REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cztery premiery Kia na Międzynarodowych Targach we Frankfurcie

Kia.Fot.Producent
Kia.Fot.Producent

REKLAMA

REKLAMA

Kia Motors może pochwalić się aż czterema nowymi modelami na targach we Frankfurcie. Odbędzie się premiera samochodu koncepcyjnego Kia GT z napędem na tylne koła a także trzydrzwiowego hatchbacka Rio. Będzie można zobaczyć też odświeżoną wersję modelu Soul. Polskim akcentem w salonie Kia będzie model Picanto Race.

Kia GT

REKLAMA

W roli prowadzącego światową premierę nowej Kii GT na firmowym stoisku wystąpił naczelny stylista Kia Motors Peter Schreyer. Elegancki lecz muskularny, czterodrzwiowy sportowy sedan z napędem na kola tylne jest pierwszym tego typu samochodem osobowym w historii Kia. 

Nieważne z jakiej perspektywy patrzysz, Kia GT aż kipi energią i gotowa jest do startu.” − powiedział Peter Schreyer − „Ten samochód to ważny komunikat od Kia: jesteśmy gotowi rozpocząć całkiem nowy rozdział w naszej historii.”

Komorę silnikową GT zajmuje 3,3-litrowa benzynowa, turbodoładowana jednostka Lambda V-6 GDI (bezpośredni wtrysk paliwa) o mocy 395 KM i momencie obrotowym 534 Nm. Napęd przekazywany jest na koła tylne  za pośrednictwem ośmiostopniowej przekładni automatycznej.

Zobacz też: Nowy kompakt w wykonaniu Skody

Troje drzwi dla nowej Kii Rio

Trzydrzwiowa Kia Rio ma identyczne wymiary jak jej pięciodrzwiowa ‘siostra’ (długość 4045, szerokość 1720, wysokość 1455, rozstaw kół 2570 mm) i zachowuje niezmienioną, jedną z najniższych w europejskiej gamie samochodów Kia linię dachu, akcentującą zdecydowanie sportową sylwetkę pojazdu.

Na większości rynków Europy trzydrzwiowa Kia Rio dostępna będzie z identycznym jak wersja 5-drzwiowa jednostkami napędowymi oraz wyposażeniem. Gama jednostek

napędowych w Polsce obejmuje trzy wysoce  ekonomiczne silniki trzy- oraz czterocylindrowe w przedziale mocy od 75 do 109 KM. Najmocniejsza wersja silnikowa Kii Rio przyspiesza od 0 do 100 km w czasie 11,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 183 km/h.

Kompletnie odświeżona Kia Soul

REKLAMA

Przedłużenie części przedniej Kii Soul (o 15 mm) powoduje, że karoseria zyskuje lepiej dobrane proporcje dzięki wizualnej szerokości i stabilności. Bardziej wyrazisty jest także poszerzony wlot powietrza w komplecie z powiększonymi lampami przeciwmgielnymi. Na tyle, ‘rufowe’ światła przeciwmgielne zostały odsunięte na krawędź obrysu nadwozia. W standardzie wyposażenia znalazły się dwu-żarówkowe światła do jazdy dziennej (DRL). W opcji wyposażenia dostępne są światła dzienne i tylne wykonane w technologii LED oraz projektorowe lampy główne.

Nowymi akcentami wyglądu zewnętrznego Kii Soul są 18-calowe koła ze stopu lekkiego, „wyciągane” klamki drzwi oraz zmienionego kształtu lusterka boczne z funkcją kierunkowskazów.  

Nowością w gamie dostępnych jednostek napędowych jest 140-konny silnik benzynowy GDI Gamma o pojemności 1,6 litra i momencie obrotowym 166 Nm przy 4850 obr/min. W dalszym ciągu oferowany jest popularny, 128-konny silnik wysokoprężny CRDi serii U2, rozwijający moment 260 Nm przy 1900 obr/min.

Zobacz też: Sportowy sedan SEATa we Frankfurcie

Kia Picanto Race

W czasie międzynarodowej wystawy samochodowej we Frankfurcie debiutuje także wyczynowe Picanto Race, przygotowane specjalnie na potrzeby markowego pucharu, organizowanego przez Kia Motors Polska.

Startujące w przyszłorocznym pucharze auta, tak jak i eksponowany na salonie model, będą wyposażone w silniki benzynowe 1.2 o mocy ok 90 KM. Przewidziane regulaminem modyfikacje techniczne obejmą przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa (klatka, fotele, wielopunktowe pasy, system gaśniczy itp.), zawieszenie, jednostkę sterującą silnika oraz układ wydechowy. W pełni przygotowane do zawodów Picanto będzie kosztowało ok. 40 000 zł.

Kia. Fot.Producent
Kia. Fot.Producent
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    REKLAMA

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA

    Mosiężna skrobaczka do szyb. Fiński wynalazek rzeczywiście nie rysuje szyb?

    Mosiężna skrobaczka do szyb to hit ostatnich lat w Polsce. Powód? Ponoć nie ma możliwości, aby porysowała szybę w samochodzie. Ile jest w tym prawdy? I czym tak właściwie jest fińska skrobaczka? Sprawdziłem to.

    Samochody autonomiczne. Kiedy pojawią się na drogach? Częściowo są już dziś

    W XXI wieku przemysł motoryzacyjny ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek. Zmiany te napędzają wymogi prawne, wyścigi producentów, ale też wymogi klientów. A to prowadzi do jednego wniosku. Innowacje stopniowo wprowadzają wizję aut autonomicznych do naszego codziennego życia.

    REKLAMA