REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Masz grypę i przyjmujesz leki? Nie wsiadaj za kółko!

Każdy z nas co najmniej raz do roku zmaga się z grypą. Kiedy Polaków dopadną pierwsze objawy grypy, wielu sięga po leki dostępne bez recepty. A zażywanie leków potrafi bardzo wydłużyć czas naszej reakcji. Także za kierownicą.

Kto może nas zatrzymać do kontroli?

Kontrola drogowa kojarzy się nieodzownie z policją drogową. Jednak nie tylko policjanci mogą zatrzymać nas do kontroli. Może to zrobić także: inspektor transportu drogowego, żołnierz, leśnik czy strażnik miejski, gminny lub funkcjonariusz straży granicznej.

Szkolenie „Punkty karne”

Policja prowadzi ewidencję kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, obliguje ich do tego Kodeks Drogowy. Otrzymane i zewidencjonowane punkty karne usuwane są po upływie roku od dnia naruszenia.

Kia Venga – wygląd to nie wszystko

Mikrovan Kii - model Venga, kusi bardzo atrakcyjnym (zwłaszcza jak na tę klasę pojazdów) wyglądem. Nie rozczarowuje też obszernością wnętrza i wykończeniem. Ale podstawowej jednostce benzynowej zwyczajnie brakuje mocy.

REKLAMA

Porsche Cayman R zadebiutuje Los Angeles

Podczas wystawy motoryzacyjnej w Los Angeles będzie miała miejsce światowa premiera Porsche Cayman R. Auto trafi do sprzedaży w lutym 2011 roku.

Skoda Fabia: wymiana filtra przeciwpyłkowego - krok po kroku


Czysty filtr przeciwpyłkowy zapewnia odpowiednią jakość powietrza wprowadzanego prosto do kabiny. Wymiana filtra przeciwpyłkowego nie jest trudna i nie wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy.

Jak zaplanować rejs po Mazurach?

Mazury to raj dla miłośników żeglarstwa. Rokrocznie tłumy prawdziwych wilków morskich oraz początkujących żeglarzy udają się do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich na „żagle”.

Skoda Fabia: demontaż zegarów

W poradniku tym przeprowadzimy demontaż zegarów w Skodzie Fabii. Cała operacja nie jest trudna, jednak należy wszystko wykonywać z odpowiednim wyczuciem.

REKLAMA

Samochodem po Mazurach: Zamek w Rynie

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to przepiękna kraina geograficzna, która jest atrakcyjna nie tylko dla żeglarzy. Na jej terenie znajduje się wiele nieznanych zakątków, które nie są zawsze eksponowane w przewodnikach turystycznych.

Skoda Fabia: czyszczenie przepustnicy

Falujące obroty, lub nierówna praca silnika, mogą być oznaką zabrudzonej przepustnicy. Czyszczenie należy do łatwych czynności, dlatego warto od tego zacząć. Poniżej opis, jak wyczyścić przepustnicę w Fabii.

Giżycko bez żagli: zabytki cz. III

Giżycko to nieformalna stolica Mazur. Odznacza się na tle innych mazurskich kurortów dobrze rozwiniętą bazą hotelowo – gastronomiczną oraz wyjątkową atmosferą, która udziela się nie tylko wytrawnym żeglarzom.

Jak krok po kroku starać się o odszkodowanie, gdy ktoś porysuje nasz samochód?

Zarysowanie auta, zarówno w wyniku świadomego, jak i nieświadomego działania osoby trzeciej wchodzi w zakres ochrony ubezpieczeniowej w ramach autocasco. W takim wypadku możemy starać się o odszkodowanie.

Skoda Fabia: naprawa dolotu


W poradniku tym, pokażemy, jak naprawić dolot w Skodzie Fabii 1.4. Efekt uszkodzenia odczuwalny jest w momencie, kiedy samochód się nagrzeje. Wówczas zaczyna dziwnie jechać.

Giżycko bez żagli: zabytki cz. II

Giżycko zachwyci nas nie tylko widokiem miejskiej plaży czy też terenem znajdującym się nieopodal Kanału Łuczańskiego. Turyści zwiedzający ten kurort będą mieli okazję zobaczyć jeszcze kilka innych atrakcji.

Giżycko bez żagli: zabytki cz. I

Giżycko przyciąga rokrocznie tysiące turystów dzięki swojemu przyportowemu molo. W powietrzu wyczuwalna jest iście mazurska atmosfera, która jest podgrzewana przez zapach smażonych linów i sielaw oraz piwo lejące się strumieniami w okolicznym porcie.

Skoda Fabia: demontaż pompy wspomagania

Aby zdemontować pompę wspomagania w Skodzie Fabii musimy mieć trochę wolnego czasu, jednak warto zobaczyć w jakim stanie jest nasza pompa. Jeżeli mamy jakiekolwiek problemy ze wspomaganiem, tym bardziej powinniśmy sprawdzić stan naszej pompy wspomagania.

