REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KIA i jej propozycje w Genewie

Daniel Kowieski
KIA Cee`d z przodu
KIA Cee`d z przodu

REKLAMA

REKLAMA

Na tegorocznych targach w Genewie KIA zaprezentowała drugą generację modelu Cee`d, elektryczny koncept o nazwie Rey EV i wyczynową wersję Soula nazwaną Track`er.

KIA Cee`d to pięciodrzwiowy hatchback produkowany od 2006 roku. Jest to model przełomowy, dzięki któremu marka zaistniała na rynku europejskim i weszła do segmentu C. Druga generacja tego auta, dzięki nowoczesnym technologiom, wysokiej jakości i śmiałej stylizacji może powtórzyć sukces poprzednika. Auto zaprojektowane i produkowane w Europie jest bardziej zaawansowane i oszczędniejsze, co może mieć wpływ na umocnienie się pozycji rynkowej Kii.

REKLAMA

Zobacz też: Kia Rio: jaką wybrać? Poradnik kupującego

REKLAMA

Nowy Cee`d jest dłuższy i niższy niż jego poprzednik, a karoseria została zaprojektowana w nowoczesnym tunelu aerodynamicznym. Z kolei wnętrze, przez zastosowanie dobrych jakościowo materiałów i wielu nowinek technicznych, nie odbiega od stylizacji karoserii i może konkurować z najgroźniejszymi rywalami.

Podczas tworzenia nowego modelu, firma położyła nacisk na zmniejszenie emisji spalin i mniejsze spalanie. Zaawansowane jednostki napędowe mają pozwolić na oszczędność paliwa w wysokości 4% w porównaniu do poprzednich silników. W przypadku 128 – konnego diesla z pakietem EcoDynamics zużycie oleju napędowego ma spaść do 3,7l/100 km a poziom emisji CO2 do zaledwie 97 g/km.

Zobacz też: Nowości Volkswagena na 2012 rok

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do wyboru będą 4 silniki o mocach od 90 KM do 135 KM - dwa benzynowe i dwa diesle. Najmocniejszy w gamie Cee`da jest silnik 1,6 GDI (135KM) z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Razem z nim może pracować nowa, dwusprzęgłowa, sześciostopniowa skrzynia DCT.. Działa płynniej i zużywa mniej paliwa niż poprzednia przekładnia automatyczna. Oprócz skrzyni automatycznej dostępna będzie także skrzynia manualna z 6 przełożeniami.

Na targach można zobaczyć też model pokazany pierwszy raz w grudniu 2011 roku – Rey EV – pojazd elektryczny mierzący 3,6 metra długości o mocy 50 kW (wytwarzanej z polimerowych akumulatorów litowo-jonowych) i zasięgu 139 km (szybkie ładowanie trwa 25 min.). Skonstruowany został na rynek koreański jako pokaz możliwości marki KIA i udowodnienia w Europie, że firma jest w stanie produkować auta całkowicie elektryczne.

Zobacz też: Nowości z Autosalonu Frankfurt 2012

Trzecią nowością jest koncepcyjny Track`er – śmiały projekt bazujący na modelu Soul, mający na celu zainteresowanie potencjalnych klientów koncepcyjnymi samochodami sportowymi koncernu. W wersji Europejskiej w samochodzie zmieniono silnik. Z 2 – litrowej jednostki o mocy 253 KM na 1,6 – litrową, turbodoładowaną legitymującą się 215 końmi. Aby charakterystyka prowadzenia była typowo sportowa, hamulce zostały wzmocnione, zawieszenie utwardzone i obniżone a przenoszeniem napędu zajmuje się elektrycznie sterowany napęd 4x4.

Źródło: KIA Motors Polska

KIA Cee`d wnętrze
KIA Cee`d z boku
KIA Cee`d z tyłu
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA