REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KIA i jej propozycje w Genewie

Daniel Kowieski
KIA Cee`d z przodu
KIA Cee`d z przodu

REKLAMA

REKLAMA

Na tegorocznych targach w Genewie KIA zaprezentowała drugą generację modelu Cee`d, elektryczny koncept o nazwie Rey EV i wyczynową wersję Soula nazwaną Track`er.

KIA Cee`d to pięciodrzwiowy hatchback produkowany od 2006 roku. Jest to model przełomowy, dzięki któremu marka zaistniała na rynku europejskim i weszła do segmentu C. Druga generacja tego auta, dzięki nowoczesnym technologiom, wysokiej jakości i śmiałej stylizacji może powtórzyć sukces poprzednika. Auto zaprojektowane i produkowane w Europie jest bardziej zaawansowane i oszczędniejsze, co może mieć wpływ na umocnienie się pozycji rynkowej Kii.

REKLAMA

Zobacz też: Kia Rio: jaką wybrać? Poradnik kupującego

REKLAMA

Nowy Cee`d jest dłuższy i niższy niż jego poprzednik, a karoseria została zaprojektowana w nowoczesnym tunelu aerodynamicznym. Z kolei wnętrze, przez zastosowanie dobrych jakościowo materiałów i wielu nowinek technicznych, nie odbiega od stylizacji karoserii i może konkurować z najgroźniejszymi rywalami.

Podczas tworzenia nowego modelu, firma położyła nacisk na zmniejszenie emisji spalin i mniejsze spalanie. Zaawansowane jednostki napędowe mają pozwolić na oszczędność paliwa w wysokości 4% w porównaniu do poprzednich silników. W przypadku 128 – konnego diesla z pakietem EcoDynamics zużycie oleju napędowego ma spaść do 3,7l/100 km a poziom emisji CO2 do zaledwie 97 g/km.

Zobacz też: Nowości Volkswagena na 2012 rok

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do wyboru będą 4 silniki o mocach od 90 KM do 135 KM - dwa benzynowe i dwa diesle. Najmocniejszy w gamie Cee`da jest silnik 1,6 GDI (135KM) z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Razem z nim może pracować nowa, dwusprzęgłowa, sześciostopniowa skrzynia DCT.. Działa płynniej i zużywa mniej paliwa niż poprzednia przekładnia automatyczna. Oprócz skrzyni automatycznej dostępna będzie także skrzynia manualna z 6 przełożeniami.

Na targach można zobaczyć też model pokazany pierwszy raz w grudniu 2011 roku – Rey EV – pojazd elektryczny mierzący 3,6 metra długości o mocy 50 kW (wytwarzanej z polimerowych akumulatorów litowo-jonowych) i zasięgu 139 km (szybkie ładowanie trwa 25 min.). Skonstruowany został na rynek koreański jako pokaz możliwości marki KIA i udowodnienia w Europie, że firma jest w stanie produkować auta całkowicie elektryczne.

Zobacz też: Nowości z Autosalonu Frankfurt 2012

Trzecią nowością jest koncepcyjny Track`er – śmiały projekt bazujący na modelu Soul, mający na celu zainteresowanie potencjalnych klientów koncepcyjnymi samochodami sportowymi koncernu. W wersji Europejskiej w samochodzie zmieniono silnik. Z 2 – litrowej jednostki o mocy 253 KM na 1,6 – litrową, turbodoładowaną legitymującą się 215 końmi. Aby charakterystyka prowadzenia była typowo sportowa, hamulce zostały wzmocnione, zawieszenie utwardzone i obniżone a przenoszeniem napędu zajmuje się elektrycznie sterowany napęd 4x4.

Źródło: KIA Motors Polska

KIA Cee`d wnętrze
KIA Cee`d z boku
KIA Cee`d z tyłu
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA