REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przewożenie psa w samochodzie

Tomasz Korniejew
Pies,, samochód,
Pies,, samochód,
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Żeby podróżowanie samochodem z psem nie wiązało się z kłopotami kierowcy oraz stresem zwierzęcia trzeba przyzwyczajać je do tego od okresu szczenięcego. Prezentujemy, jak przewozić psa w samochodzie.

Przewożenie psa w samochodzie - przyzwyczajanie psa do podróży

Mało, który pies lubi podróżowanie samochodem sam z siebie. Czworonogi mają różne charaktery i jedne jest łatwiej przekonać do podróżowania autem,  inne mniej. Osoby, które planują zabierać na samochodowe przejażdżki swojego zwierzaka powinny zawczasu zadbać o to, by psa do transportu autem przygotować.

REKLAMA

Najlepiej sprawić, by podróż samochodem kojarzyła się psu z czymś przyjemnym. Dlatego nie jest dobrym pomysłem zabieranie czworonoga na pierwsze przejażdżki do weterynarza. Warto ustalić harmonogram tras i zabierać psa w miejsca, gdzie może się wybiegać, pobawić, tak by podróże kojarzyły mu się zazwyczaj z czymś przyjemnym. Co ważne, najpierw zacznijmy od krótszych dystansów, stopniowo zwiększając czas podróży.

Zanim wyruszymy z psem w podróż zadbajmy o to, by był najedzony, ale nie podawajmy mu posiłku bezpośrednio przed wyjazdem.

Zobacz też: Pozostawianie psa w samochodzie

Przewożenie psa w samochodzie - sposób przewożenia psa

Priorytetem podczas przewożenia psa w samochodzie jest bezpieczeństwo i komfort zwierzęcia. Jeżeli chcemy przewieźć psa na tylnej kanapie koniecznie załóżmy mu specjalne szelki, które instalujemy w gnieździe pasów bezpieczeństwa. Jednak najwygodniejszym sposobem na przewóz psa jest przewożenie go w klatce transportowej w bagażniku samochodu typu kombi lub w przypadku auta z kratką po prostu w bagażniku z podłogą wyłożoną matą antypoślizgową. Osoby, którym klatka kojarzy się z więzieniem uspokajamy, że psy nie wartościują przedmiotów, w związku z tym nie mają poczucia zniewolenia. Wręcz przeciwnie, jeżeli na podłodze ułożymy dodatkowo ulubiony kocyk psa i dorzucimy do tego ulubione zabawki zwierze będzie się czuło bezpiecznie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Przewożenie rowerów - który sposób jest najlepszy?

Przewożenie psa w samochodzie - podróż z psem

Jeżeli wybieramy się w podróż z czworonogiem musimy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • styl jazdy - powinien być płynny, bez nagłych przyśpieszeń i hamowań oraz bez szaleńczej jazdy po zakrętach. Ważne, by co jakiś czas przewietrzyć wnętrze, ale nie tak by narażać zwierzęcia na przeciąg. Ta sama uwaga dotyczy używania klimatyzacji - nie wolno kierować nawiewu chłodnego powietrza na psa.
  • postoje - nie rzadziej niż, co dwie godziny. Przy czym bardzo istotny jest wybór miejsca postoju. Najlepiej wybrać taki parking, na którym zwierzak będzie mógł pobiegać. Dobrze, gdy poświęcimy mu czas na zabawę.
  • zapas wody i smakołyki - to bardzo ważne, odpowiedni zapas wody dla zwierzęcia jest tak samo ważny, jak dla człowieka. Dobrze mieć też pod ręka na przykład suchą karmę.
  • Zabezpieczenie przed słońcem - podróż z psem przypomina w niektórych aspektach podróż z dzieckiem. Gdy podróżujemy samochodem w słoneczne dni należy zadbać o to, by promienie nie świeciły bezpośrednio na psa, co będzie wzmagało dyskomfort zwierzęcia.

Zobacz też: Wspólny przejazd to paliwo za 2 zł/litr

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA