REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najszybsze auta na Nurburgringu

Pagani Zonda R zbudowana z lekkich materiałów kompozytowych jest najszybszym autem które pojawiło się w
Pagani Zonda R zbudowana z lekkich materiałów kompozytowych jest najszybszym autem które pojawiło się w "zielonym piekle". Wykonane z włókien węglowych nadwozie kryje silnik V12 o mocy 650 KM. Czas okrążenia to 6m 47,5s.
newspress.co.uk

REKLAMA

REKLAMA

Niemiecki tor Nurburgring jest jednym z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie. Jego długość przekracza 20 km, a ilość zakrętów przyprawia o zawrót głowy. Tor umieszczony jest na terenie o dość dużej różnicy wysokości co nie jest bez znaczenia jeżeli chodzi o trudność pokonywania zakrętów. "Zielone piekło" jest swoistym poligonem doświadczalnym dla producentów samochodów z całego świata, a uzyskanie lepszego czasu od konkurencji jest nie tylko dobrym chwytem marketingowym, ale także sprawą honoru.
1 Porsche Carrera GT nie jest typowy dla Porsche samochodem. Centralnie umieszczony silnik był dość oryginalnym rozwiązaniem jak na markę ze Stuttgartu. Auto było wyposażone w silnik V10 o pojemności 5.7 litra. Dysponujący mocą 612 KM samochód wykręcił czas 7m 28s.
newspress.co.uk
2 Ferrari 599XX. Jest to pierwsze auto które pokonało magiczną granicę 7 sekund. Ferrari które tylko z zewnątrz przypomina auto cywilne wykręciło czas 6m 58,16s. 599XX wyposażone jest w sześciolitrowy silnik V12 o mocy 700 KM.
newspress.co.uk
3 Lexus LF-A. Japońska sztuka inżynieryjna w najlepszym wydaniu. Samochód naszpikowany jest elektroniką. Konstruktorzy przewidzieli dla niego jednostkę V10 o mocy 570 KM. Czas okrążenia tego auta to 7m 14,64s.
newspress.co.uk
4 Dodge Viper SRT10ACR. Kolejne dowód na to, że amerykanie potrafią projektować auta sprawdzające się na krętych torach. Viper napędzany jest ogromnym silnikiem o pojemności 8.4 litra którego nie powstydziłby się żaden statek wycieczkowy. Bulgoczące 10 cylindrów w układzie V generują moc 600 KM. Dzięki tym parametrom samochód przejechał jedno okrążenie toru w 7m 12,13s.
Dodge
Dodge
5 Dodge Viper SRT10ACR. Kolejne dowód na to, że amerykanie potrafią projektować auta sprawdzające się na krętych torach. Viper napędzany jest ogromnym silnikiem o pojemności 8.4 litra którego nie powstydziłby się żaden statek wycieczkowy. Bulgoczące 10 cylindrów w układzie V generują moc 600 KM. Dzięki tym parametrom samochód przejechał jedno okrążenie toru w 7m 12,13s.
Dodge
Dodge
6 Dodge Viper SRT10ACR. Kolejne dowód na to, że amerykanie potrafią projektować auta sprawdzające się na krętych torach. Viper napędzany jest ogromnym silnikiem o pojemności 8.4 litra którego nie powstydziłby się żaden statek wycieczkowy. Bulgoczące 10 cylindrów w układzie V generują moc 600 KM. Dzięki tym parametrom samochód przejechał jedno okrążenie toru w 7m 12,13s.
Dodge
Dodge
7 Dodge Viper SRT10ACR. Kolejne dowód na to, że amerykanie potrafią projektować auta sprawdzające się na krętych torach. Viper napędzany jest ogromnym silnikiem o pojemności 8.4 litra którego nie powstydziłby się żaden statek wycieczkowy. Bulgoczące 10 cylindrów w układzie V generują moc 600 KM. Dzięki tym parametrom samochód przejechał jedno okrążenie toru w 7m 12,13s.
Dodge
Dodge
8 Gumpert Apollo. Samochód skonstruowany przez człowieka który był szefem działu sportowego Audi. Jak na auto konstruowane przez przez małą manufakturę Gumpert osiągnął na prawdę rewelacyjny czas okrążęnia: 7m 11,57s.
newspress.co.uk
9 Gumpert Apollo. Samochód skonstruowany przez człowieka który był szefem działu sportowego Audi. Jak na auto konstruowane przez przez małą manufakturę Gumpert osiągnął na prawdę rewelacyjny czas okrążęnia: 7m 11,57s.
newspress.co.uk
10 Ferrari 599XX. Jest to pierwsze auto które pokonało magiczną granicę 7 sekund. Ferrari które tylko z zewnątrz przypomina auto cywilne wykręciło czas 6m 58,16s. 599XX wyposażone jest w sześciolitrowy silnik V12 o mocy 700 KM.
newspress.co.uk
11 Lexus LF-A. Japońska sztuka inżynieryjna w najlepszym wydaniu. Samochód naszpikowany jest elektroniką. Konstruktorzy przewidzieli dla niego jednostkę V10 o mocy 570 KM. Czas okrążenia tego auta to 7m 14,64s.
newspress.co.uk
12 Ferrari 599XX. Jest to pierwsze auto które pokonało magiczną granicę 7 sekund. Ferrari które tylko z zewnątrz przypomina auto cywilne wykręciło czas 6m 58,16s. 599XX wyposażone jest w sześciolitrowy silnik V12 o mocy 700 KM.
newspress.co.uk
13 Radical SR8LM. Dzięki lekkiej konstrukcji i silnikowi o mocy 450 KM jest auktualnie drugim najszybszym autem na niemieckim torze. Auto produkowane jest przez brytyjską manufakturę.
pistonspy.com
14 Radical SR8LM. Dzięki lekkiej konstrukcji i silnikowi o mocy 450 KM jest auktualnie drugim najszybszym autem na niemieckim torze. Auto produkowane jest przez brytyjską manufakturę.
radicaldubai.com
15 Radical SR8LM. Dzięki lekkiej konstrukcji i silnikowi o mocy 450 KM jest auktualnie drugim najszybszym autem na niemieckim torze. Auto produkowane jest przez brytyjską manufakturę.
radicalextremesportscars.com
16 Pagani Zonda R zbudowana z lekkich materiałów kompozytowych jest najszybszym autem które pojawiło się w "zielonym piekle". Wykonane z włókien węglowych nadwozie kryje silnik V12 o mocy 650 KM. Czas okrążenia to 6m 47,5s.
newspress.co.uk
17 Pagani Zonda R zbudowana z lekkich materiałów kompozytowych jest najszybszym autem które pojawiło się w "zielonym piekle". Wykonane z włókien węglowych nadwozie kryje silnik V12 o mocy 650 KM. Czas okrążenia to 6m 47,5s.
newspress.co.uk
18 Lexus LF-A. Japońska sztuka inżynieryjna w najlepszym wydaniu. Samochód naszpikowany jest elektroniką. Konstruktorzy przewidzieli dla niego jednostkę V10 o mocy 570 KM. Czas okrążenia tego auta to 7m 14,64s.
newspress.co.uk
19 Lexus LF-A. Japońska sztuka inżynieryjna w najlepszym wydaniu. Samochód naszpikowany jest elektroniką. Konstruktorzy przewidzieli dla niego jednostkę V10 o mocy 570 KM. Czas okrążenia tego auta to 7m 14,64s.
newspress.co.uk
20 Porsche Carrera GT nie jest typowy dla Porsche samochodem. Centralnie umieszczony silnik był dość oryginalnym rozwiązaniem jak na markę ze Stuttgartu. Auto było wyposażone w silnik V10 o pojemności 5.7 litra. Dysponujący mocą 612 KM samochód wykręcił czas 7m 28s.
newspress.co.uk
21 Maserati MC12. Włoscy inżynierowie stworzyli niemalże bolid Formuły 1. Samochód technologicznie czerpie z rozwiązań pochodzących z królewskiej klasy wyścigów samochodowych. Mimo to nie uzyskał tytułu najszybszego auta na Nurburgringu. Jego czas to 7m 24,29s.
newspress.co.uk
22 Porsche Carrera GT nie jest typowy dla Porsche samochodem. Centralnie umieszczony silnik był dość oryginalnym rozwiązaniem jak na markę ze Stuttgartu. Auto było wyposażone w silnik V10 o pojemności 5.7 litra. Dysponujący mocą 612 KM samochód wykręcił czas 7m 28s.
newspress.co.uk
23 Ferrari Enzo. Auto które otrzymało nazwę zgodną z imieniem twórcy marki pokonało niemiecki tor w 7m 25,21s. Osiągnięcie takiego czasu zawdzięcza silnikowi V12 o pojemności sześciu litrów i mocy 660 KM.
newspress.co.uk
24 Ferrari Enzo. Auto które otrzymało nazwę zgodną z imieniem twórcy marki pokonało niemiecki tor w 7m 25,21s. Osiągnięcie takiego czasu zawdzięcza silnikowi V12 o pojemności sześciu litrów i mocy 660 KM.
