REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie Assistance – pytania o zakres pomocy

Darmowe holowanie auta do warsztatu to ogromna zaleta. Zakres polis assistance jest jednak różny, a wiele z nich nie stanowi żadnej pomocy dla kierowcy .  Fot. Fotolia
Darmowe holowanie auta do warsztatu to ogromna zaleta. Zakres polis assistance jest jednak różny, a wiele z nich nie stanowi żadnej pomocy dla kierowcy . Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zakres pomocy w oferowanej w ramach polisy Assistance jest bardzo zróżnicowany. Oferty dwóch konkurencyjnych firm ubezpieczeniowych potrafią się diametralnie różnić. Oto pytania jakie warto zadać agentowi ubezpieczeniowemu w kontekście zakresu polisy Assistance.

Polisa komunikacyjna Assistance jest przez większość klientów traktowana po macoszemu i stanowi dla nich swoisty dodatek do pakietu ubezpieczeń OC i AC. Ze względu na jej niski koszt, Polacy wychodzą z założenia, że warto uzupełnić zakres ubezpieczenia także i o nią. Jak się okazuje, zadanie kilku agentowi ubezpieczeniowemu kilku pytań, pozwoli stworzyć z niej skuteczne narzędzie, które obroni nas przed negatywnymi konsekwencjami zdarzeń na drodze, które mogą popsuć nam wyjazd (przebita opona, brak paliwa, usterka auta itp.). Warto zatem pytać i wybrać taką polisę, która faktycznie działa i sprawdza się na co dzień.

REKLAMA

Zobacz też: Kiedy ubezpieczenie OC zostanie przedłużone automatycznie?

Pytania dotyczące polisy Assistance:

  1. Czy polisa dotyczy pomocy tylko na terenie Polski? W których europejskich krajach polisa nie funkcjonuje?

Zazwyczaj polisa dotyczy tylko terytorium państwa, w którym zostaje zawarta.

  1. Jaka jest minimalna odległość od miejsca zamieszkania, która upoważnia do skorzystania z polisy?

Najtańsze polisy oferują pomoc, gdy awaria nastąpi min. 40 km od miejsca zamieszkania. Osoby dojeżdżające zatem kilka czy kilkanaście kilometrów do pracy nie będą mogły liczyć na ich pomoc.

  1. Czy samochód zostanie odholowany do najbliższego warsztatu, autoryzowanej stacji obsługi czy do miejsca zamieszkania?

Najlepsze polisy oferują holowanie pojazdu do warsztatu zlokalizowanego najbliżej miejsca zamieszkania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  1. Czy można zwiększyć limit bezpłatnego holowania auta?

Usługa ta wiąże się z podwyższeniem ceny za polisę.

  1. Jak często w ciągu roku można korzystać z polisy?

Bardzo ważne pytanie. Są bowiem polisy, z których można skorzystać tylko raz w roku.

  1. Czy w ramach polisy przysługuje nam auto zastępcze?

Jeśli jesteśmy na urlopie to nawet awaria pojazdu nie popsuje nam wyjazdu, jeśli otrzymamy w zastępstwie drugie auto.

  1. Czy otrzymamy zwrot kosztów związanych z wynajęciem auta zastępczego? Jakie klasy samochód i na jaki okres czasu możemy do wypożyczyć?

Zdarza się, że warsztat naprawczy nie dysponuje odpowiedniej klasy autem, bo np. jest ono tylko cztero- czy pięcioosobowe. Warto zatem wiedzieć czy możemy zatem np. wynająć większy pojazd z wypożyczalni samochodowej a koszty tej operacji zostaną pokryte przez assistance.

  1. W jakim zakresie firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty związane z kontynuacją podróży?

Tanie polisy mogą nie obejmować pokrycia np. kosztów biletów dla wszystkich członków rodziny jadących feralnym samochodem.

  1. Czy jeśli auto uległo awarii poza granicą kraju, to czy otrzymamy zwrot pieniędzy za jego transport do kraju?

Koszt przetransportowania uszkodzonego pojazdu do kraju może wynieść nawet kilka tysięcy złotych . Dobre firmy biorą wszystkie koszty na siebie.

  1. Czy polisa obejmuje darmowe dowiezienie paliwa, pomoc w przypadku zatrzaśnięcia kluczy lub przebicia opony?

Świadomość, że nawet w stresującej sytuacji na drodze ktoś nam pomoże nie oczekując w zamian zapłaty, pozwala zachować spokój ducha nawet przed najdalszą podróżą.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA