REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Suma ubezpieczenia w AC – stała czy zmienna

Czy do wypłaty odszkodowania brana jest pod uwagę kwota ubezpieczenia pojazdu widniejąca na polisie czy wartość rynkowa pojazdu przed kolizją? To jedno z częstszych dylematów i wątpliwości związanych z wysokością odszkodowania.

Szkoda całkowita: co to jest?

Wypadki chodzą po ludziach, wiemy to wszyscy. Może się zdarzyć, że w czasie wypadku auto zostanie uszkodzone w takim stopniu, iż ubezpieczyciel orzeknie szkodę całkowitą. Co to dla nas oznacza?

Udział własny w AC – co warto z nim zrobić

Kupujesz ubezpieczenie AC i zastanawiasz się, na co warto zwrócić uwagę? Nie patrz tylko na cenę. Sprawdź co za nią stoi, czyli jaki jest zakres wybranego ubezpieczenia. Jednym z istotnych elementów jest udział własny. Istotny, bo wpływa na zakres ochrony i wysokość składki.

ViaTOLL Kalkulator - aplikacja dla kierowców

Polscy programiści przygotowali dla telefonów iPhone aplikację ułatwiającą korzystanie z systemu viaTOLL. Dzięki niej można obliczyć koszty przejazdu płatnymi drogami przed wjechaniem na taki odcinek.

REKLAMA

CX-5: Nowy SUV Mazdy

Na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie Mazda przedstawi nowy model CX-5, który należy do segmentu kompaktowych SUV. Nie będzie to jedyna premiera Mazdy na tej imprezie.

Jak się zachowywać podczas kontroli drogowej w Słowenii?

Wybierając się samochodem do Słowenii warto wiedzieć jak zachować się przy spotkaniu z lokalną policja. To o tyle istotne, że Słowenia wielu Polakom kojarzy się nam z bałkańską fantazją, a na drogach obowiązuje tu raczej austriacki porządek!

Różnice kursowe naliczone od podatku VAT nie są różnicami dla celów podatkowych

Jak zatem powinien postąpić przedsiębiorca, jeżeli wykazana na fakturze kwota podatku VAT przeliczona na PLN wg średniego kursu ogłaszanego przez NBP z dnia poprzedzającego dzień uzyskania przychodu lub poniesienia kosztu jest inna niż kwota tego podatku faktycznie zapłacona bądź uzyskana.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana alternatora

Uszkodzony alternator w Golfie V, lub Touranie pozbawia akumulator stałego doładowania. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić alternator w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

REKLAMA

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana tylnych klocków i tarcz

W poradniku tym pokażemy jak dokonać wymiany tylnych tarcz i klocków w Golfie V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana przednich klocków i tarcz

Wymiana przednich klocków i tarcz hamulcowych w modelu Golf V, Jetta i Touran nie jest skomplikowana. W poniższym poradniku opisaliśmy wymianą krok po korku.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana amortyzatorów i sprężyn

Uszkodzone amortyzatory i sprężyny negatywnie wpływają na prowadzenie auta. Oto opis wymiany sprężyn i amortyzatorów w modelu Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana rozrusznika

Uszkodzony rozrusznik może nam przysporzyć wiele problemów. W poradniku tym przeprowadzimy wymianę rozrusznika w Volkswagenie Golf V, Jetta, Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana płynu hamulcowego

Regularna wymiana płynu hamulcowego zapewnia bardzo dobrą skuteczność hamowania. W poradniku tym pokażemy jak dokonać wymiany płynu hamulcowego w Volkswagenach" Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: kontrola układu hamulcowego

Sprawny układ hamulcowy pozwala na bezpieczne podróżowanie. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu hamulcowego w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana oleju i filtra w skrzyni DSG

Jazdą ze skrzynią DSG jest bardzo przyjemna jednak, aby tak pozostało należy pamiętać o regularnym serwisie. W poradniku tym przedstawimy wymianę oleju i filtra w automatycznej skrzyni DSG.

Opel Vectra B: kontrola układu chłodzenia

Układ chłodzenia jest bardzo ważny w każdym samochodzie. Wszelkie usterki wpływają ujemnie na prawidłową pracę silnika. W poradniku tym pokażemy jak dokonać przeglądu układu chłodzenia w Oplu Vectra B.

