REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Seat Ibiza II: radzimy w jaki sposób wymienić przednie amortyzatory


Przy wymianie przednich amortyzatorów potrzebujemy więcej czasu niż w przypadku tylnych. Jednak stopień trudności nie wzrasta znacząco, zatem przystępujemy do wymiany przednich amortyzatorów.

Seat Ibiza II: naprawa czujnika świateł stopu


Uszkodzony czujnik świateł najłatwiej jest wymienić. Jednak my pokażemy, jak można go samodzielnie naprawić. W ten sposób zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Naprawa czujnika nie zajmie nam wiele czasu.

Seat: wymiana filtra paliwa

W poradniku tym pokażemy jak wymienić filtr paliwa w samochodzie marki Seat. Opis ten dotyczy niżej wymienionych silników. Cała operacja nie jest trudna, dlatego warto ją wykonać samemu.

Seat Ibiza II: wymiana tylnych sprężyn i amortyzatorów - poradnik


W poradniku tym, pokażemy, jak samemu wymienić tylne amortyzatory i sprężyny. Cały proces jest bardzo łatwy i nie wymaga szczególnych umiejętności.

REKLAMA

Seat Ibiza II FL: jak poradzić sobie z łuszczącymi klamkami i uchwytami

Problem łuszczących się klamek oraz uchwytów dotyczy modeli wyprodukowanych w rocznikach 1999 – 2002. Jednak można na stałe pozbyć się tego problemu. Jak to zrobić? Opis znajduje się poniżej.

Seat Toledo II: czyszczenie przepustnicy - poradnik


Przyczyną falujących obrotów, jest zazwyczaj zabrudzona przepustnica. Nie ma potrzeby wymiany na nową. Wystarczy przeczyścić przepustnicę, żeby pozbyć się falujących obrotów. W poradniku tym, dowiesz się jak to zrobić we własnym zakresie.

Seat Toledo II: czyszczenie przepływomierza


Kiedy mamy uczucie, że nasze auto jakby wyraźnie straciło moc w danym zakresie obrotów, bardzo możliwe, że mamy problemy z przepływomierzem. W poradniku tym dowiesz się jak wyczyścić przepływomierz w swoim Seacie.

Seat Toledo II: naprawa stukającej dmuchawy - krok po kroku


Dziwny stukot, jaki się wydobywa podczas włączania, lub wyłączania dmuchawy z biegiem czasu staje się coraz bardziej dokuczliwy. Sposób na to, wyeliminować taką usterkę w Seacie Toledo II, przedstawiony został w tym poradniku.

REKLAMA

Seat Toledo II: wymiana anteny

Słaby odbiór sygnału radiowego nie oznacza uszkodzonego radia. Najczęściej przyczyna leży w samej antenie. W poradniku tym pokażemy, jak samemu wymienić antenę samochodową, wymiana nie jest taka trudna, jakby się mogło wydawać.

Skoda Fabia I: czyszczenie potencjometru przepustnicy


Artykuł ten przedstawia proces czyszczenia potencjometru w Fabii 1.4. Jednak można go wykorzystać również w przypadku Seata Toledo lub Leona, z tym samym silnikiem. Różnice mogą być bardzo małe.

Seat Toledo II: wymiana świec i kabli


Wymiana świec nie należy do najłatwiejszych czynności, jakie możemy wykonać sami w naszym Seacie. Jednak, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać taką wymianę we własnym zakresie.

Seat Toledo II: czyszczenie panelu sterowania szybami

Działający nieprawidłowo przełącznik szyb nie zawsze oznacza konieczność wymiany panelu. Możemy podjąć próbę naprawy takiej usterki. Poniżej opis, krok po kroku, jak zrobić to samemu.

Seat Toledo II: demontaż tylnego zderzaka


W poradniku tym, pokażemy jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić demontaż tylnego zderzaka w Toledo II. Jak się przekonamy sami, nie wymaga to żadnego doświadczenia, jedyne, co potrzebujemy to zestaw dobrych kluczy i trochę czasu.

Seat Toledo II: wymiana osłony świateł tylnych. Krok po kroku

Demontaż osłony świateł w Seacie Toledo II nie jest trudny. Wymiana jest bardzo szybka. Warto się pokusić o demontaż, nawet jak nie mamy potrzeby wymiany blendy. Mamy możliwość, wyczyszczenia powierzchni znajdującej się pod osłoną.

Seat Toledo I: wymiana podświetlenia zegarów

Poradnik ten skierowany jest do osób, które chcą wymienić przepalone żarówki zegarów lub też myślą o wymianie koloru podświetlenia. Cała wymiana nie jest trudna i bez problemu wykonamy ją samemu, nadając nowy wygląd naszym zegarom.

Seat Toledo II: demontaż włącznika świateł. Krok po kroku

Przyczyną nie działających świateł w Toledo II może być uszkodzony włącznik świateł. Chcąc go wymienić, lub naprawić musimy go zdemontować. Jak to zrobić w Seacie Toledo II? Odpowiedź znajduje się w tym poradniku.

Seat Toledo II: naprawa kierunkowskazów

Wzrost częstotliwości migania kierunkowskazów, chwilowy brak kierunkowskazów, brak sygnału kierunkowskazów oznacza konieczność naprawy kierunkowskazów. Jednak czy problem leży w samej manetce kierunkowskazów?

Seat Leon I: demontaż tapicerki drzwi przednich

Znajomość demontażu tapicerki drzwi przednich przydaje się w wielu przypadkach. Jednym z najczęstszych jest chęć wymiany głośników. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak samemu zdemontować tapicerkę drzwi przednich.

Seat Toledo II: zabezpieczenie zamka klapy bagażnika


Konserwację zamka klapy bagażnika najlepiej wykonać przed zimą. Wtedy nie będziemy mieli problemów z jego działaniem. W poradniku tym dowiesz się, jak samemu zakonserwować zamek klapy.

Seat Toledo II: montaż chromowanych ramek w zegarach

W wielu nowych samochodach montowane są chromowane elementy w zegarach. Nadają one ładniejszego wyglądu i cieszą oko właściciela. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu zamontować sobie takie ramki.

Seat wzbogacił ofertę silników

Firma Seat wprowadziła do swojej oferty kilka jednostek napędowych z rodziny TSI oraz TDI z technologią Common Rail.

Ford Fiesta MK3: wymiana świec i przewodów WN


Wymiany świec i przewodów WN warto wykonać przed okresem zimowym. Mamy wówczas pewność, że nasz samochód odpali. Jest to bardzo łatwa czynność i bez problemu wykonamy ją samodzielnie.

Ford Fiesta 1.4 TDCI: wymiana filtra paliwa


Wymiana filtra paliwa w silnikach Diesla jest bardzo ważna i trzeba jej dokonywać regularnie. Dlatego warto opanować technikę wymiany filtra paliwa. Nie jest to trudna i czasochłonna czynność.

Ford Mondeo MK2: wymiana alternatora

Na wymianie alternatora można trochę zaoszczędzić. Do tego, jeżeli mamy wiedzę na temat regenerowania alternatorów, możemy zaoszczędzić na całości ok. 500zł. W poradniku tym, przedstawimy jak wymontować alternator z Forda Mondeo.

Podpowiadamy, jak uzyskać żółte tablice

Nadanie pojazdowi statusu zabytku wymaga wypełnienia nieco dokumentów, mimo że procedura została uproszczona.

Jak często sprawdzać poziom oleju?

Nawet nowe samochody wymagają tego, by od czasu do czasu zajrzeć pod ich maskę. Poniżej przybliżymy jak często sprawdzać poziom oleju w silniku.

Jak rozmieścić bagaże w kabinie samochodu?

W razie wypadku pasażerom grożą nie tylko obrażenia wynikające ze zderzenia z innym samochodem lub przeszkodą. Równie niebezpieczne potrafią być nieumocowane bagaże znajdujące się w kabinie samochodu. Jak rozmieścić bagaże w aucie aby nie doszło do tragedii?

Czy można jeździć w trakcie burzy?

Zmieniający się klimat ma niebagatelny wpływ na częstotliwość i obfitość występowania burz. Co robić, gdy ulewa z grzmotami zastanie nas podczas jazdy? Czy w taką pogodę w ogóle bezpieczne jest ruszanie w podróż?

Sposób na ruszanie w zimie? Żwirek dla kota!

Nie wszyscy muszą lubić koty, ale ich szczęśliwi właściciele w zimę mają z nich dodatkowy pożytek. Może nie dokładnie z samych zwierzaków, ale ze żwirku, który co jakiś czas wsypują do kuwety.

Jak często sprawdzać drążki kierownicze?


Jeśli zimową porą zdarzyło Ci się mocno uderzyć kołami w krawężnik (poślizg boczny) – nie czekaj, tylko jak najszybciej odwiedź stanowisko diagnostycznie. Jeżeli nie i tak przynajmniej raz w roku kontroluj zbieżność.

Ile powinna wynosić temperatura w pojeździe podczas jazdy?


Mało, kto zdaje sobie z tego sprawę, ale temperatura w znacznym stopniu wpływa na sprawność psychomotoryczną kierowcy. Gdzie jest jej złoty środek?

Dlaczego osłony przegubów są takie ważne?


Oszczędzanie podczas zakupu osłon przegubów jest pierwszym krokiem mogącym doprowadzić do wizyty w warsztacie. Poniżej tłumaczymy dlaczego nie warto oszczędzać na tym elemencie.

Jak samodzielnie przeprowadzić wiosenny przegląd oświetlenia? Poradnik

Im zimniej tym częściej światła narażone są na wszelkiego rodzaju usterki. Po ostatnich mrozach warto, więc przyjrzeć się oświetleniu naszego samochodu

Czy warto czyścić filtr powietrza silnikowego?