25 Maserati MC12. Włoscy inżynierowie stworzyli niemalże bolid Formuły 1. Samochód technologicznie czerpie z rozwiązań pochodzących z królewskiej klasy wyścigów samochodowych. Mimo to nie uzyskał tytułu najszybszego auta na Nurburgringu. Jego czas to 7m 24,29s.
newspress.co.uk
26 Maserati MC12. Włoscy inżynierowie stworzyli niemalże bolid Formuły 1. Samochód technologicznie czerpie z rozwiązań pochodzących z królewskiej klasy wyścigów samochodowych. Mimo to nie uzyskał tytułu najszybszego auta na Nurburgringu. Jego czas to 7m 24,29s.
newspress.co.uk
27 Maserati MC12. Włoscy inżynierowie stworzyli niemalże bolid Formuły 1. Samochód technologicznie czerpie z rozwiązań pochodzących z królewskiej klasy wyścigów samochodowych. Mimo to nie uzyskał tytułu najszybszego auta na Nurburgringu. Jego czas to 7m 24,29s.
newspress.co.uk
28 Maserati MC12. Włoscy inżynierowie stworzyli niemalże bolid Formuły 1. Samochód technologicznie czerpie z rozwiązań pochodzących z królewskiej klasy wyścigów samochodowych. Mimo to nie uzyskał tytułu najszybszego auta na Nurburgringu. Jego czas to 7m 24,29s.
newspress.co.uk
29 Nissan GT-R. Mimo najmniejszego silnika w całej stawce super samochodów ubiegających się o miano najszybszego na Nordschleife Nissan GT-R uplasował się dość wysoko pokonując między innymi Porsche 911. Motor V6 o pojemnosci 3.8 litra generujący moc 530 KM pozwolił Nissanowi na osiągnięcie czasu wynoszącego 7m 24,22s.
newspress.co.uk
30 Lexus LF-A. Japońska sztuka inżynieryjna w najlepszym wydaniu. Samochód naszpikowany jest elektroniką. Konstruktorzy przewidzieli dla niego jednostkę V10 o mocy 570 KM. Czas okrążenia tego auta to 7m 14,64s.
newspress.co.uk
31 Nissan GT-R. Mimo najmniejszego silnika w całej stawce super samochodów ubiegających się o miano najszybszego na Nordschleife Nissan GT-R uplasował się dość wysoko pokonując między innymi Porsche 911. Motor V6 o pojemnosci 3.8 litra generujący moc 530 KM pozwolił Nissanowi na osiągnięcie czasu wynoszącego 7m 24,22s.
newspress.co.uk
32 Nissan GT-R. Mimo najmniejszego silnika w całej stawce super samochodów ubiegających się o miano najszybszego na Nordschleife Nissan GT-R uplasował się dość wysoko pokonując między innymi Porsche 911. Motor V6 o pojemnosci 3.8 litra generujący moc 530 KM pozwolił Nissanowi na osiągnięcie czasu wynoszącego 7m 24,22s.
newspress.co.uk
33 Nissan GT-R. Mimo najmniejszego silnika w całej stawce super samochodów ubiegających się o miano najszybszego na Nordschleife Nissan GT-R uplasował się dość wysoko pokonując między innymi Porsche 911. Motor V6 o pojemnosci 3.8 litra generujący moc 530 KM pozwolił Nissanowi na osiągnięcie czasu wynoszącego 7m 24,22s.
newspress.co.uk
34 Chevrolet Corvette ZR1. Ten model Corvetty jest zaprzeczeniem opinii o amerykańskich autach, że nie potrafią skręcać. ZR1 przyjechał najszybsze okrążenie w czasie 7m 19,63s. Auto wyposażone jest w jednostkę o całkiem pokaźnej pojemności 6.2 litra i mocy 638 KM. Układ cylindrów to typowe dla amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego V8.
newspress.co.uk
35 Chevrolet Corvette ZR1. Ten model Corvetty jest zaprzeczeniem opinii o amerykańskich autach, że nie potrafią skręcać. ZR1 przyjechał najszybsze okrążenie w czasie 7m 19,63s. Auto wyposażone jest w jednostkę o całkiem pokaźnej pojemności 6.2 litra i mocy 638 KM. Układ cylindrów to typowe dla amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego V8.
newspress.co.uk
36 Chevrolet Corvette ZR1. Ten model Corvetty jest zaprzeczeniem opinii o amerykańskich autach, że nie potrafią skręcać. ZR1 przyjechał najszybsze okrążenie w czasie 7m 19,63s. Auto wyposażone jest w jednostkę o całkiem pokaźnej pojemności 6.2 litra i mocy 638 KM. Układ cylindrów to typowe dla amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego V8.
newspress.co.uk
37 Lexus LF-A. Japońska sztuka inżynieryjna w najlepszym wydaniu. Samochód naszpikowany jest elektroniką. Konstruktorzy przewidzieli dla niego jednostkę V10 o mocy 570 KM. Czas okrążenia tego auta to 7m 14,64s.
newspress.co.uk
38 Pagani Zonda R zbudowana z lekkich materiałów kompozytowych jest najszybszym autem które pojawiło się w "zielonym piekle". Wykonane z włókien węglowych nadwozie kryje silnik V12 o mocy 650 KM. Czas okrążenia to 6m 47,5s.
newspress.co.uk
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA