REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Czym zastąpić skrobaczkę do szyb?
Czym zastąpić skrobaczkę do szyb?
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Czym zastąpić skrobaczkę do szyb? Dziś sprawdzimy zimowe patenty kierowców i wskażemy, które są warte uwagi, a z którymi lepiej uważać!

Odmrażacz do szyb: czy to realna alternatywa?

Kilka lat temu na rynku zaczęły być szeroko stosowane odmrażacze do szyb. To środki, którymi wystarczy psikać szklaną powierzchnię w aucie, a które samodzielnie usuwają szron. I w tym punkcie kluczowe staje się pojęcie... szronu. Bo o ile odmrażacze świetnie radzą sobie z cienką warstwą zamarzniętej wilgoci, o tyle nie mają szans w starciu z grubszym lodem - nie są na tyle silne, aby go rozpuścić. Lód kierowca nadal musi zatem zdrapać z szyby przy pomocy skrobaczki.

REKLAMA

A może... domowy odmrażacz do szyb samochodowych?

Domowy odmrażacz do szyb samochodowych może być dobrym pomysłem. Warto w tym momencie zrobić jednak dwa zastrzeżenia. Po pierwsze nadal mówimy o usuwaniu szronu, a nie lodu. Po drugie należy zadbać o jego skład - tak żeby przy okazji nie doprowadzić np. do zniszczenia lakieru wokoło szyb czy na drzwiach. Jak przygotować własny odmrażacz do szyb? Receptura jest prosta. Zalecane jest zmieszanie 2 szklanek octu lub bezbarwnego denaturatu (to bezpieczniej) z 1 szklanką wody.

Bardzo skuteczny w usuwaniu lodu jest sam ocet - nie roztwór octu. Nie można go jednak stosować! Bo usuwa lód, ale i wyżera lakier. A to może oznaczać po zimie serię ognisk korozji!

Niezamarzające szyby: producenci też mają pomysł!

Już w pierwszym zdaniu muszę jednak rozczarować wszystkich kierowców. Bo niezamarzające szyby to w chwili obecnej wyłącznie śpiew przyszłości. Rzeczywiście są stosowane technologie, które ograniczają zbieranie się szronu. Jego wyeliminowanie na razie nie jest jednak możliwe. Ale kto wie... Volkswagen i Audi już prowadzą prace nad własnym rozwiązaniem.

Czym skrobać szyby w samochodzie bez skrobaczki?

Co zamiast skrobaczki do szyb? Tak naprawdę do tego celu posłużyć może wiele rzeczy, które akurat mamy przy sobie. Idealny będzie np. blankiet prawa jazdy czy dowód osobisty. W charakterze skrobaczki sprawdzi się też karta do bankomatu. Kierowca może się też postarać zrobić tak, aby skrobanie szyb w ogóle nie było potrzebne. Dobrym przykładem jest np. rozłożenie na przednią szybę na noc starego prześcieradła.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA