REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

System nagradzania kierowców za bezpieczną jazdę forDrivers

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Aplikacja na telefon forDrivers poprzez system nagród na na celu zmobilizować kierowców do ostrożniejszej jazdy samochodem, zgodnej z zasadami ruchu drogowego.
Aplikacja na telefon forDrivers poprzez system nagród na na celu zmobilizować kierowców do ostrożniejszej jazdy samochodem, zgodnej z zasadami ruchu drogowego.
forDrivers.pl

REKLAMA

REKLAMA

Nagradzanie kierowców za bezpieczną jazdę jaką zaproponowali twórcy aplikacji forDrivers to nowy sposób na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Czy ten ciekawy i niesztampowy pomysł na dotarcie do wyobraźni kierowców i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych ma rację bytu w naszym kraju? Na czym dokładnie ma on polegać?

Kierowcy będą nagradzani za bezpieczną jazdę

Zamiast mandatów za przekraczanie prędkości – nagrody za jazdę zgodnie z przepisami. A do tego praktyczne porady zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Pojawił się pomysł, który ma szansę zmienić mentalność polskich kierowców. I to w sposób bezbolesny.

REKLAMA

REKLAMA

Zdobywanie punktów, odznak i nowych umiejętności za wykonanie powierzonych zadań to rozwiązanie znane od lat. Grywalizację z powodzeniem stosują twórcy gier komputerowych
i aplikacji mobilnych. Są wśród nich takie tuzy jak Google, Facebook, Forsquare czy Zynga. Część firm idzie o krok dalej, oferując nie tylko wirtualne, ale i realne nagrody, które – jak dowodzą badania – zwiększają zaangażowanie użytkowników i podnoszą skuteczność systemu motywacyjnego.  

Pomysł ten postanowił wykorzystać warszawski start-up i to w dziedzinie, która na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z grywalizacją. Chodzi o motywowanie kierowców do bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Zobacz też: Darmowe aplikacje na telefon do omijania korków

„O bezpieczeństwie na drodze, a także skutkach brawurowej jazdy, mówiło się już wielokrotnie. Niestety kampanie i spoty reklamowe nie przyczyniły się w zadowalającym stopniu do zmniejszenia liczby wypadków i kolizji. Postanowiliśmy więc zastąpić metodę straszenia i karania rozwiązaniem, które ma znacznie większe szanse przynieść pozytywny skutek, czyli nagradzaniem” – wyjaśnia Marcin Brysiak, pomysłodawca i założyciel forDrivers, twórcy mobilnej aplikacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Aplikacja forDrivers: jak działa?

REKLAMA

Zabawa w forDrivers zaczyna się w momencie uruchomienia silnika samochodu. Kierowca za każde bezpieczne zachowanie na drodze zostaje nagrodzony punktami oraz otrzymuje na swoim smartfonie motywujący komunikat i wirtualną odznakę. „Nasza aplikacja przewiduje nagradzanie użytkowników nie tylko za dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów, ale także uwzględnia bezpieczny przejazd w terenie zabudowanym, w pobliżu szkoły, dostosowanie się do warunków atmosferycznych. Użytkownicy mogą sami ustalić, jak długo będzie trwało wyzwanie. Zdobyte punkty wymieniane są na nagrody: kawę, posiłek, voucher do kina, zniżki u naszych partnerów handlowych. Głównymi nagrodami będą smartfony oraz samochód” – mówi Marcin Brysiak.

Zaznacza, że motywowanie uczestników ruchu drogowego do przestrzegania przepisów poprzez rywalizację ma szansę nie tylko uatrakcyjnić podróż, ale zmotywować do zdjęcia nogi z gazu i zachęcić do promowania bezpieczeństwa wśród znajomych. W efekcie bezpieczne jeżdżenie ma stać się trendy, choć obecnie kojarzone jest z zawalidrogami
i opresjami w postaci rosnącej liczby fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości czy podnoszeniem stawek mandatów.

O tym, że grywalizacja w służbie kierowców nie jest rozwiązaniem abstrakcyjnym, świadczy chociażby zaangażowanie się w nią firmy Link4. Ubezpieczyciel zapowiedział wykorzystanie pomysłu bazującego na zdrowej konkurencji w ofercie bazującej na telematyce, czyli zdalnym monitorowaniu stylu jazdy kierowców. Rozwiązanie to, przygotowywane z myślą
o flotach samochodowych, ma zadebiutować jesienią.

Artykuł przygotował Maciej Pobocha ekspert Connected Life Communication Group

Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami dotyczącymi zasad na jakich działa aplikacja forDrivers oraz w jaki sposób zmienić swój styl jazdy by otrzymać cenne nagrody, koniecznie zobacz nasz szczegółowy materiał na ten temat:

Zobacz też: Jak działa aplikacja forDrivers?

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA