REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Spółka akcyjna czy TUW - którego ubezpieczyciela wybrać?

Spółki akcyjne są dominującymi podmiotami na krajowym rynku ubezpieczeń. Kierowcy szukający polis komunikacyjnych (OC/AC), mogą się również natknąć na ofertę Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych. Tak zwane TUW-y mają bardzo podobną ofertę jak spółki ubezpieczeniowe, ale ich skala działania jest mniejsza. Nazwa „TUW” może wzbudzać konsternację i obawy wśród osób nieobeznanych z branżą ubezpieczeniową. W związku z powyższym, warto wyjaśnić podstawowe zasady działania Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych i cechy tych podmiotów, które odróżniają je od spółek ubezpieczeniowych (S.A). 

Jak działa samochód na wodór?

W świecie motoryzacji coraz częściej słychać o samochodach wodorowych? Jak działa taki samochód? Czy wodór jest wykorzystywany jako paliwo?

Czy jazda bez zapiętych pasów jest bezpieczniejsza?

W opinii części kierowców pasażerowie, którzy nie zapinają pasów bezpieczeństwa mają większe szanse przeżycia podczas wypadku. Czy to prawda?

Dlaczego jazda o wschodzie słońca może być niebezpieczna?

Poranna jazda wbrew pozorom może by bardziej niebezpieczna niż ta nocna. Wszystko przez silnie oślepiające słońce. Warto zatem być odpowiednio przygotowanym do takiej jazdy.

REKLAMA

Wzmocnione Audi TT RS - aż 400 KM!

Audi TT RS napędzane będzie silnikiem 2.5 TFSI o mocy podniesionej do 400 KM. Oprócz tego nowy model wyróżniają m.in. nowe tylne światła w technologii oledowej. Czym jeszcze charakteryzuje się najnowsze TT RS?

Test Fiat Tipo 1.3 Multijet

Przestronny sedan z dużym bagażnikiem w rozsądnej cenie - oto marzenie wielu kierowców na świecie, w tym także tych z Polski. Nowy Fiat Tipo wydaje się idealnie wpisywać w te wymagania. Czy tak jest w rzeczywistości?

Wynajem długoterminowy pojazdu, a odliczenie VAT

Posiadanie pojazdu firmowego stanowi oczywistą konieczność w wielu branżach - niejednokrotnie trafną propozycją w odniesieniu do zaopatrzenia firmy w samochód jest jego leasing lub długoterminowy wynajem. Podobna opcja staje się wygodnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy coraz częściej korzystają z ofert firm flotowych. Poniżej podano kilka informacji o wspomnianej formie wyposażenia firmy w samochód, uwzględniając jej mocne strony, jak również formalności niezbędne do zrealizowania, w tym odliczenie VAT.

Nowy Suzuki Ignis 2017 - kiedy wejdzie do sprzedaży?

Po paru latach nieobecności, do oferty Suzuki wraca model Ignis. Sprzedaż najnowszego modelu z napędem 4x4 rozpocznie się w Europie w styczniu 2017 r.

REKLAMA

Toyota wdraża pomysł poprawiający bezpieczeństwo klientów flotowych

Toyota wraz z firmą Aioi Nissay Dowa Insurance wcielą w życie nowy pomysł mający na celu poprawić bezpieczeństwo swoich klientów flotowych. Na czym polega ich najnowsze rozwiązanie?

Projekt nowelizacji ustawy – 50 km/h w terenie zabudowanym przez całą dobę?

W myśl złożonego do konsultacji projektu nowelizacji Kodeksu Drogowego, ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym ma obowiązywać przez całą dobę. Nie będzie też można jeździć hulajnogą po chodniku.

Rozkojarzenie jest przyczyną 60% wypadków, w których winni są młodzi kierowcy

Rozkojarzenie kierowców, które jest wynikiem m.in. interakcji z pasażerami lub używaniem telefonu komórkowego to główna przyczyna 60% wypadków, które się zdarzyły z winy młodych kierowców.

Używana Skoda Octavia II 1.4 TSI facelifting

Skoda Octavia szturmem podbiła rynki europejskie. Czeski bestseller przekonał tysiące klientów oraz firm znakomitą relacją ceny do oferowanych możliwości. II generacja umocniła pozycję Skody na listach hitów sprzedaży. Sprawdzamy ile warta jest Octavia II FL z benzynowym silnikiem 1.4 TSI w wersji Elegance po kilku latach eksploatacji i przebiegu 92 tysięcy kilometrów.

Czy obowiązuje płaca minimalna dla kierowców przejeżdżających przez Węgry?

Czy obowiązuje płaca minimalna dla kierowców przejeżdżających przez Węgry? Według informacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa władze węgierskie doprecyzowały stanowisko w tej sprawie.

Problemy polskich przewoźników na granicy z Rosją - nowe ustalenia

Polska i Rosja podpisały instrukcję w sprawie wykonywania przewozów drogowych. Czy to już koniec problemów polskich przewoźników z wjazdem na terytorium Rosji?

Kiedy wybudują A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Maz.?

Kiedy wybudują A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Maz.? Znamy planowany termin zakończenia inwestycji. Właśnie

Ceny polis OC będą nadal rosły!

W ostatnich miesiącach ceny polis OC rosły i wszystko wskazuje na to, że trend ten się utrzyma. Co jest tego powodem? Jak dużych wzrostów cen można się spodziewać?

Rozwój produkcji samochodów w Chinach

Choć w Europie osiągnięcia Chińczyków w przemyśle samochodowym są raczej nie znane, to historia ich motoryzacji jest ciekawa i bardzo bogata. Jak wygląda chiński rynek samochodowy i czym się charakteryzuje?

Rejestracja samochodu kupionego za granicą w 2017 r.

Jak krok po kroku zarejestrować samochód kupiony za granicą w 2017 r.? Jakie dokumenty są niezbędne do rejestracji sprowadzonego samochodu w Polsce i jakie wiążą się z tą procedurą opłaty?

Rejestracja używanego samochodu w 2017 r. krok po kroku

Rejestracja używanego samochodu zakupionego w Polsce w 2017 r. może być tańsza niż rejestracja nowego pojazdu. W jakim przypadku?

Rejestracja nowego samochodu w 2017 r. krok po kroku

Rejestracja nowego samochodu nie jest czynnością skomplikowaną, ale zazwyczaj czasochłonną. Jakie dokumenty należy zgromadzić i gdzie należy się udać, by zarejestrować nowy samochód?

Czy strefy Tempo 30 przynoszą wymierne korzyści?

W polskich miastach coraz częściej pojawiają się strefy ograniczonej prędkości Tempo 30. Czy działania tego typu ma ja sens? Dziś przedstawimy Wam postulaty ich zwolenników.

Boschowska pompa VP44 - co musisz o niej wiedzieć?

Bezpośredni wtrysk paliwa w silniku Diesla mógł zaistnieć na szerszą skalę m.in. dzięki słynnej pompie paliwa VP44. Okazuje się jednak, że sprawia ona problemy. Na czym one polegają i jak sobie z nimi radzić?

Kiedy kierowca dostanie odszkodowanie z VAT-em?

W przypadku gdy dojdzie do kolizji czy wypadku auta, sporo wątpliwości może budzić fakt, czy odszkodowania należy doliczać podatek od towarów i usług. Po orzeczeniu Sądu Najwyższego w tej sprawie stało się to już jasne.

Jak przeprowadzić wymianę akumulatora na nowy?

Gdy temperatura otoczenia zaczyna gwałtownie spadać, w wielu autach zaczynają się problemy z uruchomieniem silnika. Wina najczęściej leży po stronie zużytego akumulatora. Jego wymiana nie jest szczególnie trudna, o ile pamięta się o kilku kluczowych zasadach. Oto praktyczny poradnik jak krok po kroku wymienić akumulator w samochodzie.

Zadbaj o amortyzatory w aucie przed zimą!

Przed nadchodzącą powoli zimą warto skontrolować w aucie stan techniczny jego amortyzatorów. Dlaczego? Jak się okazuje, to one decydują chociażby o drodze hamowania pojazdu i jego stabilności na śliskiej nawierzchni. Ale odpowiadają one także za szereg innych właściwości auta.

