REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak krok po kroku ubezpieczyć samochód w systemie direct?

Piotr Mieszkowski
Kupując ubezpieczenie przez telefon i Internet, a nie u agenta warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.
Kupując ubezpieczenie przez telefon i Internet, a nie u agenta warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

REKLAMA

REKLAMA

Sprzedaż polis komunikacyjnych w systemie direct cieszy się coraz większą popularnością. Kupując ubezpieczenie przez telefon i Internet, a nie u agenta warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Rozmowa telefoniczna podczas której można ubezpieczyć auto trwa ok. 20 minut. Podczas takiej rozmowy konsultant zadaje szczegółowe pytania dotyczące samochodu i właściciela. Aby rozmowa przebiegła szybko i sprawnie warto mieć wówczas pod ręką dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny i poprzednią polisę ubezpieczeniową.

REKLAMA

Na podstawie informacji, które podamy przez telefon zostanie wyliczona składka i od razu możemy podjąć decyzję o zawarciu umowy. Dokumenty zostaną przysłane pocztą.

Zobacz również: Kiedy nie dostaniesz pieniędzy z polisy OC lub AC?

REKLAMA

Jeśli natomiast zdecydujemy się na zakup polisy przez Internet powinniśmy wypełnić wniosek na stronie internetowej wybranej firmy ubezpieczeniowej. Wniosek przed wysłaniem koniecznie trzeba dokładnie sprawdzić. Gdy pojawią się jakieś niejasności lepiej wstrzymać się z wysłaniem wniosku i zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej.

System infolinii przerzuca na przedstawiciela zakładu ubezpieczeń ciężar prawidłowego wypełnienia wniosku. Natomiast nieprawidłowe jego wypełnienie przez Internet może później prowadzić do odmowy wypłaty odszkodowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kupując ubezpieczenie w systemie direct mamy do wyboru kilka możliwości płatności. Składkę można opłacić przelewem, kartą kredytową lub za pobraniem pocztowym przy odbiorze polisy. Klienci mogą regulować należności za polisę jednorazowo, raz na pół roku, co kwartał lub co miesiąc.

Ponadto warto dokładnie przyjrzeć się promocyjnym pakietom, które wbrew pozorom znacząco wpływają na cenę całości składki ubezpieczeniowej. Często firmy ubezpieczeniowe np. do obowiązkowego ubezpieczenia OC „dodają” ubezpieczenia dobrowolne, takie jak ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), pomocy drogowej (Assistance) czy ochrony prawnej (OP).

Zazwyczaj jednak te „dodawane” ubezpieczenia mają bardzo ograniczony zakres, np. przy ubezpieczeniu NNW wypłata świadczenia następuje tylko w przypadku trwałego inwalidztwa.

Zobacz również: Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - NNW

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup polisy przez telefon lub Internet powinniśmy zapoznać się z ogólnym warunkami ubezpieczenia (OWU). Dokument ten, firmy ubezpieczeniowe zamieszczają na swoich stronach internetowych.

Warto zwrócić w nim szczególną uwagę na wyłączenia i w przypadku wątpliwości zapytać konsultanta w jakiej sytuacji firma ubezpieczeniowa może odmówić nam wypłaty odszkodowania.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA