REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Używany Nissan Primera P11 144: tani i niezawodny

Nissan Primera P11 to całkowicie zwyczajne auto dla przeciętnego Kowalskiego. Trochę finezji w aucie pojawiło się, gdy przeprowadzono face lifting i wprowadzono na rynek model P11 144.

Owoc współpracy Ducati i AMG

Połączenie technologicznego kunsztu i najwyższych osiągów, doprawione nutą ekskluzywności – tak można przedstawić nowe Ducati Diavel AMG Special Edition. Premierę motocykla przygotowano na 64. salonie samochodowym IAA we Frankfurcie.

Kolejne zaostrzenia przepisów drogowych

MSWiA wydało nowy projekt zaostrzający kary dla kierowców łamiących przepisy drogowe. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, kierowca, który np. rozmawia przez telefon trzymając słuchawkę w ręku zostanie ukarany większą liczbą punktów karnych. Sprawdź jak zmieni się taryfikator mandatów.

Test Peugeot 508 SW: Nieprzekombinowany

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o samochód klasy średniej, który przy pierwszym kontakcie nie przytłaczałby kierowcy mnogością przycisków, wyświetlaczy i komunikatów które wydaje w kierunku prowadzącego. Tymczasem Peugeot 508 SW, mimo technologicznego zaawansowania wciąż przypomina zwyczajny samochód. I dobrze.

REKLAMA

Chevrolet Camaro i Corvette znowu w Europie

Z okazji stulecia Chevroleta na salonie samochodowym we Fraknfurcie amerykańska firma zaprezentuje nowe modele Chevroleta Camaro i Corvette. Oba modele są legendą amerykańskich aut sportowych. Poza świetnym wyglądem i mocą teraz mają o wiele więcej do zaoferowania.

Jak wybudować kanał w garażu? Na co zwrócić uwagę?

W sytuacji, gdy chcemy na własną rękę zdiagnozować usterkę samochodu zlokalizowaną m.in. w zawieszeniu lub układzie kierowniczym, pomocny może okazać się kanał rewizyjny w garażu. Jednak wiele garaży takiego kanału nie posiada. Czy warto budować kanał w garażu? Na co uważać podczas budowy?

Nowy Mercedes klasy B jest tańszy od poprzednika. O ile?

Już w listopadzie 2011 roku na polski rynek trafią nowe egzemplarze mercedesa klasy B. Będą one oferowane w cenie o kilka tysięcy złotych niższej niż dotychczas.

Jakim autem jeździ Justyna Kowalczyk?

Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich, Justyna Kowalczyk odebrała kluczyki do Mercedesa klasy GL. Po raz kolejny mistrzyni stawia na samochód tej marki.

REKLAMA

Używane Renault Twingo I: z polskim akcentem

Renault Twingo pojawiło się na rynku w 1993 roku i dzięki nietypowej bryle od razu przypadło do gustu klientom. Linia auta nieprzypadkowo przypomina polski prototyp Beskid, który nie wszedł do seryjnej produkcji.

Rynek magazynowy: Wynajęto 941 tys. m. kw powierzchni

C&W: Pierwsze półrocze 2011 r. upłynęło pod znakiem stabilizacji w sektorze nieruchomości magazynowo-dystrybucyjnych. Sfinalizowane transakcje na kwotę prawie 130 mln EUR stanowiły ponad 13% wolumenu całego rynku, co było wynikiem niższym o ok. 36% w stosunku do pierwszego półrocza 2010 r.

Suzuki Alto: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Oferta Suzuki Alto obejmuje tylko jedną wersję nadwoziową i jedną silnikową, oraz trzy poziomy wyposażenia. Podpowiadamy jaką wersję Suzuki Alto wybrać?

Specjaliści chcą pracować dla FIEGE

Firma FIEGE to jedna z trzech firm, które specjaliści i menedżerowie z różnych branż wskazali jako najbardziej atrakcyjne.

Jak wybrać samochód do floty?

Wybierając auto dla firmy należy pamiętać o wielu ważnych czynnikach. Podstawową sprawą w każdej firmie jest optymalizacja kosztów, auta muszą jednak spełniać też wiele innych wymogów.

Mercedes C Coupe: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Mercedes klasy C Coupe oferuje sześć wersji silnikowych i dwa rodzaje skrzyni biegów. Wyposażenie dodatkowe możemy wybrać z bardzo długiej listy opcji, które są dostępne do poszczególnych wersji.

GPS a obniżenie szkodowości floty

Im wyższa szkodowość we flocie, tym wyższe mogą być stawki ubezpieczeń. Jest jednak kilka sposobów na obniżenie szkodowości, jednym z nich jest... zamontowanie monitoringu GPS w samochodzie.

Czy usługa transportu osób niepełnosprawnych samochodem przystosowanym do ich przewozu podlega zwolnieniu od podatku VAT

Firma w ramach prowadzonej działalności świadczy odpłatnie na rzecz osób niepełnosprawnych usługi transportu przy pomocy specjalnie ku temu przystosowanych samochodów. Czy świadczone przez nią usługi można potraktować jako usługi transportu sanitarnego korzystające ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.

Test Opel Astra Sports Tourer

Czym jest kombi XXI wieku? Czy to tylko przedłużony hatchback? Astra sports tourer pokazuje, że to coś więcej. W końcu model ten na razie musi dobrze uzupełniać ofertę, w której nie ma sedana, czyli limuzyny.

Czy wiesz jak poradzić sobie z zamarzniętą od wewnątrz szybą w samochodzie?

Nie masz możliwości garażowania samochodu, wsiadasz zimą do samochodu i nie możesz ruszyć, ponieważ zamarzła Ci szyba od środka? Jest na to prosty i sprawdzony sposób!

Czy kierowcy flotowi boją się fotoradarów?

Jedna trzecia wypadków drogowych odbywa się z udziałem kierowców firmowych. Spytaliśmy ekspertów od flot, czy i jak fotoradary wpływają na poprawę bezpieczeństwa kierowców aut służbowych.

Regulamin użytkowania aut firmowych: jak go sporządzić?

Niezwykle ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania floty jest dobry regulamin użytkowania aut służbowych. Jak go sporządzić?

Poprawki do ustawy o autostradach płatnych zostały przyjęte

Posłowie poparli w piątek poprawki przygotowane przez Senat do nowelizacji ustawy o płatnych autostradach, która została uchwalona w sierpniu. Zmiany dotyczą procedury przetargowej i eksploatacji autostrad.

Radio w aucie służbowym: co z abonamentem?

Czy za odbiornik RTV obecny w samochodzie służbowym również należy płacić abonament? Jak najbardziej. Mało kto jednak o tym obowiązku wie.

Nowy system karania firm transportowych

W piątek 16 września 2011 roku Sejm przyjął nowelizację ustawy o transporcie drogowym. Zmiany dotyczą m.in. wysokości kar dla firm transportowych. Teraz kary będą zależeć od wielkości firmy.

Sejm za poprawkami Senatu do ustawy o transporcie drogowym


Posłowie przyjęli w piątek wszystkie za wyjątkiem jednej z ponad trzydziestu poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Poprawki miały charakter
doprecyzowujący.

Czas pracy przedstawiciela handlowego: jak go rozliczyć?

Czy wobec przedstawiciela handlowego podróżującego samochodem służbowym można zastosować przepisy regulujące czas pracy kierowców?

Pułapki leasingu: na co uważać zawierając umowę?

Leasing ma coraz więcej zwolenników. Nie należy jednak decyzji o zawarciu umowy leasingu podejmować pochopnie i dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy. Na co uważać najbardziej?

Jak opłaty drogowe w Polsce wpływają na ceny usług transportowych

Jak nowy system poboru opłat wpływa na ceny usług transportowych. Jak uwzględnić wysokość opłat drogowych w fakturach dla klientów. O tym w artykule Marka Biesiekierskiego, dyrektora operacyjnego PEKAES SA.

Opel Omega B/B FL: wymiana wtryskiwaczy w silniku benzynowym

Uszkodzone wtryskiwacze przekładają się na pracę silnika. Poważna usterka może doprowadzić do unieruchomienia auta. W poradniku tym pokażemy jak wymienić wtryskiwacze silnika benzynowego w modelu Omega B i B FL.

Opel Omega B/B FL: wymiana świec żarowych

Dobry stan świec żarowych w silniku Diesla jest bardzo istotny. W poradniku tym przeprowadzimy wymianę świec żarowych w Oplu Omega B i B FL.

Nowości z Autosalonu Frankfurt 2012

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie zaprezentowało się około 60 producentów aut. Część z nich pokazała najnowsze modele produkcyjne, a inni przygotowali pojazdy futurystyczne. W galerii znajduje się zbiór aut, które zobaczymy na drogach w 2012 roku.

Leasing: umowy na samochody osobowe

Leasing jest dziś we flotach firmowych bardzo często spotykaną formą utrzymywania parku maszynowego. Sama cena nie jest jednak najważniejsza, istotna jest też sama umowa, która rodzi między stronami wzajemne zobowiązania na określony okres czasu.

e-petrol.pl: Ceny ruszyły do góry

Nowe certyfikaty dla ciężarówek i przyczep

W dniu 27 września 2011 r. wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie certyfikatów potwierdzających spełnienie przez pojazd odpowiednich wymogów bezpieczeństwa lub warunków dopuszczenia do ruchu.

Kradzież auta flotowego a zobowiązania podatkowe

Kradzież auta firmowego może przysporzyć firmie sporo kłopotów. Pociąga za sobą również pewne problemy podatkowe. Jak rozliczyć kradzież auta flotowego?

Samochód prywatny do celów służbowych: jak rozliczyć koszty?

Wykorzystywanie przez pracowników ich prywatnych samochodów do celów służbowych jest zjawiskiem dość popularnym w praktyce funkcjonowania polskich przedsiębiorstw. Zastosowanie takiego rozwiązania niewątpliwie stanowi dla pracodawcy ułatwienie w prowadzonej przezeń działalności, zwalniające z konieczności inwestowania w pozyskanie pojazdu.

Systemy bezpieczeństwa w aucie firmowym

Choć ABS montowany jest już w każdym nowym samochodzie, inne systemy nadal są opcjonalne. Nie warto jednak z nich rezygnować, bowiem oszczędności mogą być bardzo złudne.

Instalacja LPG a auto firmowe

Choć gaz LPG jest dwa razy tańszy od benzyny, rachunek oszczędności w stosunku do zasilania benzyną wcale nie jest taki oczywisty.

Monitoring uchroni auto firmowe przed złodziejem?

Monitoring GPS jest przez niektórych fleet managerów lubiany ze względu na większą szansę na odzyskanie auta po kradzieży.

Monitoring pojazdów flotowych zgodnie z prawem

Należy m.in. sprawdzić, czy wolno pracodawcy zamontować GPS w samochodzie bez zgody jego użytkownika.

Ubezpieczenie mienia znajdującego się w aucie firmowym: laptop, telefon komórkowy etc.

Czy ubezpieczyciel może ponosić odpowiedzialność za rzeczy pozostawione w samochodzie firmowym po jego kradzieży?

Czy można prowadzić auto firmowe z ręką w gipsie?

Jednym z ważnych punktów regulaminu użytkowania aut służbowych jest zakaz prowadzenia pojazdu flotowego ze względów zdrowotnych.

Jak przedstawić w deklaracji VAT-7 transakcję importu towarów w procedurze uproszczonej

Firma planuje rozpocząć dokonywanie importu towarów w ramach procedury uproszczonej. Chce rozliczać import w deklaracjach VAT-7. Ma jednak wątpliwość w jakim momencie (kiedy) oraz w jakich pozycjach deklaracji VAT-7 wykazywać te transakcje?

Test Mercedes-Benz C Coupe: luksus, sport i styl

Mercedes-Benz C Coupe w testowanej wersji łączy w sobie kilka pozornie wykluczających się cech: jest luksusowy, sportowy i oszczędny. Czy takie pomieszanie różnych gatunków wyszło Mercedesowi na dobre?

Masz stare auto? Uważaj na złodzieja!

Po kilku latach względnego spokoju w kraju znowu nasiliły się kradzieże samochodów. W pierwszym półroczu br. policja wszczęła 7827 spraw o kradzież pojazdów (wartych łącznie 244 mln zł).

Najnowszy Suzuki Swift Sport

Nowy Suzuki Swift Sport, który został zaprezentowany we Frankfurcie wejdzie do sprzedaży w Polsce w styczniu 2012 roku. Auto zostało zbudowane na bazie Swifta wprowadzonego na rynek w 2010 roku.

Rusza I edycja Centrum Druku Karting Talent

Centrum Druku właśnie rozpoczęło zawody kartingowe pod nazwą „Centrum Druku Karting Talent”, eliminacje trwają do 7 października. Akcja odbywa się na krakowskim torze Motodrom i ma zebrać szesnastu najszybszych kierowców, którzy nie przekroczyli 22 roku życia.

Nowe BMW serii 1 już w Polsce

Na początku września 2011 roku odbyła się Polska premiera BMW serii 1 w 5-drzwiowej wersji hatchback. Przedstawiono wtedy dwie wersje stylizacji: Urban oraz Sport.

Ford Focus III otrzyma nowy silnik

Na tegorocznym Salonie Samochodowym we Frankfurcie Ford ogłosi, które modele zostaną wyposażone w najmniejszy silnik rodziny EcoBoost.

Trzydrzwiowa Kia Rio

Do pięciodrzwiowej wersji nadwoziowej nowej Kii Rio dołączy niebawem odmiana trzydrzwiowa. Nowa wersja Kii Rio została zaprojektowania z myślą o europejskim rynku. Oferta marki w segmencie B ma za zadanie przyciągnąć nowe grupy klientów.

Gdzie mieszkać, aby mieć tanie ubezpieczenie OC?

Miejsce zarejestrowania samochodu ma bardzo duży wpływ na wysokość składki OC. Duże miasta są przez towarzystwa ubezpieczeniowe uznawane za bardziej niebezpieczne, dlatego składka np. w Warszawie może być aż dwukrotnie wyższa niż małym mieście z mniej niż 100 tysiącami mieszkańców.

REKLAMA