REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Projekty Pininfariny dla zwykłego śmiertelnika

Subskrybuj nas na Youtube
Volvo C70. Auto występowało w nadwoziu coupe i kabriolet. Produkowane było w latach 1997-2005. Dysponowało silnikami o mocach od 163 do 240 KM.
Volvo C70. Auto występowało w nadwoziu coupe i kabriolet. Produkowane było w latach 1997-2005. Dysponowało silnikami o mocach od 163 do 240 KM.
newspress.co.uk

REKLAMA

REKLAMA

Pininfarina jako światowej klasy studio projektowe zasłynęło takimi projektami jak Ferrari Italia, 599GTB Fiorano, F50, F40 czy Testarossa. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że tak wielkie studio zaprojektowało także wiele aut dla przeciętnego Kowalskiego.
1 Peugeot 406 Coupe był nie tylko zaprojektowany przez Pininfarinę, ale także przez nią produkowany. Auto było składane w fabrykach umiejscowionych pod Turynem. Konstrukcyjnie oparty na Peugeocie 406 w wersji sedan. Miał od niego sztywniejsze zawieszenie. W modelu tym montowano dość mocne silniki których moc zaczynała się od 136 KM w dieslu HDi o pojemności 2.2.
newspress.co.uk
2 Alfa Romeo GTV. Model ten był produkowany przez 5 lat w fabrykach Pininfariny pod Turynem. Małe coupe mogło być wyposażone w jeden z trzech silników benzynowych których moc sięgała nawet 240 KM.
newspress.co.uk
3 Alfa Romeo GTV. Model ten był produkowany przez 5 lat w fabrykach Pininfariny pod Turynem. Małe coupe mogło być wyposażone w jeden z trzech silników benzynowych których moc sięgała nawet 240 KM.
newspress.co.uk
4 Peugeot 405 wszedł do produkcji w 1987 roku. Rok później zdobył tytuł Samochodu Roku. Występował w wersji sedan i kombi. Warta zainteresowania jest wersja z napędem na cztery koła którą niezwykle trudno spotkań na Polskich ulicach.
newspress.co.uk
5 Peugeot 405 wszedł do produkcji w 1987 roku. Rok później zdobył tytuł Samochodu Roku. Występował w wersji sedan i kombi. Warta zainteresowania jest wersja z napędem na cztery koła którą niezwykle trudno spotkań na Polskich ulicach.
newspress.co.uk
6 Peugeot 306 wszedł do sprzedaży jako następca modelu 309 który był samochodem wyjątkowo nieudanym. Aby uniknąć takiej samej sytuacji zaprojektowanie modelu 306 zostawiono Pininfarinie jako gwarant świetnego designu i przyszły sukces w sprzedaży. Auto jednak hitem w swoim segmencie nie zostało mimo iż Peugeot wyposażył je w aż 14 silników.
newspress.co.uk
7 Peugeot 306 wszedł do sprzedaży jako następca modelu 309 który był samochodem wyjątkowo nieudanym. Aby uniknąć takiej samej sytuacji zaprojektowanie modelu 306 zostawiono Pininfarinie jako gwarant świetnego designu i przyszły sukces w sprzedaży. Auto jednak hitem w swoim segmencie nie zostało mimo iż Peugeot wyposażył je w aż 14 silników.
newspress.co.uk
8 Peugeot 306 wszedł do sprzedaży jako następca modelu 309 który był samochodem wyjątkowo nieudanym. Aby uniknąć takiej samej sytuacji zaprojektowanie modelu 306 zostawiono Pininfarinie jako gwarant świetnego designu i przyszły sukces w sprzedaży. Auto jednak hitem w swoim segmencie nie zostało mimo iż Peugeot wyposażył je w aż 14 silników.
newspress.co.uk
9 Peugeot 406 Coupe był nie tylko zaprojektowany przez Pininfarinę, ale także przez nią produkowany. Auto było składane w fabrykach umiejscowionych pod Turynem. Konstrukcyjnie oparty na Peugeocie 406 w wersji sedan. Miał od niego sztywniejsze zawieszenie. W modelu tym montowano dość mocne silniki których moc zaczynała się od 136 KM w dieslu HDi o pojemności 2.2.
newspress.co.uk
10 Ford Focus. Rok 1998 był to przełom jeżeli chodzi o stylizację nadwozia. Focus zaprojektowany był według filozofii nazwanej New Edge Design. Dodatkowo inżynierowie Forda opracowali system zawieszenia wielowahaczowego które zebrał same pochwały od dziennikarzy motoryzacyjnych na całym świecie. Focus w roku 1999 został wybrany Europejskim Samochodem Roku, a w 2000 Amerykańskim Samochodem Roku.
newspress.co.uk
11 Volvo C70. Auto występowało w nadwoziu coupe i kabriolet. Produkowane było w latach 1997-2005. Dysponowało silnikami o mocach od 163 do 240 KM.
newspress.co.uk
12 Ford Focus. Rok 1998 był to przełom jeżeli chodzi o stylizację nadwozia. Focus zaprojektowany był według filozofii nazwanej New Edge Design. Dodatkowo inżynierowie Forda opracowali system zawieszenia wielowahaczowego które zebrał same pochwały od dziennikarzy motoryzacyjnych na całym świecie. Focus w roku 1999 został wybrany Europejskim Samochodem Roku, a w 2000 Amerykańskim Samochodem Roku.
newspress.co.uk
13 Ford Focus. Rok 1998 był to przełom jeżeli chodzi o stylizację nadwozia. Focus zaprojektowany był według filozofii nazwanej New Edge Design. Dodatkowo inżynierowie Forda opracowali system zawieszenia wielowahaczowego które zebrał same pochwały od dziennikarzy motoryzacyjnych na całym świecie. Focus w roku 1999 został wybrany Europejskim Samochodem Roku, a w 2000 Amerykańskim Samochodem Roku.
newspress.co.uk
14 Daewoo Nubira. Samochód bardzo ceniony za niezawodność, wyposażenie i zabezpieczenie antykorozyjne. Bardzo dobry stosunek ceny do tego co auto może zaoferować. Do wad możemy zaliczyć tandetnie wyglądające wnętrze i dość duże zużycie paliwa.
newspress.co.uk
15 Daewoo Nubira. Samochód bardzo ceniony za niezawodność, wyposażenie i zabezpieczenie antykorozyjne. Bardzo dobry stosunek ceny do tego co auto może zaoferować. Do wad możemy zaliczyć tandetnie wyglądające wnętrze i dość duże zużycie paliwa.
newspress.co.uk
16 Daewoo Nubira. Samochód bardzo ceniony za niezawodność, wyposażenie i zabezpieczenie antykorozyjne. Bardzo dobry stosunek ceny do tego co auto może zaoferować. Do wad możemy zaliczyć tandetnie wyglądające wnętrze i dość duże zużycie paliwa.
newspress.co.uk
17 Mitshubishi Pajero. Produkowane w latach 1999-2006. Auto składane było w japonii co może być wyznacznikiem dobrej jakości wykonania. Samochód odnosił duże sukcesu w rajdzie Paryż-Dakar.
newspress.co.uk
18 Mitshubishi Pajero. Produkowane w latach 1999-2006. Auto składane było w japonii co może być wyznacznikiem dobrej jakości wykonania. Samochód odnosił duże sukcesu w rajdzie Paryż-Dakar.
en.mitsubishi-club.eu
19 Volvo C70. Auto występowało w nadwoziu coupe i kabriolet. Produkowane było w latach 1997-2005. Dysponowało silnikami o mocach od 163 do 240 KM.
newspress.co.uk
20 Volvo C70. Auto występowało w nadwoziu coupe i kabriolet. Produkowane było w latach 1997-2005. Dysponowało silnikami o mocach od 163 do 240 KM.
newspress.co.uk
21 Alfa Romeo GTV. Model ten był produkowany przez 5 lat w fabrykach Pininfariny pod Turynem. Małe coupe mogło być wyposażone w jeden z trzech silników benzynowych których moc sięgała nawet 240 KM.
newspress.co.uk
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

