REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Redukcja emisji azotu w układzie wydechowym silnika 2.0 TDI

Niektóre samochody Audi (np. Q5) z silnikiem 2.0 TDI o mocy 177 KM mają system redukujący emisję azotu za pomocą selektywnej redukcji katalitycznej. Układ ten wymaga dodatkowego zbiornika na roztwór mocznika w postaci płynu AdBlue, który jest wstrzykiwany do układu wydechowego. W poradzie poniżej opisujemy szczegóły funkcjonowania tego systemu.

Czy nietrzeźwy kierowca uczestniczący w wypadku może dochodzić odszkodowania?

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest objęte klauzulą wyłączającą odpowiedzialność ubezpieczyciela powszechnie spotykaną w ogólnych warunkach umów ubezpieczenia auto casco. W takich okolicznościach pierwszorzędne znaczenie ma ustalenie przyczyny wypadku. Może się bowiem okazać, że kierowca uczestniczący w zdarzeniu drogowym, który był w stanie nietrzeźwości lub w stanie po spożyciu alkoholu nie przyczynił się do przebiegu wydarzeń. Od kogo wtedy dochodzić odszkodowania?

Używany Opel Vectra C OPC -rodzinny bolid

Ostatnia generacja Opla Vectry OPC zadebiutowała pod koniec 2005 roku i można ją było kupić w dwóch wersjach nadwozia - liftback i kombi. Występowała z jednym silnikiem - turbodoładowanym, sześciocylindrowym o pojemności 2,8 l, rozwijając przy tym 255 KM i 355 Nm momentu obrotowego. Za sprawą drobnej modernizacji Vectry OPC w połowie 2006 roku, jej moc wzrosła do 280 koni, a co za tym idzie nieznacznie poprawiły się osiągi Opla. Produkcja auta zakończyła się w roku 2008.

Przygniecenie pojazdu przez drzewo a odszkodowanie

Eksperci z Floty Auto Biznes wspólnie z przedstawicielem kancelarii prawnej przeanalizowali warunki uzyskania odszkodowania na pojeździe objętym ubezpieczeniem OC i AC w przypadku przygniecenia tego samochodu przez drzewo. Warto mieć stosowną wiedzę, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy użytkujące auta mają czasem odmienne opinie dotyczące interpretacji takich zdarzeń.

REKLAMA

Optymalizacja trasy, a czas dojazdu do celu

Zarządcy flot samochodowych muszą zwracać uwagę nie tylko na koszt eksploatacji samochodów, lecz również na istotny dla klientów czas dojazdu. Jak odpowiednio optymalizować trasę?

Sposób na zmniejszenie zużycia paliwa - pociąg drogowy

Dzięki zastosowaniu zestawów zwanych pociągami drogowymi właściciel floty będzie miał wymierne korzyści wynikające z oszczędności paliwa.

Pożar samochodu a odszkodowanie

Specjaliści z Floty Auto Biznes poprosili przedstawiciela kancelarii prawnej o analizę warunków uzyskania odszkodowania na pojeździe objętym ubezpieczeniem OC i AC w przypadku pożaru tego samochodu. Warto mieć stosowną wiedzę, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy użytkujące auta mają czasem odmienne opinie dotyczące interpretacji takich zdarzeń.

Zderzenie ze zwierzęciem a odszkodowanie

Towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy użytkujące auta mają czasem odmienne opinie dotyczące interpretacji zdarzeń drogowych. Chcąc wikłać się w spór, warto posiadać stosowną wiedzę. Dlatego poprosiliśmy przedstawiciela kancelarii R. Olszewski i J. Tokarski i Wspólnicy, by przeanalizował warunki uzyskania odszkodowania na pojeździe objętym ubezpieczeniem OC i AC w razie zajścia wybranych wypadków losowych. Poniżej radzimy, co należy zrobić w przypadku zderzenia ze zwierzęciem.

REKLAMA

Serwisowanie opon w pojazdach służbowych

Duże floty z zasady współpracują z sieciami serwisów ogumienia działającymi w całym kraju. Sieci te wyznaczają punkty, które zajmują się obsługą flot. Dwa razy w roku firmowe auto musi zostać poddane wymianie ogumienia z zimowego na letnie i odwrotnie.

System Inteligentnego Zarządzania Flotą: oszczędność i bezpieczeństwo

Podczas październikowej konferencji FlotyAutoBiznes premierę miał system IZF (Inteligentne Zarządzanie Flotą). Rozwiązanie to jest efektem kilkuletnich prac i testów systemu firmy Amervox. Jest ono dedykowane głównie importerom pojazdów, firmom leasingowym, ubezpieczycielom, użytkownikom flot i oczywiście kierowcom. Jego motyw przewodni to: oszczędność i bezpieczeństwo.

