REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Seat Toledo koncept – przedprodukcyjna wersja na salonie Genewskim

Daniel Kowieski
Seat Toledo przód
Seat Toledo przód

REKLAMA

REKLAMA

Na rozpoczynających się dzisiaj Targach w Genewie Seat przedstawił nowe Toledo. Co prawda jest to jeszcze wersja przedprodukcyjna, różniąca się od modelu, który zostanie wprowadzony pod koniec 2012 roku, jednak elegancki sedan o sportowych proporcjach prezentuje się naprawdę dobrze.

Nowy model to prawdziwy styl hiszpańskiego producenta, połączenie znakomitego wzornictwa, emocji i funkcjonalności. Charakterystyczny kształt przednich świateł nawiązuje do nowej stylizacji Seatów, natomiast ogólny wygląd to kontynuacja tradycji poprzedników – atrakcyjny styl połączony z praktycznością.

REKLAMA

Zobacz też: Premiera Nissana Hi – Cross concept na targach w Genewie

Wystawione w Genewie Toledo jest rozwinięciem nowej stylistyki Seata pokazanej już wcześniej w modelach koncepcyjnych IBE, IBX, IBL. Stosunek wartości do ceny ma być bardzo korzystny – zapowiada producent. „SEAT  Toledo Concept to nasz pomysł na doskonałego średniego sedana. Ma sylwetkę budzącą emocje, jest bardzo funkcjonalny i pozwala na dynamiczną jazdę” – mówi James Muir, Prezes SEAT  S.A. „Przyszły model produkcyjny, czyli nowe Toledo, jest skazany na sukces dzięki wyrazistemu charakterowi marki SEAT, wysokiej jakości i bardzo korzystnej relacji ceny do wartości. Przy rodzinie Mii i nowej Ibizie nowe Toledo jest kolejnym etapem naszej ofensywy modelowej i strategii wzrostu”.

Zobacz też: Nowość w starym stylu – BMW serii 5

REKLAMA

Mimo kompaktowych wymiarów – 448 cm długości (260 cm rozstawu osi) – w aucie będzie mogło podróżować komfortowo pięciu pasażerów. Dzięki ogromnemu bagażnikowi mieszczącego 500 litrów, jego dużej klapie (otwierana jak w liftbacku) i składanej kanapie, zapakowanie bagaży na wyjazd nie będzie problemem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przednie pięciokątne reflektory przedstawiają nową stylistykę marki, wzrok przyciągają chromowane wstawki między światłami drogowymi a tymi do jazdy dziennej. Oryginalny wzór będzie stosowany też w innych modelach producenta. Przetłoczenia na boku samochodu sprawiają, że wydaje się on muskularny i dynamiczny. Dolna linia pozbawiona nadmiaru detali jeszcze bardziej to podkreśla. Z kolei linia dachu przechodząca w słupek C i kończąca się na tylnym zderzaku nadaje autu elegancji i przywodzi na myśl nadwozie coupe. Mimo to, miejsca na głowy w drugim rzędzie siedzeń jest nadal sporo, funkcjonalność kanapy i komfort wsiadania powiększają dodatkowo otwierające się szeroko drzwi.

Zobacz też: Nowości Hondy w Genewie

Kabina samochodu jest jasna i przestronna, a większość elementów zostało podporządkowane ergonomii. Deska rozdzielcza wydaje się unosić nad kratkami wentylacyjnymi i elementami wykończenia. Jasna skórzana tapicerka foteli i obić drzwi, minimalistyczny styl zegarów i centrali środkowej sprawiają, że wnętrze wygląda bardzo prestiżowo.

Źródło: Seat

Seat Toledo z tyłu
Seat Toledo z boku
Seat Toledo wnętrze
Seat Toledo z przodu
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA