REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie dodatkowe w pakietach biznesowych

Europejski Fundusz Leasingowy SA
Ubezpieczenie Fot. shutterstock
Ubezpieczenie Fot. shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

EFL obok narzędzi finansowania, oferuje swoim klientom produkty uzupełniające podstawową ofertę biznesową. Są wśród nich atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, Assistance, GAP, jak również ubezpieczenie EFL Ochrona i Asysta Prawna, EFL Życie oraz EFL Majątek.

Ubezpieczenie komunikacyjne

W zakresie ubezpieczenia EFL współpracuje z PZU SA oraz Generali TU SA, oferując klientom leasingującym pojazdy optymalną ochronę finansowanego pojazdu. Poza standardowym ubezpieczeniem zawieranym na rok, przedsiębiorcy mogą wybrać ubezpieczenie  wieloletnie, obejmujące cały okres leasingu. Ta forma ubezpieczenia  gwarantuje klientowi stałość kosztów ubezpieczenia w okresie leasingu bez względu na zmieniające się  stawki na rynku ubezpieczeń.

REKLAMA

Zobacz też: Jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

W ramach proponowanego pakietu ubezpieczenia komunikacyjnego (OC,AC,NW) EFL oferuje:

1. Kompleksową obsługę likwidacji szkody,
2. Monitorowanie terminowości i prawidłowości likwidacji szkody,
3. Bezpłatny wynajem pojazdu zastępczego – nawet do 30 dni w przypadku kradzieży i szkód całkowitych,
4. Program zarządzania naprawą:
a. odbiór uszkodzonego pojazdu,
b. wykonanie naprawy w renomowanym serwisie naprawczym,
c. rozliczenie kosztów naprawy z możliwością pokrycia podatku od towarów i usług (VAT) przez EFL,
d. monitorowanie czasu naprawy,
e. opiekę techniczną,
f. samochód zastępczy na cały okres naprawy.

Ubezpieczenie może obejmować nowe oraz używane pojazdy finansowane leasingiem i jest płatne w ratach leasingowych.

Zobacz też: Nieuczciwy ubezpieczyciel - pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Co to jest EFL Assistance

Ubezpieczenie EFL Assistance powstało przy współpracy z Inter Partner Assistance SA - jednym z największych dostawców usług assistance na świecie. Pakiet ten pozwala na szybkie i sprawne skorzystanie ze świadczenia w przypadku awarii pojazdu. Klienci korzystający z oferty otrzymają pomoc przy zaistnieniu szkody lub awarii pojazdu oraz gwarancję zabezpieczenia pojazdu ze znacznym uszkodzeniem na parkingu. Eksperci EFL mają wpływ na przyspieszenie wypłaty odszkodowania, zaś przedsiębiorcy mogą rozłożyć składki ubezpieczenia na miesięczne raty. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla leasingowanych nowych i używanych pojazdów o dopuszczalnej ładowności nie przekraczającej 2 ton oraz przyczepy o dopuszczalnej ładowności nie przekraczającej 750 kg.

Ubezpieczenie w przypadku szkody całkowitej

Doskonałym uzupełnieniem ochrony ubezpieczeniowej w ramach standardowej polisy AC jest - GAP (Guaranteed Auto Protection) - produkt przygotowany we współpracy z w Cardiff Assurances Risques Divers S.A. Produkt ten chroni przed stratą finansową poniesioną przez ubezpieczonego, spowodowana utratą wartości pojazdu w przypadku wystąpienia szkody całkowitej – np. w wyniku kradzieży pojazdu lub jego całkowitego zniszczenia.

Zobacz też: Kiedy ubezpieczenie OC zostanie przedłużone automatycznie?

EFL  proponuje swoim klientom:

-GAP fakturowy RTI  (Return to Invoice) na okres 24 lub  36 miesięcy  - obejmujący szkodę w postaci różnicy pomiędzy wartością fakturową ubezpieczonego pojazdu, a wartością rynkową pojazdu w dniu szkody oraz
-GAP MIX dostępny dla umów od 48 do 60 miesięcy – stanowiący połączenie GAP RTI na 36 miesięcy  z  GAP  Indeksowy MTE – polegającym   na wypłaceniu świadczenia w wysokości 20% wartości rynkowej pojazdu w chwili wystąpienia szkody całkowitej.