Test Peugeot 508 RXH 2.0 HDi 180 KM EAT

Peugeot 508 RXH zadebiutował na rynku jako hybryda z napędem na obie osie. Najnowsza odsłona modelu nie jest ani hybrydą ani nie ma napędu 4x4. Zatem, co z Peugeota RXH pozostało?

Test Nowy Volkswagen Touran 1.8 TSI/180 KM DSG

Volkswagen Touran pierwszej generacji choć był chwalony za ponadprzeciętną praktyczność, zbierał słabsze noty za niezbyt porywającą formę. Nowy Volkswagen Touran nie tylko ma bardzo praktyczne i przestronne wnętrze ale też świetnie wygląda. W teście egzemplarz napędzany benzynowym silnikiem o mocy 180 KM.

Test Ford Mondeo Vignale 2.0 TDCi Twin Turbo 210 KM

Ford Mondeo w specyfikacji Vignale jest droższy od pozostałych wersji tego samego modelu o co najmniej 20 tys. zł. Czemu? Odpowiedź w naszym teście.

Audi A3 Limousine w wersji RS!

Audi RS3 Limousine to pierwszy kompaktowy sedan Audi z serii RS. To także najmocniejsza jak dotąd wersja Audi A3 jaka została wyprodukowana. Osiąga ona moc aż 400 KM!

Jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed włamaniem hakera?

W dzisiejszych czasach dostęp do wielu popularnych samochodów można uzyskać poprzez laptopa. Jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed włamaniem hakera?

Która pora dnia jest najniebezpieczniejsza do jazdy samochodem?

Która pora dnia jest najniebezpieczniejsza do jazdy samochodem? Okazuje się, że wyjątkowo niebezpieczny pod względem prowadzenia samochodu jest okres do 45 minut po wschodzie słońca. Dlaczego?

Volvo V90 Cross Country - polski cennik

Volvo V90 dostępne jest od niedawna w uterenowionej wersji Cross Country. Znamy już ceny tego modelu na polskim rynku oraz zakres jego wyposażenia.

Nowy Volkswagen Up! z silnikiem 1.0 TSI 90 KM

Volkswagen Up! został poddany modernizacji. Oprócz zmian w wyglądzie pojazdu do jego gamy wprowadzono także nowy, turbodoładowany silnik 1.0 TSI o mocy 90 KM.

Jakie są zalety i wady silnika Wankla?

Mała pojemność, wysoka moc jednostkowa, wirujący tłok i niewielka liczba cylindrów to istota silnika Wankla. Dlaczego silnik ten nie zdobył popularności?

Zmiany dotyczące prawa jazdy nie wejdą w życie w 2017 roku?

Wszystko wskazuje na to, że nowy system CEPiK nie zostanie oddany do użytku 1 stycznia 2017 roku. A to oznacza, że i przepisy dotyczące prawa jazdy nie zostaną wdrożone w przyszłym roku.

CEPiK 2.0 znowu opóźniony!

Ministerstwo Cyfryzacji potwierdziło problemy z wprowadzeniem systemu CEPIK 2.0. Jest już pewnym, że nie zostanie on wdrożony 1 stycznia 2017 roku jak zakładano. Czy i kiedy można się spodziewać w pełni działającej bazy CEPIK? Co ze zmianami dotyczącymi praw jazdy?

Najnowszy projekt wprowadzenia ostrzejszych kar dla kierowców

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt zaostrzający kary dla kierowców. Według założeń za prowadzenie samochodu po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami będzie można pójść na 5 lat do wiezienia.

Czy można otrzymać odszkodowanie za szkodę całkowitą z polisy OC?

W sytuacji kiedy nasze auto zostanie poważnie uszkodzone z winy innego kierującego, możemy się domagać orzeczenia szkody całkowitej. W jakich sytuacjach jest to możliwe?

Konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu

Praktycznie każdy polski kierowca wie, że za prowadzenie samochodu po spożyciu większej ilości alkoholu, grozą poważne sankcje karne. Dość powszechna jest też wiedza o dopuszczalnym stężeniu alkoholu we krwi (< 0,2 promila). Znacznie mniejsza liczba kierowców zdaje sobie sprawę, że obowiązujące przepisy rozróżniają stan wskazujący na spożycie alkoholu (stan po spożyciu alkoholu) oraz stan nietrzeźwości. Kierowca znajdujący się w każdym z tych stanów, będzie zagrożony różnymi konsekwencjami karnymi w razie wypadku lub kontroli drogowej. Dla klientów powodujących wypadki „po kieliszku”, wyrozumiali nie są też ubezpieczyciele. Nawet stosunkowo niewielkie stężenie alkoholu we krwi lub wydychanym powietrzu, uprawnia firmę ubezpieczeniową do roszczenia o zwrot kwoty wypłaconej z OC.

Zwrot kosztów transportu poniesionych w imieniu i na rzecz kontrahenta

Polska spółka Alfa dokonała dostawy towarów na rzecz podatnika Beta z siedzibą w Warszawie. Zgodnie z umową, towary miały zostać odebrane przez Beta (lub współpracującą firmę transportową) z zakładu Alfa i przetransportowane do magazynu we Wrocławiu. Ponieważ jednak Beta nie odebrała towarów w wyznaczonym terminie, Alfa zawarła umowę z przewoźnikiem w imieniu i na rzecz nabywcy towarów (Alfa opłaciła koszt tej usługi i ujęła ją w ewidencji VAT, faktura została wystawiona przez przewoźnika na podmiot Beta). Obecnie Alfa zamierza obciążyć podatnika Beta kosztami transportu. Czy powinna wystawić fakturę z tego tytułu?

Usługi transportu towarów w kraju - warunki do opodatkowania 0% VAT

W określonych sytuacjach usługi transportowe wykonywane w całości na terytorium Polski mogą być opodatkowane stawką podatku VAT w wysokości 0%. Wymaga to jednakże spełnienia ustanowionych w przepisach wymogów dokumentacyjnych.

Umowa toolingu a przychód

Nieodpłatne udostępnienie przez kontrahenta urządzeń, w celu wykonywania świadczeń na jego rzecz nie prowadzi do powstania przychodu z nieodpłatnych świadczeń.

Nowe wersja Audi TT - S line competition

Inteligentne parkingi w Warszawie

Aby ułatwić korzystanie z miejsc parkingowych, w Warszawie zostanie uruchomiony system Smart Parking. Będzie on w przejrzysty sposób informował kierowców o wolnych miejscach parkingowych.

Test Volkswagen Jetta 1.4 TSI 150 KM

Volkswagen Jetta został poddany w 2014 roku wyraźnym modyfikacjom. Czy przyniosły one wymierny skutek? Jak prezentuje się ten model na tle nowszych konstrukcji?

Auto Stop - wystawa najmodniejszych samochodów jesieni

W najbliższy weekend w Warszawie będzie można w jednym miejscu obejrzeć nowości branży motoryzacyjnej, a także umówić się na jazdę próbną.

Jak wymienić pasek rozrządu we własnym zakresie?

Wymiana paska rozrządu we własnym zakresie nie jest zbyt skomplikowana. Trzeba tylko pamiętać o kilku prostych działaniach.

Pierwsza jazda - Ford Fiesta ST200

Na torze niedaleko Łodzi mieliśmy okazję sprawdzić możliwości najnowszego Forda Fiesty w wersji ST200. Dzięki modyfikacjom w oprogramowaniu silnika teraz dysponuje on mocą 200 KM, a gdy trzeba potrafi wydusić z siebie dodatkowe 15 KM !

Dziś 22 września obchodzimy dzień bez samochodu

Drogi kierowco, w dniu dzisiejszym, tj. 22 września zostaw swój samochód w domu i przesiądź się do darmowej komunikacji miejskiej.

Podatek od zakupu auta w 2017 r.

Po zakupie samochodu, nabywca może mieć obowiązek zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). W tym celu niezbędne jest wypełnienie formularza PCC-3 lub PCC-3/A. Poniżej link do pobrania druku PCC-3.

REKLAMA