REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mercedes W210: demontaż tunelu środkowego

Chcąc wymontować tunel pomiędzy siedzeniami musimy uzbroić się w cierpliwość. Bardzo łatwo uszkodzić jakikolwiek element. Czytając ten poradnik, dowiesz się jak szybko i sprawnie wymontować tunel środkowy w Mercedesie W210.

KIA Venga - K(illed) I(n) A(ction)


Jeszcze 4 lata temu jazda samochodami marki KIA była równie pociągająca jak kanałowe leczenie zęba wykonywane bez znieczulenia przez ślepego dentystę. W obydwu wypadkach kończyłeś jako znerwicowany gość agresywnie reagujący na widok fotela z zagłówkiem, „bzyczący” dźwięk silnika oraz słowa „Będzie pan zadowolony z naszych usług”.

Mercedes W202: odgrzybianie parownika


Zazwyczaj usługa odgrzybiania parownika oferowana jest podczas wymiany czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji. Wiąże się to, z dodatkowymi kosztami. W poniższym poradniku, dowiesz się jak wykonać odgrzybianie parownika w Mercedesie W202 samemu.

Mercedes W210: wymiana filtra kabinowego

Wymiana filtra kabinowego łączy się z demontażem schowka. W Mercedesie w 210 znajdują się dokładnie dwa filtry kabinowe. Obydwa umiejscowione za przednim schowkiem.

REKLAMA

Mercedes W 210: naprawa przełącznika kierunkowskazów

Uszkodzony przełącznik objawia się czasowo niedziałającymi kierunkowskazami. Oczywiście, można kupić nowy przełącznik zespolony. Jednak w tym poradniku, pokażemy jak dokonać naprawy uszkodzonej manetki.

Mercedes W210: wymiana łożyska koła

Uszkodzone łożysko wydaje charakterystyczny dźwięk. Nasila się on podczas skręcania przy pewnej prędkości. Wymiana łożyska, nie jest na tyle kłopotliwa, żebyśmy nie mogli jej wykonać we własnym zakresie.

Mercedes W210: wymiana siłowników klapy bagażnika

Huk, podczas zamykania klapy, co gorsza opadająca sama klapa podczas zamykania, znacząco utrudnia korzystanie z bagażnika. Wszystko wskazuje na to, że potrzebna jest wymiana siłowników klapy bagażnika.

Mercedes W202: demontaż przedniej wycieraczki


Niedziałająca wycieraczka podczas silnych opadów deszczu to najgorsze, co może się nam przytrafić. Taka usterka wymaga jak najszybszej interwencji. W poradniku tym pokażemy, jak wymontować i zdiagnozować przednią wycieraczkę.

REKLAMA

Chevrolet Cruze – klasa ekonomiczna

Koreańskie korzenie Chevroleta Cruze nie budziły mojego zaufania. Jakże się myliłem. W trakcie testu Cruze zaskakiwał mnie właściwie na każdym kroku.

Mazda MX-5 samczym okiem


O tym aucie marzyłem od dawna. W zeszłym roku przymierzałem się nawet do kupna małego roadstera Mazdy, oferowanego wtedy za niespełna 90000 zł. Miłość do Alfy Romeo była jednak silniejsza. Teraz, po jazdach testowych MX-5 wiem, że podjęta przeze mnie decyzja była słuszna. Wiem też, że obok Alfy, bardzo chętnie zobaczyłbym na swoim parkingu małą Mazdę.

Ford Fiesta Econetic – jazda Eko(nie)logiczna


Zapanowała moda na ekologię. W związku z tym ważniejsze od tego jak auto jeździ i jak wygląda stało się to jak bardzo jest przyjazne środowisku. Ford Fiesta Econetic jest najlepszym przykładem triumfu marketingowych sloganów nad zdrowym rozsądkiem.

Mercedes W203: demontaż konsoli środkowej

Chcąc wyjąć radio montowane przez producenta samochodu musimy zdemontować konsolę środkową. Nie ma potrzeby udawać się do serwisu. Z nami dowiesz się jak rozebrać konsolę środkową w swoim Mercedesie W203.

A MiTo się podoba


Na samym wstępie przyznam się, że jestem zakochany w Alfa Romeo. Posiadałem już trzy samochody tej marki (kolejno 147, 156, MiTo – wszystkie czerwone i wszystkie z silnikami benzynowymi gwarantującymi przyjemność z jazdy), a na wiosnę planuję zakup nowej Giulietty. Dlatego mój test małej Alfy może być nie do końca wiarygodny - będzie obarczony miłosnym szaleństwem.

Mercedes W203: naprawa rolety bagażnika

W poradniku tym, pokażemy, jak poradzić sobie z uszkodzonymi zaczepami rolety bagażnika w Mercedesie W203 kombi. Oto opis, jak pozbyć się problemu z roletą bagażnika.

Mercedes W202: montaż podświetlenia włącznika świateł

Niestety w Mercedesie W202 jest brak podświetlenia włącznika świateł. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poprawić trochę rozwiązanie zaproponowane przez producenta samochodu. Podpowiemy, jak to zrobić we własnym zakresie.

Mercedes W202: montaż tempomatu

Zalet tempomatu nie trzeba przedstawiać. Każdy, kto pokonuje długie trasy, docenia to urządzenie. Jednak nie każdy Mercedes jest w nie wyposażony. W poradniku tym pokażemy jak samemu zamontować tempomat w Mercedesie W202.

Mercedes W202: konserwacja ograniczników drzwi

W poradniku tym pokażemy jak zdemontować ogranicznik drzwi. Z tego powodu będziemy zdejmować tapicerkę. Warto wiedzieć jak to zrobić, gdyż taka wiedza może się przydać niejednokrotnie.

Mercedes W203: demontaż kluczyka


Kluczyk do Mercedesa W203 może być trudny do zdemontowania. Płytka z układem scalonym, jest tak delikatna, że można coś uszkodzić. W poradniku tym dowiesz się, jak bezpiecznie zdemontować kluczyk.

Mercedes W202: ustawienie pozycji szyberdachu

Jeżeli szyberdach w Twoim Mercedesie po zamknięciu zapada się za nisko lub słychać jakieś odgłosy, czas dokonać regulacji. Poniżej opis, jak krok po kroku wyregulować szyberdach do pozycji zerowej.

Honda Civic V: demontaż klamki i wkładki klamki drzwi

W poradniku tym skoncentrujemy się nie tylko na demontażu klamki lecz także na wymontowaniu wkładki zamka. Poniżej znajduje się opis jak samemu wykonać taką naprawę.

Honda Civic LSi: wymiana pierścienia uszczelniającego aparat zapłonowy

Jeśli pod aparatem zapłonowym zauważymy mokre plamy na wtyczkach i innych elementach, konieczna jest wymiana uszczelniacza. Większy wyciek zabrudzi olejem nawet obudowę sprzęgła.

Rodzinny Range Rover Evoque

Pięciodrzwiowa wersja nowego Range Rovera Evoque zadebiutuje 17 listopada na targach motoryzacyjnych w Los Angeles.

Honda Accord V: regulacja popychacza i pedału sprzęgła


Możliwe, że nazwa wykonywanej czynności może zniechęcać, jednak, nie jest to nic trudnego. Nie musisz być doświadczonym mechanikiem, żeby wyregulować popychacz sprzęgła, jak i sam pedał sprzęgła w swojej Hondzie Accord.

Honda Accord: montaż głośników wysokotonowych

Głośniki wysokotonowe nie znajdują się w wyposażeniu starszych modeli Hondy Accord. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu je zamontować.

Honda Accord: wymiana tylnych tarcz i klocków hamulcowych - poradnik


Samodzielna wymiana tarcz i klocków hamulcowych pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy. Będzie to kolejna wymiana, którą przeprowadzimy od początku do końca sami.

Honda Accord: czyszczenie przepustnicy i EGR


Wyczyszczenie EGR i przepustnicy może diametralnie zmienić nasz samochód. Okaże się, że obroty przestały falować, a nasz samochód ma lepsze przyspieszenie.

Łada Priora mistrzem oszczędności

Niemiecka organizacja ADAC stworzyła ranking najtańszych w eksploatacji aut klasy niższej – średniej. Pierwsze miejsce zajęła... Łada Priora 2171.

Hyundai Coupe: wyciszanie komory bagażnika

Jeśli chcemy wyciszyć komorę bagażnika, nie musimy zlecać tego specjalistycznej firmie. Wystarczy trochę wolnego czasu, odpowiednie materiały i narzędzia.

Honda Accord: demontaż oryginalnego radia

Model Accord został wyposażony w odtwarzacz marki Bose. Jednak niektórzy kierowcy wolą markowe odtwarzacze, które mają więcej możliwości i zazwyczaj zapewniają lepszy dźwięk.

Honda Civic V: demontaż wkładki zamka tylnej klapy

Uszkodzona wkładka zamka tylnej klapy może przysporzyć wiele problemów. Mogą wystąpić problemy z otwarciem bagażnika lub zamknięciem bagażnika na klucz. Oto opis jak przeprowadzić demontaż wkładki.

Honda Civic V: wymiana wkładu lusterka zewnętrznego

Pęknięty wkład lusterka zewnętrznego znacznie pogarsza widoczność z tyłu auta. Co więcej, jazda staje się niebezpieczna. Pomijamy już fakt, że policjant może ukarać nas mandatem. Dlatego jak najszybciej trzeba wymienić uszkodzone lusterko.

Honda Civic V: demontaż drzwi

Umiejętność demontażu drzwi jest bardzo przydatna. Jeżeli będziemy chcieli wymienić drzwi po stłuczce lub wymienić sworzeń zawiasa drzwi, będziemy musieli je zdjąć. Poniżej znajduje się opis, jak wykonać to samemu.

Honda Civic V: wymiana żarówek lamp przednich. Krok po kroku

Konieczność wymiany żarówki może nastąpić w każdej chwili. Warto wiedzieć jak wymienić żarówkę w przedniej lampie, tym bardziej, że nie wiąże się to tylko z wyjęciem i włożeniem żarówki. Oto jak wymienić żarówki lamp przednich w Hondzie Civic V-tej generacji.