Ubezpieczenie przeznaczone jest dla pojazdów nowych i używanych - osobowych, dostawczych o ładowności do 2 ton oraz ciężarowych o ładowności powyżej 2 ton.

Dochodź swoich praw z EFL Ochroną i Asystą Prawną

W portfelu usług EFL znajdziemy również ofertę ubezpieczeniową EFL Ochrona i Asysta Prawna. Ubezpieczenie pokrywa wszelkie, niezbędne do dochodzenia swoich praw koszty. Obowiązuje m.in. w zakresie prawa własności oraz umów związanych z ubezpieczonym przedmiotem. Korzyści płynące z oferty to przede wszystkim zapewnienie najszerszej ochrony prawnej, realizowanej według najwyższych europejskich standardów. Dodatkowo, powiązanie ubezpieczenia z leasingiem zapewnia większą komplementarność usług. Przedsiębiorca ma zagwarantowaną ochronę przed wysokimi kosztami sądowymi. Istotnym faktem jest również możliwość natychmiastowej pomocy ze strony prawnika.  Ubezpieczenie sprzedawane jest na cały okres trwania umowy i jest opłacane przez klienta w czynszach leasingowych.

Zobacz też: Brak prawa jazdy, a odszkodowanie z OC

Ubezpieczenie na wypadek zdarzenia losowego

Dostępne w ofercie spółki ubezpieczenie EFL Życie - gwarantuje spłatę rat leasingowych za leasingobiorcę na wypadek zdarzenia losowego, uniemożliwiającego mu regulowanie należności wynikających z umowy. Ubezpieczenie chroni przed finansowymi skutkami takich zdarzeń jak: śmierć, trwała i całkowita niezdolność do pracy czy  pobyt w szpitalu do 6 miesięcy łącznie w okresie trwania umowy. Ubezpieczeniem mogą zostać objęte wszystkie osoby pomiędzy 18, a 70 rokiem życia.

Ubezpiecz finansowany sprzęt

EFL w swojej  ofercie  posiada  również pakiety ubezpieczeń majątkowych. W przypadku EFL takim instrumentem jest EFL Majątek – ubezpieczenie zapewniające ochronę leasingowanych maszyn, urządzeń czy sprzętu elektronicznego. Przedsiębiorcy mają zagwarantowany szeroki zakres ubezpieczenia - „all risk”, zaś składka rozłożona jest na miesięczne raty. Przedmiot objęty jest ubezpieczeniem w każdym miejscu, w którym leasingobiorca prowadzi działalność gospodarczą.

Zobacz też: Odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeń

Korzyści dla ubezpieczającego

REKLAMA

Ubezpieczenia dostępne w portfolio EFL najczęściej charakteryzują się atrakcyjną cenowo ofertą oraz dostosowaniem do rodzaju leasingowanego sprzętu. Leasingodawca, dzięki współpracy z największymi w Polsce firmami ubezpieczeniowymi wypracowuje dla zainteresowanych korzystne rozwiązania, które często nie są dostępne poza ofertą leasingu. Programy assistance zapewniają leasingobiorcy pierwszą pomoc w sytuacji zaistnienia szkody lub awarii pojazdu. Zaletą skorzystania z tych usług jest m.in. gwarancja stałej wysokości składki przez okres trwania umowy leasingowej. Niekiedy w przypadku kradzieży leasingowanego pojazdu, klienci mają możliwość skorzystania z bezpłatnego pojazdu zastępczego. Ciekawą formą ubezpieczenia są również takie, które chronią klienta przed stratą finansową w przypadku kradzieży pojazdu lub jego całkowitego zniszczenia.

Możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych jest ogromnym ułatwieniem dla zainteresowanych leasingiem. Przedsiębiorcy nie muszą na własną rękę organizować polisy, a dodatkowo mają możliwość skorzystania z uzupełniających rozwiązań, które optymalizują koszty oraz wspierają zarządzanie przedsiębiorstwem.

Tekst: Grażyna Budzyńska-Surowiec, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży EFL Finance SA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moto
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  UE wprowadza normę Euro 7. Surowsze warunki homologacji samochodów i silników

  Rada Unii Europejskiej przyjęła 25 września 2023 r. swoje stanowisko negocjacyjne w sprawie projektu rozporządzenia dotyczącego homologacji pojazdów (w tym samochodów) i silników. Chodzi o wprowadzenie normy Euro 7. Celem projektu jest obniżenie emisji substancji zanieczyszczających powietrze w transporcie drogowym.

  Czy jest możliwe odebranie samochodu za przekroczenie prędkości?

  Czy policjant może zabrać kierowcy samochód za przekroczenie prędkości? Może! Tyle że na razie policjant, ale nie w Polsce. Pójście w tym kierunku w naszym kraju jest jednak możliwe. Trzeba oczywiście na to jeszcze nieco poczekać.

  Prawo jazdy kat. B+. Rodzaj pojazdów, zakres uprawnień

  UE chce majstrować przy prawie jazdy. Nowy pomysł polega na podzieleniu obecnej kategorii B na kategorię B i B+. Stopniowanie uprawnień ma być sposobem na poprawę bezpieczeństwa. Tyle że pomysł wcale bezpiecznie nie brzmi. Sprawdźcie szczegóły.

  Przełomowy projekt Polaka ma szansę pojawić się na ścieżkach rowerowych na całym świecie!

  Uczestnicy ruchu drogowego cieszą się z innowacji, która ma potencjał zmienić ich codzienne podróże i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Odpowiedzią na ich rosnące potrzeby jest BikeWatch. Urządzenie to jest skierowane głównie do włodarzy gmin, którzy przekształcają przestrzeń publiczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z niej mieszkańców. Oficjalna premiera BikeWatch odbyła się 21 września 2023 r. 

  REKLAMA

  Ile kosztuje kurs redukujący 6 punktów karnych?

  Kurs redukujący 6 punktów karnych powrócił. Kierowcy rzucili się do ośrodków ruchu drogowego w całym kraju, ale zszokowała ich jedna rzecz. Cena szkolenia wzrosła 3-krotnie. WORD-y chyba postanowiły odbić sobie chude lata.

  Konfiskata samochodu za przekraczanie prędkości - czy to możliwe?

  Zbliża się termin wejścia w życie przepisów umożliwiających konfiskatę pojazdów za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Podczas gdy władze mają czas na przyjrzenie się ewentualnym konsekwencjom tej nowelizacji, ustawa przegłosowana przez Sejm wciąż wzbudza wiele emocji. Niektórzy właściciele pojazdów obawiają się, że z czasem ten rodzaj kary będzie miał znacznie szersze zastosowanie. Czy w przyszłości może dojść do wprowadzenia w Polsce konfiskaty aut za przekroczenie prędkości, skoro takie przepisy obowiązują od lat w innych krajach Europy?

  Za co zabierają prawo jazdy na 3 miesiące?

  W Polsce są przepisy pozwalające na odbieranie kierowcom prawa jazdy na 3 miesiące. Te działają jednak w ściśle określonych przypadkach. Scenariusze są tak naprawdę trzy. Dziś każdy z nich dokładnie omówię w tym poradniku.

  Naklejka w strefie czystego transportu. Zniknie, zanim się pojawi?

  Naklejka w strefie czystego transportu miała się stać must have. Teraz rządzący wycofują się z tego pomysłu. I choć idą w dobrym kierunku, ten nadal jest problematyczny, ale dla gmin. Bo choć pojawiła się furtka kasująca nalepkę w SCT, ta okazuje się kosztowna.

  REKLAMA

  Unijne rozporządzenie AFIR. Wyższe wymogi dla infrastruktury ładowania elektryków!

  Rozporządzenie AFIR, przyjęte w lipcu tego roku przez Radę Unii Europejskiej, nakazuje rozbudowanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Czy Polska jest na to gotowa?

  Akcja „Prędkość” w środę 20 września. Drogówka zapowiada wzmożone kontrole

  Policjanci ruchu drogowego będą w środę 20 września prowadzić działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość” – poinformował podkom. Marcin Sulik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Dodał, że działania będą prowadzone w ramach corocznej europejskiej kampanii „Roadpol Safety Day 2023”.

  REKLAMA