REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie dodatkowe zegary warto zamontować?

Zawsze warto wiedzieć, czy auto pracuje poprawnie. Pamiętaj jednak, że Twój samochód to nie bolid F1 i nie musisz badać absolutnie każdego parametru podczas jazdy.

Jak wyprzedzać w dzień?

Wyprzedzanie innych pojazdów na drogach jednopasmowych należy do najniebezpieczniejszych manewrów. Podpowiadamy, jak wykonać ten manewr bezpiecznie.

Jak oceniać zachowanie innych kierowców?

Na drodze ważne jest, aby umieć przewidywać powstanie ewentualnych zagrożeń, po czym odpowiednio reagować. Dobra wyobraźnia jest dla kierowcy podstawą.

Czego unikać w tuningu?

Do ulepszania samochodu należy podejść kompleksowo, a nie na wyrywki. Przede wszystkim pamiętaj, że auto, które zamierzasz poddać modyfikacjom, musi być sprawne.

REKLAMA

Felgi i koła w innym rozmiarze: jak je wybrać? Ekspert radzi

Stosunkowo często można zauważyć różne samochody osadzone na ekstremalnie niskich i szerokich oponach założonych na wielkie felgi lub auta z komicznie małymi obręczami. Jak z doborem felg nie przesadzić?

Jak dobrać felgi i koła o innym rozmiarze?

Stosunkowo często można zauważyć różne samochody osadzone na ekstremalnie niskich i szerokich oponach założonych na wielkie felgi lub auta z komicznie małymi obręczami. Jak z doborem felg nie przesadzić?

Odkręcanie aluminiowych felg - jak to zrobić?

Śruby, którymi przykręcone są koła do piast, czasem mogą stawiać bardzo duży opór przy próbie ich odkręcenia. Co należy wówczas zrobić?

Jak przykręcać aluminiowe felgi?

Zdarza się, że stalowe śruby, którymi są mocowane aluminiowe felgi, są bardzo trudne lub niemożliwe do odkręcenia. Co zrobić w takiej sytuacji?

REKLAMA

Futurystyczna Mazda Shinari


Najnowszy koncepcyjny model Shinari został zaprezentowany we Włoszech. Samochód jest owocem współpracy japońskiej marki ze stylistami z Niemiec oraz USA.

Czym charakteryzują się felgi skręcane?

Jeśli masz środki na to, by wyróżnić swoje auto z tłumu, nawet tłumu stunowanych egzemplarzy, powinieneś rozejrzeć się za odpowiednimi felgami. Wybór jest spory, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Felgi skręcane: co to jest, czym się charakteryzują?

Zakup felg skręcanych to poważny wydatek, jeśli jednak zależy ci na wyróżnieniu swojego auta z tłumu, powinieneś je mieć.

Jak naprawić zamek w Fordzie Mondeo MK3?

Awaria zamka może przysporzyć wielu problemów. Jego naprawę pozostawiamy przeważnie mechanikowi lub ślusarzowi. Wszystkim majsterkowiczom pokażemy jednak, jak samemu poradzić sobie z takim problemem.

Jak naprawić centralny zamek w BMW E46?

Jedną z częstych usterek występujących w BMW E46 jest awaria zamka centralnego. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić i ograniczyć koszt naprawy do minimum.

Jak rozebrać i wyczyścić przednie reflektory w Alfie Romeo 166?

Z czasem przednie reflektory auta mogą zmatowieć i wyblaknąć. Podpowiadamy jak samemu rozebrać i wyczyścić przednie reflektory w Alfie Romeo 166.

Czy wiesz jak łatwo zrobić swój odmrażacz do szyb?

Gdy wchodzimy do sklepu, mamy olbrzymi wybór odmrażaczy do szyb. A co, gdy środki te czasem nie są skuteczne? Co powiecie na zrobienie swojego preparatu, który nie pozwoli zamarzać szybom, lusterkom itd.?

Jak wymienić żarówkę?

Oświetlenie naszego pojazdu jest jednym z głównych czynników wpływających na bezpieczeństwo jazdy zimą. Podpowiadamy, jak samodzielnie wymienić uszkodzoną żarówkę reflektorów.

Jak wymieniać żarówki?

Wymiana żarówek w starszych modelach samochodów jest jedną z najprostszych czynności obsługowych. Choć w niektórych najnowszych samochodach wymiana żarówek jest to czynność bardziej skomplikowana.

Kiedy wymieniać świece?

Świece w samochodzie z silnikiem benzynowym należą do najważniejszych elementów. Wpływają nie tylko na łatwość rozruchu silnika, ale także na jego moc i zużycie paliwa.

Jak dbać o sprzęgło?

Trwałość sprzęgła można zwiększyć. Należy jednak odpowiednio z niego korzystać. Do bardzo częstych awarii sprzęgła dochodzi w wyniku nieumiejętnego posługiwania się nim przez kierowcę. Awarie mogą też być spowodowane amatorskimi naprawami pojazdu.

Jak przywrócić blask lakieru?

Powłoka lakieru kilkuletniego pojazdu traci swój połysk. Zarysowania też są nieuniknionym problemem, z którym będziemy musieli się zmierzyć. Jak odświeżyć i nadać połysk leciwej powłoce lakieru naszego auta?

Jak sprawdzić stan sprzęgła bez wyjmowania silnika lub skrzyni biegów?

Jest kilka powodów niewłaściwej pracy sprzęgła. Najczęściej spotykany to naturalne zużycie okładzin sprzęgła i ich zaolejenie. Stan sprzęgła można jednak do pewnego stopnia ustalić bez wyjmowania ich z samochodu. Jak to zrobić?

Jak wybrać wycieraczki?

Dobre wycieraczki szyb gwarantują odpowiednią widoczność podczas jazdy w trakcie opadów atmosferycznych. Wybór dobrych, a zarazem tanich wycieraczek szyb jest trudny.

Jak zlikwidować przeciekanie zaworu igłowego w gaźniku?

Przeciekanie zaworu igłowego może skończyć się zalaniem gaźnika i unieruchomić silnik. O tym, co należy wtedy zrobić, powinien wiedzieć każdy posiadacz motocykla lub auta z gaźnikiem opadowym.

Jak naprawić przeponową pompę paliwa?

Pompy paliwa nie należą do najtrwalszych elementów. Najczęściej powodem usterki jest w przypadku przeponowej pompy paliwa gumowa przepona, którą należy wymienić. Rzadziej awarii ulegają zaworki.

Jak przedłużyć żywotność hamulców?

Ekonomiczna jazda to nie tylko oszczędzanie paliwa. Dzięki rzadszym wymianom części obniżą się koszta eksploatacji auta. Podpowiadamy, jak sprawić, aby nasze hamulce działały dłużej.

Jak usunąć trudne zabrudzenia i naklejki z nadwozia?

Smoła, soki z drzew, robactwo i ślady obecności ptaków w naszej okolicy często bywają trudne do usunięcia z nadwozia. Podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić.

Jak wyregulować hamulec ręczny?

Prawidłowa regulacja hamulców, w tym pomocniczego (nazywanego ręcznym) ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jak sprawdzić kompetencje mechanika?

Kompetencje mechanika mają kluczowe znaczenie dla jakości naprawy. Radzimy, w jaki sposób rozpoznać jakość warsztatu.

Jak samodzielnie odpowietrzyć hamulce?

Po każdej pracy przy hamulcach, nawet takiej jak wymiana klocków hamulcowych, warto sprawdzić, czy do układu nie przedostało się powietrze. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak odzyskać zatrzaśnięte kluczyki?

Jak dostać się do auta, gdy zatrzasnęliśmy w nim kluczyki? Czy zawsze trzeba wybijać szybę?

Co zrobić, gdy okradną Cię za granicą?

Wypadki chodzą po ludziach, a licho nie śpi. Ludowe mądrości podpowiadają, że zawsze może nam przydarzyć się coś złego, nawet jeśli jesteśmy przezorni i ostrożni. Jedną z takich rzeczy jest kradzież. Co zrobić, gdy przytrafi nam się ona podczas zagranicznych wojaży?

Jak czytać samochodowe kontrolki?

Kontrolki są obecne w każdym samochodzie. Dzięki nim komputer lub czujniki informują nas o awariach i problemach. Podpowiadamy zatem, jak czytać samochodowe kontrolki.

Jak zmieniać pasek klinowy w starszych typach samochodów?

Wymiana paska klinowego nie należy do najprostszych czynności, zwłaszcza w przypadku, gdy silnik jest w trudno dostępnym miejscu. Podpowiadamy, jak zrobić to właściwie.

Jak usunąć przyczyny niewłaściwej temperatury pracy silnika?

Jazda z niedogrzanym silnikiem powoduje zwiększone zużycie paliwa, a w skrajnym wypadku może doprowadzić do jego awarii. Podobne skutki ma jazda z silnikiem przegrzanym.

Jak usunąć nieszczelności pomiędzy gaźnikiem i kolektorem ssącym?

Nieszczelność ta powstaje z powodu uszkodzenia uszczelki, albo w wyniku zbyt słabego dokręcenia gaźnika do kolektora ssącego lub wykrzywienia się kołnierza służącego do mocowania gaźnika do kolektora.

Poradnik jak wybrać dla dziecka?

Fotelik samochodowy jest kluczowym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodem. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni fotelik, aby zapewnić naszemu dziecku optymalne zabezpieczenie.

Jakie wybrać i jak zamontować CB radio?

CB Radio pomaga omijać korki i inne utrudnienia w ruchu. Jest również najszybszym środkiem za pomocą którego możemy wezwać pomoc, w przypadku jakiegoś zdarzenia.

Jak zwalczyć senność w czasie jazdy?

Czasami musimy się zmierzyć z sytuacją, kiedy zmuszeni jesteśmy do długiej jazdy. Oprócz ograniczonej widoczności, naszym głównym wrogiem są zmęczenie i senność.

Co to jest bezpieczeństwo bierne i aktywne?

Wszystko, co pomaga nam uniknąć wypadku to elementy bezpieczeństwa aktywnego. Kiedy nam się ta sztuka nie uda, do akcji wkraczają elementy bezpieczeństwa biernego.

Jak alkohol wpływa na kierowcę?

Każdy kierowca powinien wiedzieć, jak alkohol wpływa na organizm i zachowanie. Przedstawiamy główne skutki spożycia alkoholu oraz sposób w jaki w przybliżeniu możemy obliczyć jego zawartość we krwi.

Jak uchronić auto przed kradzieżą?

Wszyscy obawiamy się kradzieży naszego samochodu, zwłaszcza, gdy nie jest ubezpieczony. Oto kilka sposobów jak zwiększyć bezpieczeństwo naszego samochodu.

Zanim wyruszysz w długą trasę - poradnik

Czy postoje podczas jazdy są konieczne? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Ale w gruncie rzeczy sztuka pokonywania długich tras bez większego zmęczenia polega m.in. na tym, aby unikać niepotrzebnych postojów.

Jak oczyścić gaźnik?

Gaźnik jest jednym z najczulszych na zanieczyszczenia elementów w silniku. Przed kurzem zassanym z powietrza chroni go filtr powietrza, przed brudem pochodzącym z paliwa – odpowiednie filtry i odstojniki. Podpowiadamy, jak go oczyścić?

Jak walczyć z sennością i zmęczeniem podczas jazdy?

Zmęczenie zwiastuje sen, ale ten paradoksalnie dopada kierowców znienacka. Walka ze snem podczas prowadzenia auta jest skazana na porażkę. Można jednak ograniczyć skutki zmęczenia.

Jak znaleźć niepracujący cylinder i przyczynę tej usterki?

Odszukanie niepracującego cylindra w starszych typach samochodów z silnikami benzynowymi nie jest trudne. Wystarczy po kolei zdejmować przewody zapłonowe ze świec podczas pracy na wolnych obrotach.

Jak przygotować się do jazdy?

Kierowcy zwykle dość starannie przygotowują się do wyjazdu w dłuższą trasę, natomiast nagminnie zapominają o codziennym przeglądzie auta, który jest równie ważny.

Poprawne ustawienie fotela kierowcy

Pozycja za kierownicą jest jednym z istotnych elementów bezpiecznej jazdy. Niestety, nie zwracają na nią uwagi nawet kierowcy ze sporym doświadczeniem.

Co zrobić, gdy silnik nie osiąga pełnej mocy?

Przyczyny obniżenia się mocy silnika objawiającej się mniejszą dynamiką, gorszymi przyspieszeniami, problemami z osiągnięciem prędkości maksymalnej, zwiększonego zużycia paliwa itp. Poniżej opisaliśmy sposoby radzenia sobie w sytuacji, gdy silnik nie osiąga pełnej mocy.

Jak ustawić lusterka w samochodzie?

Jak prawidłowo ustawić lusterka boczne oraz lusterko wewnętrzne w samochodzie? To od ich ustawienia zależy bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów.

Jak naprawić uszkodzony zbiornik paliwa?

Niewielkie uszkodzenia zbiornika paliwa można usunąć we własnym zakresie. Jednak pamiętajmy, że trwałość naprawy może nie być długa.

REKLAMA