REKLAMA

Samochód w firmie. Teraz Ford Transit we flocie Truck Care: 20 modeli z zabudową izotermiczną na wynajem krótkoterminowy

Truck Care firma oferująca kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych zdecydowała się na powiększenie swojej floty wynajmu krótkoterminowego o kolejne Fordy. Tym razem wybór padł na 20 Transitów z zabudową izotermiczną. Zamówione samochody trafią do oferty najmu krótkoterminowego.

Cyfrowe prawo jazdy: nadchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców w UE [Nowe przepisy]

Będzie cyfrowe prawo jazdy. Nadchodzą rewolucyjne zmiany w przepisach dla kierowców UE. Utrata prawa jazdy w jednym państwie rozciąga się na całą Unię Europejską. 17-letni kierowcy będą jeździli z opiekunami. Początkujący kierowcy otrzymają wyższe kary za łamanie przepisów. Co jeszcze się zmieni? Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

Logistyka miejska – niedoceniane narzędzie w zarządzaniu miastem

W wielu polskich miastach, miasteczkach i gminach podejmowanie decyzji urbanistycznych coraz częściej przypomina eksperyment na żywym organizmie. Zamiast opartego na potrzebach mieszkańców, przemyślanego procesu planowania i zarządzania przestrzenią, obserwujemy kopiowanie rozwiązań z europejskich metropolii – bez refleksji, bez analizy lokalnych uwarunkowań, bez udziału społeczności.

CANARD: Fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie znowu uszkodzony. Okoliczności zdarzenia bada Policja

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało, że po raz kolejny został uszkodzony fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie. Przed kolejnym zamontowaniem fotoradaru podjęte zostaną działania, które zmniejszą ryzyko jego ponownego uszkodzenia.

REKLAMA

KGP: 123 383 interwencji, 488 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 123 383 interwencji. Byli wzywani do 488 wypadków drogowych.

BMW ulubioną marką młodych kierowców, ale OC potrafi zaskoczyć ceną

BMW serii 3, szczególnie w wersji sprzed niemal dwóch dekad, to dziś najczęściej wybierany samochód wśród kierowców w wieku 18–25 lat. Jak wynika z danych Rankomat.pl, młodzi użytkownicy dróg zdecydowanie preferują pojazdy dynamiczne, z mocniejszym silnikiem i sportowym charakterem. Jednak ten wybór ma swoją cenę – i to niemałą.

REKLAMA