Tak, ale kierowcy powinni pamiętać, że oczyszczony filtr nie odbuduje pełnej, pierwotnej wydajności filtracji.

Ford Mondeo MK2: naprawa czujnika biegu wstecznego


Uszkodzenie czujnika biegu można zdiagnozować sprawdzając działanie świateł cofania. Jeżeli po wrzuceniu biegu zapalają się i po chwili gasną oznacza to, że musimy przeprowadzić naprawę czujnika biegu wstecznego.

Test Chevroleta Cruze: Przemyślana fascynacja

Jedni marzą o Niemcu, inni pragną Japończyka. Tymczasem większość aut o orientalnych korzeniach produkowanych jest na wschodzie... Europy, a nawet na jej zachodzie. Czy nie lepiej więc pomyśleć o aucie z Korei

Test Renault Laguna Coupe: Rzadki gatunek

Po premierze mówiło się o niej „mały Aston”. Faktycznie bryła nadwozia i stylizacja tyłu Laguny Coupe przypomina auta tej brytyjskiej marki, jednak francuski pojazd ma też wiele cech prawdziwego indywidualisty.

Masz grypę i przyjmujesz leki? Nie wsiadaj za kółko!

Każdy z nas co najmniej raz do roku zmaga się z grypą. Kiedy Polaków dopadną pierwsze objawy grypy, wielu sięga po leki dostępne bez recepty. A zażywanie leków potrafi bardzo wydłużyć czas naszej reakcji. Także za kierownicą.

Kto może nas zatrzymać do kontroli?

Kontrola drogowa kojarzy się nieodzownie z policją drogową. Jednak nie tylko policjanci mogą zatrzymać nas do kontroli. Może to zrobić także: inspektor transportu drogowego, żołnierz, leśnik czy strażnik miejski, gminny lub funkcjonariusz straży granicznej.

Szkolenie „Punkty karne”

Policja prowadzi ewidencję kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, obliguje ich do tego Kodeks Drogowy. Otrzymane i zewidencjonowane punkty karne usuwane są po upływie roku od dnia naruszenia.

Kia Venga – wygląd to nie wszystko

Mikrovan Kii - model Venga, kusi bardzo atrakcyjnym (zwłaszcza jak na tę klasę pojazdów) wyglądem. Nie rozczarowuje też obszernością wnętrza i wykończeniem. Ale podstawowej jednostce benzynowej zwyczajnie brakuje mocy.

Porsche Cayman R zadebiutuje Los Angeles

Podczas wystawy motoryzacyjnej w Los Angeles będzie miała miejsce światowa premiera Porsche Cayman R. Auto trafi do sprzedaży w lutym 2011 roku.

Skoda Fabia: wymiana filtra przeciwpyłkowego - krok po kroku


Czysty filtr przeciwpyłkowy zapewnia odpowiednią jakość powietrza wprowadzanego prosto do kabiny. Wymiana filtra przeciwpyłkowego nie jest trudna i nie wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy.

Jak zaplanować rejs po Mazurach?

Mazury to raj dla miłośników żeglarstwa. Rokrocznie tłumy prawdziwych wilków morskich oraz początkujących żeglarzy udają się do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich na „żagle”.

Skoda Fabia: demontaż zegarów

W poradniku tym przeprowadzimy demontaż zegarów w Skodzie Fabii. Cała operacja nie jest trudna, jednak należy wszystko wykonywać z odpowiednim wyczuciem.

Samochodem po Mazurach: Zamek w Rynie

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to przepiękna kraina geograficzna, która jest atrakcyjna nie tylko dla żeglarzy. Na jej terenie znajduje się wiele nieznanych zakątków, które nie są zawsze eksponowane w przewodnikach turystycznych.

Skoda Fabia: czyszczenie przepustnicy

Falujące obroty, lub nierówna praca silnika, mogą być oznaką zabrudzonej przepustnicy. Czyszczenie należy do łatwych czynności, dlatego warto od tego zacząć. Poniżej opis, jak wyczyścić przepustnicę w Fabii.

Giżycko bez żagli: zabytki cz. III

Giżycko to nieformalna stolica Mazur. Odznacza się na tle innych mazurskich kurortów dobrze rozwiniętą bazą hotelowo – gastronomiczną oraz wyjątkową atmosferą, która udziela się nie tylko wytrawnym żeglarzom.

Jak krok po kroku starać się o odszkodowanie, gdy ktoś porysuje nasz samochód?

Zarysowanie auta, zarówno w wyniku świadomego, jak i nieświadomego działania osoby trzeciej wchodzi w zakres ochrony ubezpieczeniowej w ramach autocasco. W takim wypadku możemy starać się o odszkodowanie.

Skoda Fabia: naprawa dolotu


W poradniku tym, pokażemy, jak naprawić dolot w Skodzie Fabii 1.4. Efekt uszkodzenia odczuwalny jest w momencie, kiedy samochód się nagrzeje. Wówczas zaczyna dziwnie jechać.

REKLAMA