REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: kontrola układu hamulcowego

Sprawny układ hamulcowy pozwala na bezpieczne podróżowanie. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu hamulcowego w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana oleju i filtra w skrzyni DSG

Jazdą ze skrzynią DSG jest bardzo przyjemna jednak, aby tak pozostało należy pamiętać o regularnym serwisie. W poradniku tym przedstawimy wymianę oleju i filtra w automatycznej skrzyni DSG.

Opel Vectra B: kontrola układu chłodzenia

Układ chłodzenia jest bardzo ważny w każdym samochodzie. Wszelkie usterki wpływają ujemnie na prawidłową pracę silnika. W poradniku tym pokażemy jak dokonać przeglądu układu chłodzenia w Oplu Vectra B.

Hamowanie

Hamowaniem nazywamy czynności i reakcji układów pojazdu w celu zmniejszenia jego prędkości lub nawet doprowadzenia do jego zatrzymania się szybciej, niż wynikałoby to z oporów toczenia i układu napędowego oraz oporu powietrza, przeciwstawiających się jego inercji.

REKLAMA

Historia motoryzacji: rywalizacja dwóch niemieckich inżynierów

Mniej więcej w tym samym czasie co Austriak Siegfried Marcus, nad podobnymi konstrukcjami pracowali niezależnie dwaj niemieccy inżynierowie, Gottlieb Daimler i Carl Benz. Aż trudno uwierzyć, że ich prymitywne pojazdy nieprzypominające samochodów dały początek jednej z najbardziej znanych światowych marek. Ale na to przyszło poczekać kilka dziesięcioleci. Tymczasem w 1885 roku Benz wyjechał swoim trójkołowym wehikułem poza swoje podwórko i przejechał nim aż 24 km.

Historia motoryzacji: Mercedes - legenda niemieckiej motoryzacji

Gdy w drugiej połowie dziewiątego dziesięciolecia XIX wieku dwaj niemieccy konstruktorzy całkowicie niezależnie od siebie stworzyli dwa podobne silniki spalinowe, zapewne nie przypuszczali, że już wkrótce ich nazwiska znajdą się obok siebie w nazwie jednego z najbardziej znanych i zarazem największych koncernów samochodowych. Zanim to nastąpiło, obaj prowadzili konkurujące ze sobą firmy. Carl Benz był w swoich działaniach szybszy o kilka lat od konkurenta. Jego firma, Benz & Cie powstała już w październiku 1883 roku. Konkurent, Gottlieb Daimler powołał do życia firmę DMG, czyli Daimler-Motoren-Gesellschaft dopiero w listopadzie 1890 roku.

Historia motoryzacji: legendy niemieckiej motoryzacji

Wśród wielkich pionierów światowej motoryzacji niemieccy konstruktorzy i producenci aut zajmują jedną z najwyższych pozycji. Ich pomysłowości i umiejętności twórczego myślenia zawdzięczamy w dużej mierze obecny obraz motoryzacji. Do dziś niemieckie samochody cieszą się uznaniem na całym świecie a niemieccy producenci aut dzięki swojej renomie przetrwali wiele kryzysów ekonomicznych i koniunkturalnych.

Ucieczka sprawcy kolizji – jak uzyskać odszkodowanie?

Podczas wakacyjnych podróży samochodem jesteśmy szczególnie narażeni na przypadkową stłuczkę. Często zdarza się niestety, że jej sprawca ucieka z miejsca wypadku, a nam – poszkodowanym – nie udaje się spisać numeru rejestracyjnego pojazdu, który spowodował uszkodzenia naszego auta. Co zatem zrobić, aby uzyskać odszkodowanie?

REKLAMA

Fiat – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Fiata. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zamontowane w naszym aucie.

Suzuki – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Suzuki. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zmontowane w naszym aucie.

Toyota – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Toyoty. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zmontowane w naszym aucie.

Senat wprowadził zmiany do ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych

Poprawki wprowadzone przez Senat dotyczą głównie szczegółów organizacyjnych trybu przeprowadzania egzaminu dla kierowców przewożących materiały niebezpieczne czy wynagrodzeń dla członków komisji egzaminacyjnej.

Volvo – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Volvo. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zmontowane w naszym aucie.

Alfa Romeo – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Alfy Romeo. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zmontowane w naszym aucie.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: przegląd automatycznej skrzyni biegów DSG

Automatyczna skrzynia biegów DSG wymaga regularnych przeglądów. W poradniku tym pokażemy jak samemu wykonać kontrolę automatycznej przekładni DSG w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana świec zapłonowych

Wymiana świec zapłonowych jest bardzo ważna przy eksploatacji silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana filtra paliwa w silniku Diesla

Wymiana filtra paliwa jest bardzo ważna. Poniżej znajduje się opis wymiany filtra paliwa i powietrza w Volkswagenie Golf V, Jetta, Touran z silnikiem Diesla.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: kontrola układu chłodzenia

Wydajny układ chłodzenia zapewni naszemu silnikowi optymalne warunki pracy. W poradniku tym pokażemy jak skontrolować układ chłodzenia w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju silnikowego ma kluczowy wpływ na długość eksploatacji każdej jednostki napędowej. W poradniku tym przedstawimy proces wymiany oleju silnikowego w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

BMW seria 3 E36: wymiana żarówek

Wymiana żarówek w BMW E36 jest czynnością łatwą, o ile wiemy na co zwrócić uwagę podczas wymiany. W poniższym poradniku opisaliśmy proces wymiany żarówki w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana rozrusznika

Awaria rozrusznika w BMW E36 może skutecznie unieruchomić nasze auto. W poradniku tym znajduje się opis jak krok po kroku wymontować i zamontować rozrusznik w BMW serii 3.

BMW seria 3 E36: wymiana alternatora

Z uszkodzonym alternatorem auto zatrzyma się po krótkim czasie. W poradniku tym pokażemy jak wymienić alternator w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: demontaż półosi

Demontaż półosi w BMW E36 nie jest skomplikowany, dlatego naprawę można przeprowadzić samodzielnie. Zachęcamy do poradnika.

BMW seria 3 E36: wymiana wahacza przedniego

W poradniku opisaliśmy wymianę wahacza przedniego w BMW serii 3 E36. Jazda z uszkodzonym wahaczem jest mało komfortowa i dosyć niebezpieczna.

BMW seria 3 E36: wymiana amortyzatorów przednich

Przedstawiamy opis wymiany przednich amortyzatorów w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: wymiana tylnych klocków, szczęk oraz tarcz lub bębnów

W poradniku opisaliśmy wymianę klocków, szczęk oraz tarczy lub bębnów hamulcowych w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: wymiana przednich tarcz i klocków hamulcowych

W poradniku opisaliśmy jak wymienić przednie klocki oraz tarcze hamulcowe w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana świec żarowych

Wymiana świec żarowych w silniku Diesla jest bardzo istotna. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece w jednostce wysokoprężnej w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: przegląd układu zapłonowego

W przypadku awarii układu zapłonowego nie tylko w BMW E36 zazwyczaj występują problemy z uruchomieniem auta. Poniżej znajduje się opis jak wykonać przegląd układu zapłonowego.

BMW seria 3 E36: wymiana świec zapłonowych

Regularna wymiana świec zapłonowych zapewnia poprawną pracę silnika BMW E36. W poradniku tym zaprezentujemy wymianę świec zapłonowych w tym modelu.

BMW seria 3 E36: wymontowanie chłodnicy

Wymontowanie chłodnicy w BMW E36 wymaga wprawy. W poniższym poradniku opisaliśmy krok po kroku, jak wymienić chłodnicę w BMW serii 3.

Gliwicki zakład zakończył sukcesem proces certyfikacji

W dniach 20-22 czerwca 2011 roku niezależna międzynarodowa jednostka certyfikująca British Standards Institution przeprowadziła proces certyfikacji systemu zarządzania energią EN 16001: 2009 w zakładzie GM Manufacturing Poland.

BMW seria 3 E36: wymontowanie wentylatora

Awaria wentylatora w BMW E36 może unieruchomić auto. Poniżej znajduje się opis wymiany wentylatora i sprzęgła wentylatora w BMW serii 3.

BMW seria 3 E36: przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego powinniśmy wykonywać co 20 tys. km lub co rok. Poniżej opisaliśmy, jakie czynności powinniśmy wykonać podczas takich przeglądów w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: wymiana płynu hamulcowego

Regularna wymiana płynu hamulcowego w BMW E36 jest konieczna, ze względu na fakt, że płyn hamulcowy traci swoje właściwości, co skutkuje spadkiem skuteczności hamowania. W poradniku tym opisaliśmy wymianę płynu hamulcowego w BMW E36.

BMW seria 3 E36: kontrola układu hamulcowego

Sprawny układ hamulcowy pozwala nam na bezpieczną i spokojną jazdę. W poradniku tym pokażemy jak przeprowadzić kompletny przegląd układu hamulcowego w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana oleju w mechanizmie różnicowym

W BMW E36 należy pamiętać o regularnej wymianie oleju w mechanizmie różnicowym. Zaniedbania w dyferencjale to jedne z najczęstszych błędów użytkowników E36.

