REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Skoda Fabia: montaż oświetlenia bagażnika

Nie każda wersja Skody Fabii wyposażona jest w dodatkowe oświetlenie bagażnika. Jednak, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je sobie zamontować. W poradniku tym dowiesz się, jak to zrobić samemu.

Ford Mondeo MK2: demontaż tapicerki drzwi przednich oraz montaż głośników

Umiejętność demontażu tapicerki drzwi przednich, przyda nam się przy ewentualnej wymianie głośników. Jeżeli pierwszy raz zdejmujemy boczki drzwi, przeznaczmy na tę operację trochę więcej wolnego czasu.

Ford Mondeo MK2: demontaż panelu nawiewu

W artykule tym, skupimy się na demontażu panelu nawiewu w Fordzie Mondeo drugiej generacji. Cała operacja nie jest trudna, jednak bardzo łatwo można uszkodzić, któryś z elementów na konsoli środkowej.

Ford Fiesta MK6: montaż przednich głośników

W poradniku tym pokażemy jak samemu zamontować przednie głośniki w Fordzie Fiesta. Opis ten można wykorzystać również w przypadku Forda Fusion, wymiana przebiega prawie identycznie.

REKLAMA

Czy kolor auta ma wpływ na nasze bezpieczeństwo?

Na świecie badano niejednokrotnie czy kolor auta ma wpływ na bezpieczeństwo. Firma Carcraft z Wielkiej Brytanii przeprowadziła ciekawe badanie, z którego wynika, że kolor auta może zdradzać cechy charakteru właściciela, a także jego aspiracje. A czy kolor auta może wpływać na psychikę kierowcy?

Przyciemnianie szyb - zrób to sam cz. 1

Przyciemnianie szyb samochodowych to nie tylko ładny efekt wizualny ale większe bezpieczeństwo i skuteczność działania klimatyzacji. Czy można to zrobić samemu?

Turbina - bezpiecznie i z głową


Wiele osób tuningujących swoje auta, tuning mechaniczny zaczyna od ożywienia swojego silnika. Czy do każdego silnika można zamontować turbinę? Czy sama sprężarka zapewni trwałość i bezpieczeństwo dla naszego silnika?

Test Toyota RAV4: Terenowa elegancja

Toyota RAV4 wyjechała na ulice w 1994 roku i wtedy mocno namieszała na rynku. Obecna, piąta generacja produkowana od połowy kończącej się dekady przeszła niedawno face-lifting.

REKLAMA

Peugeot 206: demontaż przedniego zderzaka


W poradniku tym pokażemy jak samodzielnie przeprowadzić demontaż przedniego zderzaka w wersji z halogenami. Praca nie jest trudna, dlatego bez problemu wykonamy ją we własnym zakresie.

Koncepcyjny Nissan Ellure


Na targach branżowych w Los Angeles Nissan zaprezentował prototyp Ellure. Japoński producent przygotował pojazd, który linią nadwozia przypomina auta typu coupe, jednak jest w istocie czterodrzwiowym sedanem.

Z czym wiąże się wykupienie polisy OC? Poradnik

Obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC dotyczy wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zobacz na jaki czas można je zawierać i jak to zrobić.

Jak kupować używany samochód? Poradnik

Jeśli znajdziemy używane auto, które nas zainteresuje, spróbujmy umówić się z jego właścicielem na oględziny i jazdę próbną. Jeżeli sprzedający nie chciałby się zgodzić na jazdę próbną, lepiej odpuśćmy sobie takie auto, gdyż może to oznaczać, że chce przed nami ukryć burzliwą przeszłość auta.

Jak zachować się dojeżdżając do miejsca wypadku?

Często do zdarzeń drogowych dochodzi w sytuacji, gdy przejeżdżamy obok miejsca, w którym zdarzył się wypadek. Nasza koncentracja zostaje wówczas zaburzona, ponieważ interesujemy się tym co się stało, zamiast skupić uwagę na tym co przed nami.

Jak jesienna aura wpływa na kierowców? Ekspert radzi

Jesienią podczas jazdy w złych warunkach pogodowych zaburzona zostaje nasza percepcja. Niekorzystnie na koncentrację wpływają również lekarstwa, których dużo zażywamy w związku z częstymi przeziębieniami.

Konsekwencje ucieczki z miejsca wypadku

W 2009 roku w Polsce doszło do 44 196 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4572 osoby. Dużą część tych wypadków spowodowali nietrzeźwi kierowcy. Część z nich uciekła z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanym pierwszej pomocy.

Pierwszy sedan Infiniti z silnikiem diesla

Infiniti potwierdziło ceny i specyfikacje modelu M30d. Jest to pierwszy sedan Infiniti wyposażony w silnik Diesla. Auto w tej wersji zostało opracowane z myślą o europejskim rynku.

Fiat wyprodukował najwięcej


W październiku 2010 roku w Polsce wyprodukowano łącznie 66 100 aut osobowych i dostawczych. Liderem wśród producentów jest obecnie Fiat Auto Poland.

