REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Technika jazdy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak działa aplikacja forDrivers?

Aplikacja forDrivers ma celu nagradzać przepisową jazdę kierowców. W zależności od stylu jazdy kierowcy i respektowania przez niego przepisów ruchu drogowego będzie otrzymywał on określoną ilość punktów, które później będzie mógł wymienić na nagrody.

Jak przygotować się do powrotu z wakacji?

Koniec sierpnia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Co kierowca powinien dodatkowo uwzględnić w swojej podróży, aby zakończyła się ona bezpiecznie?

System nagradzania kierowców za bezpieczną jazdę forDrivers

Nagradzanie kierowców za bezpieczną jazdę jaką zaproponowali twórcy aplikacji forDrivers to nowy sposób na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Czy ten ciekawy i niesztampowy pomysł na dotarcie do wyobraźni kierowców i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych ma rację bytu w naszym kraju? Na czym dokładnie ma on polegać?

Koniec wakacji: kierowco uważaj na dzieci

Zbliżając się do przejść dla pieszych czy szkół, kierowcy powinni zwracać baczną uwagę na dzieci znajdujące się w ich pobliżu. W przeciwieństwie do dorosłych, ich zachowania są bardziej gwałtowne a świadomość niebezpieczeństwa dużo niższa.

REKLAMA

Jaki jesteś typem kierowcy?

Wyniki ogólnoeuropejskich badań kierowców przeprowadzonych przez Grupę Goodyear i LSE pozwoliły wyodrębnić kilka typów kierowców, jakich możemy spotkać na drodze. Zobacz do jakiej grupy należysz Ty!

Bezpłatne kursy ecodrivingu dla mieszkańców Poznania

Władze Poznania oferują mieszkańcom bezpłatne kursy ecodrivingu, czyli oszczędnej i ekologicznej techniki jazdy. W najnowszej (trzeciej) edycji programu wzięło udział 200 kursantów.

Podróż samochodem w upale

Wysokie temperatury powietrza ograniczają sprawność kierowców i elementów samochodu. Jak sobie radzić z upałem za kierownicą oraz, na które elementy samochodu zwrócić uwagę, gdy wybieramy się w podróż a na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni Celcjusza.

Dlaczego rozgrzany asfalt jest niebezpieczny?

Wysokie temperatury powodują, że asfalt na drodze zmienia swoją konsystencję, a tym samym i właściwości. Kierowcy często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie temu zjawisku towarzyszy.

REKLAMA

Jak radzić sobie z upałem za kierownicą?

Upał nie jest sprzymierzeńcem kierowcy. Podwyższona temperatura powietrza jest m.in. pośrednią przyczyną poddenerwowania i nadmiernego zmęczenia.

Do czego służy pobocze?

Do czego służy pobocze? Odpowiedź na to z pozoru banalne pytanie sprawia kłopot większości zmotoryzowanych. Czy na poboczu można się zatrzymywać? Jeżeli tak, to w jakich przypadkach?

Autonomiczne samochody jeżdżą sprawniej niż prowadzone przez kierowców

Jeśli mieliście jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące tego, czy samojeżdżące auta mogą poruszać się sprawniej od pojazdów prowadzonych przez ludzi, to Audi je rozwiało. Na torze Sonoma Raceway w Kalifornii naszpikowany elektroniką model RS 7 zanotował czasy okrążeń lepsze od uzyskiwanych przez kierowców sportowych.

Technika jazdy podczas i po nawałnicy

Warunki klimatyczne występujące na terenie Polski sprzyjają powstawaniu w okresie letnim nawałnic, obwitych i nagłych opadów deszczu. Jak jeździć w trakcie i po nawałnicy?

Limity prędkości na polskich drogach

Jaka jest dopuszczalna prędkość na polskich autostradach? Czy na obszarze zabudowanych obowiązuje bezwzględne ograniczenie prędkości do 50 km/h?

Liczba wypadków na przejazdach kolejowych w Polsce

Spada liczba wypadków na przejazdach kolejowych w Polsce. W porównaniu do pierwszego półrocza 2014 r., w pierwszym półroczu 2015 r. ich liczba zmniejszyła się o 11 %.

Dlaczego odpowiednia pozycja za kierownicą jest tak ważna?

Pasy bezpieczeństwa na niewiele się zdadzą w aucie, jeśli kierowca nie zajmie prawidłowej pozycji za kierownicą. Jak zatem zrobić to poprawnie i skutecznie?

Najważniejsze zasady jazdy bezpiecznego rowerzysty

Jak powinien zachowywać rowerzysta na drodze, aby zminimalizować ryzyko wypadku z jego udziałem? Jakie zachowania na drodze są szczególnie niebezpiecznie?

Ecodriving: jak jeździć oszczędnie i zarazem szybko?

Przy odpowiedniej technice jazdy oraz, można prowadzić auto szybko i oszczędnie. Aby tę technikę opanować, można skorzystać ze specjalnych aplikacji, kontrolujących styl jazdy kierowcy i uczących prawidłowych zachowań na drodze.

Jak używać kierunkowskazów?

Wydawać by się mogło, że nie ma czegoś prostszego niż używanie kierunkowskazów w aucie. Okazuje się jednak, że ogromna część kierowców nie potrafi prawidłowo z nich korzystać! W jaki zatem sposób należy obsługiwać kierunkowskazy?

Bezpieczna podróż na wakacje: wskazówki i rady

Początek wakacji to czas wzmożonego ruchu na drogach. O czym należy pamiętać za kierownicą auta, aby bezpiecznie dojechać do upragnionego celu podróży?

Jak bezpiecznie jeździć w deszczu?

Opady deszczu są szczególnie niebezpieczne dla kierowców, bowiem zalegająca na drodze woda, obniża tarcie pomiędzy oponą a nawierzchnią obniżając tym samym siłę hamowania auta oraz jego stabilność. Na co zwrócić powinien mniej doświadczony kierowca, aby bezpiecznie dojechać do celu?

Niewyspany kierowca to pijany kierowca?

Wielu, zwłaszcza młodych kierowców bagatelizuje kwestię odpowiedniej ilości snu przed podróżą. Tymczasem niewyspany kierowca, ma opóźniony czas reakcji analogiczny do kierowcy, który znajduje się pod wpływem alkoholu. Jak sobie radzić z sennością za kierownicą?

Jak hamować autem skutecznie i bezpiecznie?

Skuteczne hamowanie to zasługa nie tylko porządnych hamulców, ale i samego kierowcy. Co robić, aby auto zatrzymywało się szybko i bezpiecznie?

Nocna jazda rowerem - potencjalne zagrożenia

Nocna jazda rowerem jest szczególnie niebezpieczna z uwagi na ograniczoną widoczność. Źle oświetlony rowerzysta jest słabo widoczny dla kierowcy, przez co ryzyko kolizji wyraźnie wzrasta.

Jak wydostać się z tonącego samochodu?

Jak wydostać się z tonącego samochodu? Wbrew pozorom znajomość techniki wychodzenia z tonącego pojazdu może się przydać każdemu kierowcy. Na co zwrócić uwagę?

Jak uniknąć potrącenia pieszego?

Potrącenia pieszych to jedne z najczęstszych wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Jak można ograniczyć skalę tego niebezpiecznego zjawiska?

Technika jazdy podczas silnego wiatru

Jazda podczas porywistego wiatru i silnych wyładowań atmosferycznych wzbudza niepokój także u doświadczonych kierowców. Jak się zachować, gdy wiedziemy w burzę lub wichurę?

Jak ograniczyć zużycie paliwa?

Na ograniczenie zużycia paliwa wpływ ma nie tylko styl jazdy kierującego. Jakie czynniki wpływają na "spalanie" samochodu?

Agresywnie jeżdżą niedoświadczeni kierowcy

Jeszcze nie wiadomo, czy zaostrzenie kar wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Poważnym problemem mającym znaczny wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, wciąż pozostaje marna jakość szkolenia kierowców w Polsce.

Jak rodzice mogą kontrolować styl jazdy swoich dzieci?

Kontrola rodzicielska w samochodzie to jedna z metod zapanowania nad młodym i niepokornym kierowcom. Jak działa system, który pozwala z większym spokojem przekazać auto młodemu kierowcy?

Bezsenność może zabić za kierownicą?

Kierowca, który ma problemy z zasypianiem stanowi duże zagrożenie na drodze. Dlatego koniecznie trzeba zdiagnozować przyczynę bezsenności i ją wyeliminować.

Wpływ problemów z zasypianiem na prowadzenie pojazdu

Według informacji Szkoły Jazdy Renault, badania wykazują, że kierowcy, którzy mają problemy z zasypianiem są dwa razy bardziej narażeni na śmierć w wypadku drogowym niż ci, którzy takich problemów nie mają.

Jak być lepiej widocznym na rowerze? Volvo przedstawia interesujący pomysł!

Volvo chce poprawić bezpieczeństwo rowerzystów poprawiając ich widoczność na drodze. Jak? Za pomocą specjalnej farby w sprayu.

Rozmowa przez telefon i jej wpływ na bezpieczeństwo jazdy

Rozmowa przez telefon odwraca uwagę kierowcy do sytuacji na drodze i zwiększa ryzyko wypadku. Dlaczego kierowca nie jest w stanie bacznie obserwować drogi w czasie rozmowy?

Regulacja lusterek a poprawa widoczności

Prawidłowo ustawione lusterka to klucz do bezpiecznego wykonywania manewrów na drodze. Jak najłatwiej je zatem wyregulować?

Dlaczego kobieta wolniej spala alkohol?

Kobieta, która jest czynnym kierowcą, powinna z większą ostrożnością podchodzić do spożywania alkoholu. Płeć piękną wolniej spala alkohol przez co jego podwyższony poziom we krwi utrzymuje się przez znacznie dłuższy czas niż ma to miejsce u mężczyzn. Jakie inne zagrożenia dla kobiet stanowi nadużywania alkoholu?

Wyprzedzanie: opis manewru krok po kroku

Na czym polega problem z wyprzedzaniem? O czym trzeba pamiętać w pierwszej kolejności? Instruktorzy ze Szkoły Jazdy Renault przekazują kilka cennych wskazówek na temat manewru wyprzedzania!

Ile traci społeczeństwo na każdej ofiarze wypadku samochodowego?

Konsekwencje wypadków samochodowych są wyraźnie odczuwalne w gospodarce danego kraju. Z tego powodu tak ważny wydaje się temat zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach.

Daltonista za kierownicą - potencjalne problemy

Czy daltonista może mieć prawo jazdy? Jak radzić sobie z chorobą za kierownicą?

Jak wykonać manewr omijania przeszkody?

Jak krok po kroku wykonać manewr omijania przeszkody? Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault opisują krok po kroku cały manewr.

Rower elektryczny 13 razy bardziej ekologiczny niż auto!

Jazda rowerem wyposażonym w silnik elektryczny jest kilkunastokrotnie mniej szkodliwa na środowiska niż podróż samochodem.

Dlaczego brudny samochód jest niebezpieczny na drodze?

Czysty samochód to nie tylko wizytówka jego właściciela, ale i większe bezpieczeństwo jego kierowcy na drodze. Zobacz dlaczego brudny samochód może być zagrożeniem na drodze.

Błędy w technice jazdy przez które tworzą się korki

Korki w polskich miastach nie są efektem jedynie zwiększonego natężenia ruchu na ulicach. Często są efektem błędów popełnianych przez kierowców w technice jazdy.

Auto na tor: Porsche Cayman GT4

Najnowsze Porsche Cayman GT4 to auto, które zostało stworzone do jazdy po torze wyścigowym. To co skrywa pod pięknym nadwoziem, jest dowodem na ogromny wkład pracy włożony przez prawdziwych pasjonatów sportów samochodowych.

Dlaczego warto zaciągać hamulec ręczny?

Nawet jeśli samochód stoi na równym podłożu, warto zaciągnąć hamulec postojowy. Nawyk jego używania okazuje się bardzo pomocny w codziennej eksploatacji.

Lęk przed prowadzeniem samochodu: amaksofobia

Okazuje się, że strach przed prowadzeniem samochodu doczekał się nawet swojej nazwy - amaksofobii. Jakie są jej objawy? Jak ją rozpoznać?

Hamowanie-oszczędzanie: jak ograniczyć zużycie paliwa?

Aby zmniejszyć zużycie paliwa w swoim samochodzie warto hamować silnikiem. Na czym polega ten manewr? Jakie daje korzyści?

Co grozi za ścinanie zakrętów na drodze?

Pokonywanie zakrętów przez ich wierzchołek, popularnie nazywane ścinaniem zakrętów, jest nielegalne. Kierowca ma bowiem obowiązek utrzymywania auta w wyznaczonym pasie ruchu.

Objawy syndromu Mad Max u kierowcy: jak rozpoznać?

Agresywne zachowanie za kierownicą to efekt nadmiernego stresu i życia w ciągłym pośpiechu. Lekarze tego typu stan określają mianem syndromu Mad Max. Na czym on polega?

Jak bezpiecznie prowadzić samochód na drodze?

Prawidłowa technika jazdy, uwzględniająca prędkość pojazdu, dużą dozę cierpliwości i opanowania oraz przewidywanie zachowań innych kierowców to podstawy bezpiecznej jazdy samochodem. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w czasie podróży?

Wpływ bagażu i masy na prowadzenie samochodu

Jak zmieni się zachowanie pojazdu gdy zostanie on obciążony bagażem? O czym pamiętać jeśli masa pojazdu ulegnie zwiększeniu?

REKLAMA