Zakup auta do firmy: przetestuj zanim wybierzesz

Zanim firma zdecyduje się zakupić konkretny model i wersję auta, powinna koniecznie sprawdzić jego zalety i wady w codziennej eksploatacji. Importerzy doskonale to rozumieją, uważając takie testy za część procedury sprzedaży, niemal tak istotne i standardowe jak zaprezentowanie cennika. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące testowania aut udostępnianych przez importerów.

Przyszłość frachtu morskiego - kontrakty długoterminowe

Rynek frachtu morskiego jest dość stabilny. Obecne tendencje wskazują na fakt, że uczestnicy skłaniają się ku kontraktom długoterminowym i stabilizacji wolumenu.

Jak dostarczyć w tym samym czasie towar do setek punktów odbiorczych?

Dostarczenie towaru pod wskazane adresy o konkretnej godzinie w przypadku, gdy punktów docelowych jest kilkaset to wyzwanie. Jak to zrobić?

Yamaha Neo’s Easy: opis modelu

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody z jednośladami jest zakup skutera. Yamaha zaprezentowała właśnie zmodyfikowaną wersję jednego z najpopularniejszych modeli w ofercie. Co obejmuje pakiet Easy przygotowany dla skutera Yamaha Neo’s?

Harley-Davidson Breakout: opis modelu

Nowy motocykl Harley-Davidson Breakout z rocznika 2013 to jedna z nowości przygotowanych przez Harleya na nadchodzący sezon. Według przedstawicieli firmy Breakout jest prawdziwym miejskim włóczęgą. Motocykl należy do segmentu cruiser klasy Premium, którego nie można pomylić z żadnym innym motocyklem. Ogromne koła i wyeksponowany silnik są nawiązaniem do motocyklowych podstaw.

Harley-Davidson Street Bob Specjal Edition: opis modelu

Harley-Davidson zaprezentował właśnie dwa modele motocykli przygotowane na sezon 2013. Nowy Street Bob Special Edition to limitowana wersja, która powstała w ramach programu fabrycznego tuningu Harley-Davidson Factory Customization. Motocykl będzie dostępny na rynkach międzynarodowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i częściowo w Afryce.

Kup motocykl Suzuki i przetestuj go na torze wyścigowym

Każdy, kto kupi nowy jednoślad Suzuki w okresie 15 marca – 28 kwietnia 2013 r. w salonie motocyklowym Suzuki na terenie całej Polski, otrzyma zaproszenie na profesjonalny trening z zespołem Suzuki GRANDys duo na torze Slovakiaring na Słowacji lub Pannoniaring na Węgrzech.

Przyczyny wypadków drogowych: brudne szyby samochodowe

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych to nie jedyna przyczyna wypadków drogowych. Eksperci twierdzą, że brudne szyby samochodowe podwajają ryzyko spowodowania wypadku samochodowego.

Jazda autem w okresie przejściowym pomiędzy zimą a wiosną

Mimo, iż kalendarzowa wiosna zbliża się dużymi krokami, to zimowa aura nie daje o sobie zapomnieć. Okres przejściowy pomiędzy zimą a wiosną może okazać się bardzo zdradliwy dla kierowców, którzy nie będą ostrożni. Eksperci z ITS radzą, na co należy zwrócić uwagę w czasie jazdy autem pomiędzy zimą a wiosną.

Jak dealerzy dbają o flotowców?

Program flotowy danego importera i liczba placówek ASO to najważniejsze elementy decydujące o zakupie aut do firmy. Ta zasada jest znana nawet początkującemu opiekunowi aut służbowych. Postanowiliśmy sprawdzić ilu dealerów prowadzi sprzedaż zbiorową i serwis w niektórych markach działających na naszym rynku.

Mitsubishi Concept G4 - opis modelu

Mitsubishi Concept G4 zadebiutował na salonie samochodowym w Bangkoku. Ten koncepcyjny samochód jest zapowiedzią nadejścia nowego kompaktowego sedana Mitsubishi, który będzie sprzedawany na rynkach całego świata.

Predictive Powertrain Control - nowoczesny tempomat

Predictive Powertrain Control to najnowszy tempomat stosowany w pojazdach ciężarowych przez Mercedes-Benz, który potrafi np. wykryć topografię terenu (wniesienia) i m.in. dzięki temu ograniczać zużycie paliwa.