Hamowanie

Hamowaniem nazywamy czynności i reakcji układów pojazdu w celu zmniejszenia jego prędkości lub nawet doprowadzenia do jego zatrzymania się szybciej, niż wynikałoby to z oporów toczenia i układu napędowego oraz oporu powietrza, przeciwstawiających się jego inercji.

Historia motoryzacji: rywalizacja dwóch niemieckich inżynierów

Mniej więcej w tym samym czasie co Austriak Siegfried Marcus, nad podobnymi konstrukcjami pracowali niezależnie dwaj niemieccy inżynierowie, Gottlieb Daimler i Carl Benz. Aż trudno uwierzyć, że ich prymitywne pojazdy nieprzypominające samochodów dały początek jednej z najbardziej znanych światowych marek. Ale na to przyszło poczekać kilka dziesięcioleci. Tymczasem w 1885 roku Benz wyjechał swoim trójkołowym wehikułem poza swoje podwórko i przejechał nim aż 24 km.

Historia motoryzacji: Mercedes - legenda niemieckiej motoryzacji

Gdy w drugiej połowie dziewiątego dziesięciolecia XIX wieku dwaj niemieccy konstruktorzy całkowicie niezależnie od siebie stworzyli dwa podobne silniki spalinowe, zapewne nie przypuszczali, że już wkrótce ich nazwiska znajdą się obok siebie w nazwie jednego z najbardziej znanych i zarazem największych koncernów samochodowych. Zanim to nastąpiło, obaj prowadzili konkurujące ze sobą firmy. Carl Benz był w swoich działaniach szybszy o kilka lat od konkurenta. Jego firma, Benz & Cie powstała już w październiku 1883 roku. Konkurent, Gottlieb Daimler powołał do życia firmę DMG, czyli Daimler-Motoren-Gesellschaft dopiero w listopadzie 1890 roku.

Historia motoryzacji: legendy niemieckiej motoryzacji

Wśród wielkich pionierów światowej motoryzacji niemieccy konstruktorzy i producenci aut zajmują jedną z najwyższych pozycji. Ich pomysłowości i umiejętności twórczego myślenia zawdzięczamy w dużej mierze obecny obraz motoryzacji. Do dziś niemieckie samochody cieszą się uznaniem na całym świecie a niemieccy producenci aut dzięki swojej renomie przetrwali wiele kryzysów ekonomicznych i koniunkturalnych.

Ucieczka sprawcy kolizji – jak uzyskać odszkodowanie?

Podczas wakacyjnych podróży samochodem jesteśmy szczególnie narażeni na przypadkową stłuczkę. Często zdarza się niestety, że jej sprawca ucieka z miejsca wypadku, a nam – poszkodowanym – nie udaje się spisać numeru rejestracyjnego pojazdu, który spowodował uszkodzenia naszego auta. Co zatem zrobić, aby uzyskać odszkodowanie?

Fiat – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Fiata. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zamontowane w naszym aucie.

Suzuki – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Suzuki. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zmontowane w naszym aucie.

Toyota – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Toyoty. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zmontowane w naszym aucie.

Senat wprowadził zmiany do ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych

Poprawki wprowadzone przez Senat dotyczą głównie szczegółów organizacyjnych trybu przeprowadzania egzaminu dla kierowców przewożących materiały niebezpieczne czy wynagrodzeń dla członków komisji egzaminacyjnej.

Volvo – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Volvo. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zmontowane w naszym aucie.

Alfa Romeo – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Alfy Romeo. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zmontowane w naszym aucie.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: przegląd automatycznej skrzyni biegów DSG

Automatyczna skrzynia biegów DSG wymaga regularnych przeglądów. W poradniku tym pokażemy jak samemu wykonać kontrolę automatycznej przekładni DSG w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana świec zapłonowych

Wymiana świec zapłonowych jest bardzo ważna przy eksploatacji silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana filtra paliwa w silniku Diesla

Wymiana filtra paliwa jest bardzo ważna. Poniżej znajduje się opis wymiany filtra paliwa i powietrza w Volkswagenie Golf V, Jetta, Touran z silnikiem Diesla.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: kontrola układu chłodzenia

