REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Lifting modeli Peugeot Partner i Expert

Samochody dostawcze Peugeot Partner oraz Expert zostały poddane liftingowi. Zmiany polegają zarówno na ewolucji stylistycznej, jak i na wprowadzeniu nowszych rozwiązań technicznych.

Transport drogowy: Akumulator informuje o stopniu naładowania

Urządzenia i systemy telematyczne poinformują właściciela pojazdu o stanie naładowania akumulatora bez potrzeby zbliżania się do samochodu.

Uboat Line: Najpierw przeprawy promowe ciężarówek, teraz nowa spólka

Spółka Uboat Line SA, znana z rezerwacji biletów oraz organizacji przepraw promowych ciężarówek powołała nową spółkę - Nauti Yacht Club. Firma zajmie się organizacją usług turystycznych o światowym zasięgu. Spółka zarejestrowana została w Warszawie.

Opel Astra F: przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego

Przegląd zawieszenia przedniego można wykonać bez problemu we własnym zakresie. W poradniku tym pokażemy jak po kolei sprawdzać zawieszenie przednie i układ kierowniczy w Oplu Astra F.

REKLAMA

Opel Astra F: wymiana półosi napędowych

Wymiana półosi napędowych nie jest trudna, jeśli znamy poszczególne kroki. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić półosie napędowe w Oplu Astra F.

Opel Astra F: wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów

Wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów to kolejna czynność, którą możemy przeprowadzić we własnym zakresie. W poradniku tym zaprezentujemy jak wygląda wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów w Oplu Astra I.

Opel Astra F: demontaż skrzyni biegów

Demontaż skrzyni biegów nie jest skomplikowany jeśli znamy kolejność wymontowania poszczególnych podzespołów. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować skrzynię biegów w Oplu Astra F.

Opel Astra F: wymiana sprzęgła

Wymiana sprzęgła to jedna z większych napraw, na której można zaoszczędzić pokaźną kwotę. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić sprzęgło w Oplu Astra F.

REKLAMA

Opel Astra F: przegląd i demontaż układu wydechowego

Układ wydechowy to jeden z elementów, który po pewnym czasie wymaga wymiany. W poradniku tym pokażemy jak dokonać przeglądu układu wydechowego i przeprowadzić ewentualną wymianę w Oplu Astra F.

Jak wypełnić oświadczenie sprawcy wypadku ? (cz. 2)

Objęcie ubezpieczeniem sprawcy będzie wymagało udowodnienia okoliczności zdarzenia oraz winnego. Takie funkcje spełni oświadczenie sprawcy. Jaka powinna być jego treść?

24 punkty karne i zatrzymanie prawa jazdy – aspekty prawne

Przekroczenie limitu punktów karnych spowoduje zatrzymanie prawa jazdy przez policję. Kierowca nie ma możliwości zaskarżenia takiej czynności. Taka możliwość istnieje jednak w przypadku decyzji starosty.

Czym jest zatrzymanie prawa jazdy przez Policję?

Zarekwirowanie przez policjanta prawa jazdy za pokwitowanie jest tzw. zatrzymaniem faktycznym. Przeważnie poprzedza ono zatrzymanie prawne, które następuje w formie postanowienia lub decyzji prokuratora, sądu lub starosty. Odwołanie służy od zatrzymania prawnego.

Umowa o powierzenie samochodu służbowego

Coraz więcej firmy posiada flotę samochodów służbowych, z których korzystają pracownicy. Wiele z nich zawiera umowy o powierzeniu mienia. Jaką treść może mieć taka umowa?

Powierzenie pracownikowi samochodu w leasingu

Leasing samochodu wiąże się z określonymi ograniczeniami, których musi przestrzegać leasingobiorca. Dotyczy to również możliwości oddania samochodu innej osobie do używania.

Cofnięty licznik kupionego samochodu (cz. 2.)

Kupno samochodu w którym licznik został cofnięty wiąże się z określonymi uprawnieniami po stronie kupującego. Jak z nich skorzystać?

Cofnięty licznik kupionego samochodu

Jeśli kupiłeś auto z cofniętym licznikiem to wiedz, że prawo stoi po Twojej stronie. Jak z niego skorzystać? Co w przypadku, gdy samochód został kupiony z komisu?

Jaki jest obieg cieczy chłodzącej w silniku?