Hyundai Coupe: czyszczenie przepustnicy


Falujące obroty są najczęściej efektem zabrudzonej przepustnicy. Wyeliminowanie tej usterki nie jest trudne, co więcej nie zabiera dużo czasu. Poniżej opis, jak wykonać to samemu.

Opel Corsa C: polerowanie przednich lamp soczewkowych. Poradnik

Z biegiem lat klosze w Oplu Corsie C stają się coraz mniej przezroczyste. Zanim zdecydujemy się na zakup nowych, warto spróbować je wypolerować. Tutaj znajduje się opis jak wypolerować przednie lampy w Oplu Corsie C , krok po kroku.

Nissan Almera N15 1.4 i 1.6: wymiana filtra powietrza

Filtr powietrza pomimo swojej stosunkowo niewielkiej ceny jest bardzo ważnym elementem samochodu, którego stan ma bezpośredni wpływ na dynamikę oraz spalanie naszego auta.

Nissan Primera P10 i P11: wymiana filtra paliwa

Samodzielna wymiana filtr paliwa nie należy do trudnych, a pozwala dodatkowo zaoszczędzić czas potrzebny na oczekiwanie w serwisie i pieniądze, które byśmy na to wydali.

Nissan Almera N15 1.4 i 1.6: wymiana uszczelki pokrywy zaworowej

Ubytki stanu oleju mogą wynikać z bardziej prozaicznych dysfunkcji niż zużycie pierścieni tłokowych czy uszczelniaczy zaworowych. Warto dokładnie obejrzeć nasz silnik i zlokalizować prawdziwą przyczynę strat oleju, zanim podejmiemy pochopną decyzję o remoncie silnika.

Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

Mimo tego, że w myjni bezdotykowej wszystko musimy zrobić sami, procedura ta nie wymaga specjalnego doświadczenia czy też wysiłku. W naszym poradniku opowiemy, jak obsługiwać myjnię bezdotykową.

Wszystko o myjni bezdotykowej

Czym właściwie jest myjnia bezdotykowa? Jest to ogólnodostępna jednostka myjąca obsługiwana przez właściciela samochodu. Cały proces mycia wykonujemy samodzielnie.

Jak zapalić auto „na popych”?

Wielu kierowcom zdarza się konieczność odpalenia samochodu w ten sposób. Dzieje się tak głównie na skutek nieoczekiwanego rozładowania akumulatora, kiedy zmagazynowana w nim energia nie wystarcza, aby poruszyć rozrusznikiem. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak odłączać i podłączać akumulator?

Akumulator to źródło prądu w samochodzie. Jak wiadomo, tam, gdzie jest prąd, jest i niebezpieczeństwo. Ze względu na sprzeczności w różnych instrukcjach odłączania i podłączania akumulatora, wyjaśniamy konsekwencje dwóch sposobów.

Jak odpalić samochód z pomocą kabli rozruchowych?

Połączenie akumulatora kablami rozruchowymi wzbudza wątpliwości i narosło wokół tego wiele powtarzanych mitów. Łączyć plus do plusa, czy plus do minusa? A co z tzw. masą?

Jak działa hamulec bębnowy i tarczowy?

Hamulce to jeden z najważniejszych układów naszego samochodu. Dzięki nim możemy bezpiecznie zatrzymać pojazd, więc podpowiadamy, jak działają dwa, stosowane w samochodach rodzaje hamulców.

Jak dbać o samochód typu kabriolet?

Jeżdżenie samochodem bez dachu w letnie, ciepłe wieczory to niewątpliwie wspaniała przyjemność, ale musimy też pamiętać, że jest to pojazd wyjątkowy i powinniśmy o niego dbać bardziej, niż o samochód tradycyjny. Podpowiadamy, jak to robić.

Ekologia na niby

Ostatnio zapanowała moda na samochody elektryczne. Miejmy jednak nadzieję, że jak każda moda, również i ta minie lub ewoluuje w coś bardziej praktycznego.

Dobra żarówka, czyli jaka? Poradnik

Pisaliśmy już o tym, że nie zawsze warto kupować żarówki o zwiększonej mocy w stosunku do poprzedniej szczególnie, gdy nie zaleca tego producent. Ale jak odróżnić dobrą żarówkę od złej?

Jak jeździć po nierównościach?

Wielu fachowców powie…w ogóle nie jeździć, bo dziur jest tyle, że nie da się ich ominąć. Są jednak sposoby przejeżdżania przez nie bezpieczne dla naszego samochodu.

Dlaczego pedał hamulca „wciska się” do podłogi?

Jeżeli podczas hamowania zauważyłeś, że pedał jest „luźny” to znak, że jeden z obwodów hamulcowych może być nieszczelny lub układ jest zapowietrzony. Poniżej kilka potencjalnych przyczyn.

Na kierownicę, sprzęgło czy skrzynię biegów – jaką blokadę wybrać?

Zazwyczaj najlepsze rozwiązania są najdroższe. Dbając o bezpieczeństwo naszego samochodu czasami, więc bardziej opłaca się zamontować jedną droższą blokadę niż dwie tańsze.

REKLAMA