Wydajny układ chłodzenia zapewni naszemu silnikowi optymalne warunki pracy. W poradniku tym pokażemy jak skontrolować układ chłodzenia w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju silnikowego ma kluczowy wpływ na długość eksploatacji każdej jednostki napędowej. W poradniku tym przedstawimy proces wymiany oleju silnikowego w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

BMW seria 3 E36: wymiana żarówek

Wymiana żarówek w BMW E36 jest czynnością łatwą, o ile wiemy na co zwrócić uwagę podczas wymiany. W poniższym poradniku opisaliśmy proces wymiany żarówki w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana rozrusznika

Awaria rozrusznika w BMW E36 może skutecznie unieruchomić nasze auto. W poradniku tym znajduje się opis jak krok po kroku wymontować i zamontować rozrusznik w BMW serii 3.

BMW seria 3 E36: wymiana alternatora

Z uszkodzonym alternatorem auto zatrzyma się po krótkim czasie. W poradniku tym pokażemy jak wymienić alternator w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: demontaż półosi

Demontaż półosi w BMW E36 nie jest skomplikowany, dlatego naprawę można przeprowadzić samodzielnie. Zachęcamy do poradnika.

BMW seria 3 E36: wymiana wahacza przedniego

W poradniku opisaliśmy wymianę wahacza przedniego w BMW serii 3 E36. Jazda z uszkodzonym wahaczem jest mało komfortowa i dosyć niebezpieczna.

BMW seria 3 E36: wymiana amortyzatorów przednich

Przedstawiamy opis wymiany przednich amortyzatorów w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: wymiana tylnych klocków, szczęk oraz tarcz lub bębnów

W poradniku opisaliśmy wymianę klocków, szczęk oraz tarczy lub bębnów hamulcowych w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: wymiana przednich tarcz i klocków hamulcowych

W poradniku opisaliśmy jak wymienić przednie klocki oraz tarcze hamulcowe w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana świec żarowych

Wymiana świec żarowych w silniku Diesla jest bardzo istotna. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece w jednostce wysokoprężnej w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: przegląd układu zapłonowego

W przypadku awarii układu zapłonowego nie tylko w BMW E36 zazwyczaj występują problemy z uruchomieniem auta. Poniżej znajduje się opis jak wykonać przegląd układu zapłonowego.

BMW seria 3 E36: wymiana świec zapłonowych

Regularna wymiana świec zapłonowych zapewnia poprawną pracę silnika BMW E36. W poradniku tym zaprezentujemy wymianę świec zapłonowych w tym modelu.

BMW seria 3 E36: wymontowanie chłodnicy

Wymontowanie chłodnicy w BMW E36 wymaga wprawy. W poniższym poradniku opisaliśmy krok po kroku, jak wymienić chłodnicę w BMW serii 3.

Gliwicki zakład zakończył sukcesem proces certyfikacji

W dniach 20-22 czerwca 2011 roku niezależna międzynarodowa jednostka certyfikująca British Standards Institution przeprowadziła proces certyfikacji systemu zarządzania energią EN 16001: 2009 w zakładzie GM Manufacturing Poland.

BMW seria 3 E36: wymontowanie wentylatora

Awaria wentylatora w BMW E36 może unieruchomić auto. Poniżej znajduje się opis wymiany wentylatora i sprzęgła wentylatora w BMW serii 3.

BMW seria 3 E36: przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego powinniśmy wykonywać co 20 tys. km lub co rok. Poniżej opisaliśmy, jakie czynności powinniśmy wykonać podczas takich przeglądów w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: wymiana płynu hamulcowego

Regularna wymiana płynu hamulcowego w BMW E36 jest konieczna, ze względu na fakt, że płyn hamulcowy traci swoje właściwości, co skutkuje spadkiem skuteczności hamowania. W poradniku tym opisaliśmy wymianę płynu hamulcowego w BMW E36.

BMW seria 3 E36: kontrola układu hamulcowego

Sprawny układ hamulcowy pozwala nam na bezpieczną i spokojną jazdę. W poradniku tym pokażemy jak przeprowadzić kompletny przegląd układu hamulcowego w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana oleju w mechanizmie różnicowym

W BMW E36 należy pamiętać o regularnej wymianie oleju w mechanizmie różnicowym. Zaniedbania w dyferencjale to jedne z najczęstszych błędów użytkowników E36.

REKLAMA