Klasy alarmów samochodowych

Jakie są rodzaje i klasy alarmów samochodowych? PIMot podzielił dostępne na rynku urządzenia ze względu na ich skuteczność i poziom trudności obejścia.

Montaż zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, a gwarancja pojazdu

Kradzieże aut w naszym kraju są nadal bardzo powszechnym zjawiskiem. Różnego rodzaju zabezpieczenia przeciwkradzieżowe potrafią skutecznie zniechęcić amatorów cudzej własności, jednak montaż niektórych z nich wymaga poważnej ingerencji w konstrukcję pokazdu. Eksperci Floty Auto Biznes radzą, jak zamontować zabezpieczenie, aby nie stracić gwarancji pojazdu.

Pomysł na biznes - samochód z zabudową specjalną

Samochody z zabudową specjalną mogą być rozwinięciem dotychczasowej działalności lub rozpoczęciem nowej. Na samochodzie dostawczym można zbudować piekarnię, warsztat, laboratorium lub bank.

Kraków Airport z certyfikatem LVTO

Dzięki certyfikatowi LVTO samoloty mogą startować z lotniska w Krakowie w warunkach ograniczonej widoczności. To ułatwienie nie tylko dla pasażerów lecz także dla przesyłek Cargo.

Pojazd firmowy, a abonament za radio

Większość współczesnych samochodów nawet w standardowych wersjach jest wyposażona w odbiornik radiowy. Korzystanie z tego dodatku wiąże się z pewnymi obowiązkami. Ekspert Floty Auto Biznes odpowie na pytanie, czy warto nie płacić abonamentu za radio w samochodzie?

Przemysł motoryzacyjny, a korzyści dla Europy

Przemysł motoryzacyjny to jedna z największych gałęzi napędzających gospodarki państw europejskich. Na rozwoju przemysłu motoryzacyjnego korzysta też branża logistyczna.

Odmowa wypłaty odszkodowania za zły stan drogi, co dalej?

Jeżeli uszkodzenie samochodu jest spowodowane złym stanem nawierzchni, za koszt naprawy auta odpowiada zarządca drogi. Co zrobić w przypadku, gdy zarówno zarządca, jak i ubezpieczyciel zarządcy drogi odmawiają wypłaty odszkodowania za szkody powstałe w wyniku złego stanu nawierzchni?

Główne przyczyny wypadków z udziałem pieszych

Według policyjnego raportu z 2011 roku, ponad 80 procent wypadków, w których brali udział piesi, było spowodowanych z winy kierowcy, a niecałe 11 procent z winy pieszych. Głównymi przyczynami wypadków z winy kierujących były: niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego.

Likwidacja absurdów na polskich drogach

W ramach likwidacji absurdów związanych z oznakowaniem, organizacją ruchu, czy ograniczeniem prędkości na polskich drogach GDDKiA zaprosiła do współpracy kierowców. Teraz każdy może zgłosić swoją uwagę poprzez przygotowany do tego formularz.

Wymiana filtra kabinowego, a wpływ na alergię

Wymiana filtra kabinowego przed okresem wiosennego pylenia roślin ma kluczowe znaczenie dla komfortu jazdy pasażerów z alergią i pośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Radzimy, jaki filtr kabinowy jest najlepszy dla alergików.

Peugeot 308 samochodem roku COTY 2014

Zwycięzcą konkursu Car of the Year 2014 został Peugeot 308. Dlaczego wygrał? W jaki sposób oceniane są samochody w Car of the Year?

Szkolenia dla kierowców - czy warto?

Dodatkowe szkolenia dla kierowców powinny być obligatoryjne dla każdej firmy wykorzystującej flotę samochodową. Kursy są różne - począwszy od techniki bezpiecznej jazdy, aż po technikę jazdy ekonomicznej.

Test Ford Ranger 3.2 TDCi Wildtrak : ze wsi do miasta bez kompleksów!

Ford Ranger to konstrukcja Forda nawiązująca do amerykańskich korzeni marki. Ranger wygląda świetnie i jest zaskakująco komfortowy. W teście Ford Ranger z dieslem o pojemności 3,2 l.

Test Opel Ampera: to naprawdę działa

Przydatność samochodów elektrycznych zazwyczaj ogranicza się do roli transportu po polu golfowym. Tymczasem Opel Ampera jest pierwszym pojazdem elektrycznym, którego da się użytkować na co dzień. I to w Polsce.

Używany Volkswagen Golf hitem polskiego Internetu

Wytwory niemieckiej motoryzacji cieszą się w naszym kraju ogromnym uznaniem i popularnością. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy są wyniki rankingu największego serwisu z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Drugi rok z rzędu Volkswagen Golf był najczęściej wyszukiwanym modelem.

Jakiego oleju silnikowego używają stunterzy?

Stunt to dyscyplina, która wymaga bardzo wiele od człowiekiem i maszyny. Silniki motocykli używanych do stuntu pracują często na wysokich obrotach i w ogromnych przechyłach. Olej w układzie smarowania musi poradzić sobie z trudnymi warunkami pracy silnika. Jaki olej stosują stunterzy?

Jak serwisować układ oświetlenia pojazdu?

Jednym z elementów niezbędnych do bezpiecznego podróżowania autem jest dobry stan oświetlenia pojazdu. Przeciętny kierowca ogranicza się jedynie do wymiany zużytej żarówki. Warto jednak zadbać także o inne elementy układu oświetlenia pojazdu.

Najlepsze sposoby na zamarznięte szyby samochodowe

Normalnie zimowe zjawiska takie jak śnieg, mróz i niska temperatura nie sprzyjają szybkiemu ruszeniu auta z miejsca. Samochód skuty lodem i pokryty śniegiem wymaga czasochłonnych przygotowań do jazdy. Ekspert radzi, jak przyspieszyć i usprawnić wyjazd z domu, gdy na dworze szaleje zima?

Podłoga w garażu - jaką wybrać podłogę do garażu?

Wybór odpowiedniej podłogi do garażu ma kluczowe znaczenie dla estetyki pomieszczenia i wygody użytkowania. Ważne, by podłoga garażowa była łatwa w czyszczeniu oraz odporna na działanie płynów eksploatacyjnych samochodu.

Największe kontenerowce będą wpływać do Gdańska

Największy na świecie kontenerowiec Triple-E o pojemności 18 tys. TEU podczas swojego pierwszego rejsu, wpłynie do portu w Gdańsku.

Zarządzanie flotą samochodową - pomocne systemy

Odpowiednie zarządzanie flotą samochodową jest kluczowe ze względu na efektywność jej wykorzystania, a w następstwie na koszty związane z eksploatacją floty.

Kierowcy kontra rowerzyści - jak uniknąć agresji?

Konflikt pomiędzy kierowcami samochodów, a rowerzystami zdaje się narastać wraz z rozwojem natężenia ruchu rowerowego na ulicach polskich miast. W jaki sposób postępować na drodze, by zminimalizować ryzyko występowania konfliktu na drodze?

TwinPower Turbo, a Twin-Turbo - różnice

Pojęcia TwinPower Turbo z Twin-Turbo mylą nawet użytkownicy samochodów BMW. Poniżej wyjaśniamy czym różnią się oba rozwiązania.

Białoruś rozwija sieć centrów logistycznych

Białoruś zbroi się w centra logistyczne - do 2015 r. według planów ma powstać ponad 700 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowych klasy A.

Co to jest AEO (Authorised Economic Operator)?

Strategia działania Służby Celnej na lata 2010-2015, zakłada m.in. że Służba Celna dąży do ułatwiania legalnej działalności gospodarczej i doskonalenia współpracy z przedsiębiorcami. Między innymi dlatego wydaje świadectwa AEO dla przedsiębiorstw. Jakie korzyści mają firmy z takiego wyróżnienia?

Wyniki testów Euro NCAP - ile są warte?

Sukces marketingowy testów Euro NCAP sprawił, że większość producentów samochodów zapragnęło, by ich modele zostały odznaczone pięcioma gwiazdkami w teście zderzeniowym. Ale skupienie się na osiągnięciu doskonałego wyniku wypaczyło jednak znaczenie i prestiż jakim cieszyły się crash-testy Euro NCAP. Dlaczego?

Cyclist Detection - system chroniący rowerzystów

Cyclist Detection jest to pierwszy na świecie system zapobiegający kolizji z rowerzystą. Jest rozwinięciem stosowanego w Volvo systemu Pedestrian Detection, chroniącego pieszych. Cyclist detection będzie opcjonalnym wyposażeniem większości modeli Volvo, oprócz XC90.

Motocykl na promie

Jeśli planujecie wiosenno-letnie podróże swoim motocyklem po Europie, to być może po raz pierwszy będziecie mieć okazje przeprawić się promem ze swoim jednośladem. Jak zatem wygląda przeprawa promowa z motocyklem?

REKLAMA