REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Weekend majowy 2013’ – gdzie warto się na niego wybrać?

Aby weekendowy wyjazd nie okazał się źródłem niepotrzebnych nerwów, warto racjonalnie ocenić odległość od domu miejsca, w które chcemy się wybrać. Fot. Fotolia
Aby weekendowy wyjazd nie okazał się źródłem niepotrzebnych nerwów, warto racjonalnie ocenić odległość od domu miejsca, w które chcemy się wybrać. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zbliżający się weekend majowy to doskonała okazja by solidnie wypocząć oraz zwiedzić ciekawe miejsca w Polsce. Dobry plan na wyjazd pozwoli lepiej nacieszyć upragnionym wypoczynkiem.

Przed wyborem miejsca na spędzenie tegorocznej „majówki” warto uwzględnić czas, jaki trzeba przeznaczyć na dojazd w wybrane miejsce. Może się bowiem okazać, że zbyt ambitne plany spowodują, że zamiast wypoczynku na łonie natury, zaserwujemy sobie wczasy w samochodzie.

REKLAMA

Zbadaliśmy w sumie 12 tras biegnących przez obszar całej Polski – tłumaczy Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Punktem wyjściowym były cztery duże miasta a punktem docelowym miejscowości położone w górach nad morzem i na mazurach – dodaje Florkowska. Warto zaznaczyć, że szukano miejsc możliwie mało oddalonych od punktów startowych, bo przecież weekend jest krótki i podróżni z reguły chcą jak najszybciej dotrzeć do celu i cieszyć się relaksem.

Zobacz też: Przewożenie rowerów - który sposób jest najlepszy?

TRASY

ODLEGŁOŚĆ

CZAS  DOJAZDU

Poznań - Kołobrzeg

255 km

 4 h 39 min

Poznań - Karpacz

245 km

4 h 38 min

Poznań - Szczytno

 354 km

 6 h 15 min

Warszawa - Gdańsk

338 km

4 h 5 min

Warszawa - Mrągowo

215 km

 3 h 25 min

Warszawa - Zakopane

400 km

 6 h 5 min

Wrocław - Szczyrk

259 km

  3 h 21 min

Wrocław - Świnoujście

455 km

 6 h 6 min

Wrocław - Węgorzewo

606 km

    7 k 56 min

Łódź - Ustka

475 km

   6 h 10 min

Łódź - Mikołajki

339 km

   4 h 45 min

Łódź - Rabka Zdrój

324 km

 4 h 3 min

Źródło: Korkowo.pl

Poznań

Mieszkańcy Poznania niezależnie od tego czy chcą udać się nad morze czy w góry, muszą liczyć się z podobnym czasem spędzonym za kółkiem. Na przykład: dojazd do Kołobrzegu lub Karpacza zajmie im ok 4 godzin i 40 minut. Trochę więcej cierpliwości przyda się tym, którzy marzą o wypoczynku na Mazurach. Dojazd do Szczytna  to z kolei 6 godzin i 15 minut spędzonych za kółkiem.

Warszawa

Warszawscy kierowcy mają ułatwione zadanie, pod warunkiem, że celem ich podróży są Mazury np. Mrągowo. Dojazd do tej miejscowości zajmuje średnio 3 godziny 25 minut. Znacznie więcej czasu trwa podróż do Gdańska (ponad 4 godziny) oraz Zakopanego (ponad 6 godzin).

Zobacz też: Pozostawianie psa w samochodzie

Wrocław

Z uwagi na położenie geograficzne mieszkańcy Wrocławia najszybciej dojadą w góry. Dla przykładu: podróż do Szczyrku zajmie im niecałe 3,5 godziny. Z drugiej strony, dojazd na Mazury czy nad morze pochłonie większą liczbę godzin. Na pokonanie trasy Wrocław – Świnoujście potrzeba ok. 6 godzin, a na przejazd do Węgorzewa prawie 8.

Łódź

Mieszkańcy Łodzi w najkrótszym czasie mogą dojechać do górskich miejscowości. Na dotarcie do Rabki Zdroju potrzeba im ok. 4 godzin. Podróż na Mazury czyli np. do Mikołajek może potrwać ok. 4 godzin i 45 minut. Najdłużej, bo 6 godzin i 10 minut zajmie pokonanie trasy do Ustki.

Źródło: Creandi.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Gołoledź na drogach. IMGW ostrzega przed czarnym lodem. Jak go rozpoznać?

    Na drogach w Polsce pojawiła się gołoledź. IMGW ostrzega zatem kierowców z 12 województw przed naprawdę trudnymi warunkami. Co oznacza czarny lód na drodze? I jak zachować się podczas jazdy po oblodzonej drodze?

    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    REKLAMA

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    REKLAMA

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    REKLAMA