Jura Krakowsko - Częstochowska: Zamek w Ogrodzieńcu

Zamek W Ogrodzieńcu to zaraz obok Olsztyna czy Ojcowa jeden z popularniejszych zamków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Poza ruinami i ekspozycją muzealną ma do zaoferowania szereg innych atrakcji turystycznych.

Radzimy w jaki sposób przyspieszyć wypłatę odszkodowania

Procedury likwidacji szkody często ciągną się w nieskończoność. Dlatego, aby cały proces likwidacji szkody przebiegał sprawnie warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Jura Krakowsko – Częstochowska: Złoty Potok cz. I

Złoty Potok to wieś mieszcząca się na terenie gminy Janów. O jej atrakcyjności świadczą nie tylko wytwory kultury materialnej, ale również elementy przyrody np. stawy, w których hoduje się błękitną odmianę pstrąga tęczowego.

Zamki jurajskie: Biały Kościół

Jesteście znudzeni pokonywaniem obleganych przez turystów szlaków w obrębie Ojcowskiego Parku Narodowego? Jeśli tak to udajcie się 15 km na północny – wschód od Krakowa i podziwiajcie dziewicze obszary Doliny Kluczwody.

Szlakami Jury: Warownie Jurajskie

Jedna z jurajskich tras proponowana przez przewodników wiedzie szlakiem warowni wzniesionych w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Najbardziej interesującymi fortyfikacjami znajdującymi się na jej terenie jest zamek w Pieskowej Skale oraz ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie.

Szlakami Jury: historia Doliny Prądnika

Na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej znajdują się tysiące szlaków turystycznych, które możemy eksplorować z wynajętym przewodnikiem bądź indywidualnie. Przyjrzyjmy się obszarowi, który nacechowany jest bogactwem form krasowo - wapiennych – czyli Dolinie Prądnika.

Jak przygotować się do wyprawy do Jaskini Studnisko cz.2

W osobnym artykule opisywaliśmy przebieg zejścia pod powierzchnię Jaskini Studnisko. Aby tego dokonać niezbędny jest profesjonalny sprzęt alpinistyczny. Przedstawiamy kilka faktów dotyczących warunków atmosferycznych panujących w jaskini oraz niezbędne informacje na temat jej historii.  

Jak wyrejestrować i zezłomować samochód? Poradnik

Aby wyrejestrować samochód należy najpierw go zezłomować. W pierwszej kolejności powinniśmy więc znaleźć stację demontażu upoważnioną przez wojewodę do wydawania zaświadczeń o przyjęciu auta do kasacji.

Jak przygotować się do wyprawy do Jaskini Studnisko?

Jura Krakowsko - Częstochowska znana jest z dużej ilości form wapiennych, które przyciągają rokrocznie tysiące grotołazów i speleologów. Eksploracja jednej z największych jaskiń tego regionu wymaga specjalistycznego sprzętu i dużego doświadczenia we wspinaczce.

Jak wynająć samochód zastępczy na koszt ubezpieczyciela? Poradnik

Kiedy w wyniku wypadku samochód zostanie uszkodzony, osoba poszkodowana może wynająć auto zastępcze na koszt zakładu ubezpieczeń sprawcy szkody.

Specjalna wersja Astona Martina Rapide

Brytyjscy konstruktorzy zbudowali specjalną edycję swojego czteromiejscowego coupe. Rapide w wersji Luxe jest przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów.

Jak ruszać z głębokiego śniegu?

W zimie widok kierowcy, który choć wciska gaz do „dechy” stoi w miejscu, nie jest rzadki. Tymczasem warto pamiętać, że letnimi nawykami śniegu i lodu nie pokonamy. Podpowiadamy jak poradzić sobie w przypadku zakopania się w śniegu.

Jak prawidłowo wykonać manewr cofania?

Cofanie nawet doświadczonym kierowcom może sprawić problemy, szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych i na niewielkiej powierzchni. I choć rzadko jeździmy do tyłu, warto podczas cofania zachować zwiększoną czujność.

Zasady parkowania zimą

Przestrzeganie kilku zasad sprawi, że parkowanie w zimie stanie się nie tyle przyjemniejsze, co łatwiejsze. Co ważne, pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Jak stosować środki przeciw parowaniu szyb?

Zwykła gąbka daje tylko chwilowy efekt, a nawiew i klimatyzacja pomogą nam w zależności od swojej drożności. Czy są inne sposoby na zaparowane szyby?

Jak często wymieniać łożyska kół przednich?


Łożyska to jeden z najbardziej niedocenianych przez kierowców elementów samochodu. Tymczasem, jeżeli lekceważymy pierwsze niepokojące objawy wyeksploatowane łożysko może nagle unieruchomić pojazd, a nawet doprowadzić do wypadku.

Jak często wymieniać łożyska alternatora?


Jeśli lekceważymy pierwsze szumy, piski czy nagrzewanie się samochodu, wyeksploatowane łożysko może nagle unieruchomić pojazd, a nawet doprowadzić do wypadku.

Czym grozi jazda ze zużytymi łożyskami?

Jak rozpoznać zużyte łożyska? Kierowcę powinny zaniepokoić typowe objawy zużytych łożysk takie jak szum, czy inne dziwne odgłosy, które mogą nasilać się na niektórych zakrętach, ale nie tylko. Jazda ze zużytymi łożyskami jest wręcz niebezpieczna!

Jak często wymieniać łożyska kół tylnych?

Niestety z uwagi na fakt, że większość łożysk przednich jest nierozbieralnych, kierowca w zasadzie nie może w jakiś szczególny sposób o nie zadbać. A jak jest z tylnymi?

Czy warto wymieniać łożyska?

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że skrajnie zużyte łożyska mogą nagle unieruchomić pojazd a nawet doprowadzić do wypadku.

Jak rozwiązać problem przymarzniętych drzwi?

Gdy parkujemy pod chmurką w mroźną noc, rano zdarzają się kłopoty z otworzeniem drzwi samochodu. Uniemożliwia to przymarznięte zamek lub uszczelka. Mrozu nie unikniemy, ale możemy zapobiec przymarzaniu drzwi samochodowych.

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Według policyjnych danych, co czwarta ofiara wypadku, do których dochodzi na polskich drogach, to dziecko. Na rodzicach i opiekunach spoczywa wielki obowiązek zapewnienia podróżującym maluchom maksymalnie dużego bezpieczeństwa. Jazda w foteliku zmniejsza ryzyko obrażeń dziecka podczas wypadku.

Co zrobić, kiedy zgubimy prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta?

Zdarza się, że z jakichś przyczyn, np. kradzieży lub zaginięcia, pozbawieni zostajemy naszego dokumentu prawa jazdy. Giną także dowody rejestracyjne aut. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?

Skoda Fabia: montaż tylnych głośników

Montaż głośników nie jest trudny, jednak nie zawsze kończy się tylko na demontażu tapicerki drzwi. W poradniku tym przedstawimy montaż tylnych głośników w Skodzie Fabii w wersji sedan.

Mitsubishi Lancer 1.6: czyszczenie silniczka wolnych obrotów

W poradniku tym przedstawimy, jak wyczyścić trzpień i tryby w silniczku wolnych obrotów. Opis ten sprawdza się również w innych modelach z silnikiem o oznaczeniu 4G92.

Mitsubishi: wymiana palca rozdzielacza i kopułki w silniku 1.3

Niniejszy opis wymiany palca rozdzielacza i kopułki ta dotyczy wszystkich modeli Mitsubishi z silnikiem o pojemności 1,3 litra o oznaczeniu 4G13. Jeżeli wcześniejsze czyszczenie kopułki i palca rozdzielacza nie przyniosły efektów, została nam tylko wymiana tych elementów.

Mercedes W124: czyszczenie reflektorów


Czysty reflektor to podstawa dobrej widoczności. W starszych autach warto pomyśleć o wyczyszczeniu reflektorów po ich wewnętrznej stronie. W poradniku tym, pokażemy jak wyczyścić reflektory na przykładzie Mercedesa W124.

Sport i aktywny wypoczynek w Austrii

Sport i aktywny wypoczynek w AustriiAustria to idealny kraj zarówno na letnie, jak i na zimowe wakacje. Można tu spędzić urlop bardzo aktywnie lub wypoczywać w otoczeniu pięknej przyrody i zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów.

Mercedes W210: wymiana tulei mechanizmu zmiany biegów


Wyeksploatowana tuleja mechanizmu zmiany biegów objawia się różnymi odgłosami. Wydostają się one z wnętrza mechanizmu zmiany biegów. Poniżej kilka informacji, jak pozbyć się tej usterki.

Ford Ka – Ka jak kobieta

Do testu tego samochodu podchodziłem z sentymentem. Pierwsza wersja modelu Ka (we wściekle żółtym kolorze) to auto, w którym straciłem motoryzacyjne dziewictwo.

Kiedy ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania? Poradnik

Przy wyborze ubezpieczenia komunikacyjnego warto kierować się nie tylko ceną. Na przykład ubezpieczenia autocasco zawierają szereg wyłączeń z których kierowcy nie zdają sobie sprawy.

Mitsubishi Colt: bojowy mrówkojad

Szkoda, że najpoważniejsi kandydaci do kupna Colta raczej narzekają na wysokość swoich emerytur niż rozważąją zakup nowego auta. To niepozorne auto kryje w sobie bowiem kilka niespodzianek.

MINI na Rajdzie Dakar


Team X-Raid podjął się przygotowania do kolejnej edycji Rajdu Dakar wyścigowej wersji nowego modelu MINI Countrymana. Zadanie nie było proste, celem było stworzenie w ciągu dziewięćdziesięciu dni wyścigowego MINI z napędem na cztery koła.

Nissan Murano topless

Japoński producent przedstawił pierwsze zdjęcie całkiem nowej wersji modelu Murano w wersji CrossCabriolet. Auto jest pionierem w segmencie SUVów bez dachu z napędem na cztery koła.

REKLAMA