REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zabezpieczyć się przed złodziejem w korku?

Jakubowski Ryszard
fot. Newspress
fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Złodzieje czyhający na pozostawione na przednim fotelu torebki, torby, kurtki, portfele, telefony komórkowe i inne drogocenne rzeczy są prawdziwą plagą. Można jednak się przed nimi zabezpieczyć.

Okradanie właścicieli samochodów, stojących w korkach lub oczekujących na zmianę świateł stało się w ostatnich latach prawdziwą plagą. Sprzyja temu tolerowanie przez służby, odpowiedzialne za pilnowanie porządku, żebrania pomiędzy stojącymi samochodami i pospiesznego mycia szyb przed skrzyżowaniami. Nigdy nie wiadomo, czy do samochodu podchodzi żebrak, człowiek dorabiający sobie myciem samochodowych okien, czy złodziej, który po wybiciu szyby porwie to, co będzie leżało w zasięgu jego ręki.

REKLAMA

Jak można zapobiec takim kradzieżom?

Po pierwsze – nie przewozić żadnych przedmiotów, bez względu na ich realną wartość, w polu widzenia złodzieja. Jemu może się spodobać absolutnie wszystko, nawet stara, robocza kurtka, leżąca na tylnym siedzeniu.

Po drugie – patrzeć podejrzliwie na wszystkie kręcące się między samochodami osoby. Wśród nich mogą być potencjalni złodzieje.

Zobacz również: Jak pokonywać długie trasy?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Po trzecie – zabezpieczyć przewożone przedmioty przed łatwym ich pochwyceniem przez złodzieja, jeżeli już muszą leżeć na wolnym siedzeniu lub pod tylną szybą. Co najmniej 90% kobiet – kierowców nie straciłoby swoich torebek z pieniędzmi i dokumentami, gdyby pasek od nich założyły na oparcie siedzenia z podniesionymi wysoko zagłówkami lub przypięły torebkę za jej rączkę pasami bezpieczeństwa.

Najlepszym rozwiązaniem jest przewożenie bagażu podręcznego – teczek, torebek, toreb z zakupami itp., w zamkniętym bagażniku. Tam będą niewidoczne dla złodzieja, który nie będzie tracił czasu na otwieranie bagażnika bez gwarancji łatwego łupu. Jeżeli muszą być w kabinie – włożyć je między przednie i tylne siedzenia i przypiąć pasami bezpieczeństwa po przeciągnięciu ich przez rączki. Mniejsze przedmioty położyć na podłodze pomiędzy przednim i tylnym siedzeniem. Z kieszeni kurtki lub płaszcza, wiszących na wieszaku pomiędzy drzwiami, wyjąć portfel, dokumenty i pieniądze i przełożyć je w bezpieczne miejsce, np. do ZAMYKANEGO na klucz schowka.

Zobacz również: Jak nie należy dokręcać kół samochodowych?

Podczas przymusowego postoju samochodu złodziej ma zbyt mało czasu, aby dokładnie sprawdzić, co może ukraść. Kieruje się więc wyczuciem i spostrzegawczością. Nigdy nie zaatakuje samochodu, w którego wnętrzu nie zauważy niczego godnego uwagi. Dlatego nie należy umieszczać na wierzchu żadnych przedmiotów, sprawiających wrażenie, że mają one jakąś wartość, albo że w nich znajdują się walory, łatwe do wykorzystania, np. gotówka, karty kredytowe, klucze do garażu lub mieszkania. Jeżdżenie po mieście z przyklejony na przyssawkę do bocznej krawędzi przedniej szyby urządzeniem nawigacji GPS lub telefonem komórkowym jest nieuzasadnionym kuszeniem losu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

REKLAMA

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

16-latek urządził sobie tor wyścigowy na parkingu przed marketem

16-letni drifter urządzał sobie tor wyścigowy na parkingu przed jednym z piaseczyńskich marketów. Został złapany na gorącym uczynku. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

REKLAMA

KGP: 99 237 interwencji, 415 wypadków drogowych, 31 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 237 interwencji.

15-latek zabrał na przejażdżkę starszych kolegów swoim samochodem. Auto dachowało

15-latek kupił samochód i zabrał dwóch starszych kolegów na przejażdżkę. Chłopak stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do dachowania. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 

REKLAMA