Problemy z termostatem, czy chłodnicą prowadzą do przegrzewania się silnika i grożą poważną awarią. Dlaczego chłodzenie jest takie ważne? Które elementy silnika są chłodzone cieczą? W jaki sposób płyn chłodzący dociera do poszczególnych miejsc w silniku? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Świece żarowe. Problemy i eksploatacja

Gdy temperatura spada mocno poniżej zera, właściciele samochodów z silnikami diesla, ze względu na właściwości spalanego w nich paliwa, są szczególnie narażeni na kłopoty z rozruchem swojego samochodu. Za utrudniony rozruch w takim przypadku mogą być odpowiedzialne niesprawne świece żarowe.

Gama silnikowa nowej BMW serii 3

Najnowsze wcielenie BMW serii 3 o symbolu F30, ma wyraźnie sportowy charakter. W gamie silnikowej dostępnych jest siedem silników, z których każdy wyposażony jest w turbodoładowanie.

Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express

Prezes DHL Express: Największe zagrożenie dla mojej branży to potencjalne samozadowolenie z długoletniego wzrostu rynku

Mini Highgate

Mini pokazało limitowaną serię modelu One w wersji cabrio. Samochód odznacza się niezwykle stylowym malowaniem i wnętrzem wykonanym w ciepłych brązowych kolorach.

Chevrolet Camaro ZL1

Chevrolet wraz z prezentacją nowego Camaro na torze w Oshawa (Ontario) pokazał kolejne zdjęcia swojego topowego modelu - Camaro w odmianie ZL1.

Na czym polega usługa project cargo

Realizowane na rynku duże inwestycje, niezmiennie wiążą się z koniecznością przemieszczania urządzeń i innych elementów, o gabarytach znacznie przekraczających wymiary naczep czy kontenerów. Wymagają one skomplikowanych operacji spedycyjnych i planowania - project cargo.

Jak zadbać o wózek widłowy zimą

Ujemne temperatury i zalegający na placu manewrowym śnieg mogą skutecznie utrudnić pracę operatorom wózków widłowych. W jakie rozwiązania powinna być wyposażona flota aby zapewnić załodze bezpieczny i efektywny przeładunek towarów w każdych warunkach atmosferycznych?

Dacia Lodgy czyli ciąg dalszy ofensywy małych vanów

Dacia Lodgy posiada wszelkie cechy by stać się kolejnym bestsellerem rumuńskiego producenta. Atrakcyjny stosunek ceny do oferowanej przez nią przestrzeni i możliwości transportowych, mogą zaważyć o jej wysokiej pozycji w segmencie małych vanów.

e-petrol.pl: Ceny na stacjach zamarzły

Kolejny tydzień z rzędu średnia cena oleju napędowego w Polsce nie zmieniła się. Za litr tego paliwa nadal płacimy na stacjach tankowania 5,79 zł. Wyczekiwana przez wszystkich obniżka wydaje się być jednak nieuchronna.

Auto z funkcjonalnym nadwoziem za 25 000 zł

Jeżeli masz dwójkę lub więcej dzieci i potrzebujesz funkcjonalnego i pakownego samochodu to ta galeria powstała właśnie dla Ciebie! Jeżeli posiadasz 25 000 zł które chcesz przeznaczyć na kupno samochodu to znajdziesz tutaj propozycje na jak najlepsze wykorzystanie tej sumy pieniędzy.

Jubileusz Skody – 14 milionów wyprodukowanych aut

Czeska Skoda wyprodukowała łącznie 14 milionów aut. Jubileuszowy model to Superb 2.0 TDI w wersji „Laurin & Klement” i został zmontowany w czeskiej fabryce, mieszczącej się w miejscowości Kvasiny.

Mclaren MP4-12C w wersji cabrio

Angielski producent aut sportowych McLaren w 2011 roku wznowił produkcję i wypuścił na rynek model MP4-12C. Auto zbiera bardzo dobre recenzje i McLaren prawdopodobnie wprowadzi do oferty wersję cabrio.

ITS: Nowe fotoradary sfotografują przód i tył auta

Na polskich drogach już niebawem pojawi się 300 nowych fotoradarów - informuje Inspekcja Transportu Drogowego. Fotoradary będą robić zdjęcia nie tylko przodów, ale też tyłów samochodów.

Branża flotowa: 12 proc. wzrostu w 2011 r.

Branża flotowa odnotowała 12 procentowy wzrost – członkowie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowali wyniki po czwartym kwartale 2011 roku.

