REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Weekend majowy 2013’ – gdzie warto się na niego wybrać?

Aby weekendowy wyjazd nie okazał się źródłem niepotrzebnych nerwów, warto racjonalnie ocenić odległość od domu miejsca, w które chcemy się wybrać. Fot. Fotolia
Aby weekendowy wyjazd nie okazał się źródłem niepotrzebnych nerwów, warto racjonalnie ocenić odległość od domu miejsca, w które chcemy się wybrać. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zbliżający się weekend majowy to doskonała okazja by solidnie wypocząć oraz zwiedzić ciekawe miejsca w Polsce. Dobry plan na wyjazd pozwoli lepiej nacieszyć upragnionym wypoczynkiem.

Przed wyborem miejsca na spędzenie tegorocznej „majówki” warto uwzględnić czas, jaki trzeba przeznaczyć na dojazd w wybrane miejsce. Może się bowiem okazać, że zbyt ambitne plany spowodują, że zamiast wypoczynku na łonie natury, zaserwujemy sobie wczasy w samochodzie.

REKLAMA

Zbadaliśmy w sumie 12 tras biegnących przez obszar całej Polski – tłumaczy Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Punktem wyjściowym były cztery duże miasta a punktem docelowym miejscowości położone w górach nad morzem i na mazurach – dodaje Florkowska. Warto zaznaczyć, że szukano miejsc możliwie mało oddalonych od punktów startowych, bo przecież weekend jest krótki i podróżni z reguły chcą jak najszybciej dotrzeć do celu i cieszyć się relaksem.

Zobacz też: Przewożenie rowerów - który sposób jest najlepszy?

TRASY

ODLEGŁOŚĆ

CZAS  DOJAZDU

Poznań - Kołobrzeg

255 km

 4 h 39 min

Poznań - Karpacz

245 km

4 h 38 min

Poznań - Szczytno

 354 km

 6 h 15 min

Warszawa - Gdańsk

338 km

4 h 5 min

Warszawa - Mrągowo

215 km

 3 h 25 min

Warszawa - Zakopane

400 km

 6 h 5 min

Wrocław - Szczyrk

259 km

  3 h 21 min

Wrocław - Świnoujście

455 km

 6 h 6 min

Wrocław - Węgorzewo

606 km

    7 k 56 min

Łódź - Ustka

475 km

   6 h 10 min

Łódź - Mikołajki

339 km

   4 h 45 min

Łódź - Rabka Zdrój

324 km

 4 h 3 min

Źródło: Korkowo.pl

Poznań

Mieszkańcy Poznania niezależnie od tego czy chcą udać się nad morze czy w góry, muszą liczyć się z podobnym czasem spędzonym za kółkiem. Na przykład: dojazd do Kołobrzegu lub Karpacza zajmie im ok 4 godzin i 40 minut. Trochę więcej cierpliwości przyda się tym, którzy marzą o wypoczynku na Mazurach. Dojazd do Szczytna  to z kolei 6 godzin i 15 minut spędzonych za kółkiem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warszawa

Warszawscy kierowcy mają ułatwione zadanie, pod warunkiem, że celem ich podróży są Mazury np. Mrągowo. Dojazd do tej miejscowości zajmuje średnio 3 godziny 25 minut. Znacznie więcej czasu trwa podróż do Gdańska (ponad 4 godziny) oraz Zakopanego (ponad 6 godzin).

Zobacz też: Pozostawianie psa w samochodzie

Wrocław

Z uwagi na położenie geograficzne mieszkańcy Wrocławia najszybciej dojadą w góry. Dla przykładu: podróż do Szczyrku zajmie im niecałe 3,5 godziny. Z drugiej strony, dojazd na Mazury czy nad morze pochłonie większą liczbę godzin. Na pokonanie trasy Wrocław – Świnoujście potrzeba ok. 6 godzin, a na przejazd do Węgorzewa prawie 8.

Łódź

Mieszkańcy Łodzi w najkrótszym czasie mogą dojechać do górskich miejscowości. Na dotarcie do Rabki Zdroju potrzeba im ok. 4 godzin. Podróż na Mazury czyli np. do Mikołajek może potrwać ok. 4 godzin i 45 minut. Najdłużej, bo 6 godzin i 10 minut zajmie pokonanie trasy do Ustki.

Źródło: Creandi.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

REKLAMA

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.

REKLAMA