REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Popularne projekty Bertone

Alfa Romeo GT. Konstrukcyjnie aparta na modelu 147 i 156. Nadwozie zostało zaprojektowane przez studio Bertone. Samochód sprzedawany był w latach 2004-2010. Przez cały okres produkcji Alfa Romeo wyprodukowała 80 832 sztuki tego auta.
Alfa Romeo GT. Konstrukcyjnie aparta na modelu 147 i 156. Nadwozie zostało zaprojektowane przez studio Bertone. Samochód sprzedawany był w latach 2004-2010. Przez cały okres produkcji Alfa Romeo wyprodukowała 80 832 sztuki tego auta.
newspress.co.uk

REKLAMA

REKLAMA

Auta codziennego użytku, o których nigdy nikt by nie powiedział, że ich bryła projektowana była przez największych tej branży. Zapraszamy do galerii 14 samochodów projektu Bertone.
1 Skoda Felicia. Zewnętrzne poszycie nadwozia Skody było projektowane przez studio stylistyczne Bertone. Konstrukcyjna część nadwozia jest to zmodyfikowana Skoda Favorit czyli poprzedniczka modelu Felicia. Samochód ten był pierwszym autem Skody które było wyposażone w ABS i poduszki powietrzne.
newspress.co.uk
2 Volkswagen Polo zadebiutował w 1975 roku. Jest on bliźniaczym modelem Audi 50 który wszedł do sprzedaży rok wcześniej. Należy zaznaczyć, że Polo było autem znacznie tańszym. Przez 40 lat historii modelu Polo Volkswagen sprzedał ponad 10 milionów sztuk tego samochodu.
newspress.co.uk
3 Volkswagen Polo zadebiutował w 1975 roku. Jest on bliźniaczym modelem Audi 50 który wszedł do sprzedaży rok wcześniej. Należy zaznaczyć, że Polo było autem znacznie tańszym. Przez 40 lat historii modelu Polo Volkswagen sprzedał ponad 10 milionów sztuk tego samochodu.
newspress.co.uk
4 Citroen XM. Jest to bardzo komfortowa limuzyna która zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Za sprawą zawieszenia hydropneumatycznego pasażerowie mają zapewnioną wygodę podróżowania której w innym aucie tej klasy próżno szukać. Citroen XM w roku 1990 zdobył tytuł Samochodu Roku.
newspress.co.uk
5 Citroen XM. Jest to bardzo komfortowa limuzyna która zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Za sprawą zawieszenia hydropneumatycznego pasażerowie mają zapewnioną wygodę podróżowania której w innym aucie tej klasy próżno szukać. Citroen XM w roku 1990 zdobył tytuł Samochodu Roku.
newspress.co.uk
6 Daewoo Espero. Projekt nadwozia Espero wykonany był przez studio Bertone dla Citroena, lecz ten nie był zainteresowany. Szybko jednak znalazło się Daewoo które postaniło odkupić ten projekt nadwozia. Samochód był niezwykle aerodynamiczny, gdyż jego współczynnik oporu powietrza Cx wynosił 0,29. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w podwoziu Espero pochodzą z Opla Ascony.
newspress.co.uk
7 Citroen ZX. Jest to kolejny samochód Citroena zaprojektowany przez Bertone. Produkcja trwała od 1991 do 1998 roku. Początkowo zaprezentowano wersję rajdową ZX Rallye Raide tego auta która w znacznym stopniu różniła się od wersji cywilnej, lecz to właśnie sukcesy Citroena ZX Rallye Raide w Baja Aragon czy rajdzie Paryż-Dakar przyciągnęły do salonów potencjalnych kupców.
newspress.co.uk
8 Citroen ZX. Jest to kolejny samochód Citroena zaprojektowany przez Bertone. Produkcja trwała od 1991 do 1998 roku. Początkowo zaprezentowano wersję rajdową ZX Rallye Raide tego auta która w znacznym stopniu różniła się od wersji cywilnej, lecz to właśnie sukcesy Citroena ZX Rallye Raide w Baja Aragon czy rajdzie Paryż-Dakar przyciągnęły do salonów potencjalnych kupców.
newspress.co.uk
9 Citroen ZX. Jest to kolejny samochód Citroena zaprojektowany przez Bertone. Produkcja trwała od 1991 do 1998 roku. Początkowo zaprezentowano wersję rajdową ZX Rallye Raide tego auta która w znacznym stopniu różniła się od wersji cywilnej, lecz to właśnie sukcesy Citroena ZX Rallye Raide w Baja Aragon czy rajdzie Paryż-Dakar przyciągnęły do salonów potencjalnych kupców.