Audi RS4 w drodze

Obecna generacja Audi A4 jest dostępna na rynku od 2008 roku. Nadal jednak producent z Iglostadt nie zaprezentował supersportowej wersji RS4. Niemcy planują premierę tego auta na zbliżający się salon samochodowy w Genewie.

Używane Suzuki Swift: japoński pantofelek

Suzuki Swift trzeciej generacji został zaprezentowany w 2004 roku. Jego poprzednik, produkowany przez 15 lat Swift II, zarówno jakościowo, jak i technologicznie był przedstawicielem motoryzacji lat 80. Dzięki nowemu wcieleniu klienci przypomnieli sobie o miejskim Suzuki i auto odniosło spory rynkowy sukces.

Używany Ford Ka: jankeski indywidualista

Najmniejsze auto w gamie modelowej Forda – model Ka I generacji – produkowany był przez 12 lat – od 1996 do 2008 roku. W 2003 roku do odmiany 3-drzwiowej dołączyła usportowiona wersja SportKa oraz roadster StreetKa. Grupą docelową Forda Ka mieli być młodzi ludzie z dużych miast, dla których póki co ważniejsze jest codzienne przemieszczanie się z domu do pracy, niż rodzinne wyjazdy na wakacje.

Rok 2011 bardzo dobry dla branży flotowej

Zgodnie ze świeżo opublikowanymi danymi Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów branża CFM (ang. car fleet management) odnotowała w 2011 r. wzrost liczebności samochodów pod swoją opieką o ok. 12%.

DB Schenker Logistics: Wyróżnienie EFQM na poziomie 5 gwiazdek

Europejska Fundacja Zarządzania Jakością (EFQM) przyznała wyróżnienie „Uznanie za doskonalenie” na poziomie 5 gwiazdek dla DB Schenker Logistics w Polsce

TNT Express: Nietypowa przesyłka ze Szczecina do Emiratów

Firma kurierska TNT Express przetransportowała ważący 15 ton specjalny namiot ekspozycyjny ze Szczecina do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Świece żarowe: sprawdzenie stanu oraz wymiana

Świece żarowe ułatwiają rozruch silnika Diesla – na tym u większości z nas kończy się wiedza w tym temacie. Wraz ze znacznym spadkiem temperatury, wielu posiadaczy aut z silnikiem wysokoprężnym zaczyna mieć problem z uruchomieniem silnika. W poradniku przedstawiamy jak skontrolować stan świec żarowych oraz jak wymienić świece żarowe?

Uczelnie logistyczne: Politechnika Radomska

Politechnika Radomska zaprasza na Wydział Transportu i Elektrotechniki na kierunek transport w ramach studiów inżynierskich I i II stopnia.

Studia logistyczne: Politechnika Koszalińska

Studenci kierunku transport Politechniki Koszalińskiej zdobywają wiedzę na studiach inżynierskich I stopnia na Wydziale Mechaniki.

Studia logistyczne: Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika świętokrzyska prowadzi studia na kierunki Transport na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn.

Studia logistyczne: Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

Uniwersytet zaprasza na studia I stopnia na kierunku transport

Studia logistyczne: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

ZUT w Szczecinie zaprasza na kierunek transport na studiach I stopnia. W kierunku transport studenci są kształceni na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Wydziale Techniki Morskiej i Transport.

Studia logistyczne: Akademia Obrony Narodowej

AON zaprasza przyszłych logistyków na studia I i II stopnia na Wydział Zarządzania i Dowodzenia.

Studia logistyczne: Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska prowadzi rekrutację na kierunek transport na Wydziale Transportu. PW przygotowała studia inżynierskie I i II stopnia oraz wiele specjalności.

Studia logistyczne: Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska zaprasza na studia inżynierskie I i II stopnia na kierunek logistyka na Wydział Inżynierii Zarządzania.

Studia logistyczne: Politechnika Opolska

Politechnika Opolska przygotowała studia inżynierskie I stopnia na kierunku logistyka na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki.

Studia logistyczne: Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka przyszłych logistyków zaprasza na Wydział Zarządzania na logistykę. Są to studia inżynierskie I stopnia.

Studia logistyczne: Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski przygotował ofertę kształcenia na kierunku logistyka w ramach studiów I stopnia

Studia logistyczne: Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka zaprasza studentów na studia inżynierskie I i II stopnia, na kierunek transport.

REKLAMA