REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Auto i prawo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Leasing na przykładzie kalkulacji

W poniższym artykule przedstawimy wysokość rat na przykładzie leasingu nowego samochodu o wartości 65 tys. zł brutto przy wkładzie własnym na poziomie 5 lub 10%.

Za co mandat - ciekawostki

Wpadniesz w poślizg zimą? Policja wystawi Ci mandat. Sarna lub dzik wybiegnie ci pod koła? To również kwalifikuje się jako spowodowanie innego niż kolizja drogowa zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zobacz za co możesz zostać ukarany mandatem.

Jazda lewym pasem – mandat i punkty karne

Blokowanie lewego pasa jezdni to jeden z najbardziej typowych błędów jakich dopuszczają się niedoświadczeni i po prostu kiepscy kierowcy. Co im za to grozi? Dlaczego trzeba jeździć prawą stroną jezdni?

Jak stworzyć idealne car policy?

Polityka flotowa to najważniejszy dokument sankcjonujący „współpracę” między użytkownikiem auta służbowego a firmą. Dla wszystkich osób zajmujących się tworzeniem, nadzorowaniem i doskonaleniem car policy przygotowaliśmy specjalną „ściągę”. Autorem, który podpowiada, jak stworzyć idealną car policy jest Krzysztof Kopysiewicz z APC Instytut.

REKLAMA

Franszyza w Autocasco

Co to jest franszyza integralna i franszyza redukcyjna? O zasadach ich działania, niestety, mało kto wie. Niestety, ponieważ mają one istotne znaczenie przy wypłacie odszkodowania.

Mandat za bycie kiepskim kierowcą

Na drodze nie problem dostrzec dwa bardzo podobne typy kierowców - tych złośliwych lub po prostu kiepskich. Jedni i drudzy wyraźnie utrudniają ruch innym użytkownikom drogi. Oto jakich mandatów mogą się oni spodziewać.

Kiedy straż miejska może odholować auto?

Coraz częściej znienawidzona przez wielu polskich kierowców straż miejska odholowuje pojazdy, które zaparkowały w niedozwolonym miejscu lub utrudniają ruch na drodze. Kiedy wolno strażnikom odholować samochód? W jakich przypadkach możemy zawalczyć o swoje prawa?

Wysokość mandatów w Polsce i w innych krajach Europy

Mandaty w Polsce są uważane za wysokie. W innych europejskich krajach, w których zarobki są znacznie większe, także i mandaty są droższe. Warto o tym pamiętać wyjeżdżając autem na wakacje za granicę.

REKLAMA

7 najczęściej popełnianych wykroczeń przez kierowców

Ponad rok od wprowadzenia zaostrzonego taryfikatora mandatów kierowcy nadal nagminnie nie respektują przepisów o ruchu drogowym. Jakie są ich najczęstsze przewinienia?

Co to znaczy zachować szczególną ostrożność?

Przepisy ruchu drogowego nakazują niejednokrotnie kierowcom zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu. Tylko, co to znaczy - zachowaj szczególną ostrożność?

Zaniedbany samochód - mandat i punkty karne!

Zły stan techniczny auta grozi otrzymaniem mandatu. Kara należy się nie tylko za poważne usterki auta jak np. zużyty bieżnik opon, ale także za brudną tablicę rejestracyjną czy reflektory. Zobacz co grozi kierowcy za zaniedbanie auta.

Jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

Zgłaszanie szkody nie jest niczym skomplikowanym, ale w momencie kiedy emocje i stres biorą górę postępujemy pochopnie, zapominając o wielu istotnych kwestiach. Podpowiemy Ci w kilku prostych krokach, jak możesz zgłosić szkodę oraz o czym musisz pamiętać.

Monitoring pojazdów - ogranicz niegospodarność w firmie

Kontrola stylu jazdy kierowcy, sposobu wykorzystania przez niego służbowego pojazdu oraz skuteczność działania nawet nawet po odłączeniu zasilania od urządzenia monitorującego - oto nowe możliwości systemu Flotis Smart+. Przedstawiamy nowy sposób na efektywniejszą wykorzystanie floty.

UFG, co to właściwie jest?

Miałeś wypadek, ale sprawca nie miał wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC albo nie chce przedstawić Ci ważnej polisy? Towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym masz wykupioną polisę ogłosiło upadłość, a Ty właśnie brałeś udział w kolizji samochodowej i zastanawiasz się, kto pokryje koszty naprawy? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

500 złotych mandatu - zobacz za co!

Najdroższe mandaty nie dotyczą tylko przekroczenia prędkości. Zobacz za co możesz dostać 500 zł mandatu!

Mandat za śmiecenie, palenie papierów czy jedzenie - kierowco uważaj!

Z pozoru błahe czynności jak jedzenie czy palenie w samochodzie mogą być powodem wystawienia mandatu. Zobacz za co kierowcy dostają mandaty!

