REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

E-faktura - sposób na redukcję kosztów

Jednym ze sposobów na optymalizację pracy i zmniejszenie kosztów jest wdrożenie e-faktury, zamiast tradycyjnej faktury drukowanej. Takie rozwiązania doceniają m.in. importerzy z branży motoryzacyjnej.

Zmiany w tankowaniu LPG

Według najnowszego projektu rozporządzenia Ministerstwa Transportu kierowcy będą mogli sami tankować LPG na stacjach paliw.

Rynek paczek w Polsce - tendencje wzrostowe

Wzrost zainteresowania zakupami w sieci napędza rynek usług kurierskich. Co najczęściej Polacy wysyłają pocztą oraz do jakich krajów kierują swoje przesyłki pocztowe?

DCT2 w Gdańsku obsłuży największe kontenerowce na świecie

Podpisano umowę na budowę terminala kontenerowego DCT2 w porcie w Gdańsku, który będzie obsługiwał największe kontenerowce na świecie.

REKLAMA

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów

Rośnie liczba kolizji z udziałem rowerzystów, w których winni są również użytkownicy jednośladów. Rozwiązaniem części kłopotów wynikających z kraksy może być wykupienie ubezpieczenia OC dla rowerzystów.

Yamaha daje prezenty do zakupu Worldcrossera i Xentera

Sezon motocyklowy każe na siebie czekać wyjątkowo długo w tym roku, jednak polscy importerzy nie śpią. Czy kuszenie motocyklistów gratisowymi ofertami przy zakupie motocykli lub skuterów to dobry sposób na przyciągnięcie klientów? Yamaha oferuje darmowe akcesoria do Worldcrossera i Xentera.

Brak ważnego OC, a kolizja - zapłaci właściciel auta, czy kierujący?

Prawo nakłada obowiązek wykupienia polisy ubezpieczenia OC na każdego właściciela pojazdu samochodowego. Tym samym prowadząc czyjś samochód niezbyt często sprawdzamy ważność polisy OC. Co się stanie w przypadku, gdy prowadząc czyjś samochód nie będziemy winni kolizji, a okaże się że właściciel nie wykupił polisy OC. Czy możemy mieć kłopoty?

Uszkodzona szyba samochodowa a odszkodowanie

Uszkodzona szyba samochodowa to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Zwlekanie z jej wymianą może skutkować utratą dowodu rejestracyjnego lub - w razie wypadku -odmową wypłaty odszkodowania. Aby zapobiec tego typu sytuacjom szybę należy naprawić lub wymienić.

REKLAMA

Czy za naruszenie przepisów drogowych można iść do więzienia?

W 2011 roku Policja zarejestrowała prawie 20 tysięcy naruszeń tylko dwóch z kilku przepisów, które grożą karą więzienia. Doszło do 4 tysięcy wypadków spowodowanych przez kierujących, którzy złamali te przepisy. Łącznie zginęło w nich 450 osób. Za złamanie jakich przepisów można iść do więzienia?

Ręka w gipsie, a prowadzenie samochodu służbowego

Czy pracownik, który ma założony gips na rękę lub inną kończynę może prowadzić samochód służbowy?

Jakie auta mają problemy z korozją?

Sól rozsypywana na ulicach podczas zimy to jeden z czynników sprzyjających występowaniu korozji. Producenci aut chcąc poczynić oszczędności nie zawsze odpowiednio dobrze zabezpieczyli swoje produkty przed niszczycielskim działaniem rdzy. Jakie auta są podatne na rdzę bardziej niż inne?

Karty paliwowe - jakie dają korzyści?

Karty paliwowe są nieodłącznym atrybutem kierowców jeżdżących w dużych flotach samochodowych. Przedstawiamy jakie korzyści płyną z używania kart paliwowych oraz, czy z kart paliwowych mogą skorzystać mniejsze przedsiębiorstwa.

Czy można naprawić pękniętą szybę telefonem?

Na polskich drogach pełno jest różnych zanieczyszczeń i drobnych kamieni, które podbijane kołami jadących samochodów powodują pęknięcia szyb. Eksperci zajmujący się naprawami szyb stworzyli aplikację, która pomoże ocenić, czy ubytek kwalifikuje szybę do naprawy, czy do wymiany. Dodatkowo urządzenie wskaże najbliższy serwis, który pomoże naprawić lub wymienić szybę.

Ile kosztuje dojeżdżanie do pracy spoza miasta?

Posiadanie domu w pobliżu miasta ma nie tylko zalety, takie cicha okolica i świeższe powietrze, ale też wady. Codzienne dojazdy do pracy generują spore koszty. Ile średnio kosztuje dojeżdżanie do pracy spoza miasta?

Nowości Hondy już w salonach. CB500F i CB500R

Honda przygotowała kilka nowości na rozpoczynający się właśnie sezon motocyklowy. Klienci zainteresowani modelami Honda CB500F i Honda CB500R mogą już przymierzyć się do nowych sprzętów w salonach dilerskich.

Renault 18 - historia modelu

Renault 18 zadebiutował w 1978 r. jako przedstawiciel ówczesnej klasy średniej. Przeglądając zdjęcia Renault 18 nie sposób oprzeć się nutce nostalgii. Poniżej historia modelu obchodzącego w 2013 r. 35 lecie.

PKP PLK podniesie stawki - reakcja z rynku

Christian Schreyer, prezes Zarządu DB Schenker Rail Polska S.A krytycznie odnosi się do propozycji PKP PLK dot. podnoszenia średnich stawek jednostkowych opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej na lata 2014-2016.

Stabilny wzrost przychodów Trans Polonii S.A.

Grupa Kapitałowa specjalizująca się w przewozie chemii płynnej, w zeszłym roku osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 49.509 tys. zł. To 5 % wzrost w stosunku do roku 2011.

Wspólny przejazd to paliwo za 2 zł/litr

Ceny paliw nadal psują nam humor na stacjach benzynowych. Receptą na wysokie wydatki związane z utrzymaniem samochodu są wspólne przejazdy – coraz popularniejsza w Europie forma podróżowania, która skutkuje m.in. znacznym obniżeniem kosztu paliwa.

Hyosung dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2

Nowe przepisy dotyczące nabywania prawa jazdy w Polsce, które 19 stycznia 2013 r. weszły w życie, wprowadziły nowe kategorie prawa jazdy w tym kategorie A2. Dla przypomnienia, motocyklista z kategorią A2 może prowadzić pojazd o mocy do 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg.

Test Suzuki Splash 1.0 – jestem z miasta

Suzuki Splash niedawno przeszedł niewielki lifting, który dodał mu uroku. Najważniejsze jednak, że nadal doskonale sprawdza się w miejskiej eksploatacji. Ale, czy jest na tyle uniwersalny, że nadaje się również jako pojazd na wakacje? W teście Splash z trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1 l.

Jak uniknąć mandatu za rozmowę przez telefon w czasie jazdy?

Nowoczesne zestawy głośnomówiące mogą być sterowane głosem i łączyć telefon z zestawem audio nie tylko w aucie, ale też w domu. Warto rozważyć zakup takiego urządzenia, ponieważ w drugiej połowie 2012 roku nałożono ponad 40 tysięcy mandatów za używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Kiedy opony wymagają wymiany na nowe?

Przełom marca i kwietnia to właściwy moment aby pomyśleć o wymianie opon z zimowych na letnie. Przy wymianie opon warto sprawdzić ich stan techniczny i określić, czy nadają się jeszcze do eksploatacji, czy nie. Po czym poznać zużyte opony?

Grzechy kierowców wobec motocyklistów

Duża część wypadków, w których poszkodowaniu zostali motocykliści była spowodowane przez kierujących samochodami. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zachowania kierowców samochodów, które doprowadziły w przeszłości do wypadków z motocyklistami.

Wymiana opon z zimowych na letnie –porada eksperta

Wymiana opon z zimowych na letnie to jedna z podstawowych czynności serwisowych, które należy wykonać po zakończeniu sezonu zimowego. Jak zwykle o tej porze rodzi się wiele pytań o prawidłowy dobór opon letnich i o ich właściwą eksploatacje. Ekspert radzi, na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie i jak poprawnie eksploatować opony, aby w 100% spełniały swoje założenia techniczne oraz w maksymalny sposób zapewniały komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Za co mozna stracić prawo jazdy?

Prawo jazdy można stracić przekraczając dopuszczalny limit punktów karnych. Za co jeszcze można stracić prawo jazdy?

Koniec z bramkami na polskich autostradach?

Według informacji, które obiegły media GDDKiA powoli wprowadza system e-myto także dla samochodów osobowych. W efekcie spowalniające ruch na autostradach bramki mają zostać znacznie ograniczone.

Termin wystawienia faktury dokumentującej tzw. eksport usług

Polski przewoźnik regularnie świadczy usługi transportowe na rzecz zagranicznych kontrahentów (zarówno unijnych, jak i mających siedzibę w krajach nienależących do UE).W jakim terminie powinien wystawić fakturę dokumentującą tzw. eksport usług na gruncie przepisów obowiązujących od 1-go stycznia 2013 r.?

Start sezonu motocyklowego, a kierowcy aut

Wraz ze zbliżającą się wiosną znacznie poprawiają się warunki na drogach i pojawia się na nich coraz więcej motocyklistów. Jak kierowcy samochodów powinni przygotować się do sezonu motocyklowego?

Kiedy najkorzystniej można kupić kabriolet?

Jak wynika z danych otoMoto.pl największego serwisu motoryzacyjnego w Polsce, najlepszy czas na zakup samochodu ze składanym dachem to Marzec. Statystyki mówią, że jest to okres dynamicznie rosnącej podaży kabrioletów z drugiej ręki, a jednocześnie czas bardzo atrakcyjnych cen.

Kto i za co może zabrać prawo jazdy?

Zdobycie prawa jazdy w Polsce to trudne zadanie. Są osoby, które do egzaminu na prawo jazdy podchodzą kilka, a nawet kilkanaście razy. Znacznie łatwiej stracić uprawnienia do kierowania autem. Kto i za co może nam zabrać prawo jazdy?

6 sposobów jak uniknąć wypadku

Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przeanalizowali policyjne statystyki dotyczące zdarzeń drogowych i sformułowali sześć zasad, które należy stosować aby uniknąć wypadku.

Prawo do odliczania podatku VAT, a usługi magazynowania

Czy zagraniczna spółka będąca w Polsce zarejestrowana jedynie do celów podatku VAT, a korzystająca z usług magazynowania może obniżyć kwotę podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na podstawie faktur potwierdzających przechowywanie towarów w magazynach?

Mercedes-Benz M Guard - opis modelu

Mercedes-Benz M Guard to opancerzona odmiana Mercedesa-Benza M. Wersja Guard zapewnia bezpieczeństwo osobom znajdującym się w środku nawet, gdy ktoś ciśnie w ich stronę granatem ręcznym. Poniżej opis modelu Mercedes-Benz M Guard.

Car Fleet Management - dlaczego warto skorzystać z usługi CFM?

Firmy z branży Car Fleet Management (CFM) oferują usługi zakresu tworzenia polityki flotowej, leasingiem oraz serwisowaniem pojazdów. Czy warto skorzystać z usługi Car Fleet Management?

Co to jest faktoring i kiedy się go stosuje?

Faktoring funkcjonuje na polskim rynku od ponad 15 lat i jest sposobem na uporanie się z problemem zaległych płatności. Na czym dokładnie polega faktoring?

Korekta deklaracji VAT-7, a wydłużenie terminu zwrotu podatku

Czy złożenie przedterminowej korekty deklaracji VAT-7 wydłuży termin zwrotu podatku?

Podróże promowe ze zwierzętami domowymi

Niektórzy z nas nie mogą wyobrazić sobie wakacji bez swoich domowych ulubieńców. Ze względu na skomplikowany proces przewozu zwierząt za granice większość turystów do niedawna ograniczała swoje podróże tylko po kraju. Unia Europejska postanawiała ujednolicić przepisy i ułatwić nam wojaże samochodem z czworonogami po Europie. W poniższym poradniku przybliżamy temat podróży promem ze zwierzętami domowymi.

Transport chłodniczy - rezerwacja przez komputer

Nowoczesne narzędzia wymiany informacji o ładunkach i przewozach chłodniczych ułatwią planowanie kursów nie tylko w gorącym okresie przedświątecznym.

Opakowania wielkorotnego użytku, a korzyści w logistyce

Utylizacja opakowań jednorazowych to kłopot dla wielu przedsiębiorstw korzystających z usług firm z branży logistycznej. Od niedawna firmy logistyczne sięgają ku opakowaniom wielokrotnego użytku. Jakie korzyści się z tym wiążą?

Płynny asfalt – jak go przewozić?

Płynny asfalt to ładunek, którego transport wymaga bardzo wąskiego i wysoce wyspecjalizowanego procesu logistycznego. Jak go przewozić?

Renault 11: historia modelu

W marcu 2013 roku mija 30 lat od premiery Renault 11. Auto powstało na bazie Projektu L42 i było następcą Renault 14. Od początku produkcji Renault 11 oferowano z elementami wyposażenia, które dotąd nie były dostępne w segmencie kompaktów. Poniżej prezentujemy szczegółową historię modelu Renault 11.

Volkswagen Golf VII: Jak działa system Dynamic Light Assist?

Najnowszy Volkswagen Golf może być doposażony w wiele elementów podnoszących komfort i bezpieczeństwo podróżowania, które dotąd były dostępne dla większych, droższych i bardziej prestiżowych segmentów aut. Jednym z najciekawszych gadżetów, które zadebiutowały w Golfie VII generacji jest system Dynamic Light Assist. Na czym polega jego działanie?

Nowa Kia ProCee’d – wrażenia z jazdy

Kia zaprezentowała najnowszą generację najbardziej emocjonującej odmiany kompaktowego Cee’da, trzydrzwiowy model ProCee’d. Oto wrażenia z jazdy.

Nowa Kia Carens 1.7 CRDi 136 KM – wrażenia z jazdy

Najnowsza generacja Kii Carens właśnie wjechała na rynek. Z zewnątrz jest mniejsza niż model poprzedniej generacji, ale wnętrze ma obszerniejsze. Przedstawiamy krótki test Kii Carens z najmocniejszym dostępnym silnikiem wysokoprężnym.

Obwodnica Raszyna i Janek - budowa ruszy w kwietniu?

W piątek GDDKiA wybrała wykonawcę, który zaprojektuje i zbuduje odcinek drogi ekspresowej S8 omijającej permanentnie zakorkowane "wyloty" z Warszawy w Raszynie i Jankach.

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Bezpieczeństwo pracowników i floty to jedno z kluczowych wyzwań dla zarządcy floty. Warto, co jakiś czas przypominać osobom korzystającym z samochodów firmowych o podstawach, np. o tym jaka jest prawidłowa pozycja za kierownicą.

Jakie korzyści daje karta paliwowa?

W przypadku dużych flot karty paliwowe są jednym z podstawowych narzędzi pracy. Pozwalają one na ułatwienie tak prostej czynności jak tankowanie. Jakie czynniki decydują o wyborze kontrahenta w przypadku kart paliwowych i jakie korzyści małym i średnim przedsiębiorstwom może przynieść korzystanie z kart paliwowych?

Nieznany sprawca wypadku a odszkodowanie

Każdy kierowca powinien mieć przy sobie druk wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Ułatwia on po stłuczce zebranie wszelkich niezbędnych informacji o jej uczestnikach. Niekiedy zdarza się, że sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, a poszkodowanemu kierowcy nie udaje się spisać numeru rejestracyjnego pojazdu, który spowodował uszkodzenia auta. Czy jest wtedy szansa uzyskać odszkodowanie? Więcej informacji o tych dwóch zagadnieniach poniżej.

Jak analizować umowę leasingu?

Definicja umowy leasingowej i podstawowe prawa i obowiązki leasingobiorcy są opisane w Kodeksie cywilnym. Podstawowym obowiązkiem finansującego jest nabycie rzeczy, czyli w naszym przypadku samochodu, od oznaczonego zbywcy i przekazanie jej do używania albo używania i pobierania profitów w określonym czasie. Z kolei główne „zadanie” korzystającego – firmy użytkującej auta - stanowi zapłata wynagrodzenia.

REKLAMA