zaczęła realizować rozporządzenie dotyczące poprawienia widoczności masztów z zainstalowanymi fotoradarami.

Fiat Sedici: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Fiat Sedici jest dostępny w jednej wersji nadwoziowej, dwóch silnikowych, z napędem na dwa lub cztery koła, a także w trzech wariantach wyposażenia. Podpowiadamy jaką wersję Fiata Sedici wybrać.

W hołdzie wyścigowej legendzie

BMW 328 uznawane jest za jeden z najbardziej udanych i najlepiej wyglądających aut sportowych z lat 30-tych XX wieku. Aby przypomnieć zabytkowy już model auta, firma BMW stworzyła koncepcyjny model nawiązujący stylistycznie do klasycznej 328-ki.

Volvo na pierwszym miejscu w segmencie premium

Volvo niedawno odświeżyło kilka modeli oferowanych na naszym rynku, a już widać efekty tych liftingów. Sprzedaż samochodów osobowych w pierwszym półroczu 2011 roku jest o prawie jedną piątą wyższa niż w analogicznym okresie roku 2010.

Jazda zimą

Jeżdżenie samochodem zimą wymaga od kierowcy szczególnych umiejętności. Nawet najlepsze opony zimowe nie są w stanie naprawić błędów w technice jazdy. Porady odnoszące się do zimowej techniki jazdy samochodem zgromadziliśmy w jednym z działów serwisu Technika jazdy.

Najnowsza odsłona niezniszczalnej Toyoty: Hilux 2012

Odświeżona Toyota Hilux zadebiutuje w Europie w czwartym kwartale 2011 roku. Zmianie uległy elementy nadwozia i wnętrza. Zmodyfikowano także silniki.

Czy usługa kurierska jest usługą pocztową czy przewozową?

Czy usługa kurierska jest usługą pocztową czy przewozową? Jakie konsekwencje z tego wynikają dla klienta? Odpowiedź nie jest prosta, bo pojęcie usługi kurierskiej funkcjonuje jedynie jako nazwa używana potocznie.

Volkswagen pobił swój rekord sprzedaży w 2011 roku

Od stycznia do czerwca bieżącego roku sprzedano ponad 2,5 mln osobowych samochodów marki Volkswagen. Porównując ten wynik do analogicznego okresu roku 2010, w którym klienci kupili 2,26mln aut, w 2011 roku odnotowano prawie 12% wzrost sprzedaży.

Historia motoryzacji: początki angielskiej motoryzacji

Choć bez wątpienia najbardziej znaną i prestiżową marką brytyjską jest Rolls-Royce, to jednak nie ten producent najbardziej przyczynił się do rozwoju brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego i w ogóle do rozwoju motoryzacji po drugiej stronie kanału La Manche.

Na nowe auto poczekasz nawet 5 miesięcy

Czas oczekiwania na nowe samochody w Polsce znacznie się wydłużył. Największe problemy mają Peugeot, Skoda i Renault, u których czas oczekiwania na zamówiony samochód wynosi nawet do 5 miesięcy!

Opel Vectra B: wymiana świec zapłonowych

Świece zapłonowe powinny być regularnie wymieniane w każdym aucie. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać okresowej wymiany świec zapłonowych w Oplu Vectra B.

Samochodem na Słowację

Słowacja to nie tylko Mekka polskich narciarzy i snowboardzistów. Nasi południowi sąsiedzi cieszą się również sympatią polskich turystów jeśli chodzi o weekendowe wypady czy majówkę. Niewątpliwie każdy kierowca powinien znać przepisy obowiązujące na Słowacji bo oprócz kierunku turystycznego, drogi tego kraju członkowskiego Unii Europejskiej, są bardzo często wybierane w drodze na południe Europy.

Samochodem do Niemiec

Niemcy - nasi zachodni sąsiedzi to kraj słynący z jednej z najlepszych sieci drogowych na świecie. Słynne niemieckie, bezpłatne autostrady kuszą kierowców z całego świata swoim stanem i brakiem limitów prędkości. Należy jednak pamiętać, że na niemieckich drogach nie można czuć się bezkarnym. Podróż samochodem do Niemiec wiąże się z koniecznością zapoznania się z podstawowymi przepisami i zasadami panującymi na drogach tego 82-milionowego kraju.

Używany MG Rover 75: opis modelu

Duże, solidne i wygodne auto za niewielkie pieniądze. Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta. Niedoceniony przez rynek samochód jest owocem mariażu Rovera z BMW. Ma wyjątkowy styl, ale potrafi nadszarpnąć budżet. Czy jest warty zainteresowania?

60 lat napędu 4x4 Toyoty

W 1951 roku Toyota wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy samochód z napędem na cztery koła. W tym roku z okazji 60. rocznicy tego wydarzenia Toyota przygotowała specjalną ofertę handlową, a także prezentację aktualnie oferowanych modeli; RAV4, Hilux, Land Cruiser i Land Cruiser V8. Dodatkową atrakcją była klasyczna Toyota Land Cruiser z 1983 roku przygotowana do startów w maratonach terenowych.

REKLAMA