BMW seria 3 E36: kontrola automatycznej skrzyni biegów

W poradniku tym pokażemy jak skontrolować szczelność automatycznej skrzyni biegów w BMW E36. Dodatkową czynnością będzie wymiana oleju w przekładni.

BMW seria 3 E36: kontrola manualnej skrzyni biegów

Manualna skrzynia biegów w BMW E36, podobnie do przekładni automatycznej wymaga regularnych przeglądów. Poniżej znajduje się opis kontroli przekładni mechanicznej oraz wymiany oleju w manualnej przekładni BMW E36.

BMW seria 3 E36: kontrola układu wydechowego

Kontrola stanu układu wydechowego w BMW E36 jest kluczowa dla wygody użytkowników. W kilkuletnich E36 elementy wydechu mogą być już mocno pordzewiała i podatne na uszkodzenia w najmniej spodziewanym momencie. W poradniku tym pokażemy jak skontrolować i zdiagnozować usterki układu wydechowego w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36 obsługa pasków klinowych

Wymiana i kontrola stanu paska klinowego w różnych wersjach silnikowych w BMW E36 jest istotna ze względu na prawidłową eksploatację pojazdu. W poradniku tym pokażemy jak samemu sprawdzić, naciągnąć i wymienić pasek klinowy w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana filtru paliwa i powietrza

Wymiana filtrów paliwa i powietrza w BMW E36 ma istotny wpływ na kondycję silnika. W poradniku tym opisaliśmy wymianę filtrów - paliwa i powietrza w BMW serii 3 (E36).

BMW seria 3 E36: sprawdzenie ciśnienia sprężania

Kontrola ciśnienia sprężania pozwoli nam na realną ocenę stopnia zużycia silnika. W poradniku tym pokażemy jak poprawnie wykonać sprawdzenie ciśnienia sprężania w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: kontrola układu chłodzenia i wymiana płynu

Przegląd układu chłodzenia nie tylko w BMW E36 należy wykonywać minimum raz w roku. Poniżej znajduje się opis kontroli układu chłodzenia i wymiany płynu chłodniczego w BMW E36.

Daewoo – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

W poradniku tym przedstawimy zestawienie żarówek do najpopularniejszych modeli Daewoo. Warto wiedzieć jakie typy żarówek są zmontowane w naszym aucie.

Świetne wyniki sprzedaży Suzuki w Polsce w 2011 roku

Suzuki zanotowało 13-ty z rzędu miesiąc wzrostu sprzedaży nowych aut w Polsce. Wolumen w lipcu tego roku wyniósł 549 sztuk, to stanowi wzrost o 6,6% sprzedanych samochodów w porównaniu do lipca w 2010 roku.

Nowe hamulce - czy trzeba je docierać, jak jeździć po zmianie klocków, szczęk, tarcz

Nowoczesne samochody nie potrzebują docierania czy specjalnego traktowania bezpośrednio po przeglądach w warsztacie. Od tej reguły jest jednak jeden bardzo ważny wyjątek, a mianowicie serwis hamulców. Po wymianie klocków, szczęk czy tarcz pierwsze kilometry trzeba pokonywać szczególnie ostrożnie.

Kolejny udany miesiąc Chevroleta

W lipcu 2011 roku Chevrolet sprzedał o prawie 16% samochodów więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Wzrost sprzedaży odnotowano również w porównaniu z czerwcem 2011 roku. Łączna sprzedaż samochodów Chevroleta w lipcu 2011 to 571 egzemplarzy.

E-commerce a logistyka

Dynamiczny rozwój e-commerce i dobre prognozy na przyszłość powodują duże zainteresowanie rynkiem e-commerce ze strony operatorów logistycznych zwłaszcza z rynku KEP. Logistyka jest też często wymieniana jako jedno z głównych źródeł przewagi konkurencyjnej dla branży e-commerce.

Samochodem do Monako

Księstwo Monako jest drugim najmniejszym (po Watykanie) niezależnym państwem na świecie. Słynne drogi Monte Carlo to miejsce wielu rajdów w tym królowej motor-sportów: Formuły 1. Podróż samochodem do Monako będzie od nas wymagała... pozostawienia go na parkingu. Po drogach tego niezwykle bogatego państwa-miasta, ze względu na duże zaludnienie i ciasnotę, ciężko poruszać się autem.

REKLAMA