Nissan Primera P11.144 (po faceliftingu) z silnikiem 2.0 (SR20DE): kontrola przewodów zapłonowych


Poprawne działanie układu zapłonowego, w każdym aucie, ma bezpośredni wpływ na spalanie i dynamikę. Jednym z jego elementów są przewody zapłonowe. Sprawdzenie przewodów nie przysporzy nikomu jakiegokolwiek problemu.

Nissan Primera P11.144 (po faceliftingu) z silnikiem 2.0 (SR20DE): wymiana filtra oleju i oleju silnikowego

Wymiana filtra wraz z olejem to jedna z wielu rzeczy, jaka nie sprawi nam problemu. Przy obecnej świadomości ekologicznej już coraz rzadziej stosowana, ze względu na brak możliwości utylizacji przepracowanego oleju, który jest toksyczny i może dodatkowo w kontakcie ze skórą być rakotwórczy. Jednak, gdy zajdzie taka potrzeba, dzięki temu artykułowi będziemy w stanie takiej wymiany dokonać samodzielnie.

Nissan Primera P11.144 (po faceliftingu) z silnikiem 2.0 (SR20DE): wymiana świec zapłonowych

Mając na uwadze zalecenia producenta, co do wymiany typowych części eksploatacyjnych przy określonym przebiegu, naszej uwadze oprócz filtrów nie może umknąć tak oczywista rzecz jak świece zapłonowe.

Nissan Almera N16: wymiana pompy paliwa

Pompa paliwa jest jednym z elementów układu paliwowego. Zapewnia paliwo niezbędne do pracy silnika. Wymiana pompy, przy odpowiednim przygotowaniu, jest niezwykle prosta.

Nissan Almera N16: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Ciągle parujące szyby mogą być przyczyną brudnego filtra przeciwpyłowego. Dobra widoczność, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy zmrok zapada dość wcześnie, ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa.

Czy politura niszczy lakier?


Jeśli sami chcielibyście odświeżyć i zakonserwować lakier w swoim samochodzie, ale nie jesteście pewni, których środków użyć, aby go nie zniszczyć nasz serwis pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak odświeżyć zmatowiony lakier?

Z biegiem czasu lakier w naszych samochodach matowieje, widoczne stają się drobne zarysowania od myjni automatycznej i głębsze uszkodzenia. Można temu zaradzić, a my poradzimy jak zrobić to w prawidłowy sposób.

Koniec z atrapami fotoradarów, na autostradzie pojedziemy szybciej


Podpisana prze Prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy dotyczącej Prawa o ruchu drogowym pozwala na zwiększenie dozwolonej prędkości na autostradach i drogach ekspresowych. Przepisy te wejdą w życie 1 stycznia 2011 roku.

Nowa wersja Dacii Logan


Dla klientów poszukujących małego auta dostawczego Dacia przygotowała nową wersję modelu Logan z nadwoziem typu Pick-up z nadbudową. Ładowność tego pojazdu wynosi 800 kilogramów.

Suzuki Jimny rusza na podbój Brazylii

Suzuki uruchamia produkcję w Brazylii. Pierwszym modelem tej marki produkowanym w południowoamerykańskim kraju będzie król wakacyjnych wypożyczalni: Jimny.

Elektryczna Toyota RAV4


Toyota przedstawiła koncepcyjny samochód elektryczny zbudowany wspólnie z firmą Tesla. RAV4 EV został zaprezentowany na targach Los Angeles Auto Show.

BMW 5 E39 czy Mercedes-Benz E-klasse W210?

Bezpośrednie starcie konkurentów wagi ciężkiej – BMW E39 staje naprzeciwko Mercedesa E-klasse.

Jak walczyć z rdzą na tarczach hamulcowych?


Choć rdza na tarczach hamulcowych nie ma zasadniczego wpływu na skuteczność hamowania, to jednak mocno szpeci najładniejsze auto, a wielu niedoświadczonych kierowców może zniechęcić do zakupu samochodu.

Jak często zmieniać płyn hamulcowy? Poradnik


Płyn hamulcowy to substancja higroskopijna, czyli pochłaniająca wodę. Jeśli ilość wody przekroczy 2 procent, należy go wymienić. W praktyce oznacza to około 2-3 lata.

Czyszczenie parownika klimatyzacji

Regularne czyszczenie parownika klimatyzacji jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu, dlatego tę czynność powinniśmy przeprowadzać raz w roku. Na co zwrócić uwagę podczas czyszczenia klimatyzacji?

Radzimy jak często należy wymieniać osuszacz


Komfort i bezpieczeństwo to podstawowe zalety układu klimatyzacji samochodowej. Aby rzeczywiście układ klimatyzacji mógł nam to zagwarantować, potrzebne są sprawnie działające poszczególne jej elementy. Jednym z nich jest osuszacz.

Jak działa hybrydowa świeca zapłonowa?

