REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie dodatkowe w pakietach biznesowych

Europejski Fundusz Leasingowy SA
Ubezpieczenie Fot. shutterstock
Ubezpieczenie Fot. shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

EFL obok narzędzi finansowania, oferuje swoim klientom produkty uzupełniające podstawową ofertę biznesową. Są wśród nich atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, Assistance, GAP, jak również ubezpieczenie EFL Ochrona i Asysta Prawna, EFL Życie oraz EFL Majątek.

Ubezpieczenie komunikacyjne

W zakresie ubezpieczenia EFL współpracuje z PZU SA oraz Generali TU SA, oferując klientom leasingującym pojazdy optymalną ochronę finansowanego pojazdu. Poza standardowym ubezpieczeniem zawieranym na rok, przedsiębiorcy mogą wybrać ubezpieczenie  wieloletnie, obejmujące cały okres leasingu. Ta forma ubezpieczenia  gwarantuje klientowi stałość kosztów ubezpieczenia w okresie leasingu bez względu na zmieniające się  stawki na rynku ubezpieczeń.

REKLAMA

Zobacz też: Jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

W ramach proponowanego pakietu ubezpieczenia komunikacyjnego (OC,AC,NW) EFL oferuje:

1. Kompleksową obsługę likwidacji szkody,
2. Monitorowanie terminowości i prawidłowości likwidacji szkody,
3. Bezpłatny wynajem pojazdu zastępczego – nawet do 30 dni w przypadku kradzieży i szkód całkowitych,
4. Program zarządzania naprawą:
a. odbiór uszkodzonego pojazdu,
b. wykonanie naprawy w renomowanym serwisie naprawczym,
c. rozliczenie kosztów naprawy z możliwością pokrycia podatku od towarów i usług (VAT) przez EFL,
d. monitorowanie czasu naprawy,
e. opiekę techniczną,
f. samochód zastępczy na cały okres naprawy.

Ubezpieczenie może obejmować nowe oraz używane pojazdy finansowane leasingiem i jest płatne w ratach leasingowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Nieuczciwy ubezpieczyciel - pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Co to jest EFL Assistance

Ubezpieczenie EFL Assistance powstało przy współpracy z Inter Partner Assistance SA - jednym z największych dostawców usług assistance na świecie. Pakiet ten pozwala na szybkie i sprawne skorzystanie ze świadczenia w przypadku awarii pojazdu. Klienci korzystający z oferty otrzymają pomoc przy zaistnieniu szkody lub awarii pojazdu oraz gwarancję zabezpieczenia pojazdu ze znacznym uszkodzeniem na parkingu. Eksperci EFL mają wpływ na przyspieszenie wypłaty odszkodowania, zaś przedsiębiorcy mogą rozłożyć składki ubezpieczenia na miesięczne raty. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla leasingowanych nowych i używanych pojazdów o dopuszczalnej ładowności nie przekraczającej 2 ton oraz przyczepy o dopuszczalnej ładowności nie przekraczającej 750 kg.

Ubezpieczenie w przypadku szkody całkowitej

Doskonałym uzupełnieniem ochrony ubezpieczeniowej w ramach standardowej polisy AC jest - GAP (Guaranteed Auto Protection) - produkt przygotowany we współpracy z w Cardiff Assurances Risques Divers S.A. Produkt ten chroni przed stratą finansową poniesioną przez ubezpieczonego, spowodowana utratą wartości pojazdu w przypadku wystąpienia szkody całkowitej – np. w wyniku kradzieży pojazdu lub jego całkowitego zniszczenia.

Zobacz też: Kiedy ubezpieczenie OC zostanie przedłużone automatycznie?