newspress.co.uk
10 Citroen Xantia. Samochód ten zaprezentowano w 1993 roku. Sam proces projektowania tego auta trwał 6 lat. Aż trzy różne ośrodki projektowe walczyły o to aby nowy model Citroena był jak najlepszy. Wraz z nowym modelem auta wprowadzono nowy rodzaj oznaczania francuskich aut. Zrezygnowano z dwuliterowych symboli (AX, XM, BX itp.) na rzecz nazw będących całymi wyrazami (Xantia, Saxo, Xsara).
newspress.co.uk
11 Citroen Xantia. Samochód ten zaprezentowano w 1993 roku. Sam proces projektowania tego auta trwał 6 lat. Aż trzy różne ośrodki projektowe walczyły o to aby nowy model Citroena był jak najlepszy. Wraz z nowym modelem auta wprowadzono nowy rodzaj oznaczania francuskich aut. Zrezygnowano z dwuliterowych symboli (AX, XM, BX itp.) na rzecz nazw będących całymi wyrazami (Xantia, Saxo, Xsara).
newspress.co.uk
12 Citroen Xantia. Samochód ten zaprezentowano w 1993 roku. Sam proces projektowania tego auta trwał 6 lat. Aż trzy różne ośrodki projektowe walczyły o to aby nowy model Citroena był jak najlepszy. Wraz z nowym modelem auta wprowadzono nowy rodzaj oznaczania francuskich aut. Zrezygnowano z dwuliterowych symboli (AX, XM, BX itp.) na rzecz nazw będących całymi wyrazami (Xantia, Saxo, Xsara).
newspress.co.uk
13 Skoda Favorit. To nieciekawe, kanciaste i niczym nie przyciągające oka nadwozie zostało zaprojektowane przez Bertone. Auto było wyposażane w silniki o mocy oscylującej od 54 do 68 KM. Łącznie wyprodukowano 783 167 egzemplarzy Skody Favorit.
newspress.co.uk
14 Skoda Favorit. To nieciekawe, kanciaste i niczym nie przyciągające oka nadwozie zostało zaprojektowane przez Bertone. Auto było wyposażane w silniki o mocy oscylującej od 54 do 68 KM. Łącznie wyprodukowano 783 167 egzemplarzy Skody Favorit.
newspress.co.uk
15 Skoda Felicia. Zewnętrzne poszycie nadwozia Skody było projektowane przez studio stylistyczne Bertone. Konstrukcyjna część nadwozia jest to zmodyfikowana Skoda Favorit czyli poprzedniczka modelu Felicia. Samochód ten był pierwszym autem Skody które było wyposażone w ABS i poduszki powietrzne.
newspress.co.uk
16 Alfa Romeo GT. Konstrukcyjnie aparta na modelu 147 i 156. Nadwozie zostało zaprojektowane przez studio Bertone. Samochód sprzedawany był w latach 2004-2010. Przez cały okres produkcji Alfa Romeo wyprodukowała 80 832 sztuki tego auta.
newspress.co.uk
17 Fiat Punto Cabrio. Bertone zaprojektowało wersję Cabrio Fiata Punto. Auto mieszczące 4 osoby miało materiałowy dach który zamykany był ręcznie. Punto Cabrio można było kupić z silnikami benzynowymi o pojemnościach 1.2 i 1.6.
newspress.co.uk
18 Fiat Punto Cabrio. Bertone zaprojektowało wersję Cabrio Fiata Punto. Auto mieszczące 4 osoby miało materiałowy dach który zamykany był ręcznie. Punto Cabrio można było kupić z silnikami benzynowymi o pojemnościach 1.2 i 1.6.
newspress.co.uk
19 Fiat Punto Cabrio. Bertone zaprojektowało wersję Cabrio Fiata Punto. Auto mieszczące 4 osoby miało materiałowy dach który zamykany był ręcznie. Punto Cabrio można było kupić z silnikami benzynowymi o pojemnościach 1.2 i 1.6.
newspress.co.uk
20 Citroen Berlingo. Jest to bardzo funkcjonalny samochód dla rodzin lub małych przedsiębiorców. Funkcjonalność tą zawdzięcza temu, że został zaprojektowany w stu procentach od podstaw. Wejście tego auta na rynek skutecznie mniejszyło sprzedać takich samochód jak Ford Fiesta w wersji Courier czy Opel Combo. Berlingo jest produkowane od 1996 roku. Facelifting przeszło w 2002 roku. Poszerzono wtedy paletę silników o dwa nowe diesle. W 2003 Peugeot zaprezentował wersję X-TR która odznaczała się podwyższonym zawieszeniem dostosowanym do trudnych warunków jazdy, zamontowaną płytą pod nadwoziem oraz samoblokującym się mechanizmem różnicowym.
newspress.co.uk
21 Citroen Berlingo. Jest to bardzo funkcjonalny samochód dla rodzin lub małych przedsiębiorców. Funkcjonalność tą zawdzięcza temu, że został zaprojektowany w stu procentach od podstaw. Wejście tego auta na rynek skutecznie mniejszyło sprzedać takich samochód jak Ford Fiesta w wersji Courier czy Opel Combo. Berlingo jest produkowane od 1996 roku. Facelifting przeszło w 2002 roku. Poszerzono wtedy paletę silników o dwa nowe diesle. W 2003 Peugeot zaprezentował wersję X-TR która odznaczała się podwyższonym zawieszeniem dostosowanym do trudnych warunków jazdy, zamontowaną płytą pod nadwoziem oraz samoblokującym się mechanizmem różnicowym.
newspress.co.uk
22 Citroen Berlingo. Jest to bardzo funkcjonalny samochód dla rodzin lub małych przedsiębiorców. Funkcjonalność tą zawdzięcza temu, że został zaprojektowany w stu procentach od podstaw. Wejście tego auta na rynek skutecznie mniejszyło sprzedać takich samochód jak Ford Fiesta w wersji Courier czy Opel Combo. Berlingo jest produkowane od 1996 roku. Facelifting przeszło w 2002 roku. Poszerzono wtedy paletę silników o dwa nowe diesle. W 2003 Peugeot zaprezentował wersję X-TR która odznaczała się podwyższonym zawieszeniem dostosowanym do trudnych warunków jazdy, zamontowaną płytą pod nadwoziem oraz samoblokującym się mechanizmem różnicowym.
newspress.co.uk
23 Opel Astra F. Był to główny konkurent Golfa trzeciej generacji. Ceniony za długowieczne silniki diesla o pojemności 1.7 litra. Niestety model ten polubiła korozja która z czasem zjada zaprojektowaną przez Bertone karoserię.
newspress.co.uk
24 Opel Astra F. Był to główny konkurent Golfa trzeciej generacji. Ceniony za długowieczne silniki diesla o pojemności 1.7 litra. Niestety model ten polubiła korozja która z czasem zjada zaprojektowaną przez Bertone karoserię.
newspress.co.uk
25 Opel Astra. Bardzo popularny samochód kompaktowy. Był on sprzedawany na całym świecie pod różnymi markami: Chevrolet, Opel, Vauxhall. Jeszcze do 2009 roku był produkowany w Gliwickich zakładach Opla.
newspress.co.uk
26 Opel Astra. Bardzo popularny samochód kompaktowy. Był on sprzedawany na całym świecie pod różnymi markami: Chevrolet, Opel, Vauxhall. Jeszcze do 2009 roku był produkowany w Gliwickich zakładach Opla.
newspress.co.uk
27 Alfa Romeo 159 jest to samochód z segmentu D. Początkowo oferowany był tylko w nadwoziu sedan. Od 2006 roku do sprzedaży weszła wersja kombi nazwana przez Alfę Sportwagon. 159'tka była sprzedawana z bogatą gamą silników o mocach od 120 KM do 260 KM.
newspress.co.uk
28 Alfa Romeo 159 jest to samochód z segmentu D. Początkowo oferowany był tylko w nadwoziu sedan. Od 2006 roku do sprzedaży weszła wersja kombi nazwana przez Alfę Sportwagon. 159'tka była sprzedawana z bogatą gamą silników o mocach od 120 KM do 260 KM.
newspress.co.uk
29 Alfa Romeo 159 jest to samochód z segmentu D. Początkowo oferowany był tylko w nadwoziu sedan. Od 2006 roku do sprzedaży weszła wersja kombi nazwana przez Alfę Sportwagon. 159'tka była sprzedawana z bogatą gamą silników o mocach od 120 KM do 260 KM.
newspress.co.uk
30 Alfa Romeo GT. Konstrukcyjnie aparta na modelu 147 i 156. Nadwozie zostało zaprojektowane przez studio Bertone. Samochód sprzedawany był w latach 2004-2010. Przez cały okres produkcji Alfa Romeo wyprodukowała 80 832 sztuki tego auta.
newspress.co.uk
31 Opel Kadett. Historia tego modelu sięga 1937 roku. Dopiero ostatni model produkowany od 1984 roku zaprojektowany był przez Bertone. Kadett sprzedawany był w wielu krajach pod różnymi markami: Pontiac, Opel, Daewoo oraz Vauxhall.
newspress.co.uk
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA