REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wycofanie z ruchu a OC - ile można zaoszczędzić?

Kierowcy mogą zdecydować się na czasowe wycofanie z ruchu pojazdu. Co to oznacza pod kątem obowiązkowego ubezpieczenia OC? Sprawdźmy.

GPS do samochodu: skąd się wziął?

GPS do samochodu przeszedł długą drogę. I choć powstał na potrzeby wojska, dziś jest jednym z częściej używanych narzędzi przez kierowców.

Hulajnoga elektryczna a zakaz prowadzenia pojazdów

Hulajnoga elektryczna a zakaz prowadzenia pojazdów - czy kierowca poruszający się e-jednośladem powinien liczyć się z konsekwencjami?

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a skuter elektryczny

Czy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dotyczy też skutera elektrycznego? To sprawdzimy w dzisiejszym materiale.

REKLAMA

Sprzedaż samochodu bez dowodu rejestracyjnego. Czy to legalne?

Czy możliwa jest sprzedaż samochodu bez dowodu rejestracyjnego? Tak, ważne jednak, aby kupujący wiedział jak się zachować w takiej sytuacji.

Sprzedaż samochodu przed upływem 6 miesięcy. Co to oznacza?

Kupiłeś i dość szybko sprzedałeś samochód? Pamiętaj o zgłoszeniu tego faktu w rozliczeniu PIT. Pamiętaj też o... podatku!

Jakie prawa ma poszkodowany w wypadku komunikacyjnym w Wielkiej Brytanii?

Wypadek komunikacyjny, jako że jest zdarzeniem losowym, może zdarzyć się w każdej chwili, wszędzie i każdemu. To stwierdzenie jest o tyleż banalne, co niestety prawdziwe. Dodatkowym problemem może być sytuacja, w której wypadek przytrafia się w obcym państwie. Dobrze jest wtedy znać swoje prawa, a to dlatego, aby mieć możliwość uzyskania rekompensaty za doznane szkody. Jak kwestia praw ofiar wypadków komunikacyjnych wygląda w Wielkiej Brytanii?

Opel Corsa D LPG: opinie są za czy przeciw?

Jak obniżyć koszty eksploatacji hatchbacka? Dobrym pomysłem jest Opel Corsa D LPG. Czy gaz nie popsuje niemieckiego auta do miasta?

REKLAMA

Europejska etykieta: opony z pakietem koniecznych informacji?

Jak wiedzieć, który model ogumienia wybrać? W tym kierowcom ma pomóc europejska etykieta. Opony wskazują na niej główne parametry.

Hybryda a LPG - czy to się może opłacać?

Jak obniżyć koszty eksploatacji samochodu hybrydowego? Dobrym pomysłem może być... LPG. Tylko czy to wykonalne? Sprawdźmy.

Koniec produkcji Astry sedan w Gliwicach. Czy to koniec zakładu?

Ostatni Opel Astra sedan wyjechał z gliwickiej fabryki. Czy to oznacza koniec zakładu? Nie, montownia przestawi się bowiem na produkcję dostawczaków.

TSUE: opłata za autostradę w Niemczech nielegalna!

W orzeczeniu prejudycjalnym TSUE uznał zasadność zaskarżenia przez polskie przedsiębiorstwo sposobu kalkulowania opłat za niemieckie autostrady.

Nowy Opel Crossland - cennik startuje od 72 300 zł

W polskich salonach pojawił się nowy Opel Crossland. Lifting oznacza bogatsze wyposażenie, specjalną wersję Business Edition i usportowioną GS Line.

Paliwa przyszłości: za 30 lat wodór, biodiesel czy powietrze?

W 2050 r. emisja CO2 ma być obniżona o 90%. To oznacza, że konieczny jest zamiennik dla obecnych paliw. Co to będzie? Odpowiedź w raporcie EFL.

Najbardziej na wartości tracą diesle. Najmniej - hybrydy

Wiele firm, wybierając samochód do floty, bierze pod uwagę jego cenę (lub wysokość raty leasingowej) i zużycie paliwa. Tymczasem warto spojrzeć na jeszcze jeden parametr – kwotę, za jaką na koniec leasingu odsprzedamy samochód. Z najnowszych statystyk firmy Eurotax wynika, że najwięcej stracimy na dieslu. Szczególnie, gdy wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów.

Drążek Watta: zasada działania i zastosowanie

Pewne prowadzenie, ale bez stosowania skomplikowanych wielowahaczy? Opel ma pewien pomysł. A tym jest drążek Watta. Zasada działania jest prosta.

Rower elektryczny a zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Masz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych? Nie wiesz czy możesz z nim prowadzić np. rower elektryczny? Sprawdziliśmy to.

Jak wymienić płyn hamulcowy? Zrób to sam!

Jak w zaciszy własnego garażu wymienić płyn hamulcowy? Procedura jest prosta, mimo wszystko ma parę aspektów, na które kierowca musi uważać.

Olej silnikowy: oznaczenia - co mówią i jak je dobierać do auta?

Podstawowym płynem eksploatacyjnym jest olej silnikowy. Oznaczenia stojące za cieczą smarną nie są już jednak takie oczywiste. Jak je czytać?

Test: Toyota Yaris 1.5 Hybrid 116 KM - czy to naprawdę segment B?

Przed naszą redakcją pojawił się nowy Yaris. Kolejne, miejskie wozidełko z Japonii pomyślicie? Nie, nie tym razem. Czwarta odsłona to nie wynik ewolucji, a… rewolucji! Ten samochód w niczym nie przypomina poprzednika.

Prawo jazdy w komórce. Co musisz wiedzieć?

Elektronizacja idzie szerokim frontem. Już niedługo kierowcy wystarczy prawo jazdy w komórce. Co należy wiedzieć o aplikacji mObywatel?

Pas awaryjny na autostradzie. Jak z niego korzystać?

Jak korzystać z pasa awaryjnego na autostradzie? Czym różni się od pobocza drogi? Na te pytania odpowiemy w tym materiale.

Odblaski a bezpieczeństwo. Czyli o czym powinni pamiętać piesi!

Jesień i zima to momenty słabszej widoczności na drodze. Jak powinni zadbać o siebie piesi? Zobaczcie jak odblaski wpływają na bezpieczeństwo.

Zużyte opony: objawy, które powinny zwrócić uwagę

Jak zobaczyć czy w twoim aucie lub aucie używanym są zużyte opony? Objawy świadczące o końcu życia ogumienia omówimy w tym materiale.

Rower a zakazy, czyli czego nie wolno rowerzyście

Zakazy w przypadku kierowców są znane. Czy są jednak jakieś prawne ograniczenia dla rowerzystów? Dziś omówimy zagadnienie: rower a zakazy.

Gefion - to jeszcze nie koniec problemów?

Wielu polskich kierowców nadal posiada polisy OC z firmy Gefion. Niedawne wydarzenia nieco skomplikowały sytuację takich właścicieli pojazdów. O czym muszą pamiętać osoby z OC w Gefionie?

Rowerzyści a przepisy drogowe. Co powinni wiedzieć kierowcy?

Dziś opowiemy o tym, jakie przepisy obowiązują rowerzystów. Sprawdzimy jak powinni korzystać z dróg i czy mogą pojawić się na przejściu dla pieszych.

Silnik 1.4 TSI EA211: awarie, koszty, opinie

Dziś porozmawiamy o zmodernizowanym silniku Grupy Volkswagena. Motor 1.4 TSI EA211 to pewny wybór czy nadal motoryzacyjna mina? Sprawdźmy.

Małe tablice rejestracyjne: przepisy, koszty i kary

Kiedy wolno zamawiać małe tablice rejestracyjne? Ile one kosztują? I jakie kary grożą za ich zakup bez ustawowej przesłanki? O tym w naszym materiale.

Przegląd samochodu 2021: seria nowości czeka na kierowców

1 stycznia 2021 roku w życie wchodzą kolejne zmiany. Dotkną one przeglądów technicznych. Na jakie nowości muszą przygotować się kierowcy?

Pakiet mobilności - nowe przeszkody dla transportu?

Pakiet mobilności powoli zaczyna obowiązywać. Co to oznacza dla przedsiębiorców zajmujących się transportem? Brak rozumienia przepisów może być kosztowny.

Katalizator a DPF: różnica jest zasadnicza!

W aucie pojawia się tyle układów oczyszczania spalin, że kierowcy zaczynają się gubić. Dziś powiemy jaka jest różnica między katalizatorem a DPF-em.

Opony wielosezonowe a przepisy. Co mówi prawo?

Czy każdy kierowca powinien mieć dwa komplety opon sezonowych? No właśnie nie. Dobrym rozwiązaniem mogą być opony wielosezonowe.

Zielone tablice rejestracyjne. Co dają i kiedy są stosowane?

Na polskich drogach zaczynają się pojawiać zielone tablice rejestracyjne. W jakich autach się pojawiają, co oznaczają i ile kosztują?

Rejestracja samochodów elektrycznych. Jak wygląda?

Elektryki powoli stają się elementem rzeczywistości motoryzacyjnej w Polsce. Jak zatem wygląda rejestracja samochodów elektrycznych?

Czy samochód elektryczny może poruszać się po buspasie?

Ekologiczna motoryzacja oznacza dodatkowe uprawnienia dla kierowców. Jednak czy samochód elektryczny może poruszać się po buspasie?

Czy można wymienić sprzęgło bez koła dwumasowego?

Naprawa sprzęgła generuje potężne koszty. Jak je obniżyć? Pomijając wymianę dwumasy. A więc czy można wymienić sprzęgło bez koła dwumasowego?

Kara za nieprzerejestrowanie samochodu a koronawirus.

Koronawirus ograniczył dostęp do urzędów. A co to oznacza z punktu widzenia kary za nieprzerejestrowanie samochodu? Sprawdźmy.

Prawo jazdy dla 16-latka. Jakie są możliwości?

Czy przed ukończeniem pełnoletności można mieć prawo jazdy? Oczywiście że tak. Dziś opowiemy o tym, jakie możliwości mają 16-latkowie.

Prawo jazdy bezterminowe - czy nadal obowiązuje?

Prawo jazdy bezterminowe nie jest już wydawane? To w pewnym sensie prawda. Jednak tylko w pewnym. Bo niektórym kierowcom nadal przysługuje.

Sukces sprzedaży Mitsubishi: wrześniowy wzrost o 32 proc.!

Mitsubishi ma powody do radości. We wrześniu marka zanotowała w Polsce wzrost sprzedaży o 32 proc. Hitami Outlander PHEV oraz Space Star.

Filtr kabinowy - Skoda Rapid: Jak go wymienić? Jaki kupić?

Dziś mamy temat dla użytkowników Skody Rapid. Opowiemy wszystko, co powinni wiedzieć o filtrze kabinowym. Sprawdźcie.

Obszar zabudowany a miejscowość - jakie są różnice?

Dziś opowiemy o tym, czym tak właściwie różni się obszar zabudowany od miejscowości i kiedy te pojęcia stają się zbieżne.

Stłuczka z obcokrajowcem w Polsce: co z odszkodowaniem?

Może się zdarzyć, że staniecie się poszkodowanymi w wyniku kolizji. Co jednak, gdy ta jest spowodowana przez obcokrajowca? Odpowiadamy.

LPG, diesel czy benzyna - który napęd wybrać?

Kierowca kupujący auto nowe lub używane, musi odpowiedzieć na kluczowe pytanie. Wybrać LPG, diesla czy benzynę?

Eco-driving ciężarówką: o czym należy pamiętać?

Rentowny przejazd? To przejazd generujący małe koszty. A głównym kosztem jest zakup paliwa. Jak go obniżyć? Poznaj zasady eco-drivingu ciężarówką.

Przyczyny brania oleju w silniku benzynowym. Co sprawdzić?

Dziś zobaczymy jakie mogą być przyczyny brania oleju w silniku benzynowym. Jakie uszkodzenia decydują o zwiększonym apetycie na środek smarny?

W jaki sposób można spalić sprzęgło?

Nieumiejętna obsługa samochodu może narobić kierowcy problemów. Przykład? Dotyczy sprzęgła. W jaki sposób można spalić sprzęgło?

Holowanie pojazdu: przepisy określają jego zasady.

Prawo reguluje sytuację na drodze. Odnosi się też do takich terminów jak holowanie pojazdu. Przepisy określają jak powinni zachować się kierowcy.

Holowanie samochodu: o czym pamiętać i jak to zrobić?

Dziś opowiemy o tym, jak powinno wyglądać holowanie samochodu. O czym powinni pamiętać kierowcy i jak przygotować pojazdy?

REKLAMA