EFL  proponuje swoim klientom:

-GAP fakturowy RTI  (Return to Invoice) na okres 24 lub  36 miesięcy  - obejmujący szkodę w postaci różnicy pomiędzy wartością fakturową ubezpieczonego pojazdu, a wartością rynkową pojazdu w dniu szkody oraz
-GAP MIX dostępny dla umów od 48 do 60 miesięcy – stanowiący połączenie GAP RTI na 36 miesięcy  z  GAP  Indeksowy MTE – polegającym   na wypłaceniu świadczenia w wysokości 20% wartości rynkowej pojazdu w chwili wystąpienia szkody całkowitej.

Ubezpieczenie przeznaczone jest dla pojazdów nowych i używanych - osobowych, dostawczych o ładowności do 2 ton oraz ciężarowych o ładowności powyżej 2 ton.

Dochodź swoich praw z EFL Ochroną i Asystą Prawną

W portfelu usług EFL znajdziemy również ofertę ubezpieczeniową EFL Ochrona i Asysta Prawna. Ubezpieczenie pokrywa wszelkie, niezbędne do dochodzenia swoich praw koszty. Obowiązuje m.in. w zakresie prawa własności oraz umów związanych z ubezpieczonym przedmiotem. Korzyści płynące z oferty to przede wszystkim zapewnienie najszerszej ochrony prawnej, realizowanej według najwyższych europejskich standardów. Dodatkowo, powiązanie ubezpieczenia z leasingiem zapewnia większą komplementarność usług. Przedsiębiorca ma zagwarantowaną ochronę przed wysokimi kosztami sądowymi. Istotnym faktem jest również możliwość natychmiastowej pomocy ze strony prawnika.  Ubezpieczenie sprzedawane jest na cały okres trwania umowy i jest opłacane przez klienta w czynszach leasingowych.

Zobacz też: Brak prawa jazdy, a odszkodowanie z OC

Ubezpieczenie na wypadek zdarzenia losowego

Dostępne w ofercie spółki ubezpieczenie EFL Życie - gwarantuje spłatę rat leasingowych za leasingobiorcę na wypadek zdarzenia losowego, uniemożliwiającego mu regulowanie należności wynikających z umowy. Ubezpieczenie chroni przed finansowymi skutkami takich zdarzeń jak: śmierć, trwała i całkowita niezdolność do pracy czy  pobyt w szpitalu do 6 miesięcy łącznie w okresie trwania umowy. Ubezpieczeniem mogą zostać objęte wszystkie osoby pomiędzy 18, a 70 rokiem życia.

Ubezpiecz finansowany sprzęt

EFL w swojej  ofercie  posiada  również pakiety ubezpieczeń majątkowych. W przypadku EFL takim instrumentem jest EFL Majątek – ubezpieczenie zapewniające ochronę leasingowanych maszyn, urządzeń czy sprzętu elektronicznego. Przedsiębiorcy mają zagwarantowany szeroki zakres ubezpieczenia - „all risk”, zaś składka rozłożona jest na miesięczne raty. Przedmiot objęty jest ubezpieczeniem w każdym miejscu, w którym leasingobiorca prowadzi działalność gospodarczą.

Zobacz też: Odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeń

Korzyści dla ubezpieczającego

REKLAMA

Ubezpieczenia dostępne w portfolio EFL najczęściej charakteryzują się atrakcyjną cenowo ofertą oraz dostosowaniem do rodzaju leasingowanego sprzętu. Leasingodawca, dzięki współpracy z największymi w Polsce firmami ubezpieczeniowymi wypracowuje dla zainteresowanych korzystne rozwiązania, które często nie są dostępne poza ofertą leasingu. Programy assistance zapewniają leasingobiorcy pierwszą pomoc w sytuacji zaistnienia szkody lub awarii pojazdu. Zaletą skorzystania z tych usług jest m.in. gwarancja stałej wysokości składki przez okres trwania umowy leasingowej. Niekiedy w przypadku kradzieży leasingowanego pojazdu, klienci mają możliwość skorzystania z bezpłatnego pojazdu zastępczego. Ciekawą formą ubezpieczenia są również takie, które chronią klienta przed stratą finansową w przypadku kradzieży pojazdu lub jego całkowitego zniszczenia.

Możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych jest ogromnym ułatwieniem dla zainteresowanych leasingiem. Przedsiębiorcy nie muszą na własną rękę organizować polisy, a dodatkowo mają możliwość skorzystania z uzupełniających rozwiązań, które optymalizują koszty oraz wspierają zarządzanie przedsiębiorstwem.

Tekst: Grażyna Budzyńska-Surowiec, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży EFL Finance SA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Cud na rynku nowych samochodów w kwietniu 2024: sprzedaż rośnie, auta tanieją

Zazwyczaj zwiększony popyt na określony towar winduje jego cenę w górę. Tymczasem na rynku nowych samochodów, zwłaszcza dostawczych i z segmentu premium, mimo dużej dynamiki sprzedaży obserwujemy obniżkę cen.

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Polacy zdecydowali

Według badania przeprowadzonego przez SW Research dla "Wprost", prawie połowa Polaków (48,1 proc.) popiera zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Jednakże, 35 proc. respondentów jest przeciwnego zdania, a niespełna 17 proc. nie ma wyrobionego zdania na ten temat.

Prawo jazdy dla czternastolatka? Tak, ale tylko kategorii AM: na jakie pojazdy

Prawo jazdy kategorii AM to pierwszy krok dla młodzieży do aktywnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu młodzi ludzie mogą nie tylko czerpać korzyści z nowych form transportu, ale również robić to w sposób bezpieczny i świadomy.

Szykują się przeceny na stacjach paliw. Ile zapłacimy za paliwo?

Analitycy z e-petrol.pl przewidują, że przeceny na stacjach paliw w Polsce przyśpieszą w najbliższych dniach. W nadchodzącym tygodniu kierowcy mogą spodziewać się niższych cen zarówno dla benzyny 95, jak i oleju napędowego.

REKLAMA

Kiedy można, a kiedy nie można holować auta? I jak zrobić to w zgodzie z przepisami?

Przepisy regulują praktycznie każdy aspekt życia kierowcy. W tym także holowanie. Opisują jak oznaczyć pojazd holowany i holujący oraz do jakich zasad stosować się w czasie jazdy. Wszystkie zebraliśmy w tym materiale.

Zatrzymał się na chwilę i ruszył. On ma pierwszeństwo na drodze czy ty?

Kierowca zatrzymał się, żeby wysadzić pierwszego. Chciał ponownie ruszyć z miejsca, ale inny pojazd zaczął go omijać. Kto tu ma pierwszeństwo w takiej sytuacji? Przepisy pozwalają na jasną interpretację w tym przypadku.

Lewy pas to pas do jazdy szybkiej? Nie, ale i tak nie możesz z niego korzystać

Przepisy są jasne. Królowie lewego pasa popełniają wykroczenie. Ma on bowiem przypisaną konkretną rolę. Warto o tym pamiętać, bo jazda lewym pasem może się okazać drogą przyjemnością drogową.

Policjant pokazuje jedno, ty robisz drugie. Mandat do 5000 zł i 15 punktów karnych

Kierowca ma obowiązek stosowania się do poleceń wydawanych przez policjanta. I warto o tym pamiętać. Ignorowanie komend może się bowiem skończyć naprawdę surowym mandatem.

REKLAMA

Pieszy ma pierwszeństwo na pasach. To pierwszeństwo nie jest jednak bezgraniczne

Nietrudno odnieść wrażenie, że piesi uważają się w Polsce za święte krowy. To jednak poważny błąd myślenia. Bo jest pewien przypadek, w którym pierwszeństwa na pasach nie mają. Warto o nim pamiętać.

Czy na zakazie wyprzedzania można wyprzedzić rowerzystę?

Przy drodze ustawiony jest znak B-25 "zakaz wyprzedzania". Przed pojazdem jedzie jednak rowerzysta. Czy za tą tablicą można wyprzedzić cyklistę? Czy kierujący powinien poczekać do miejsca, w którym zakaz przestaje obowiązywać?

REKLAMA