Utrudnianie jazdy kierowcom - mandaty dla pieszych i rowerzystów

Piesi i rowerzyści także mogą dostać mandat za nieprzepisowe zachowanie wobec kierowców aut. Oto mandaty jakich mogą się spodziewać!

Co to jest Profil Kandydata na Kierowcę?

Profil kandydata na kierowcę – jest to zestaw danych i informacji o osobie ubiegającej się o wydanie prawa jazdy, gromadzonych w systemie teleinformatycznym przez organ wydający prawo jazdy (urząd miasta, starostwo).

Egzamin teoretyczny i praktyczny na kat. B

Czeka Cię egzamin na prawo jazdy kategorii B? Przyda Ci się kilka informacji. Zobacz, krok po kroku, jak wygląda i na co należy zwrócić uwagę podczas zdawania egzaminu teoretycznego i praktycznego na kat B.

Brak znaków drogowych poprawi bezpieczeństwo?

Polacy niechętnie stosują się do zaleceń sugerowanych przez znaki drogowe. Nieracjonalne zakazy czy ostrzeżenia powodują, że kierowcy nie traktują poważnie nawet tych znaków, które mogą autentycznie decydować o ich bezpieczeństwie. Czy zatem brak znaków drogowych może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach?

Nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy 2013 r.

19 stycznia 2013 r. weszły w życie długo oczekiwane zmiany w sposobie egzaminowania kandydatów na kierowców. Najwięcej kontrowersji wzbudza nowy egzamin teoretyczny. Dlaczego? Bo trudniej go zdać? Zdawalność egzaminu na początku spadała z ponad 90% do niespełna 10%. Choć z biegiem czasu jest już coraz lepiej, to i tak nie przekracza dziś 40%.

Kontrola policyjna - co może policjant

Policjant może zatrzymać pojazd do kontroli bez konkretnej przyczyny. A kiedy policjanci mają prawo przeszukać samochód?

Jeden komplet kluczyków a polisa Autocasco

Zakup bądź sprzedaż auta z jednym kompletem kluczyków sprawia czasem problemy z jego ubezpieczeniem Autocasco. Które towarzystwa ubezpieczą nam pojazd?

Pojęcia związane z ubezpieczeniem AC

Podstawowe pojęcia związane z ubezpieczeniem AC wyjaśnione w prosty sposób poniżej z pewnością pozwolą Ci lepiej zrozumieć czym jest dobrowolne Autocasco oraz jak działa.

Stłuczka - porady krok po kroku

Wystarczy chwila nieuwagi i nawet najlepszy kierowca nie będzie w stanie zapobiec stłuczce. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie skierować swoje pierwsze kroki? O czym należy pamiętać?

Kolizje samochodowe – jak się zachować?

Jak zachować się w obliczu kolizji czy wypadku samochodowego? Myśląc o wakacyjnym wyjeździe, przeglądamy oferty biur podróży, robimy listy najpotrzebniejszych rzeczy. Rzadko się jednak zastanawiamy nad trudnymi sytuacjami mogącymi się przydarzyć podczas podróżny.

Monitoring pojazdów GPS - na czym polega i jakie daje korzyści?

Aby poprawić zarządzanie flotą wielu przedsiębiorców decyduje się na monitoring GPS. Na czym ten system polega i jakie daje możliwości?

Odbiór prawa jazdy - gdzie, kiedy i za ile?

Podpowiadamy co zrobić, aby jak najszybciej odebrać prawo jazdy.

Prawo jazdy na motocykl - manewry na egzaminie

Od 19 stycznia obowiązują nowe manewry na egzaminie dla motocyklistów. Zdania są trudniejsze, ale dzięki nim, na drogach powinno przybyć dobrze wyszkolonych motocyklistów.

Umowa leasingu – co powinna zawierać?

Pisemna umowa leasingowa jest dokumentem poświadczającym kontrakt zawarty pomiędzy leasingodawcą - profesjonalną firmą zajmującą się czynnościami leasingowymi, a leasingobiorcą - podmiotem zainteresowanym finansowaniem. Czym charakteryzuje się taka umowa?

Służby, które mogą wystawić mandat kierowcy

Nie tylko policja może kontrolować kierowców i wystawiać im kosztowne mandaty. Warto wiedzieć kto może wystawić kierowcy mandat za nieprzepisową jazdę pojazdem.

Zakup floty poleasingowej

Przedsiębiorcy budujący park samochodowy swojej firmy, powinni rozważyć zakup pojazdów poleasingowych - szczególnie wtedy, kiedy cena gra rolę. Centra sprzedaży oferują duży wybór aut za rozsądną cenę, zaś ich finansowanie odbywa się w formie wybranej przez nabywcę np. za pomocą leasingu, pożyczki, kredytu, gotówki.

Zakaz prowadzenia pojazdów a jazda na skuterze (motorowerze)

Mało osób zdaje sobie sprawę, że sądowy zakaz prowadzenia pojazdów tyczy się zazwyczaj także motorowerów (skuterów). Kiedy zatem można jeździć motorowerem, mimo posiadania sądowego zakazu jazdy pojazdami?

Zakłócanie sygnału GPS i GSM w służbowym samochodzie

Kontrola pracownika przy użyciu nadajników GPS czy urządzeń GSM jest obecnie bardzo powszechna wśród pracodawców. Podpowiadamy jak jej uniknąć, bowiem nie każdy życzy sobie być stale inwigilowanym przez szefa.

Mandat za jazdę na skuterze a prawo jazdy na samochód – konsekwencje

Osoby łamiące przepisy ruchu drogowe w trakcie jazdy na skuterze (motorowerze) nie są bezkarne. Konsekwencje dla jego kierowcy mogą być bardzo dotkliwe.

Fotoradary a bezpieczeństwo na drogach

Fotoradary mają poprawić bezpieczeństwo na drogach, przy których są ustawione. Czy rzeczywiście tak jest? Jak przekłada się liczba fotoradarów na statystyki wypadków?

Zakaz prowadzenia pojazdów

Zakaz prowadzenia pojazdów to jeden ze środków karnych przewidzianych przez prawo. Postaramy się wyjaśnić trudną kodeksową terminologię i odpowiedzieć na pytanie: czy i kiedy możemy zostać pozbawieni możliwości prowadzenia auta?

Brak tablic rejestracyjnych, a mandat

Czy dopuszczalna jest jazda z samodzielnie wykonanymi kartonowymi tablicami rejestracyjnymi? Czy tablice rejestracyjne muszą mieć określony kształt?

Jak zredukować liczbę punktów karnych? Kiedy, gdzie i za ile można to zrobić?

Redukcja punktów karnych to czasem jedyne wyjście, aby zachować prawo jazdy. Podpowiadamy jak to zrobić i jakie są koszty tego zabiegu.

Nalepka kontrolna na szybie pojazdu - usuwanie i wtórnik

Nalepka kontrolna z numerem rejestracyjnym umieszczona na szybie pojazdu jest w razie potrzeby trudna do usunięcia. W przypadku wymiany szyby niemożliwe jest jej przeklejenie. Czy można wyrobić wtórnik nalepki kontrolnej z numerami rejestracyjnymi?

Nieprawdziwy mandat od ITD – jak go rozpoznać?

Po włamaniu do bazy danych GITD pojawiły się sygnały o oszustach fałszujących mandaty. Jak zatem rozpoznać prawdziwy mandat od ITD? Czy się on charakteryzuje?

Zdjęcie z fotoradaru – lepiej się nie przyznawać

Jeśli nie jesteśmy pewni kto siedział w samochodzie w trakcie popełnienia wykroczenia zarejestrowanego przez fotoradar, to lepiej nie wskazywać kierowcy. Dlaczego?

Parkowanie według schematu - co grozi za nieprzestrzeganie znaku T-30?

Znak T-30 wskazuje sposób parkowania pojazdu względem krawędzi jezdni. Co grozi za jego nieprzestrzeganie?

Złe nawyki kierowców i kosztowne ich konsekwencje

Rozmowa przez telefon, jedzenie za kierownicą czy palenie papierosów w trakcie jazdy autem to zachowania, które mogą nas słono kosztować. Zobacz jaki mandat grozi za typowe przyzwyczajenia polskich kierowców.

Umowa z firmą CFM - zanim podpiszesz

Na co warto zwrócić uwagę zanim podpiszesz umowę z firmą CFM? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym tekście.

Brak miejsca w dowodzie rejestracyjnym

Brak miejsca w dowodzie rejestracyjnym na wpis o badaniu technicznym to problem każdego właściciela auta, które ma je dłużej niż 6 lat. Co należy zrobić w takim przypadku?

Mandat za parkowanie auta służbowego - kto płaci?

Mandaty wystawione za złe parkowanie przychodzą na adres właściciela pojazdu. Czy w takim przypadku użytkujący samochód pracownik pozostaje bezkarny?

Analiza szkodowości floty

Analiza szkodowości floty służy do redukcji kosztów floty poprzez uświadomienie kierowcom, szefom firmy, jak i czasem samemu sobie mechanizmów, które mają wpływ na wzrost kosztów. Jest ona dość prosta do wykonania i można to zrobić we własnym zakresie nie korzystając z zewnętrznych partnerów. Zazwyczaj wystarczy przeprowadzić taką czynność raz w roku.

Raty leasingowe - konsekwencje, gdy nie zapłacisz

Warto z wyprzedzeniem sprawdzić, co stanie się, gdy pogorszenie płynności będzie skutkowało zaległościami w spłacie zobowiązań, w tym rat leasingowych.

Samochody flotowe - typowe usterki

Samochody flotowe są eksploatowane intensywnie, w końcu ich główną rolą jest bycie narzędziem do generowania przychodu przedsiębiorcy. Czy zatem te auta psują się bardziej niż inne? Może można wyróżnić jakieś charakterystyczne awarie trapiące te pojazdy? Wreszcie – czy te awarie wynikają głównie z winy użytkownika?

REKLAMA