Nadzwyczaj cienka platynowa elektroda środkowa zmniejsza zapotrzebowanie na napięcie zapłonowe i zapewnia optymalny zapłon mieszanki paliwowej.

Podpowiadamy dlaczego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy


Przeciętnie po roku filtr kabinowy jest na tyle wypełniony, że przestaje on spełniać swoje funkcje ochronne przed obciążonym zanieczyszczeniami powietrzem ulicznym. Poniżej przedstawimy kilka argumentów przemawiających za regularną wymianą filtra.

Jak wybrać dobry kondenser? – poradnik


Dokonując wyboru nowego podzespołu, należy zwrócić uwagę na producenta. Stosowanie zamienników bywa równoznaczne z krótką żywotnością produktu, a tym samym z dodatkowymi kosztami.

Jak dbać o amortyzację samochodu?


Dla większości kierowców amortyzacja wiąże się jedynie ze sprawnymi amortyzatorami. Błąd - uszkodzenia mocowań kolumn zawieszenia, odbojów lub osłon mogą sprawić, że nowy amortyzator nie będzie działał poprawnie, a nawet ulegnie zniszczeniu.

Jak walczyć ze skutkami gradobicia?

Na szczęście można walczyć ze skutkami gradobicia i większość kierowców od razu zapewne pomyśli o tradycyjnej szpachli i malowaniu. Alternatywną metodą jest SMART repair.

Czym jest jazda defensywna? Poradnik eksperta

Jazda defensywna to właściwie najskuteczniejszy sposób zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Podpowiadamy więc, na czym polega taki sposób jazdy oraz czemu warto go propagować wśród innych kierowców.

Taryfikator policyjny: za co grozi nam mandat? Poradnik

Na drodze publicznej ruchu strzegą Policjanci i straż miejska lub gminna. Jeśli popełnimy wykroczenie drogowe, zostaniemy ukarani mandatem wg obowiązującego taryfikatora. Podpowiadamy, co nam grozi za dane wykroczenia.

Jakie uprawnienia ma Straż Miejska?

Straż miejska lub gminna, podobnie jak Policja, jest umundurowaną służbą, mającą na celu pilnowanie przestrzegania przepisów. Podpowiadamy, czego możemy się spodziewać przy kontroli straży miejskiej.

Jakie uprawnienia ma Policja?

Policja nie jest naszym wrogiem. Jest to organ, który służy naszemu bezpieczeństwu i ma chronić nasze życie. To dzięki niej możemy czuć się w pewnym stopniu bezpieczni. Podpowiadamy, jakie ma wobec nas jako kierowców prawa.

Jak używać trójkąta ostrzegawczego?


Trójkąt ostrzegawczy, podobnie jak gaśnica, jest obowiązkowym elementem wyposażenia samochodu. Przydaje się on w razie awarii, a właściwie jego użycie jest w niektórych przypadkach konieczne. Podpowiadamy, jak prawidłowo korzystać z trójkąta.

Jak szybko możemy jeździć?

Często zapytani, jakie jest ograniczenie prędkości na danej drodze, nie umiemy odpowiedzieć, jeśli nie umieszczono na niej znaku. Podpowiadamy więc, jak szybko wg obowiązujących przepisów możemy jeździć na danej drodze.

Jak powinien zachowywać się pasażer?


Pasażer niewątpliwie może być dystraktorem dla kierowcy. Podpowiadamy, jak powinien się zachowywać, aby nie utrudniać prowadzenia samochodu, a wręcz pomagać kierującemu.

Dlaczego zagłówki są takie ważne?

Zagłówek ma na celu ochronę kręgów szyjnych podczas ewentualnego zderzenia samochodu. Podpowiadamy, czemu jest on taki ważny i jak prawidłowo go ustawić.

Co to jest samochód uprzywilejowany i jakie ma prawa?


Samochód uprzywilejowany to taki, który ma większe prawa, niż przeciętny użytkownik dróg. Podpowiadamy, więc jakie to prawa i jak należy się zachować wobec takiego pojazdu.

Jak wybrać silnik elektryczny?

Kiedy paliwo staje się co raz droższe i coraz częściej słyszymy o szkodliwym wpływie silników spalinowych na środowisko naturalne, być może warto pomyśleć o przebudowie swojego samochodu na elektryczny lub zakupie nowego, wyposażonego w elektryczny napęd. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni silnik.

Pasażerowie a pasy bezpieczeństwa


Każdy, kto przebywa w samochodzie podczas jazdy powinien zapiąć pasy bezpieczeństwa. Pasażerowie jednak często o tym zapominają lub ignorują zalecenia kierowcy. Podpowiadamy, czym może skończyć się taka decyzja.

Na co zwrócić uwagę podczas pory deszczowej?

Jesień i początek zimy to niewątpliwie mokry sezon, niebezpieczny dla kierowców. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, aby móc czuć się bezpiecznie za kierownicą podczas tego trudnego okresu.

REKLAMA