REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Hatchbacki marzeń

Subskrybuj nas na Youtube
Audi RS3. Jest to długo wyczekiwany model. Ciekawość fanów motoryzacji była co jakiś czas podsycana pojawiającymi się zdjęciami szpiegowskimi testowanego przez inżynierów Audi koncepcyjnego modelu RS3. Długie oczekiwanie opłaciło się. Samochód wygląda świetnie i tak samo się prowadzi. Jego motor to dobrze znany z modelu TT-RS silnik o pojemności 2.5 litra w technologii TFSi. Z pięciu rzędowo umieszczonych cylindrów konstruktorzy wykrzesali 340 KM i 450 Nm. Moc i moment obrotowy przekazywane są na wszystkie koła za pośrednictwem 7 stopniowej skrzyni biegów i napędu Quattro.
Audi RS3. Jest to długo wyczekiwany model. Ciekawość fanów motoryzacji była co jakiś czas podsycana pojawiającymi się zdjęciami szpiegowskimi testowanego przez inżynierów Audi koncepcyjnego modelu RS3. Długie oczekiwanie opłaciło się. Samochód wygląda świetnie i tak samo się prowadzi. Jego motor to dobrze znany z modelu TT-RS silnik o pojemności 2.5 litra w technologii TFSi. Z pięciu rzędowo umieszczonych cylindrów konstruktorzy wykrzesali 340 KM i 450 Nm. Moc i moment obrotowy przekazywane są na wszystkie koła za pośrednictwem 7 stopniowej skrzyni biegów i napędu Quattro.
newspress.co.uk

REKLAMA

REKLAMA

Chyba każdy kierowca popularnego auta kompaktowego np. Golfa marzy o tym aby poczuć chociażby namiastkę emocji, których doznać mogą najbogatsi tego świata poruszający się po drogach takimi dobrodziejstwami motoryzacji jak Lamborghini Gallardo czy Ferrari Italia. Właśnie dla ludzi pragnących mocnych wrażeń i dysponujących bardziej ograniczonym budżetem powstały te auta. W pełni funkcjonalne, ale dysponujące ponadprzeciętną mocą.
1 Volkswagen Golf R. Model ten miał zastąpić mocarny model R32. Jedno jest pewne. Dźwięk silnika czterocylindrowego motoru nigdy nie dorówna temu pochodzącemu z niewielkiego V6 z modelu R32. Wielką zaletą Golfa R jest napęd na cztery koła 4motion. Za jego pośrednictwem na koła przenoszona jest moc 271 KM i 350 Nm momentu obrotowego.
newspress.co.uk
2 Renault Megane III Coupe GT. W aucie tym mieliśmy do dyspozycji dwa silniki do wyboru: 2.0 TCe (180 KM) i 2.0 dCi (160 KM). Poprzez zastosowanie dwóch silników o tak małej mocy Renault próbuje trafić do trochę innej klienteli niż konkurencja. Najprawdopodobniej po to auto sięgną ludzie szukający auta o ciekawych liniach nadwozia, trochę szybszego niż przeciętny kompakt lecz tak samo oszczędnego.
newspress.co.uk
3 Mazda 3 MPS. Konstruktorzy tego samochodu kierowali się trochę inną filozofią przy projektowaniu. Zamiast silnika o pojemności 2.0 litrów jak u większości konkurentów japońscy inżynierowie postanowili użyć motoru o pojemności 2.3 litra z turbosprężarką. Rozwiązanie to powinno sprawdzić się przy większych przebiegach gdyż silnik nie jest bardzo wysilony. Legitymuje się mocą 260 KM i ogromnym momentem obrotowym o wartości 380 Nm.
newspress.co.uk
4 Mazda 3 MPS. Konstruktorzy tego samochodu kierowali się trochę inną filozofią przy projektowaniu. Zamiast silnika o pojemności 2.0 litrów jak u większości konkurentów japońscy inżynierowie postanowili użyć motoru o pojemności 2.3 litra z turbosprężarką. Rozwiązanie to powinno sprawdzić się przy większych przebiegach gdyż silnik nie jest bardzo wysilony. Legitymuje się mocą 260 KM i ogromnym momentem obrotowym o wartości 380 Nm.
newspress.co.uk
5 Mazda 3 MPS. Konstruktorzy tego samochodu kierowali się trochę inną filozofią przy projektowaniu. Zamiast silnika o pojemności 2.0 litrów jak u większości konkurentów japońscy inżynierowie postanowili użyć motoru o pojemności 2.3 litra z turbosprężarką. Rozwiązanie to powinno sprawdzić się przy większych przebiegach gdyż silnik nie jest bardzo wysilony. Legitymuje się mocą 260 KM i ogromnym momentem obrotowym o wartości 380 Nm.
newspress.co.uk
6 Seat Leon Cupra R. Samochód technologicznie bliźniaczy z Golfem R. Jedynie jego moc jest mniejsza i wynosi 265 KM. Cupra została wyposażona jedynie w napęd na przednią oś.
newspress.co.uk
7 Seat Leon Cupra R. Samochód technologicznie bliźniaczy z Golfem R. Jedynie jego moc jest mniejsza i wynosi 265 KM. Cupra została wyposażona jedynie w napęd na przednią oś.
newspress.co.uk
8 Seat Leon Cupra R. Samochód technologicznie bliźniaczy z Golfem R. Jedynie jego moc jest mniejsza i wynosi 265 KM. Cupra została wyposażona jedynie w napęd na przednią oś.
newspress.co.uk
9 Volkswagen Golf R. Model ten miał zastąpić mocarny model R32. Jedno jest pewne. Dźwięk silnika czterocylindrowego motoru nigdy nie dorówna temu pochodzącemu z niewielkiego V6 z modelu R32. Wielką zaletą Golfa R jest napęd na cztery koła 4motion. Za jego pośrednictwem na koła przenoszona jest moc 271 KM i 350 Nm momentu obrotowego.
newspress.co.uk
10 Volkswagen Golf R. Model ten miał zastąpić mocarny model R32. Jedno jest pewne. Dźwięk silnika czterocylindrowego motoru nigdy nie dorówna temu pochodzącemu z niewielkiego V6 z modelu R32. Wielką zaletą Golfa R jest napęd na cztery koła 4motion. Za jego pośrednictwem na koła przenoszona jest moc 271 KM i 350 Nm momentu obrotowego.
newspress.co.uk
11 Ford Focus RS500. Jest to limitowana wersja pięciuset sztuk. Występowała jedynie w kolorze czarnym matowym. Moc była podniesiona do 350 PS, a moment obrotowy do 460 Nm.
newspress.co.uk
12 Audi RS3. Jest to długo wyczekiwany model. Ciekawość fanów motoryzacji była co jakiś czas podsycana pojawiającymi się zdjęciami szpiegowskimi testowanego przez inżynierów Audi koncepcyjnego modelu RS3. Długie oczekiwanie opłaciło się. Samochód wygląda świetnie i tak samo się prowadzi. Jego motor to dobrze znany z modelu TT-RS silnik o pojemności 2.5 litra w technologii TFSi. Z pięciu rzędowo umieszczonych cylindrów konstruktorzy wykrzesali 340 KM i 450 Nm. Moc i moment obrotowy przekazywane są na wszystkie koła za pośrednictwem 7 stopniowej skrzyni biegów i napędu Quattro.
newspress.co.uk
13 Ford Focus RS. W momencie premiery nikt nie wierzył, że to auto będzie w stanie pokonywać zakręty w sposób w pełni kontrolowany. 305 KM i 440 Nm miały powodować podsterowność tak dużą jaką tylko można sobie wyobrazić. Wbrew wszystkim sceptykom Ford stanął na wysokości zadania projektując układ przeniesienia napędu który potrafi w efektywny sposób przenieść tą ogromną moc na asfalt zapewniając przy tym pełną sterowność auta w zakrętach. Moc ta jest generowana przez pięciocylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 2.5 litra.
newspress.co.uk
14 Ford Focus RS. W momencie premiery nikt nie wierzył, że to auto będzie w stanie pokonywać zakręty w sposób w pełni kontrolowany. 305 KM i 440 Nm miały powodować podsterowność tak dużą jaką tylko można sobie wyobrazić. Wbrew wszystkim sceptykom Ford stanął na wysokości zadania projektując układ przeniesienia napędu który potrafi w efektywny sposób przenieść tą ogromną moc na asfalt zapewniając przy tym pełną sterowność auta w zakrętach. Moc ta jest generowana przez pięciocylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 2.5 litra.
newspress.co.uk
15 Honda Civic Type R. Słysząc tą nazwę każdemu miłośnikowi motoryzacji pojawi się dreszcz na ciele. Hasło Type R momentalnie kojarzy się z wysoko kręcącymi się silnikami ze zmiennymi fazami rozrządu. Jest to technologia opanowana przez Hondę do perfekcji. Niestety Civic dysponuje mocą 201 KM i mało imponującą wartościa momentu obrotowego wynoszącą 193 Nm. Dla bardziej wymagających jest mocniejsza wersja Mugen od nadwornego tunera Hondy.
newspress.co.uk
16 Honda Civic Type R. Słysząc tą nazwę każdemu miłośnikowi motoryzacji pojawi się dreszcz na ciele. Hasło Type R momentalnie kojarzy się z wysoko kręcącymi się silnikami ze zmiennymi fazami rozrządu. Jest to technologia opanowana przez Hondę do perfekcji. Niestety Civic dysponuje mocą 201 KM i mało imponującą wartościa momentu obrotowego wynoszącą 193 Nm. Dla bardziej wymagających jest mocniejsza wersja Mugen od nadwornego tunera Hondy.
newspress.co.uk
17 Honda Civic Type R. Słysząc tą nazwę każdemu miłośnikowi motoryzacji pojawi się dreszcz na ciele. Hasło Type R momentalnie kojarzy się z wysoko kręcącymi się silnikami ze zmiennymi fazami rozrządu. Jest to technologia opanowana przez Hondę do perfekcji. Niestety Civic dysponuje mocą 201 KM i mało imponującą wartościa momentu obrotowego wynoszącą 193 Nm. Dla bardziej wymagających jest mocniejsza wersja Mugen od nadwornego tunera Hondy.
newspress.co.uk
18 Citroen C4 by Loeb. Francuska marka postanowiła wykorzystać rozgłos jaki towarzyszył ich sukcesom w rajdowych samochodowych mistrzostwach świata (WRC). Powstał model C4 by Loeb którego zadziorny wygląd i nazwa nawiązująca do kierowcy który już za życia stał się legendą w żaden sposób nie koresponduje z mocą generowaną przez silnik. Zaledwie 188 KM i 202 Nm to wartości którymi Citroen rynku nie zawojuje. Samochody w tym segmencie dysponują mocami o około 100 koni większymi. Dodatkowo Citroen wyposażył ten model w pięciobiegową skrzynię manualną.
newspress.co.uk
19 Citroen C4 by Loeb. Francuska marka postanowiła wykorzystać rozgłos jaki towarzyszył ich sukcesom w rajdowych samochodowych mistrzostwach świata (WRC). Powstał model C4 by Loeb którego zadziorny wygląd i nazwa nawiązująca do kierowcy który już za życia stał się legendą w żaden sposób nie koresponduje z mocą generowaną przez silnik. Zaledwie 188 KM i 202 Nm to wartości którymi Citroen rynku nie zawojuje. Samochody w tym segmencie dysponują mocami o około 100 koni większymi. Dodatkowo Citroen wyposażył ten model w pięciobiegową skrzynię manualną.
newspress.co.uk
20 Opel Astra OPC/Vauxhall Astra VRX. Samochód na znany jest na świecie pod dwiema nazwami. W Polsce Astra występuje jako Opel Astra OPC. Auto jest już na rynku dłuższy czas, lecz nadal jest pojazdem godnym uwagi. Astra wyposażona jest w silnik o pojemności 2.0 litrów. Motor ten generuje 240 KM i 320 Nm. Nie jest to wiele jak na dzisiejsze czasy, aczkowiek do dynamicznej jazdy wystarczy. Należy tutaj wspomnieć, że model ten był projektowany w czasach kiedy pokutował jeszcze przesąd, że przednionapędowe samochody nie powinny bysponować mocą przekraczająca 200 KM co auktualnie można uznać za absurd.
newspress.co.uk
21 Opel Astra OPC/Vauxhall Astra VRX. Samochód na znany jest na świecie pod dwiema nazwami. W Polsce Astra występuje jako Opel Astra OPC. Auto jest już na rynku dłuższy czas, lecz nadal jest pojazdem godnym uwagi. Astra wyposażona jest w silnik o pojemności 2.0 litrów. Motor ten generuje 240 KM i 320 Nm. Nie jest to wiele jak na dzisiejsze czasy, aczkowiek do dynamicznej jazdy wystarczy. Należy tutaj wspomnieć, że model ten był projektowany w czasach kiedy pokutował jeszcze przesąd, że przednionapędowe samochody nie powinny bysponować mocą przekraczająca 200 KM co auktualnie można uznać za absurd.
newspress.co.uk
22 Audi RS3. Jest to długo wyczekiwany model. Ciekawość fanów motoryzacji była co jakiś czas podsycana pojawiającymi się zdjęciami szpiegowskimi testowanego przez inżynierów Audi koncepcyjnego modelu RS3. Długie oczekiwanie opłaciło się. Samochód wygląda świetnie i tak samo się prowadzi. Jego motor to dobrze znany z modelu TT-RS silnik o pojemności 2.5 litra w technologii TFSi. Z pięciu rzędowo umieszczonych cylindrów konstruktorzy wykrzesali 340 KM i 450 Nm. Moc i moment obrotowy przekazywane są na wszystkie koła za pośrednictwem 7 stopniowej skrzyni biegów i napędu Quattro.
newspress.co.uk
23 Renault Megane III Coupe GT. W aucie tym mieliśmy do dyspozycji dwa silniki do wyboru: 2.0 TCe (180 KM) i 2.0 dCi (160 KM). Poprzez zastosowanie dwóch silników o tak małej mocy Renault próbuje trafić do trochę innej klienteli niż konkurencja. Najprawdopodobniej po to auto sięgną ludzie szukający auta o ciekawych liniach nadwozia, trochę szybszego niż przeciętny kompakt lecz tak samo oszczędnego.
newspress.co.uk
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA