REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najchętniej kupowane auta w Niemczech w sierpniu 2011

Najchętniej kupowane modele w śierpniu 2011 Fot. BMW
Najchętniej kupowane modele w śierpniu 2011 Fot. BMW

REKLAMA

REKLAMA

Niemiecki urząd rejestracyjny KBA, podał listę najpopularniejszych modeli w poszczególnych segmentach w sierpniu 2011 roku. Obecna lista różni się od poprzedniej aż pięcioma pozycjami a nowym liderem klasy wyższej okazało się BMW serii 5.

Jak podał urząd rejestracyjny KBA, w Niemczech na liście najpopularniejszych modeli w poszczególnych segmentach w porównaniu z sytuacją miesiąc wcześniej nastąpiło w sierpniu aż pięć zmiany. Łącznie rynek osiągnął wolumen na poziomie 237 561 egzemplarzy (sierpień 2010: 200 885 sztuk).

REKLAMA

Zobacz też: IAA Frankfurt rusza już w czwartek

Rynek niemiecki w sierpniu 2011

W klasie mini na czele jest teraz Renault Twingo, które w sierpniu zostało zarejestrowane w liczbie 1 849 egzemplarzy i zdobyło 15,5-proc. udział w swoim segmencie. Wśród samochodów małych liderem jest nadal Volkswagen Polo (6 826 rejestracji; 15,5%), w klasie niższej średniej Volkswagen Golf/Jetta (19 929; 31,3%), w klasie wyższej średniej Volkswagen Passat (6 287; 18,7%), w klasie wyższej BMW Serii 5 (5 541; 42,3%), w klasie aut luksusowych BMW Serii 7 (551; 25%), wśród pojazdów terenowych Volkswagen Tiguan (2 989; 11,4%), wśród aut sportowych Mercedes-Benz SLK (858; 22%), wśród minivanów Opel Meriva (2 976; 19,9%), wśród dużych vanów Volkswagen Touran (3 072; 26,9%), wśród pojazdów osobowo-towarowych Volkswagen Caddy (3 431; 33,3%), natomiast wśród samochodów kempingowych niezmiennie Fiat Ducato (881; 64,7%).

Zobacz też: Audi A2 concept

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oto sierpniowa sprzedaż aut w podziale na poszczególne segmenty z udziałem przypadającym na łączny wolumen sprzedaży dla całego rynku:
- klasa mini: 5%
- auta małe: 18,5%
- klasa niższa średnia: 26,8%
- klasa wyższa średnia: 14,2%
- klasa wyższa: 5,5%
- luksusowe: 0,9%
- terenowe: 11,1%
- sportowe: 1,7%
- minivany: 6,3%
- duże vany: 4,8%
- osobowo-towarowe: 4,3%
- kempingowe: 0,6%
- inne: 0,3%
SUMA: 237 561 sztuk

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA